Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.165
Cevap
924
Favori
3.557.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DUZENLEME: BU BAŞLIK İLK BAŞLARDA ALTIN ALIP SATMAYA YÖNELİK KURULMUŞ OLSADA BAŞLIK SAHİBİ (BEN) AL-SAT'TAN VAZGEÇİP AL TUT 'A YÖNELMİŞTİR.
    BUNDAN SONRA OKUDUKLARINIZ AL-SAT ÜZERİNE YAZILMIŞ ESKİ YORUMLARDIR.

Merhaba arkadaşlar DH ye bedava BORSA danışmanlığı başlığında takılırken ben ALTIN yatırımcısı olduğum için böyle bir başlık açmayı düşündüm.
    Elimde bir miktar para var.Bu para ile altının düşüşünde altın alıyorum yükselişinde satıyorum. Bu yükseliş ve düşüşü önceden tahmin edemiyoruz tabiki elimizde sadece istatistikler ve anlık veriler var bunları takip ediyoruz.

Garanti Bankası üzerinden alım satım yapıyorum. TL bazında alım satımda Garanti bankası 75-80 kuruş arasında (toplamda) komisyon kesiyor yani
    altın diyelim bugün 72 tl garanti bankası 72.4 tlye satıyor 71.65 tlye geri alıyor aradaki fark 75 kuruş bazen 80 kuruş oluyor günün erken saatleri alım satım için uygun olmayabilir. Bu yüzden ben USD üzerinden alım satım yapıyorum:Dolar da komisyon 0.20 USD. 0.20x1.55=30 kuruş (0.3 TL) dolar bazında komisyon ödüyoruz.

İlk takip edeceğimiz site anlık ONS fiyatı öğrenmek için
    http://www.goldprice.org/

İkinci sitemiz:
    https://sube.garanti.com.tr/isube/yatirimislemleri/arbitraj/calculator

Hesaplama aracımız.(kendi yapımım excel tablosu) Versiyon 2 (YENIDEN YUKLENDI 28.06.2011)
    http://dl.dropbox.com/u/2635260/ALTIN-HESABI.xls

Hesaplama aracımız.(kendi yapımım excel tablosu) FINANSBANK ICIN (YUKLENDI 07.07.2011)
    http://dl.dropbox.com/u/2635260/ALTIN-HESABI-FINANSBANK.xls

Gigarange arkadaşımızın yaptığı anlık fiyat takibi exceli (YUKLENDI 29.07.2011)
    http://dl.dropbox.com/u/2635260/Altin-gigarange.xls

detaylı tarihsel altın Ons verileri
    http://www.kitco.com/charts/historicalgold.html

NOT:Burada yazılanlar sadece bilgilendirme içindir.Yatırım tavsiyesi değildir.sadece yatırım yöntemi gösterilmektedir. Buradaki bilgilerden edeceğiniz kar veya zarardan hiçbir şekilde sorumlu değiliz.

SIK SORULAN SORULAR Güncellenecek

1-Bu başlığın kuruluş amacı nedir?
    Bu başlık altın fiyatı düşünce alıp yükselince satıp aradaki farktan KAR elde amacıyla kuruldu

2-ONS veya TL alış satış arasındaki fark nedir?
    Bu yazı yazıldığında 1 ONS altın (31.10 gram) 1470 dolar idi
    1 gram altın 47.23 dolar idi.
    1 gram altın 71.40 TL idi.

Bknz dolar bazında altın için:http://www.goldprice.org/
    Bknz TL bazında altın için: http://realtime.paragaranti.com/asp/yg/ic_piyasalar.asp

Bankalardan dolar ile altın alındığında 1 gram için altın alış ve satış arasındaki fark 0.20 USD dır.
    Bankalardan TL ile altın alındığında 1 gram için altın alış ve satış arasındaki fark 0.75 TL dir
    .bu durumda Dolar ile altın alırken 0.20x1.50= 0.30 TL fark oluşmakta bu da direk bizim karımızı etkileyen bir faktördür.

