iPhone 4 Home Tuşu Basmıyor :S
69 Cevap17322 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

222 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:05:38 

iPhone 4 ün home tuşu artık basmamaya başladı. 10 basıştan 6 sını algılamıyor :S güncelledim ama hala aynı sorun. jb yok. :S
neden böyle? bunla ilgili bir kaç başlığada baktım ama kesin birşey dememiş kimse :S

27 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:09:00 

GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM EN ÇOK KORKTUĞUM ŞEYLERDEN BİRİDİR OYÜZDEN SBSETTİNGS ACTİVATOR GBİ PROGRAMLARI KULLANMAYA BAŞLADM

222 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:17:12 

çözümü yok mu bunun :S SBSETTİNGS ACTİVATOR falan ne ? bilgim yok pek bu konudada :S

2403 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:27:52 

Bu bahsetmiş olduların cydia uygulamalarıdır. http://forum.donanimhab...51/mpage_1/key_/tm.htm.
Senin daha çok işine yarayacak şey Activatordur. Örneğin durum çubuğu sağa çek dediğinde home tuşu görevini ayarlarsan home tuşu bağımlılığın azalacaktır.
Bu uygulamaları yükleyebilmen için cihazına jailbreak yapmalısın.

6586 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:29:32 

cihazı jb yapınız, activator programı ile home tusuna duyulan gereksinimi azaltırsınız(hani bana göre unutcaksınız ama bazı aynştanlar çıkar şimdi böyle diyeyim.)

sonrada

1-Ayarlar-Activator-Daima-Durum Çubuğu(Aşşağıya çek)-Ana Ekran tusu
2-Ayarlar-Activator-Daima-Durum Cubugu(cift tıkla)-Activate switcher.

1.cide durum cubugunu aşşagıya cekerseniz,menuye döner
2.ce arka plandaki uyglamalar kısımı acılır.

bendekini verdim size,isterseniz siz kendinize göre baska kısa yollar secebilirsiniz seceneklerden.

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

222 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:47:10 

1. peki garantiye götürsem teli ?
2. jb kendim yapabilirmiyim? ve 4.3 e yükselttim telefonu. bir sorun olur mu jb için.?

7833 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:55:48 

bende de bazen basmıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 5 Nisan 2011; 15:56:18 >

435 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

cihazı jb yapınız, activator programı ile home tusuna duyulan gereksinimi azaltırsınız(hani bana göre unutcaksınız ama bazı aynştanlar çıkar şimdi böyle diyeyim.)

sonrada

1-Ayarlar-Activator-Daima-Durum Çubuğu(Aşşağıya çek)-Ana Ekran tusu
2-Ayarlar-Activator-Daima-Durum Cubugu(cift tıkla)-Activate switcher.

1.cide durum cubugunu aşşagıya cekerseniz,menuye döner
2.ce arka plandaki uyglamalar kısımı acılır.

bendekini verdim size,isterseniz siz kendinize göre baska kısa yollar secebilirsiniz seceneklerden.

Activator kullanıyordum ama Üstad bunu bilmiyordum...
Eline sağlık, helal sana...

Başka maharetleri varsa bizimle paylaşırsan çok memnun olurum.

===> FreedoM <===
iPhone 4 32 GB

435 Mesaj
5 Nisan 2011; 15:59:21 

quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

1. peki garantiye götürsem teli ?
2. jb kendim yapabilirmiyim? ve 4.3 e yükselttim telefonu. bir sorun olur mu jb için.?

1. Mümkündür. Tamir ya da değişim yapabilirler...
2. Yapabilirsin, yapılışı forumda mevcut ve oldukça kolay...

===> FreedoM <===
iPhone 4 32 GB

194 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:22:00 

Çoğu uygulamada veya oyunda durum çubugu görünmedeginden uygulamadan çıkmak icin mecburen home tuşunu kullanmak zorunda kalıyorum. Böyle bir durumda activator ayarı varda ben mi bilmiyorum acep.?? sizde benim gibimi yapıyorsunuz.

2403 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:25:18 

Ben ses göstergesine dokunma olarak ayarladım. Daima--->Ses Göstergesi---> Ana ekran basma tuşu eylemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 5 Nisan 2011; 16:27:06 >

222 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:34:28 

servise verdim şimdi :/ telefon bile vermdiler yerine :/ telefonsuz kaldm. gerçeği verseler bile, mikrosim e hangi tel olcksa.

