Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (2914. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29122913291429152916
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.mok gibi para basıyorsun kimse sesini çıkarmıyor.
    3. varlık alımlarına devam diyorsun oarsaıda şişecek.
    4.her tarafa para enjekte ediyorsun kimse okumuyor mu nedeni haa?

tüm bu soruların cevabı 1929 krizi beyler, tarihin hiç bir döneminde altın 2013 dönemindeki seyrini izlememiştir; resmen manipülasyon var. altını manipüle ediyorlar çünkü altın artık resmen yüzyıllar öncesindeki gibi bir para birimi haline geldi. altın miktarı az, fiyat şişince ekonomi daralınca arz talep olumsuz işlyince enflasyonu sabit tutalım piyasayı paraya boğalım, fiyatlar sabit kalsın para bolluğuyla da ekonomi dönsün diye düşündüler ama veriler diyor ki ekonomi büyümüyor bu durumda hem dolar hem tahvil şişecektir emlak sektörü patlayacktır altın alttan sert gelecektir bakalım o zaman ne halt edeceksin fed, goldmansachs,. tüm makrocular spekülatörler altın yatırım aracı değil diyor altın artık ayrıştı diyor grafikler dirençler destekler çalışmaz diyor altın tüm borsa verilerinden bağımsız çalışıyor diyor bende diyorum ki ekşiden BSG başlığına bakın.

şimdi yeni bir manipülasyon geliyor g.kıbrısa "altın satıyorum, haaaaanım altıncı geldi,satıyorum,satıyorum, saaaaatmıyorum" dedirtip piyasayla oynuyorlar neden bunu yapıyorlar çünkü varlık tarafı ve emlak tarafı sermaye piyasaları ve işsizlik kötü geliyor tüm bunların kötü geldiği yerde millet altına dönmesin diye yapıyorlar çünkü altına sert dönüş şu an usa borsasını bacı büyük specülatörleri batırır ama eminim o çakallar şimdi alttan alttan alıyordun hele soros adisi bunu çok yapıyor daha öncede altını unutun dediği zamanlarda hatırı sayılır miktarda alıyormuş.

şu an oynanan oyunu anlamak için bence 1929 ekonomik krizine bakmak grek.

• Güzel yükseliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bilmiyorum söylentiler ile aranız nasıl siz neler duyuyorsunuz şu günlerde altın ile ilgili, benim bugün duyduğum bir şeyi söylemek istiyorum.

bursa kapalı çarşıda kuyumcu olan arkadaşımdan duydum.

altında sert bir düşüş beklendiğini ve bu düşüşten sonra bu zamana kadar yükselmediği kadar uçuk rakamlara çıkacağını söyledi... oda duyduğu söylentilere göre

ons 1300 ü gördüğünde sert düşüşle gram ı 50 ye kadar düşeceğini söyledi...

farklı söylenti vs.. duyan varmı acaba bende merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brightlance.an

arkadaşlar bilmiyorum söylentiler ile aranız nasıl siz neler duyuyorsunuz şu günlerde altın ile ilgili, benim bugün duyduğum bir şeyi söylemek istiyorum.

bursa kapalı çarşıda kuyumcu olan arkadaşımdan duydum.

altında sert bir düşüş beklendiğini ve bu düşüşten sonra bu zamana kadar yükselmediği kadar uçuk rakamlara çıkacağını söyledi... oda duyduğu söylentilere göre

ons 1300 ü gördüğünde sert düşüşle gram ı 50 ye kadar düşeceğini söyledi...

farklı söylenti vs.. duyan varmı acaba bende merak ettim.

ons 1300 lere indiğinde gramın 50 tl ye gerilemesi için doların tepetaklak olması gerek ki o da kriz demek hocam
  • haklısın banada çok olabilirlitesi varmış gibi gelmedi açıkcası ama ne bileyim bunlar sonuçta devamlı yorumcuları falan takip eden insanlar o yüzden yazdım...
  • Gümüş niye yükselmiyor arkadaş yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Gümüş niye yükselmiyor arkadaş yahu