Şöyle düşünelim. 50 gram altın alacağız. Garanti Bankası altın kuru 71.40 tl dolar da 1.50 tl olsun.1 gram altın da 47.23 olsun

50 gr x 71.78 = 3589 Tl
    50 gr x 47.32 =2366 dolar = 3549 Tl etti. Aradaki 40 tl fark sadece alış sırasında oluştu
    Bu fark satış da da 40 tl zararımıza olacak zira oranlar aynıdır.

Günün fiyatlarından elimizdeki altını satalım şimdi de

50 gr x 71.10= 3555 TL
    50 gr x 47.13= 2356 dolar= 3534 Tl.

3589-3555= 34 tl
    3549-3534= 15 tl

Görüldüğü gibi aynı miktar altını TL ile alıp satmak arasındaki far 34 tl iken dolar da bu 15
    tldir.

3-İnternet üzerinden Garanti bankasından al sat yapmaktayım Bunun için 1 vadesiz hesap 1 dolar hesabı 1 altın hesabı toplam 3 hesap açtırmanızı öneriyorum.
    yıllık vadesiz hesap işletim bedeli ödememek için Garanti Bankasına 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.
    Garanti bankasından 0.05 gram gibi kusuratlı altın alım satım işlemi yapılmaktadır. tekrar söylüyorum Garanti Bankasından DOlar üzerinden işlem yapın TL bazında alım satım farkı cok fazla 75 kuruş dolar alım satım farkı .20 cent

Kısa sözün özü: sürekli al sat yaparak altın alınıp satılacaksa mutlaka bu DOLAR üzerinden olmalıdır. Tl bazında yapılırsa kar oranı az olur

4- Bankalarda hangi saatler arası altın alış verişi yapılmalıdır?
    Bankalarda 09.00-18.00 arası altın alım satımı yapılmalıdır. Bu saatler HARICI hem altın hem dolar için alım satım farkları çok yüksektir
    Garanti bankasında 75 kurus olan altın alım satımı 5 tlye kadar cıkar Şekerbankta 15 tlye kadar cıkar.

Dünya borsaları açılış ve birbirile ile çakışma saatleri nelerdir?
    (güncelleme 06.09.2011)

5- Bu arada müşteriye verdiği hizmet ile banka kalite sıralamam (08.09.2011)

1-Finansbank _> Rüzgar nereye ben oraya tek geçeceğim banka dolar üzerinden al sat var, herbişi var
    2-Şekerbank_> dolar ile al sat yok ama TL bazında makasları en şeker banka
    3-Garanti-> Dolar üzerinden al sat var güzel bir online sitesi var
    4-yok
    5-yok
    6-yapı kredi çok salak al sat ekranı kullanımı zor nasıl internet sitesi ödül kazandı merak ediyorum

başka bankalardan altın almadığım için kalite sırlamasına sokamıyorum

YKB 6.cı olabildi..

sizde banka sıralamanızı yazabilirsiniz

6-Hesap işletim ücretleri.hemen hemen her bankada var. Bankalara 2 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücretinden kurtulursunuz

Finansbank'ta üç ayda bir 21 tl alıyorlar (hesap başına degil, bütün hesaplar için)
    Şekerbank'ta üç ayda bir 15 tl, fakat altın hesabında devamlı en az 1 gram altın bulundurursan hesap işletim ücreti alınmıyor.

7Şekerbank için EXCEL Takıp dosyası 26.10.2011

http://dl.dropbox.com/u/2635260/Sekerbank-icin-excell-tablosu.rar

fcw1031 arkadaşa teşekkürler

BU BAŞLIK VE MESAJLARDA KENDI ADIMA YAZDIKLARIMIN HICBIRI YATIRIM TAVSIYESI DEĞİLDİR. HERKES KENDI ALIMINDAN VE SATIMINDAN SORUMLUDUR.KIMSE KIMSEYE ZORLA ALTIN ALDIRAMAZ VE SATTIRAMAZ.

8-Güncelleme ( 2012-07-11 TEB ALIŞ SATIŞ FIYATLARI -KOMISYON ORANLARI)

2012-07-11 saat 15.25 itibariyle

TEB TL ile ALTIN ALIŞ_SATIŞ 91.25 - 92.06 0.81 tl
    TEB USD ile ALTIN ALIŞ_SATIŞ 50.48 - 50.82 0.34 USD dolardır.