6586 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:35:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Ben ses göstergesine dokunma olarak ayarladım. Daima--->Ses Göstergesi---> Ana ekran basma tuşu eylemi

müdür aslında iPhone 4 Multitasking Gestures varmış, 4 parmak ile cıkılıyor durum cubugu olmadıgı yerlerde ne diyorsun ?

http://forum.donanimhaber.com/m_48028155/tm.htm

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

1860 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:50:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ReeaLs
Çoğu uygulamada veya oyunda durum çubugu görünmedeginden uygulamadan çıkmak icin mecburen home tuşunu kullanmak zorunda kalıyorum. Böyle bir durumda activator ayarı varda ben mi bilmiyorum acep.?? sizde benim gibimi yapıyorsunuz.

shake secenegi var, telefonu sallayinca ana menuye donersiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2126 Mesaj
5 Nisan 2011; 17:17:10 

quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

shake secenegi var, telefonu sallayinca ana menuye donersiniz..

şimdi bu sorunu bende yaşıyorum oyunlarda özellikle durum çubuğu görünmüyor. ben daha önceden şu şekilde ayarladım durum çubuğuna basılı tutarak çıkmak için. (durum çubuğun göründüğü uygulamalarda.)
Ayarlar->Activator->daima->durum çubuğu->basili tut->ana ekran tuşu

siz durum çubuğunun görünmediği yerlerde ana menüye nasıl dönebileceğimizi tarif edebilirmisiniz ? (benim ayarımla sizin vereceğiniz ayarı aynı anda kullanabilirmiyim peki)

1860 Mesaj
5 Nisan 2011; 17:31:38 

hocam işte activator-daima-cihazı sars seçeneğine girin, ana ekran tuşunu seçin. telefonu sarsın ve bırakın, ana menüye dönersiniz..

Sony Alpha α230, Minolta Dynax 7000i

G&L Asat Classic Tribute, Zoom G3 Stomp Box

Türbinlerden geçmek yerine şelaleden çağlayan su misali yaşamak...

2126 Mesaj
5 Nisan 2011; 17:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

hocam işte activator-daima-cihazı sars seçeneğine girin, ana ekran tuşunu seçin. telefonu sarsın ve bırakın, ana menüye dönersiniz..

teşekkürler sayenizde o ayarıda yaptım, oyunlarda sarsarak çıkıyorum. normal uygulamalardan ise durum çubuğuna basılı tutarak çıkıyorum. sadece ekranı aktifleştirmek için kullanacağım home tuşunu artık.

684 Mesaj
5 Nisan 2011; 18:02:32 

Benim telefonum daha bu hafta geldi servisten Home tuşu basmadığı için verdim, değiştirdiler; yenisini gönderdiler. Bence sen de çok beklemeden servise ver, değiştirsinler

"Hiç hata yapmayan insan, hiç bir şey yapmayan insandır Ve hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır!.."
Yunus Emre

1843 Mesaj
5 Nisan 2011; 18:26:51 

Home tusu zaten basmiyor nasil jb yapacak

1398 Mesaj
5 Nisan 2011; 18:46:49 

Bendede saglikli calismiyor activator olmasa ayvayi yemistim. Uzun zamandir kullanmiyorum home tusunu , kullanmak istesemde sert basmam gerekiyor. Telefon amerikadan geldigi ici. Turkiyede garantiye veremem sanirim ? Versemde bb yukseltip geri gonderirler sanirim. Her turlu sakattaym galiba :)

2403 Mesaj
5 Nisan 2011; 19:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

müdür aslında iPhone 4 Multitasking Gestures varmış, 4 parmak ile cıkılıyor durum cubugu olmadıgı yerlerde ne diyorsun ?

http://forum.donanimhaber.com/m_48028155/tm.htm

Ben onu denedim ama bendeki parmaklarla biraz zorlandım:)

709 Mesaj
5 Nisan 2011; 21:10:23 

90 liraya yapabilirim pm atin

288 Mesaj
5 Nisan 2011; 21:19:31 

Abez kaçıcak ama durum çubuğu nedir ben ayarlamama rağmen gözükmüyor hiç bi çubuk :D

