Şimdi Ara

Samsung GT-S3353 (Ch@t 335) Cep Telefonu ve Kullananların Noktası [Genel Başlık] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.880
Cevap
7
Favori
379.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar googleda arastırdım ama birşey bulamadım bu telefonn sesini nasıl yükseltebilirim
  • Arkadaşlar bu konuda bana yadımcı olabilecek bi arkadaş varmı acaba??

sorunum: Samsung GT-S3353 telefonum için toshiba 4 gb micro sd hafıza kartı aldım yeni telefonumun video kamerasıyla kısa video çekip kaydedilen yeri hafıza kartı olaraK göstediğim de video açılmıyor ve desteklenmeyen ortam hatası alıyorum.ancak kaydedilen yeri telefon hafızası olarak gösterdiğimde sorun olmuyor.

başka bir hafıza kartı taktığımda bu sefer o hafıza kartında daha önce yüklü olan videolar görünmüyor yeni çektiğim videolar görünüyor.

hafıza kartıma ÇEKİP yüklediğim videoları göremeyişimin sebebi hafıza kartı olma olasılığı nedir ve çözümü varmıdır?:-))
    telefondan kaynankalan bir sorun olabilimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Arkadaşlar bu konuda bana yadımcı olabilecek bi arkadaş varmı acaba??

sorunum: Samsung GT-S3353 telefonum için toshiba 4 gb micro sd hafıza kartı aldım yeni telefonumun video kamerasıyla kısa video çekip kaydedilen yeri hafıza kartı olaraK göstediğim de video açılmıyor ve desteklenmeyen ortam hatası alıyorum.ancak kaydedilen yeri telefon hafızası olarak gösterdiğimde sorun olmuyor.

başka bir hafıza kartı taktığımda bu sefer o hafıza kartında daha önce yüklü olan videolar görünmüyor yeni çektiğim videolar görünüyor.

hafıza kartıma ÇEKİP yüklediğim videoları göremeyişimin sebebi hafıza kartı olma olasılığı nedir ve çözümü varmıdır?:-))

videoda denemedim ama bende de fotolarda var o sorun. arada yapıyor diye telefon hafızasına verdim ayarı.
    yalnız ben de hafıza kartının içini silmeden eski samsungumdan çıkarıp direk bu telefona taktım.
    hafıza kartının yedeğini alıp, hafıza kartına biçimlendirme yapıp, telefona takıp, bir de orada biçimlendirme yapmak lazım.
    telefon fat mı fat32 mi formatlıyor bilmiyorun. kaldı ki hafıza kartımın belli yerlerinde verisel bozukluk da olabilir.
    önceki telefonda anlamamış olabilirim. gerçi bazı şarkıları listeleyemediğini hatırlıyorum c3010 un.
    telefonun yazılımından kaynaklanan bazı sıkıntılar olduğunu düşünmüştüm üstünde durmamıştım.
    o zaman karta bir test de çekmek gerek.
    devamında kablo buldum ama daha kies ile güncelleme var mı yok mu bakmak nasip olmadı,
    bugün yarın yapacağım. onun için de bilgilendiririm. yazılım versiyonundan haberim yok şu anlık.

tüm bunlar sorunu çözmüyorsa samsungun sistem yazılımında sıkıntı var demektir, bu da son kullanıcı olarak bizi aşar

wi-fi olayını çözdüm bu arada, ayarları biraz bızıklayıp, doğru ayarı bulmak gerekiyormuş.
    e-buddy de yükledim, kullanımı fena değil, daha çok im servisi destekliyor.
    onun dışında favori oyunum, hatta tek oyunum 5udoku diye bir java sudoku versiyonu, getjardan.
    google maps kurdum, çalışıyor güzel baştan. harita üzerinde bir iki zoomdan sonra kitleniyor,
    javayı kapatmak gerekiyor.
    cihaz *.txt formatını desteklemiyormuş, ona da üzüldüm.
    bluetoothe'u ise ilk yorumda yazıldığı gibi yavaş sayılmaz, normal hızda.

• quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Arkadaşlar bu konuda bana yadımcı olabilecek bi arkadaş varmı acaba??

videoda denemedim ama bende de fotolarda var o sorun. arada yapıyor diye telefon hafızasına verdim ayarı.
    yalnız ben de hafıza kartının içini silmeden eski samsungumdan çıkarıp direk bu telefona taktım.
    hafıza kartının yedeğini alıp, hafıza kartına biçimlendirme yapıp, telefona takıp, bir de orada biçimlendirme yapmak lazım.
    telefon fat mı fat32 mi formatlıyor bilmiyorun. kaldı ki hafıza kartımın belli yerlerinde verisel bozukluk da olabilir.
    önceki telefonda anlamamış olabilirim. gerçi bazı şarkıları listeleyemediğini hatırlıyorum c3010 un.
    telefonun yazılımından kaynaklanan bazı sıkıntılar olduğunu düşünmüştüm üstünde durmamıştım.
    o zaman karta bir test de çekmek gerek.
    devamında kablo buldum ama daha kies ile güncelleme var mı yok mu bakmak nasip olmadı,
    bugün yarın yapacağım. onun için de bilgilendiririm. yazılım versiyonundan haberim yok şu anlık.

