Şimdi Ara

***Simkilitli Cihazlar için Sn0wbreeze ile Baseband Koruyarak Restore ve Jailbreak*** (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.494
Cevap
17
Favori
113.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Arkadaşlar elimde 2 adet 3GS var ABD'den alınmış ATT ile kontratlı kontratı bitmiş factory unlock edilmiş. iOS 5.1.1 ile aldım iOS 6.1'e güncelleyince iPhone etkinleştirilemedi ekranında kalıyor. Baseband düşürmem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim.

redsn0w 9.14b2 indirip açın,
    telefonu normal kapatıp sonra dfu mod'a alın. (tel açıkken power+home yapıp dfu mod'a almayın, hata verir)
    redsn0w'da jailbreak seçin, işlemleri geçtikten sonra gelen ekranda, cydia'nın yanındaki tick işaretini kaldırıp, downgrade ipad baseband'e tick koyun ve devam edin.

• 4.1 versiyon yüklü 01.59.00 baseband iPhone 4'ü 6.1'e yükselteceğim. cihaz AT&T sim kilitli. cihazı başarılı bir şekilde baseband koruyarak yükseltebilirsem ilk açılışta benden AT&T sim kart ister mi acaba? bir de basaeband'i korumayı başaramazsam cihaza factory unlock yaptırmam mümkün müdür, mümkünse yolu nedir? teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan25

quote:

Orijinalden alıntı: kalora

quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan25

quote:

Orijinalden alıntı: kalora

Beyler 4 16 kilitli 6.1 sorunsuz gecirdim full cekiyor artı "sarerer " üstat emegine saglık bende 2.8 cıktıgında konu acmısımda senın konun detaylı zaten isin uzmanısın 3gs ten bu yana tanıyorum senı ÜSTAT

hocam işlemleri nasıl yaptınız bende de 4 var 1.59.00 modemli şebeke sıkıntısı çekiyorum gelip gidiyor tek diş çekiyor

Hocam ben geveyle kullanıyorum sorunsuz sizin sorununuz baseband eski kaldığı için

Yazılımsal unlock yapmak amacım bır çözüm bulamadım

Ultrasn0w güncellemesi çıktığında sorun çözülmüş olur.

@kalora teşekkürler. İnşaallah yardımcı olabilir konu.

@druen

Tek diş olması bu 1.59 basebandından kaynaklanıyor. Eğer AT&T tarafından unlock mailin geldiyse olmuştur. Ben de çekinerek direk güncelleme yapmıştım ama unlock olmuştu

@hendrix789

Simple mod ile geri yükleme yap. ilk sayfadaki videolar faydalı olur.

@hece_he

Problem olmaz yeter ki Simple mod ile geri yükleme yap. ilk sayfadaki videolar faydalı olur. İlk mesajın en alt kısmında factory unlock konusunun linkini bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Deniz-

quote:

Arkadaşlar elimde 2 adet 3GS var ABD'den alınmış ATT ile kontratlı kontratı bitmiş factory unlock edilmiş. iOS 5.1.1 ile aldım iOS 6.1'e güncelleyince iPhone etkinleştirilemedi ekranında kalıyor. Baseband düşürmem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim.

telefonu normal kapatıp sonra dfu mod'a alın. (tel açıkken power+home yapıp dfu mod'a almayın, hata verir)
    redsn0w'da jailbreak seçin, işlemleri geçtikten sonra gelen ekranda, cydia'nın yanındaki tick işaretini kaldırıp, downgrade ipad baseband'e tick koyun ve devam edin.

factory unlock ise sim kartı takman yeterli olacaktır etkinleştirme için. Eğer sorunun çözülmezse iPad basebandı ve Baseband downgrade konularına bakman faydalı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

@hece_he

Problem olmaz yeter ki Simple mod ile geri yükleme yap. ilk sayfadaki videolar faydalı olur. İlk mesajın en alt kısmında factory unlock konusunun linkini bıraktım.

cevap için çok teşekkürler. anlatımlar gerçekten çok faydalı olmuş, elinize sağlık.