Iphone4 32Gb/4.2.1 Greenposion Jb

Jailbreak ve Iphone ile ilgili sorularınızı elimden geldiğin kadar cevaplamaya çalışacağım

1470 Mesaj
5 Nisan 2011; 22:44:42 

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyOnePerson

Abez kaçıcak ama durum çubuğu nedir ben ayarlamama rağmen gözükmüyor hiç bi çubuk :D

ortada tam bi cubuk yok..durum cubugu ana menudeyken en usttekı saatın sarjın operatorun adının yazdıgı yerdır...ordakı saate(en ortaya diyim yada) dokunup saga cekceksın sola cekceksın asagı ındırceksın..artık neyı neye ayarladıysan...cubuk cıkmasını falan bekleme

Ben Emeklemeden Önce Uçmayı Hayal Ediyordum!!!

963 Mesaj
9 Nisan 2011; 19:10:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

şimdi bu sorunu bende yaşıyorum oyunlarda özellikle durum çubuğu görünmüyor. ben daha önceden şu şekilde ayarladım durum çubuğuna basılı tutarak çıkmak için. (durum çubuğun göründüğü uygulamalarda.)
Ayarlar->Activator->daima->durum çubuğu->basili tut->ana ekran tuşu

siz durum çubuğunun görünmediği yerlerde ana menüye nasıl dönebileceğimizi tarif edebilirmisiniz ? (benim ayarımla sizin vereceğiniz ayarı aynı anda kullanabilirmiyim peki)

Durum çubuğunun gözükmediği yerde cihazı sars komutuna ana menüye dön özelliğini atarsanız cihazı salladığınız anda ana menüye dönersiniz.

yada ses tuşuna basılı tut komutuna ana ekrana dön diyerek bu işlemi yapabilirsiniz.jb yaptığım günden beri home tuşunu kullanmadım.Zaten power tuşunada görev atayabildiğimden çift tıklayınca şunu yap kısa basılı tutunca şunu yap diye komut atadım.

Ayrıca ana ekrana dön komutu yerine ana ekranı yenilede diyebilirsiniz..Yine ana ekrana dönecektir.

GameCenterId: UGRTRKGVN56
GameCenterId: 83GÜM

5184 Mesaj
9 Nisan 2011; 19:18:19 

hadi ya bir home tuşu için iphone mu değiştirilir ne güzel:D ozamanda bende şöyle yapayım telefonu hor kullanayım ganratinin bitmesine yakın home tuşuna çok basıp bozayım 2 sene sonra sıfır iphone göndersinler nasıl fikir:D

Bendede şans sadece tuşu yapıp yollarlar vallahi.

YENİ NESİL EFTPOS YAZARKASA EN İYİ FİYATLARLA www.hesaplipazar.net 'de

2403 Mesaj
9 Nisan 2011; 19:41:21 

O tuşda sürekli sallanır:D

4039 Mesaj
9 Nisan 2011; 20:38:00 

dostum yazılımla olacak iş değil garantisi varsa gönder gitsin yeni cihaz al niye ugraşıyorsun.

963 Mesaj
9 Nisan 2011; 21:59:32 

Garantiden geldikten sonra tuş bozulmasın uzun süre kullanayım dersen ve jb yaparsan kesinlikle activatoru
(sbsettings ile beraber yükleniyor) kullanmanı tavsiye ederim..

1495 Mesaj
9 Nisan 2011; 22:21:18 

Yahu bi tanecik dugme yapiyosun bari onu duzgun yapda surunmesin millet bu tus sorunu icin dusunulmesi gerek bi ton para ver sonra ne desen bos

2070 Mesaj
10 Nisan 2011; 4:28:31 

activatör kullan home tuşunu unut, artı gestureside aktif ettim onada alışmaya başladım 4 parmak yada 5 parmak hemen algılıyor, 4 parmak anca sığıyor ekrana kalın parmaklı olanlar dışarı taşar
ama iş görüyo yinede 4 parmagını ekranda yukarı sürttür altta çalışan yani home tuşuna çift tıklamalayla açılan bölüm açılıyor
5 parmklada uygulamada dahi olsanız masaüstüne geri geliyor

imza mimza yok!

