Şimdi Ara

***Simkilitli Cihazlar için Sn0wbreeze ile Baseband Koruyarak Restore ve Jailbreak*** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.494
Cevap
17
Favori
113.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ding0

quote:

Orijinalden alıntı: SGA
    quote:

Orijinalden alıntı: Ding0
    Yarin deniyebilirim en erken o da gec olacak benim icin galiba. Bide 4.2.1 de aktivasyonu yapabilecek mi gp ? Yoksa 4.1 e mi geçmeliyim ?

Recovery de kalmış, tam dfu ya alabilirsen sorun çözülür, RedSn0w 0.9.6rc9 ile 4.3.1 yapabilirsin

Hicbir sete cevap vermiyor ki tam dfu ya nasil alicam Ayrica basebandin yukselmemesi lazim sonuçta yurt disi telefon

kardeş sarerer çok güzel bir yol sunmuş ve ben sana şöyle anlatayım

Sürekli hata verdiği için muhtemelen sende 4.3.1 shsh yoktur, bu sebeple en uygunu 4.2.1 e dönmen. Tabi 4.2.1 shsh varsa.

hosts dosyasını sarerer arkadaşın belirttiği şekilde düzelt, sonra sn0wbreeze-2.2.1 indir ve 4.2.1 custom fw oluştur. 2.simple modu seçerek.

Sonra ireb i çalıştırarak itunes e geç shift + restore göster telefonun 4.2.1 olarak açılacaktır. Sonrada ultrasn0w dan yüklemeyi yap ve kullanmaya başla, hadi hayırlı olsun

• an itibari ile sorun hallolmuştur. Güle güle kullansın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

an itibari ile sorun hallolmuştur. Güle güle kullansın :D

valla size ve sarerer hocamıza ne kadar dua etsem azdır sayenizde kurtardık telefonu cydia'dan gerekli yamalarıda yükledim şuan hattı takıp kullanabiliyorum. Sizin gibiler oldukça bu forum hiç bir zaman cevapsız kalmaz. Allah tuttuğunuzu altın etsin
  • arkadaşlar dfu moda geçirmeye çalışırken zannedersem yanlış birşey yaptım..

itunes açılınca telefon recovery mode'dda diyor...

dfu yerine recovery mode'a soktum sanırım...şimdi telefon hiç açılmıyor . Itunes şunu diyor: itunes has detected an iphone in recovery mode. You must restore this iphone before it can be used with itunes.

ne yapmam gerekiyor....???
  • cihazı açtım ve herşeyi baştan yaptım....snowbreeze işlemi tamamladı ve itunesdan shifte basılı iken masaüstündeki ipsw dosyasını göstererek restore ettim iphonu.

ama arama yapmıyor???
  • @sasha_moss
    Konunun 1. Sayfasına ornek uygulama videoları koydum. Videoları takip edersen sorunun çözülür.
  • ben de 1013 hatası yada herhangi bir hata vermeden tamamlandı restore bir problem olusmus olabilir mi daha jailbreak yapmadım dolayısıyla baseband yukleldi mi bilemiyorum. ayrıca restore yaparken ekranda snowbreeze in logosu vardı
  • Baseband yukselmez merak etmeyin. Hangi sürümden gecmiştiniz? Hangi secenekle fw olusturdunuz?At kartiniz varsa takın ve aktivasyonu gerçekleştirin.yoksa redsnow jb ile aktivasyonda gerçekleşir.
  • dediginiz gibi problem olmadı baseband yükselmeden geçtim teşekkür ederim. birde suan hersey tamam ama telefon cok yavas calısıyor ayarlar menusune basınca 30-40 saniye acmaya calısıyor sonra anamenuye geri atıyor problem nedendir acaba
  • ben konuyu pek anlamamışım sanırım.

snowbreeze sadece jaibreak yapıyor sanırım.

işlem bitince ultrasnow 1.2.1 ile unlock yapmak gerekiyormuş. Ondan arama yapamıyormuşum.