tüm bunlar sorunu çözmüyorsa samsungun sistem yazılımında sıkıntı var demektir, bu da son kullanıcı olarak bizi aşar

wi-fi olayını çözdüm bu arada, ayarları biraz bızıklayıp, doğru ayarı bulmak gerekiyormuş.
    e-buddy de yükledim, kullanımı fena değil, daha çok im servisi destekliyor.
    onun dışında favori oyunum, hatta tek oyunum 5udoku diye bir java sudoku versiyonu, getjardan.
    google maps kurdum, çalışıyor güzel baştan. harita üzerinde bir iki zoomdan sonra kitleniyor,
    javayı kapatmak gerekiyor.
    cihaz *.txt formatını desteklemiyormuş, ona da üzüldüm.
    bluetoothe'u ise ilk yorumda yazıldığı gibi yavaş sayılmaz, normal hızda.

wi-fi için çözümün ne oldu çok merak ediyorum. paylaşırsan sevinirim.

• wifi açtım, ağı buldum, şifreyi girdim.
    profil ayarını operada o ağa çektim, girmedi.
    sonra ayarlarda şebeke-bağlantılara girdim,
    orada gözüken wifi ağını bızıkladım.
    şifreyi oradan girdim tekrar. başka şeyler de bızıkladım mı hatıtlamıyorum.
    tekrar girdim, oldu. şifreleme metodunu da wpa2 yaptım sanırım.
  • kies programını kurdum bugün, kablo ile bağladım.
    (bazı telefonlar "samsung new pc studio'yu desteklerken bazıları kiesi destekliyor, bizimki kies)
    telefon yazılım versiyon güncellemeye baktım. son yazılımı yüklüymüş.
    S3353JVKB1/S3353OJVJL3 (TUR)
    bunun üzerine hafıza kartının yedeğini aldım ve telefon menüsü üzerinden biçimlendirdim.
    biçimlendiriliyor deyip bir iki kere başlatıldı gibi bir mesajla biçimlendirmedi.
    bir kaç deneme yaptım, sonrasında biçimlendirdi. telefondan da, karttan da olabilir emin değilim.
    biçimlendirildi yazısını görene kadar denemek lazım.
    biçimlendirmeden önce kart dosya formatı fat32 idi, biçimlendirdikten sonra bakmayı unuttum.
    kabloyu abimden almıştım, ona bakarım bir ara.
    dosya kayıt yerlerini hep hafıza kartı gösterdim tekrardan.
    bir iki resim çektim, bir sıkıntı görmedim şimdilik. hafıza kartına dosya yazamama durumu olursa tekrardan yazarım buradan.
    şimdilik sorun çözülmüş gibi duruyor. içine taktığınız kartın yedeğini alıp telefon menüsünden biçimlendirin.

mp3leri yedeklemeye üşendim, kart class 4, yavaş, olan mp3lere oldu, tekrar atacaz artık.

şimdilik bu kadar...

• çekilen resimleri hafıza kaydetme sorunu devam ediyormuş.
    yaptıklarım yememiş. işin kötüsü arada yapıyor, arada yapmıyor, kesitemiyorsun.
    yani bugün "the game"e gittik, içerisini gezdik, çıkarken asansöre binmeden önce bi resim çektim.
    çekti ama kaydetmedi, çok koydu (asansörlerin önündeki "the game" ışıklı panosu)

telefonun bir sıkıntısı daha var. kayıt yerini telefon hafızası yapsan da,
    foto çekmeye çalıştığında bazen kaydetmiyor, tuşa bastığında fot çekilmiş gibi bir duraksıyor,
    sonra tekrar foto bekleme ekranına dönüyor, bir kaç kez bassan da aynı durum.
    sonra galeriye gir çık yapıyorum, çek diyorum, çekiyor.

telefonun fotoğraf çekme ile alakalı alt programcığında kesin bir sorun var.