3 Mesaj
10 Nisan 2011; 7:07:22 

iphone4un home tusunun uzun kullanimda ariza yapmasi bilinen bir problem. iphone 5 muhtemelen capacitive home button ile gelir. Apple storea git, yardim ederler mutlaka.

963 Mesaj
10 Nisan 2011; 12:25:38 

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

activatör kullan home tuşunu unut, artı gestureside aktif ettim onada alışmaya başladım 4 parmak yada 5 parmak hemen algılıyor, 4 parmak anca sığıyor ekrana kalın parmaklı olanlar dışarı taşar
ama iş görüyo yinede 4 parmagını ekranda yukarı sürttür altta çalışan yani home tuşuna çift tıklamalayla açılan bölüm açılıyor
5 parmklada uygulamada dahi olsanız masaüstüne geri geliyor

Activator de ses tuşuna kısa basılı tutmayla ana ekrana dön komutunu verdim uygulama içindeyken durum çubuğu gözükmediği için,ama görev çubuğunun gözüktüğü yerlerde çubuğu sola kaydırarak geri tuşu komutunu,durum çubuğunu aşağıya kaydırarak home tuşuna iki kere basıp arka plandaki uygulamarı açma görevini atadım

4 parmaktan daha kolay geliyor bana..

2070 Mesaj
10 Nisan 2011; 14:42:15 

Tabiiki activator kullanımı daha kolay, cunku tek elle kullanılıyor ama gesturesi tek elle kullanmak imkansız
Ben activatorde hic bir fiziki tusa komut atamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delimavii67 -- 10 Nisan 2011; 14:43:50 >

288 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:01:14 

Size tavsiyem bu üçlü kombinasyondur kullanımı gayet rahat

Shake yi seçerek ana menüye dönme (uygulama içi)
durum cubugunu aşağıya çekerek ana menüye dönme
Durum çubuğuna çift tıklama ile active switcher(arka plandaki uygulamalar)

Bu üçlüyü forumdan öğrendim home tuşunu unuttum.

Iphone4 32Gb/4.2.1 Greenposion Jb

Jailbreak ve Iphone ile ilgili sorularınızı elimden geldiğin kadar cevaplamaya çalışacağım

5184 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:39:40 

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyOnePerson

Size tavsiyem bu üçlü kombinasyondur kullanımı gayet rahat

Shake yi seçerek ana menüye dönme (uygulama içi)
durum cubugunu aşağıya çekerek ana menüye dönme
Durum çubuğuna çift tıklama ile active switcher(arka plandaki uygulamalar)

Bu üçlüyü forumdan öğrendim home tuşunu unuttum.

unutma yın kardeşim o zaman jb yapamazsınız telefon kitlenince reset atamazsınız en önemliside telefonu garantisinin bitmesine yakın tuşu bozup sıfır telefon alamazsınız home tuşu çok önemli

YENİ NESİL EFTPOS YAZARKASA EN İYİ FİYATLARLA www.hesaplipazar.net 'de

1495 Mesaj
12 Nisan 2011; 13:25:43 

Böyle bi firmanın yaptığı en büyük hata

5120 Mesaj
12 Nisan 2011; 18:39:59 

Geçmiş olsun talihsizlik olmuş.

2 yıldır kullanmakta olduğum iPhone 3G cihazımın home hala sorunsuz şekilde çalışıyor:) Maşallah deyin nazar değmesin :)

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Samsung D-Xenogon 35mm F/2 AL | Helios 44K-4 58mm F2 | Sigma 17-70mm F/2.8-4 DC
Apple iPhone 5 16Gb iOS 7.1.1 Jailbroken By Pangu
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

6149 Mesaj
12 Nisan 2011; 19:30:23 

Home tuşu başa bela arkadaş. Activator akar

4029 Mesaj
13 Nisan 2011; 22:06:10 

accelerometre ile oynanan araba yarışlarında telefonu sağa sola eğiyoruz mesela, salladık sanıp ana menüye dönmesi gibi bir durum olur mu ki?

435 Mesaj
14 Nisan 2011; 12:33:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

accelerometre ile oynanan araba yarışlarında telefonu sağa sola eğiyoruz mesela, salladık sanıp ana menüye dönmesi gibi bir durum olur mu ki?