9-Güncelleme ( 2012-07-12)
    BANA PM'den soruyorlar ne zaman ALTIN alacaz satacaz diye BEN BUNU BILEMEM su anda 5 tl bile param yok yatırım amaçlı
    Size sadece basit bakkal hesabı veriyorm düştüğünde al bekle yükselince SAT

ister TL ister USD bazında olsun aldıgın fiyatttan daha pahalıya sattıysan KAR'dasın
    defalarca sormayınız lütfen herkese ilk mesajı OKU diyoruz adamalar tekrar tekrar soruyorlar

Böyle giderse hiçbişi yazmayacam konuyu da kilitllettirecem..

10-güncelleme ( 2012-07-18)

Tarihsel olarak gün gün altın fiyatları ve tarihsel analiz için
    http://www.altinkaynak.com/dgarchive.aspx

sitesini kullanabilirsiniz

11-güncelleme ( 2012-07-19)

Kuveyt Turk'e gittim bilezikleri tarttı yazdı
    çeyrekleri saydı
    yarımları = 2çeyrek saydı
    cumhuriyeti=4 çeyrek saydı
    çıkan sayıyı 10x1.75= 17.5 gram olarak yazdı

bileziklerle 17.5 gramı topladı ve 0.910 ile çarpıp HAS ALTIN Miktarını buldu. Bir kağıt verdi hesaba direk o kağıtta yazan altın miktarı HAS olarak geçti.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bugun pazara gittim
    salata 4 tl
    patates 3tl
    yerli muz 4.5tl
    ithal muz 6.5tl
    havuc 2.5tl
    portakal sıkma 1.75 / wash. 4tl
    elma iyisi 2.5 - 4.tl
    maydonoz demet 1.5tl
    domates 3+tl
    kasapta kırmızı etin kilosu 33-45tl arası
    fındığın anavatanında kilosu 45tl + antep fıstığı 45tl + siirt fıstığı 38tl (eminönü)
    asgari ücret 960tl
    normal çalışan bir elemanın aldığı maaş: 1200 (maksimum) aylık gideri en az 750+
    dolar bugun 2.57tl

ülkenin yüzde 70i fakir, geçindiğini sanıyor ama açlıktan ağzı kokuyor
    yüzde 20si orta derece, kendi halinde, kendi yağında kavrulup gidiyor.
    yüzde 10da zengin ve ultra zengin.

Sandıktan çıkacak sonuç değişmeyecek. Peygamber ilan ederiz taparız biz, sevdikmi tam severiz.
    Kulağımızın arkasına geçse, olsun, bu olmasa ötekiler sanki çokmu iyi, bu bari müslüman ötekiler gavur der, huyumuzdan vazgecmeyiz.

birileri çıkar milletvekili olmak için ettiği yemini, gün gelir inkar eder.
    birileri çıkar kendisine karşı olan herkesi vatana ihanetle suçlar, paralelci der.
    birileri çıkar atatürk posterinden rahatsız olur, şakşakçıları tekbir çeker.
    birileri çıkar terör örügütyle masaya oturur, halbuki daha dün demiştirki; terör örgütü ile masaya oturmayız !
    birileri çıkar T.C. yazısından rahatsız olur, heryerden kaldırmaya çalışır.
    milyon tane yazsam bitmez bunlar.

ülke okadar berbat bir hale geldiki, doların böyle yükselmesi vs iyi hallerimiz.
    ne hükümet nede muhalefet partileri 5 para etmez.
    adam gelmiş 78 yaşına hala milletvekili olmanın peşinde, ötekisi 2 kere üst üste milletvekili oldum, başarıya ulaşamadım deyip milletvekili adayı olmaz.
    bu ne koltuk sevdasıymış arkadaş.
    milleti düşünen yok
    TÜrkiye oldukça kötü bir dönemden geçiyor ve bu dönem güçlenerek devam edecek. Para piyasalarında hiçbir silah şu anda kullanılmıyor ki dövizdeki bu yüksek artış, tüm yatırımcıların "Ülke batsa bile Merkez Bankası faiz arttırmayacaktır" demesinden de kaynaklanıyor. Piyasaya bu tarz durumlarda, Erdem başçı öncesi (ki erdem başçı türkiye cumhuriyeti tarihinin en başarısız merkez bankası başkanlarından birisidir, hakkında soruşturma açılsa yeridir) döviz ne zaman yukarı yönlü spike yapsa en kötü ihtimalle açıklama yaparak "biz buradayız, sıkıntı yok" derdi.