Sağol sarerer.
  • Arkadaşlar bende 3gs 6.15bb var. Bu yöntemle 4.3.1 e sorunsuz geçtim herşey ok fakat bende 3g çekmiyor. Heryerde denedim ama çekmiyor. Gerçi hoş bundan önce 4.1 de de 3g çekmiyordu bende ondan dolayı zaten 4.3.1 e geçtim ama halen aynı 3g yazısı çıkmıyor.Sadece Edge çekiyor. Sorun ne olabilir sizce?
    Not: 3g etkin ve data roaming etkin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukastargate

Arkadaşlar bende 3gs 6.15bb var. Bu yöntemle 4.3.1 e sorunsuz geçtim herşey ok fakat bende 3g çekmiyor. Heryerde denedim ama çekmiyor. Gerçi hoş bundan önce 4.1 de de 3g çekmiyordu bende ondan dolayı zaten 4.3.1 e geçtim ama halen aynı 3g yazısı çıkmıyor.Sadece Edge çekiyor. Sorun ne olabilir sizce?
    Not: 3g etkin ve data roaming etkin.

Değişik bir yaklaşım olacak ama acaba hattınızın 3G özelliği açık mı? 3G'yi kullanabilmek için online işlemlerden ya da mesaj atarak aktifleştirmeniz gerek. Bir kontrol edin derim.
  • Baba Seni seviyorum hahahahahha
    Harbiden yahu . Eşimin telefonu bu ve açık değildi ayrıca hiç aklıma gelmemişti. Süpersin yauuu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukastargate
    Baba Seni seviyorum hahahahahha
    Harbiden yahu . Eşimin telefonu bu ve açık değildi ayrıca hiç aklıma gelmemişti. Süpersin yauuu...

• teşekkürler
  • Şu anda problemsiz 4.3.1'e geçtim. Iphone 4 kullanıyorum.

Fakat facetime aktif değil. Bunu nasıl açıcaz bilen var mı?
  • @sasha_moss
    1. Yöntem:İfunboxla veya winscp ile System/library/Carier Bundles klasöründe Türkcell_tr.bundle klasöründeki carrier.plist dosyasını, Carier bundles içindeki ATT_US.bundle klasörünün içine yapıştırın. ATT klasörünü de yedekleyin ne olur olmaz. Değiştir diye sorarsa evet deyip onaylayın. Cihazı kapatın açın. Sonra bir numarayı arayın.Facetime problemi ortadan kalkacaktır. Facetime ikonu görünecektir.
    Avea için /var/mobile/Library/Operator Bundle.bundle içindeki dosyayı kopyalayıp AT&T kalasöründeki dosyayla değiştirin.Deneyenler sonucu yazarsa faydalı olur.
    Benim hattım Turkcell yaptım oldu. Şu anda etkinleştirme bekliyor yazıyor. Tabii arayıp deneyemedim. Avea yada vodafon da da aynı yolu izlerseniz çözülebilir. Birde üstüne facetime hacktivavator kurdum. He ne kadar kullanacağım ben bilemiyorum Ama kullananlar olabilir.
    2.Yöntem: Cydiadan Facetime Activator kurabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

@sasha_moss
    1. Yöntem:İfunboxla veya winscp ile System/library/Carier Bundles klasöründe Türkcell_tr.bundle klasöründeki carrier.plist dosyasını, Carier bundles içindeki ATT_US.bundle klasörünün içine yapıştırın. ATT klasörünü de yedekleyin ne olur olmaz. Değiştir diye sorarsa evet deyip onaylayın. Cihazı kapatın açın. Sonra bir numarayı arayın.Facetime problemi ortadan kalkacaktır. Facetime ikonu görünecektir.
    Avea için /var/mobile/Library/Operator Bundle.bundle içindeki dosyayı kopyalayıp AT&T kalasöründeki dosyayla değiştirin.Deneyenler sonucu yazarsa faydalı olur.
    Benim hattım Turkcell yaptım oldu. Şu anda etkinleştirme bekliyor yazıyor. Tabii arayıp deneyemedim. Avea yada vodafon da da aynı yolu izlerseniz çözülebilir. Birde üstüne facetime hacktivavator kurdum. He ne kadar kullanacağım ben bilemiyorum Ama kullananlar olabilir.
    2.Yöntem: Cydiadan Facetime Activator kurabilirsiniz

buna ek olarak 3.yöntem: carrier reset fix'i kurabilirsiniz repo adresi:http://cydia.pushfix.info

• Snowbreeze 2.6 ile jb ve videolar eklenmiştir.
    İyi forumlar.
  • Şu anda iPhone 'umda 4.1 frimware var.

4.1 deki resim, video vb. bilgileri kaybetmeden custom 4.3.1 frimware 'a geçiş yapabilir miyim? Yapabilirsem nasıl?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.