Hayır, hiç bir sorun yok...
Zaman zaman Asphalt 6 oynuyorum gayet güzel

===> FreedoM <===
iPhone 4 32 GB

1380 Mesaj
14 Nisan 2011; 13:19:33 

Sırf şu iş için jb yapma kararı aldım.Ne geri zekalı bir firmaymış bu apple.Ulan insan,düzgün bir tuş koyar oraya.O b.ku yiyemedin,bari sbs-actv'yi al,storene koy.Ama sitiv akıllı,tuşunu yapamıyor,o yüzden storesinde program satıyor dedirtirir mi hiç.

''YASALARLA BELİRLENMEMİŞ BİR ÖZGÜRLÜĞÜ İSTEMEK HAYVANLAR GİBİ YAŞAMAYI İSTEMEKTİR.''

4 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:02:44 

Merhaba. Bütün forumlarda iPhone 4 home tuşu sorunu başlığında arama yaparken sürekli başka bir tavsiyenin çıkması gerçekten de forum kullanma kültürünün daha oturmadığını gösteriyor. Yazık. Ben düğme çalışmıyor diyorum adam bana ACTİVATOR, CYDİA diyor. Be Apple diyorum, o bana 3. şahıs yazılım diyor. Neyse. Tavsiye edilen RESTORE olayları ve HARD RESET olaylarından sonra bunlarla ilgisi olmadığını gördüm. Arkadaşlar HOME tuşuna daha sert, daha hızlı ve daha çabuk basarsanız, yani, güçlü bir bas- bırak yaparsanız bu sorunu yaşamazsınız. Aslında ne cihazda ne de yazılımda bir sorun yok. Adamların HOME tuşunu sadece HANZO-SAFE yapmışlar. Ben ve benim gibiler cihazını üzmemek istediği için yavaş basıyoruz bu da altındaki, aslında güzel olan HOME tuşu PAD'ine tam baskı uygulamadığı için basmıyor veya çift basıyor. Tuşa basarken duyduğumuz ÇIT sesi o PAD'in sesi, yani birazcık sert olan yumuşak lastiğin çıkardığı sestir. Zaten bu sesin çıkması onun ne kadar dayanıklı bir malzemeden üretildiğini ıspatlar. Korkmayın. HOME tuşu, iP3 ve iP3 GS göre biraz daha oynak gibi, ancak oynaklığı basma derinliğinin biraz daha yüksek olmasından. Yani bir eksi değil, hatta belki artı. Kısacası, düğmeye alışkın olduğumuzdan daha sert,yani tatlı sert bir şekilde BAS-ÇEK yaparsak veya ÇİFT basarken de aynı şekilde arka arkaya, HOME TUŞUNUN aslında sağlıklı işlediğine şahit olacağız.

3052 Mesaj
23 Temmuz 2011; 12:22:23 

Denedım oldu arkadasım sert basıyorum bencede sacma geldı.. Apple gıbı bır fırma bukjadar basıt bırsey yaparak herhalde 3. sahıs program kullandırmaz mıllete- Cıhazı uzmemek ıcın yavascana basıyoruz ! Bozulursa bozulsun umrumda deghıl artık Basıcam sonuna kadar ^^

- SoTe - W7K2D -

Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011

45 Mesaj
25 Temmuz 2011; 16:11:44 

Home tuşu arızasında cihaz teleservice garantili ise ve sıvı teması darbe kırık vb. yoksa değişim yapıyorlar. Bilginiz olsun.

Otomotiv Mühendisi

5 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:49:22 

aynı problem bende de vardı. orta tus 10 basmadan 2 3ünü algılamıyodu yada ilk basta ser basmam falan gerekiyordu

basit bir çözümle sorundan kurtuldum. internette aynı problemi yaşayan biri kompresörle şarj portundan hava üfleyerek orada biriken tozlardan kurtulunca sorunun kalmadığını yazmış. bende evdeki sackurutma makinasının soğuk üfleme moduyla şarj yerinden biraz hafa üflettim. simdi hic bir sorun kalmadı cok rahat ve sorunsuz bir şekilde home tusu çalısıyor. bu sorunu yasayanlara yardımcı olursa ne mutlu.