Zira merkez bankasının ilk önceliği fiyat istikrarıdır.

Fiyat istikrarı diyoruz ancak şaka bir yana türkiye'de talimatlı TUİK rakamlarına göre fiyat istikrarı var gözüküyor. son 2 yılda dolarda %100'e yakın artış gözlemlenirken, aynı dönemde enflasyon %6-%7 de gezinerek, tamamen tüketim ile büyüyen ve ithalat rekorları kıran ülkedeki vatandaşın aklı ile alay ediliyor. ancak bunların talimatlı olmasının sebebi de, günümüzde tüm devlet kurumları ve özel sektördeki çoğu şirket, maaş artışlarını enflasyona oranla yapmakta ve bu rakamın özel talimatlarla düşük çıkartılması, işverenlerin maliyetlerinin düşük kalmasına sebebiyet veriyor. yoksa elbetteki reel olarak fakirleşiyoruz.

Dolar'ın ben açıkçası Trump'a bu tarz tepki vermesine oldukça şaşırdım. İşin en ironik tarafı ise Trump seçildikten sonra Doların aşırı değer kazanmasının sadece Türkiye ve Meksika'da geçerli olması. İnternet'te "Trump herhalde Türkiye'ye de duvar örecek" yorumları eşliğinde, cidden çok kötü bir dönemden geçildi ve sonuç olarak Nisan 2013 yılında, ilk defa 200 TL basıldığında 1.65 olan dolar kuru, resmen 2 katına çıkmış oldu. sadece 3 yılda, ülke olarak 2 kat fakirleştik. Rakamlarla bir şekilde oynanmaya ve en azından sıradan vatandaşa bu durum hissettirilmemeye çalışılıyor ancak kendi araştırmasını yapan yatırımcılar için durum böyle değil.

ben FED toplantısına kadar Merkez Bankasının en azından minimum seviyede dolar satışları ile fiyat istikrarına yönelik temkinli davranması ve Aralık ayında FED'in faiz artırmasına yinelik olarak, politika faizinde oldukça sağlam ve dirayetli bir artışa gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu hareket mevcut merkez bankası başkanının idam edilmesine kadar giden süreci açar zira faiz artışı, inşaat sektörünü anında batırır. Arapların düşük petrol fiyatları yüzünden batağa girmesi, Türkiye'ye yılda yaklaşık 15 Milyar dolar gibi kaynağı belirsiz para sokan ve bütçede artı verilmesini sağlayan, tek başlarına ülkede sektör haline gelmiş Reza Zarrab ve Babek Zencani'nin tutuklanması, ülkeye döviz girişini çok sıkıntılı bir noktaya soktu. Ya politik olarak stabilite sağlanacak, AKP gidecek, yerine demokrasiye gereken önemi verecek, çiftçiyle dalga geçmeyip ihtiyaçlarını karşılayacak ve büyümeye yönelik sağlam atılımlar yapacak bir hükümet gelecek ya da Türkiye yokuştan aşağı yuvarlanacak. Şu anda en son konuşulması gereken konu başkanlık sistemi iken, ülkenin acil kriz pklanına ihtiyacı varken, bu ülkeyi yönetenler TV'lerde Diriliş Ertuğrul isimli dizi hakkında atıp tutuyorsa artık bir değişim zamanı gelmiş demektir.

Türkiye yolunu seçecek, ya başkanlıkla uçuruma ya da yeni bir hükümet ile beyaz sayfaya. Maalesef 3. bir yol yok. bu süreçte de doların patlayışı kaçınamaz. bugün 2 bps düşer, yarın 10 artar yine. günü kurtartmaya çalışanlarla gelecek planları yapılmaz.
    En sonunda siyasi konulara soktunuz beni de.