• arkadaslar ben de bu telefonu kullanmaktayim. Ucuz diye idarelik olarak almistim ancak fiyat/performans olarak adeta bir kiyak olarak buldum telefonu. Simdilik bir sorunla karsilasmadim ancak operatorle ilgili ufak bir sorum var.

telefonu kampanyayla aldigimdan 3 aylik 100mb internet ve 100 dk konusma yuklenmis. Ne kadar kaldigini nereden ogrenebilirim?
  • arama tuşuna bas, seçeneklerde en altta arama yöneticisi mi ne var,
    orada arama süreleri toplamı (gelen giden)
    mesaj sayacı
    ve veri hacmi gibi bir menü var, oradan bakabilirsin.

gsm operatörleri adslden farklı olarak gelen ve gideni (download ve upload) kotadan düşürüyor.
    oradan bakabilirsin ne kadar harcamış olduğunu. arada wifi de kullandıysan o da dahil olmuştur yalnız veri toplamına.
    wifi ya da gsm trafiği diye ayırmıyor.
  • Saolun hocam ben operatorden ogrenmeyi istiyordum, yaniti buldum. İsine yarayan olur belki diye buraya da yazayim. 'KALAN KONUSMA' ya da 'KALAN INTERNET' yazip 2222'ye yollayinca sorunun yanitini alabiliyoruz.
  • Geçen gün maçtayken telefon kendi kendine önce dondu, sonra kendine gelir diye bekledim ama olmayınca pili çıkarıp taktım, daha 10 sn bile olmadan taktım pili yerine bu sefer de "pil değişimi nedeniyle tarihi ayarlayın" falan dedi. Bu bölümü ayrıntıydı da bundan sonrası önemli Sonra fotoğraf da çekmedi, opera da çalışmadı, çalma listelerinin içerikleri de silindi. operayı kaç kere sildim yükledim olmadı. Bu akşam bi daha denedim, opera mini 6.0 yükledim oldu. Garip bi şekilde fotoğraf hafızasını da kendi kendine telefon hafızası olarak seçmiş bu telefon efendi . Anlamadım gitti bu telefonu.
    Müzik çalar sorununu çözmek için de yaklaşık 7 kere farklı program yükledim bir türlü çalışmadı, yani bu berbat müzik çalara hapsolmuş durumdayım Bir de kies üzerinden telefonu bilgisayara bağlayıp da çalma listesi oluşturabilen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: atesufb

Geçen gün maçtayken telefon kendi kendine önce dondu, sonra kendine gelir diye bekledim ama olmayınca pili çıkarıp taktım, daha 10 sn bile olmadan taktım pili yerine bu sefer de "pil değişimi nedeniyle tarihi ayarlayın" falan dedi. Bu bölümü ayrıntıydı da bundan sonrası önemli Sonra fotoğraf da çekmedi, opera da çalışmadı, çalma listelerinin içerikleri de silindi. operayı kaç kere sildim yükledim olmadı. Bu akşam bi daha denedim, opera mini 6.0 yükledim oldu. Garip bi şekilde fotoğraf hafızasını da kendi kendine telefon hafızası olarak seçmiş bu telefon efendi . Anlamadım gitti bu telefonu.
    Müzik çalar sorununu çözmek için de yaklaşık 7 kere farklı program yükledim bir türlü çalışmadı, yani bu berbat müzik çalara hapsolmuş durumdayım Bir de kies üzerinden telefonu bilgisayara bağlayıp da çalma listesi oluşturabilen var mı ?

Müzik çalar bencede çok kötü... sırf müzik için 4gb kart aldım bu defada telefon yavaşladı...
    Kendi kulaklığı iyi değil diye gittim philips she 6000 aldım ama sonuç yine kötü.... Kulaklığı eski telefonumda(Se w700i) denedim mükemmel ama bu telefonda aynı kaliteyi hissedemiyosun

• bende de 4 takılı ama yavaşlama falan yok.

se walkman serisi hatta herhangi bir se orta sınıf telefonu ile ses kalitesi kıyası yapmak zaten hata olur.
    se'nin hala iyi olduğu yegane şey, walkman özelliği ve ses kalitesi.

kimisinin kulağı daha iyi oluyor detayları farketmekte. benim eski samsunguma göre başarılı buldum şahsen ben sesini.
    hayatımda bir kere walkman serisinden bir telefon kullandım, o da seste gerçekten iyiydi, görece düşük bir walkman modeli olmasına karşı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

bende de 4 takılı ama yavaşlama falan yok.

se walkman serisi hatta herhangi bir se orta sınıf telefonu ile ses kalitesi kıyası yapmak zaten hata olur.
    se'nin hala iyi olduğu yegane şey, walkman özelliği ve ses kalitesi.

kimisinin kulağı daha iyi oluyor detayları farketmekte. benim eski samsunguma göre başarılı buldum şahsen ben sesini.
    hayatımda bir kere walkman serisinden bir telefon kullandım, o da seste gerçekten iyiydi, görece düşük bir walkman modeli olmasına karşı.