106 Mesaj
16 Eylül 2011; 15:27:11 

arkadaşlar selam,bu sorundan ben de müzdarip idim.Bir forumda okudum paylaşmak istedim.
Aşağıdaki yazdıklarımı sırası ile uygularsanız;home tuşu kalibrasyonunu sağlıyormuşsunuz.
ben denedim,bir süredir sorun yok.

1.) Open any application(HERHANGİ BİR PROGRAM YA DA UYGULAMA AÇIYORUZ.)
(
2.) Press and hold the power button until the slide to shutdown swipe bar appears.(TELEFONUN ÜST KISMINMDAKİ GÜÇ DÜĞMESİNE
EKRANDA,TÜRKÇE KULLANMADIĞIM İÇİN TAM NE YAZDIĞINI BİLMİYORUM ,FAKAT İNGİLİZCE SLİDE TO SHOTDOWN YAZISI BELİRENE KADAR
BASIYORUZ.)

3.) Release Power button(PARMAĞIMIZI DÜĞME ÜZERİNDEN ÇEKİYORUZ.)

4.) Press and hold Home button Lightly
until screen returns to icon screen(HOME TUŞUNA;PROGRAMDAN ÇIKIP,ANA EKRANA DÖNENE KADAR BASIYORUZ.

5.) Enjoy your functioning home button!!(KALİBRE OLMUŞ HOME TUŞUMUZUN KEYFİNE VARIYORUZ.)

350 Mesaj
20 Ekim 2011; 14:21:02 

Bilgisayara takılıyken home tuşu su gibi akıyor öyle güzel ve kolay alıyorki, amma ve lakin kabloyu sökünce tam bir pislik haline geliyor, yani arpa çok olunca çalışıyor.

home tuşuna basarak yani home tuşu aktifken kabloyu söktüm şu an hala güzel çalışıyor, deneyin bakalım neolacak görelim tele restart attım hala iyi çalışıyor home tuşu.

yüklediğim uygulamalar neden aktif olmuyor kaldırıp kurmaktan usandım yav.

''Para ile çalışan, alınan, satılan hiçbirşeye gönül verme''

2678 Mesaj
25 Kasım 2011; 3:10:37 

bende de home tuşu deli eder hale geldi beni.. acaba yeni iphone verirlerse eski uygulamalarımı yukleyebilirmym hemen :D ya da beyaz verirler mi :))

I'm a Mac.

14 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
-___EmrE___-
24 Aralık 2011; 17:56:53 

http://www.youtube.com/watch?v=zNwr_mxgs9Q

iPod touch 4ümde aynı sorun vardı,10 basıştan 3tanesini falan algılıyordu.Bu yöntemi denedim alkolle gerçekten işe yaradı yeni gibi oldu home tuşu

Biraz geç oldu sanırım ama aynı sorunu yaşayıp forumu araştıran arkadaşlara yardımcı olur en azından

1245 Mesaj
24 Aralık 2011; 18:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

iPhone 4 ün home tuşu artık basmamaya başladı. 10 basıştan 6 sını algılamıyor :S güncelledim ama hala aynı sorun. jb yok. :S
neden böyle? bunla ilgili bir kaç başlığada baktım ama kesin birşey dememiş kimse :S

herkes kafasına göre bılıp bilmeden bi cozum ortaya koymus ama birde benim dediklerimi yapın olacağından eminim
1- Borsa ya da hava durumu uygulamasını açın. 2- Uygulama açıkken kilit tuşuna basılı tutarak cihazın kapanma öncesinde ekrana gelmesini bekleyin. 3- Bu ekrandayken Home tuşuna uzun süre basılı tutun. Kapanma ekranı kaybolup ana ekrana geri dönecektir. 4- Tebrikler, Home tuşunu kalibre ettiniz. Şimdi bir fark olup olmadığını test etme zamanı

NVIDIA® GeForce® GT 740M with CUDA™ // Intel® Core™ i7-4700MQ 2,40 / 3,40 Turbo GHz // DTS® Sound™ // Intel® SpeedStep® // DDR3L 1600mhz 8Gb(2x4) ram

DH Çevreciler ve Doğaseverler Kulübü

4039 Mesaj
24 Aralık 2011; 18:35:05 

home tuşunu düzeltmenin tek yolu servise vermektir.