Rusya bu işten nasıl zararlı çıkıyor? Dünkü olayda ruble değer kazanırken tl değer kaybetti. Değer kaybı kabinenin açıklanmasına rağmen devam ediyor. Rusya santral yapmayacağı için milyar dolar kaybedecekmiş, Türkiye ile rusya arasındaki ticaretin %2sini oluşturan tavuk ihracını kesmiş ilk olarak adamlar. %2si milyon dolar ediyor. Milyar dolarlık kaybı düşünmüyor rus ayısı kalmış milyon dolarlık anlaşmaları bitiriyor. Birileri kalkmış rusya bu işten zararlı çıkar diyor. Çıksa ne olur? Uzaya araç mı gönderemez? Isınma gibi ihtiyaçlarını mı karşılayamaz? Petrol olmadığı için araçları mı çalışmaz? Askeri araçlarını mı kullanamaz? Her şeyi dışa bağımlı olan ülkemiz uçak düşünce borsası %5 değer kaybına uğrayan ülkemiz ama ruslar çok zarar görür diyerek kendini avutan bizim insanımız.

Neyse bu iş kısa sürede düzene girer umarım. Yoksa nato ile rusyanın satrancı Türkiye tahtası üzerinde devam eder ki bu hiç de istenecek bir şey değil.
    Bir hayat kadınıyla bir saat önce imam nikahı kıyıp, 1 saat sonra işin bitince boşar isen Harama girmemiş mi olursun???

İslamın yazılı kurallarının etrafından çakallıkla dolaşmak bir şeyi Helal yapmaz.

Bir finans kurumun ev alma gibi bir amacı yoktur, ev ticaretiyle de uğraşmaz. Amacı Parasını birilerine kullandırıp(kiralayıp) o sermayenin üzerinden para kazanmaktır. Paranın kirasına faiz denir.
    İlla taksitle helal bir şekilde ev almak istiyorsan gider Mütahitten, mütahit firmadan ev alırsın, adamla anlaşabilirsen taksit yaptırırsın.

Senin örnekteki pazar yer alıp satma işi de faizdir. Senin orayı alış amacın pazar yeri olarak kullanmak olmalı. Ama bu değil tam terine peşin peşin adamla 25bin TL cukkalamayı anlaşıyorsun. Adamın parası yok ve sen paranı kullandırıyorsun ve amacından pazarcılık yapmak değil 25bin Tl cukkalamak. Bankalarda aynı işi seve seve yapıyor ve buna faiz deniyor.

İslam çakallık dini değildir. Üçkağıtçıların dini hiç değildir. Ticaret niyetler ancak halis olduğunda ticarettir.
    Temenni değil o arkadaşın dedikleri. Ekonomide işler öyule 1 günde iyiye ya da kötüye gitmez. bu uzun bir sürecin sonucu olur. Bir şekilde bir yere kadar idare edebilirsin ama o süre sonunda işler sarpa sarar. 15 senedir dediğin de belki işler kötüye gitmesin diye yapılan uyarılardı. Bugün işbankası hisselerinin derdine düşmüşsek işlerin hiç te öyle iyi olmadığını anlamamız lazım :)

gün gelir de harbi fırıncılar ekmek üretemez duruma gelirse hee bak adamlar bunu zamanından beri diyordu demek yerine bugünden az da olsa dikkate almak lazım bence. ki dikkate alınması gereken aşamayı da geçtik malesef biraz.
  • REKLAM ALANI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 4 Nisan 2012; 14:24:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

uzun vadeli altın alımı düşünüyorum.

sorularım şunlar:

1) hangi altın çeşidi alım satımda az zarar ettirir?
    2) altın almak için zamanlama şimdi uygun mu?
    3) 2-3 sene sonrası için bir ön görün var mı?

not: altın hesabı düşünmüyorum. Alıp yastık altı yapacağım

1) çeyrek ve cumhuriyet altını en az zarar ettiren altın bence. Gram altında 10 tl bir masraf var ben tavsiye etmyiorum kişiden kişiye değişid.r
    2) altın almak için uygun zaman tabi TL bazında altın düşük bizde.yurt dısında 1433 su anda dolar düştü altın düştü yarın dolar cıkarsa altın çıkar
    3) 2-3 sene sonrası ön görüm maalesef yok ama son 10 senede altın hep yükseldi zarar ettirmedi.