baseband koruyarak 6.1'e yükselltim. ultrasn0w'da kurdum ama çok stabil değil. arada bir hat geliyor sonra servis yok diyor. can sıkıcı bir durum. ben de ebay üzerinden bir yere factory unlock için ödeme yaptım. 24 saate açılır diyorlar, bakalım sonuç ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hece_he -- 8 Şubat 2013; 0:26:28 >
  • Hadi hayırlısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@druen

Tek diş olması bu 1.59 basebandından kaynaklanıyor. Eğer AT&T tarafından unlock mailin geldiyse olmuştur. Ben de çekinerek direk güncelleme yapmıştım ama unlock olmuştu

peki ne yapmamı önerirsiniz?

-baseband sabit tutularak jb+unlock yapmasam suanki güncel basebandlarda unlock mümkünmü? bazen 3g acılınca servis yok yazıyor. baya sinir oluyor. hatta 1-2 diş cektiginde arayanların ulaşamadıgı bile oluyor. anlık cekmeme oluyor. hangi absebandında bu sorun olmuyor. o basebandına nasıl yükseltebilirm?

-bu arada hocam bir sorum daha var. telefonumda cok fazla cydia programı var.telefonuma fw güncellemesi +jb yapsam bunların hepsi gidiyormu? tüm cydia programlarını itunes gibi sekronize edebilecegim bir yontem var mı?

-birde ben 1 sene once telefonumu fabrika ayarlarına getirip sizin yöntemle jb+unlock yapmıstım, bilgisayarımdaki itunes farklı telefon olarak algıladı ve itunes den programlarımı geri yükleyemedim. bu sorunu nasıl aşarım? simdi versiyonu sizin yöntemle 6.1 yapsam busekilde sorun yaşarmıyım?

-att nin simkilidi acmama ihtimaline karsı 6.1 için yazılımsal unlock çıktı mı? (att den gelen mail: Attached is the form necessary to complete your request. Please fill it out and return it to the address listed on the form. If you have any questions, please refer to our online support site athttp://att.com/wireless.
    diyor. ekte de restore yaptıktan sonra unlock bitmiş olur diyor. ama o günden sonra hic restore etmedim. heralde acıldı ama)

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 8 Şubat 2013; 11:26:20 >

• 1. Şu anda güncel baseband için yazılımsal veya donanımsal unlock yok maalesef. Zaman zaman bu sorunlar olabilir.
    2. Evet cydia uygulama ve tweaklarını yeniden yüklemen gerekir. Aptbackup veya pkgbackup vb. cydia uygulamaları var. Ama ben uzun süredir bunları kullanmıyorum. 6.1 uyumlu mu değil mi bilemem.
    3. Geri yüklemeden önce bilgisayarını yetkilendir. DAha sonra satın alınanları aktar. En sonda yedekleme yap. Ben bu şekilde yaptım cydia dışındaki herşey yerine geldi. klasör düzenleri dahil.
    4. Mail ekine göre 4-5 adımda restore etmeni ve böylece unlock olacağını yazmış. yani gözünaydın factory unlock cihazın var. Sorun olacağını sanmam.
    İstersen şöyle bir dene ultrasn0w kaldır ve cihazı yeniden başlat. sim kartı çıkarıp tekrar tak. ben de bu tarz birşeyle restoreden önce deneme imkanım olmuştu şu an işe yarayabilir.

kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 8 Şubat 2013; 11:43:04 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Deniz-

quote:

factory unlock ise sim kartı takman yeterli olacaktır etkinleştirme için. Eğer sorunun çözülmezse iPad basebandı ve Baseband downgrade konularına bakman faydalı olur.

Hocam bu konular nerde acaba ben hala daha iki cihazi da yapamadim

• Merhaba arkadaşlar elimde 4.3.5 versiyonlu bir iphone 4 var.ürün simkilitli ve herhangi bir şekilde ne ios 5 e yükseltildi ne yükseltme girişiminde bulunuldu.ayrıca elimde herhangi bir şekilde ne aktivasyon kartı var ne başka bir şey.sadece jailbreak in insafına kalmış durumdayım.gevey ile kullanıyorum iphone u.bu durum nasıl aşılır.hacktivation diye bir olay duymuştum ama bu nedir nasıl yapılır? pek bilgi sahibi değilim,yardımcı olursanız çok mutlu olurum. bana kalsa böyle kalırım ama çoğu uygulama artık ios4 ü desteklemiyor.