18 Mesaj
16 Ocak 2012; 1:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: korayaydin

arkadaşlar selam,bu sorundan ben de müzdarip idim.Bir forumda okudum paylaşmak istedim.
Aşağıdaki yazdıklarımı sırası ile uygularsanız;home tuşu kalibrasyonunu sağlıyormuşsunuz.
ben denedim,bir süredir sorun yok.

1.) Open any application(HERHANGİ BİR PROGRAM YA DA UYGULAMA AÇIYORUZ.)
(
2.) Press and hold the power button until the slide to shutdown swipe bar appears.(TELEFONUN ÜST KISMINMDAKİ GÜÇ DÜĞMESİNE
EKRANDA,TÜRKÇE KULLANMADIĞIM İÇİN TAM NE YAZDIĞINI BİLMİYORUM ,FAKAT İNGİLİZCE SLİDE TO SHOTDOWN YAZISI BELİRENE KADAR
BASIYORUZ.)

3.) Release Power button(PARMAĞIMIZI DÜĞME ÜZERİNDEN ÇEKİYORUZ.)

4.) Press and hold Home button Lightly
until screen returns to icon screen(HOME TUŞUNA;PROGRAMDAN ÇIKIP,ANA EKRANA DÖNENE KADAR BASIYORUZ.

5.) Enjoy your functioning home button!!(KALİBRE OLMUŞ HOME TUŞUMUZUN KEYFİNE VARIYORUZ.)

bende bunu apple support forumda görmüştüm artık iphone um için yanımda bir de çekiç taşımaya razı olacak kadar hissizdi home tuşum,hesap makinesini açtım telefonu kapama düğmesine uzun uzun bastım,kapama ekranı geldiğinde home tuşuna yüklendim kapama tuşunu bırakıp biraz öyle bastım birkaç saniye baktım değişiklik yok vazgeç dedim ekrandan ana menüye döndüğümde home tuşum tıkır tıkırdı ilk günkü gibi...tavsiye ederim...

söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil.....

436 Mesaj
16 Ocak 2012; 11:42:02 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan3547

herkes kafasına göre bılıp bilmeden bi cozum ortaya koymus ama birde benim dediklerimi yapın olacağından eminim
1- Borsa ya da hava durumu uygulamasını açın. 2- Uygulama açıkken kilit tuşuna basılı tutarak cihazın kapanma öncesinde ekrana gelmesini bekleyin. 3- Bu ekrandayken Home tuşuna uzun süre basılı tutun. Kapanma ekranı kaybolup ana ekrana geri dönecektir. 4- Tebrikler, Home tuşunu kalibre ettiniz. Şimdi bir fark olup olmadığını test etme zamanı

Ben hiç ümitli olmadan denedim.
İşe yaradı...
Teşekkürler..

Genpa'nın bu sebeple sıfır telefon vermesi de ilginç..:)

iPhone5 64GB Beyaz / IPad3 32GB 3G Siyah / IMac 21.5'' 2,8GHz i7 1TB Serial ATA 256GB SSD / Apple TV / Time Capsule 2TB / BMW 2013 116i Sport line Kırmızı / Nikod D90 /Nikon 18-200 VRII/ Nikon 50mm 1,8/ Tokina 10-16

2 Mesaj
16 Ocak 2012; 12:13:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hidrocu

bende bunu apple support forumda görmüştüm artık iphone um için yanımda bir de çekiç taşımaya razı olacak kadar hissizdi home tuşum,hesap makinesini açtım telefonu kapama düğmesine uzun uzun bastım,kapama ekranı geldiğinde home tuşuna yüklendim kapama tuşunu bırakıp biraz öyle bastım birkaç saniye baktım değişiklik yok vazgeç dedim ekrandan ana menüye döndüğümde home tuşum tıkır tıkırdı ilk günkü gibi...tavsiye ederim...

inanılmazsın işe yarıyor

18 Mesaj
16 Ocak 2012; 18:39:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Waltz

inanılmazsın işe yarıyor

dostum 6 ay sonra bozuk bozuk home tuşu ile gezerken,senin hissettiklerini işe yaradığında ben de hissettim:):)senin adına da sevindim..:)