• Altın bence en iyi yatırım aracıdır

Kuyumcular bakkallar mobilyacılar döviz büroları
    BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lambane -- 4 Nisan 2011; 16:17:40 >
  • Mesajım bulunsun. Bu aydan sonra 2 ay için altın yatırımın yapmayı düşünüyordum.
  • Ben para biriktiriyorum ATM de öylece yatıyor, hep aklımda vardı altına yatırmak ama bilgisizlikte girişemedim. Hazır siz burdasınız yardım için size sormak isterim

1. Sanırım altında zarar eden az kişi vardır, ben altın biriktirmek istiyorum sonra zamanı geldiğinde hepsini satmak. Bunu yastığımın altında biriktiremem; Hangi banka var altın hesabı olan? Benden para kesmemeli; üstüne küçükte olsa faiz vermeli..

2. Bu dediğimin dışında altından başka nasıl kâr edebilirim?

Edit: 3. Hangi zaman uygundur altına yatırım yapmak için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 4 Nisan 2011; 11:47:19 >
  • merhaba.
    15 veya 20 bin tl civarı altına yatırım yapmayı düşünüyorum.altın hesabı mı almalıyım yoksa direk altın mı almalıyım.hangisi daha karlı olur.1 veya 2 yıl boyunca ellemeyi düşünmüyorum.kesin değil de tahmini olarak 1 yıl sonunda kazancım ne kadar olur.
    teşekkürler.
  • altın olarak külçe tercih ediniz bankayla falan uğraşmadan direk kuyumcudan alınız .. düşük miktarlı alım satımlarda fazla kar edilmez eğlence olur sadece çünkü altın zarar ettirmez. cumhuriyet yada çeyrek bozdurduğunuzda önemli olan örnek veriyorum 10 tane bozdurduysanız 11-12 tane alabilmektir.. yüksek miktarda aldığınız altınları yatırım amaçlı kullanıp ilk yükselişte satmamanızı öneririm . altında ya daha çıkarsa mantığı vardır ama zarar ettirmez güzelliği budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 4 Nisan 2011; 11:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

Ben para biriktiriyorum ATM de öylece yatıyor, hep aklımda vardı altına yatırmak ama bilgisizlikte girişemedim. Hazır siz burdasınız yardım için size sormak isterim

1. Sanırım altında zarar eden az kişi vardır, ben altın biriktirmek istiyorum sonra zamanı geldiğinde hepsini satmak. Bunu yastığımın altında biriktiremem; Hangi banka var altın hesabı olan? Benden para kesmemeli; üstüne küçükte olsa faiz vermeli..

2. Bu dediğimin dışında altından başka nasıl kâr edebilirim?

Edit: 3. Hangi zaman uygundur altına yatırım yapmak için?

1-Garanti bankasının altın hesabı var ben USD ile altın alıp satıyorum üstüne faiz almıyorum aradaki yükseliş alçalışta alıp satım yapıyorum
    2-Altın fonu alırsanız yükselişte kar edersiniz düşüşte zararınız olmaz bu da parayı 1 kere yatırıp uğraşmamak isteyenlere ideal
    3-Şu anda altın yüksek biraz beklenebilir (bana göre tabi) TL ile alınacaksa USD düşükken su anda alınmalı

quote:

Orijinalden alıntı: stilll

merhaba.
    15 veya 20 bin tl civarı altına yatırım yapmayı düşünüyorum.altın hesabı mı almalıyım yoksa direk altın mı almalıyım.hangisi daha karlı olur.1 veya 2 yıl boyunca ellemeyi düşünmüyorum.kesin değil de tahmini olarak 1 yıl sonunda kazancım ne kadar olur.
    teşekkürler.

altın hesabı açmanızı öneririm o kadar altını evde saklamak güvenli değil. Hatta altın fonu bile alabilirsiniz 1-2 sene ellemeyeceksiniz istediğinizde bozarsınız