En büyük gümüş tüketicisi olan Çin'in ekonomizi %7 civarında gerilemiş, bu da gümüşe çok olumsuz yansıdı, yoksa altın bu fiyatlarda iken gümüşün 1.50 leri bulması gerekirdi.
  • 1450 geçiliese hedef 1.480.şahsen ben 1.520 yi görüp tekrar düşeceğini 1250 lere tekrar çekileceğini düşünüyorum 1 ay mı 3 ay mı 5 ay mı sürer bilemem:-))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Gümüş niye yükselmiyor arkadaş yahu

En büyük gümüş tüketicisi olan Çin'in ekonomizi %7 civarında gerilemiş, bu da gümüşe çok olumsuz yansıdı, yoksa altın bu fiyatlarda iken gümüşün 1.50 leri bulması gerekirdi.

Gümüşte direnç 23,90 geçildiği taktirde 26yı görür.ki gümüşte bu çıkış kalıcı olursa tepki verecektir zira bu düşüşte arkadaşın dediği gibi arz talep olayı değil satışlar kağıt üstünde idi.

• 17.000 TL lik altin almayi dusunuyorum. Keske 79 da iken almadigim icin bir pismanligim var ama suan icinde alip almama konusunda kararsizim.
  • Kredi masrafım çıktı

• kuveyt uzun zamandir makasi 1tl indirmis . hayret. bakalim ilerleyen saatlerde ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

kuveyt uzun zamandir makasi 1tl indirmis . hayret. bakalim ilerleyen saatlerde ne olacak.

Neredeyse 2 Tl ye Çıkacaktı, 0,7 lere Kadar Düşürseler Yine Bari
    Bu Arada Piyasalardaki Yeniay ve Dolunay Kavramlarını Açıklayabilecek Var mı*
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

1450 geçiliese hedef 1.480.şahsen ben 1.520 yi görüp tekrar düşeceğini 1250 lere tekrar çekileceğini düşünüyorum 1 ay mı 3 ay mı 5 ay mı sürer bilemem:-))

Bu şahsi yorumunuz mu, yoksa piyasayı verileri analizleri okuyup çıkarttığınız sonuç mu hocam.

• enpara makas 0,7 işlemler çok kolay hesap işletim ücreti yok,anında altınınızı TL bazında da görebiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herşey çok güzel olacak

enpara makas 0,7 işlemler çok kolay hesap işletim ücreti yok,anında altınınızı TL bazında da görebiliyorsunuz

şu an alış satış fiyatları nedir?
  • ben bir şey sormak istiyorum. daha önce merak edip bakan araştıran olmuştur.

türkiyede gram altın yüzde 3 yükseldiğinde bankalarda da yüzde 3 yükseliyor mu?

tüm banka gram fiyatları farklı. farklı olması birşeyi değiştirmez ama yüzdesel değişimide azaltarak yansıtıyorlarsa büyük sıkıntı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schlesserangel

quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

1450 geçiliese hedef 1.480.şahsen ben 1.520 yi görüp tekrar düşeceğini 1250 lere tekrar çekileceğini düşünüyorum 1 ay mı 3 ay mı 5 ay mı sürer bilemem:-))

Bu şahsi yorumunuz mu, yoksa piyasayı verileri analizleri okuyup çıkarttığınız sonuç mu hocam.

Şahsi yorumum değil analizim sayın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fütursuz01

quote:

enpara makas 0,7 işlemler çok kolay hesap işletim ücreti yok,anında altınınızı TL bazında da görebiliyorsunuz

SAT :83,045686 TL
    AL: 83,713177 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrltn

quote:

Orijinalden alıntı: Fütursuz01

quote:

SAT :83,045686 TL
    AL: 83,713177 TL

ziraat:
    A01 ALTIN 995/1000 82.988312 83.571272
    A02 ALTIN 1000/1000 83.405339 83.991228
  • 
Sayfa: önceki 29122913291429152916
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.