Hocam dediğin gibi müzik dinlemek isteyenler bu telefonu almasın...
    Bakim bende yakın zamanda ipod touch almayı düşünüyorum. Bu telefonuda mail ve arama-mesaj için kullanırım
  • Bu telefonu modem olarak kullanıp Pc'yi internet'e bağlayabiliyormuyuz?
  • bende kullanıyorum ama tamamen herşeyiyle leş bir telefon keşke almasaydım kamucell den isteyen varsa satarım :) çok yawaş nete facebooka girerken güncelleniyor diyo bir menuden baska menuye girerken hiçbişiyinden memnun degilim bunu cıkaran arkadasın alnın karıslamak isterm
  • spammer,
    facebook ve twitter uygulamalarında kesin bir sorun var, ne kadar bellek kullanıyor telden, nereye cache'liyor belli değil.
    bazen yapıyor, bazen yapmıyor. telefonun yazılım sürümünün güncellenmesi lazım, yani samsungun güncellemesi lazım.
    benimkinde son sürüm varmış, bende de aynı sorunlar mevcut.

telefonun kısa bir incelemesini yazdım bloguma, ilgilenenler bakabilir:
    http://www.zurrani.com/blog/teknoloji/87-samsung-gt-s3353-trevi-cht-335-detay-inceleme.html

Son özet kısmı:

Öne çıkan farklı özellikler

Bunlar standart samsung telefonlarda olanlar:
    Mobil izleyici, başka bir sim kart takıldığında önceden belirlenmiş numaralara sms gönderme.
    Acil durum mesajı, atanmış bir numaraya acil durumda 4 ses tuşu basışı ile acil durum mesajı gönderme, numaradan gelen çağrıda telefon çalmadan direk açılır.
    Sahte arama, bulunduğunuz ortamdan çağrı geldi bahanesiyle uzaklaşabilmek için.
    Arama ve mesaj filtreleme, arayan kişiye otomatik meşgul tonu verir.
    Menülere güvenlik kilidi koyma, kişisel her türlü veriniz için.
    Aranacak numarayı tuşlarken numaranın soldan sağa rakam sırasına bakmadan 3845 gibi küçük parçaların eşleştiği kişileri de listeleme özelliği.

Bunlar da telefona özel:
    Q klavye kullanımının rahatlığı
    Q klavye ile gelen bolca kısayol tuşu
    optik kaydırma tuşu
    Akıllı ana sayfa kişiselleştirmesi
    Facebook ve twitter gadgetları
    e-posta desteği (5 farklı adrese kadar)
    geri dönüşüm kutusu özelliği
    Favori kişiler listesi
    yedekleme yöneticisi
    Sözlük
    wi-fi

Olumsuz ve eksik yönleri
    Facebook ve twitter gadgetlarındaki stabilite sorunu
    Foto ve video iç.in varsayılan hafıza kart olarak seçildiğinde yaşanan sorun
    E-posta veri sınırı (300kb), güncellemenin minimum 30 dakikaya indirilebilmesi
    5 e-posta adresi için toplam 100 e-posta sınırlandırması
    Mesaj iletim raporunun gelen kutusuna düşmesi
    Java çalışmasının duraklatma modu olmaması
    Ekran koruyucu özelliği bu modelde kaldırılmış
    Kutudan data kablosu çıkmıyor
    Bir de optik kaydırma tuşuna alışınca ele başka telefon alınca baya zorlanıyorsunuz

Artısıyla eksisiyle alınabilecek bir fiyat-performans telefonu kendisi. Bunu almamış olsam Vodafone kullandığım için 400 liraya blackberry curve 8520 alırdım. Ama 400 liraya kadar alınabilecek en iyi alternatif bence…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 29 Mayıs 2011; 19:16:44 >

• Bende dün aldım bu telefonu kullanısı,görünüşü herşeyiyle güzel.Fakat bir sorun olacak;

Opera miniyi kurdum.daha sonra opera mini ayarlarından bağlantılara girerek wifi bağlantımı seçtim.Fakat internete bağlanmıyor.
    Kendi tarayıcısından giriyorum ama operadan giremiyorum.Hata ise;

İnternet ayarlarınız için masaüstü web tarayıcınızla operamini adresini ziyaret edin veya servis sağlayıcınıza başvurun diyor.Opera mini ile bağlanlar yardımcı olabilir mi acaba?

Şimdiden çok teşekkür ederim
  • opera kaç kurdun? bende 6 var...

oyunlar menüsü/opera seçeneklerden gelişmişe, oradan bağlantıyı wifi ayarla
    olmadı, ayarlar menüsünden telefonun wifi ayarlarını elle düzenle ağın tipine göre...
  • telefonu hepsiburada şu an 239 liraya satıyor, düşünüp de karar veremeyenler için son 25 ürünmüş

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-s3353-trevi-cht-335/ProductDetails.aspx?productId=telcepsams3353&categoryId=16001

orta segment klavyeli telefonu, giriş seviyesi klavyeli telefon fiyatına çekmiş...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.