• 1 yıl sonraki kazancınızı bilemezsiniz. Libya karışmadan önce alınan 30binlik yatırım altının zirve yaptığı dakika 2.5bin lira gibi bir kazanç getirdi. tabi bu şans devamlı takipte olmanız ve güvendiğiniz bir kuyumcu yada borsacı olması sizin için iyi olur
    quote:

Orijinalden alıntı: stilll

merhaba.
    teşekkürler.
  • cosef hocam senin işinede karıştım ama kusura bakma :) altınla içli dışlıyım paylaşayım dedim ama ben biraz kuyumcu kafasındayım neyse kolay gelsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

cosef hocam senin işinede karıştım ama kusura bakma :) altınla içli dışlıyım paylaşayım dedim ama ben biraz kuyumcu kafasındayım neyse kolay gelsin :)

bir takı tasarımcısı olarak aynı kafadan sayılırız kardeş :) Ne demek sen de yaz konu boş kalmasın.
    Aslında elimdeki miktar ile borsada oynasam çok daha fazla kazanabilirim ama borsa bu güven olmaz altın daha güvenli.tek 1 ekran kontrol edilecek hepsi bu
  • hocam bankaları herzaman yasal tefeci olarak görmüşümdür para çekmek dışında pekte işim olmaz açıkçası :)
    quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

cosef hocam senin işinede karıştım ama kusura bakma :) altınla içli dışlıyım paylaşayım dedim ama ben biraz kuyumcu kafasındayım neyse kolay gelsin :)

bir takı tasarımcısı olarak aynı kafadan sayılırız kardeş :) Ne demek sen de yaz konu boş kalmasın.
    Aslında elimdeki miktar ile borsada oynasam çok daha fazla kazanabilirim ama borsa bu güven olmaz altın daha güvenli.tek 1 ekran kontrol edilecek hepsi bu
  • Bankalar yasal tefeci zaten başka tanım yok ama onlara da ihtiyaç var. 5000 tl lazım faiziyle beraber hemen nakit alabilirsin burada bize düşen en uygun faiz oranını aramak bulmak. kredi kartı gibii eşşek gibi faize sahip olan bir aracı kullanmamalıyız

Bak şöyle bişi var. Gittigidiyorda bazen axcess e 12 taksit altın yapılmakta Gram altın alıp sattığımızda çok uygun fiyatlı nakit ihtiyacımızı karsılarız hemde peşin fiyatına 12 taksit daha ne olsun bankadan o parayı direk çeksen çok daha fazla ödersin
    9000 tl nakit için 9500 tllik altın almamız lazım
    9000 tl nakit için bankaya 10.250 tl toplam ödüyoruz

fark var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 4 Nisan 2011; 12:41:03 >
  • iş bankası yatirim hesabindan altına yatirim yapiyorum (1/1 cumhuriyet altını).Gelir vergisi yok komisyon yok... aliş fiyatiyla satış fiyati arasinda ortalama 5tl fark ediyor...
    alış fiyatiyla satış fiyati arasindaki farka ve bankadaki altın sayısına dikkat ederseniz yükselecek mi düşecek mi ufakta olsa fikir sahibi olabiliyorsunuz

takipteyim...
  • Altın alımını hesap açtıktan sonra netten mi yapılıyor.Hesap çalınması gibi bir ihtimal var mı?Hesap açmak için ne lazım?Hesabı açtıktan sonra hemen para mı yatırmalıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Altın alımını hesap açtıktan sonra netten mi yapılıyor.Hesap çalınması gibi bir ihtimal var mı?Hesap açmak için ne lazım?Hesabı açtıktan sonra hemen para mı yatırmalıyız?

vadesiz hesabınız açtıktan sonra altın hesabı açtıracaksınız bankanızdan
    Hesabınızın şifrelerine siz dikkat edeceksiniz bilgisayar güvenliğinizden siz sorumlusunuz.
    hesabı açtıktan sonra para yatırmak sorunda değilsiniz
    alım satım netten yapılabiliyor
  • Takipteyim
  • güzel konu mesajım bulunsun
  • reserved
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.