Yukarıda yazdıklarımı açtığım bir konuda yazmıştım.Konuda arkadaş beni buraya yönlendirdi.Bende bilgisiz olmama rağmen ilk mesajdakileri uyguladım.elimde mikro sim kart yok daha hattın gelip gelmediğini deneyemedim ama oldu da gelmedi diyelim,ne yapabilirim acaba?
  • simple mod videosunu ve itunesla restore videosunu izleyip aynısını yaparsan sorunun çözülür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hece_he

quote:

@hece_he

cevap için çok teşekkürler. anlatımlar gerçekten çok faydalı olmuş, elinize sağlık.

baseband koruyarak 6.1'e yükselltim. ultrasn0w'da kurdum ama çok stabil değil. arada bir hat geliyor sonra servis yok diyor. can sıkıcı bir durum. ben de ebay üzerinden bir yere factory unlock için ödeme yaptım. 24 saate açılır diyorlar, bakalım sonuç ne olacak.

ebay üzerinden ödeme yaptığım yer sim kilidi açtırdı ve artık cihaz özgürlüğüne kavuştu. baseband koruma kaygısı olmadan cihaza 6.1'i tekrar yükledim. jailbreak henüz yapmadım ve cihaz hem avea hem turkcell hat ile problemsiz çalışıyor. yaşasın özgürlük

• Hadi Gözünaydın
  • arkadaşlar kısaca yapmam gerekli olan bu mudur?
    simlocklu (yurt dışından gelmiş) 3GS 5.1.1 var ..
    Snowbrezee ile Custom Fw hazırlayıp 6.1 e yukseltip sonra jailbreak yapacagim. sonrasından ultrasnow ile telefonu kullanabilir hale getirecegim..
  • simkilitli Iphone 4s restore için bu uygulamalar nezaman çıkar acaba acil lazımmmmmmmmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

arkadaşlar kısaca yapmam gerekli olan bu mudur?
    Snowbrezee ile Custom Fw hazırlayıp 6.1 e yukseltip sonra jailbreak yapacagim. sonrasından ultrasnow ile telefonu kullanabilir hale getirecegim..

1. simple mod: hem bb korumalı hem de jb'li cFW oluşturma.
    2. iTunesla geri yükleme.
    3. ultrasn0w yükleme.
    telefonu kullanabilirsin
  • s.a dostlar benım ıphone 4 var ıos 4.1 baseband 2.0.12 geveyli en kolay basit sekılde nasıl güncelleme yapabılırım lutfen yardımcı olun hıc bı uygulama acmıyo .. ( jaılbrak gerekırse yaparım)
  • Arkadaşlar elimde 2 adet 3GS var. 6.1 yükledim servis yok yazıyordu ultrasn0w 1.2.8'i yükleyince biri açıldı fakat şebeke arada gelip gidiyor. Diğeri ise aynı işlemleri yapmama rağmen şebekeyi hiç görmüyor. Onu 4.1'e çektim ultrasn0w yükledim fakat yine şebeke yok. Sorun ne olabilir ? Hakkında kısmında Turkcell 8.0 yazıyor fakat şebeke yok. Baseband 05.14.02 ilacı nedir bunun ?
  • Maalesef ikinci cihazın basebandı(modem firmware) yukselmiş. Dolayısıyla ipad basebandı ve downgrade konuları googleden aramanı oneririm.
    Daha sonra ultrasn0w ile unlock edebilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

arkadaşlar kısaca yapmam gerekli olan bu mudur?

1. simple mod: hem bb korumalı hem de jb'li cFW oluşturma.
    2. iTunesla geri yükleme.
    3. ultrasn0w yükleme.
    telefonu kullanabilirsin

teşekkürler:)
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.