Şimdi Ara

Başarılı bir El Tipi GPS Cihazı. [Next YE-GH 561]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bir heves ile almış bulunmaktayım ve çok da beğendim açıkçası.

Made in Taiwan yazmasına rağmen oldukça okkalı! bir cihaz. İçi dolu yani. Daha önceleri elime aldığım dijital pusulalara hiç benzemiyor.
    Next iyi araştırıp güzel bir cihaz sunmuş bizlere.

Cihazın ilk açılış ve uydulara bağlanması oldukça hızlı geldi bana. Tamamen kapalı bir havada, sağanak yağmur altında ilk açılışı 1.5-2 Dakika arasında gerçekleştirdi. Bu tip havaları Navigasyon cihazları hiç sevmezler, aslında onlar kapanıp açılmayı da sevmiyorlar.

Hemen arabamdaki Navigasyon cihazıma baktım kıyaslama yapmak açısından; o da 2-3 dakika sürdü bu çok kötü hava şartlarında.

Derhal Yağmurluğumu giyip bahçe kapısının önüne çıktım. Konumumu Yol Noktası olarak kayıt edip beni oraya götür diyerek evimin bulunduğu ada etrafında (yaklaşık 1200mt.) kocaman bir dikdörtgen çizdim.

Her yanım çamur oldu, yaz ne zaman gelecek

Yaklaşık 20 dakika boyunca; konum olarak belirlediğim noktayı düzenli ve sapmasız şekilde gösterdi. Bir istisna dışında; büyük ve gür bir ağaç vardı (çam sanırım anlamam pek ağaçlardan) onun altına girdiğimde nereyi göstereceğini şaşırır gibi oldu ama kısa sürede toparladı durumu.

Dönüş noktama yaklaşıyorum; metreler geri sayıyor 7,6,5,4->0 yazdı sadece 1 adım kalmıştı bahçe kapımıza. Hassasiyet inanılmaz güzel, hemde o havada.

Eve girdim 6 saat Full Şarj ettim. Açtım; 24 saattir da açık şekilde durmakta. Her dışarı çıkışımda da yanıma almayı ihmal etmedim. Daha şarjı yarıya yeni düştü.

Sizlerle ilk kullanım izlenimlerimi paylaştım; bu cihazı tanıtacak kadar teknik bilgim de yok, kaldı ki burada bu cihazı kullanan ve çok çok uzman arkadaşlar bulunmakta.

Ama benim görüşüm "Alınası Bir Cihaz"

• Hızlı Başlat klavuzu 1

• Hızlı Başlat Klavuzu 2

• Hızlı Başlat Klavuzu 3

• Hayırlı olsun iyi navigasyonlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Hayırlı olsun iyi navigasyonlar

İyi dilekler ve Verdiğiniz "Gaz" için teşekkürler

Bu arada ilk Şarj 27.5 saat gitti
  • Bir de Cihazla gelen PC yazılımına bakalım;

GS-Sport Seyahat Yöneticisi

Cihazınız 100 noktayı hafızasına alıyor, ancak GS-Sport Seyahat Yöneticisi kullandığınız zaman hergün 100 noktayı hafıazaya kaydettiğini farkediyorsunuz.

Günlük Log/Yol Noktaları kaydedilmekte. Sağ üğst köşedeki "Veri Kayıtları" sekmesindeki takvimde Turuncu işaretli her bir güne tıkladığınızda o günle ilgili tün kayıtları görebiliyorsunuz.

İşin ilginç tarafı sonra bunları cihazdan sildiğinizde GS-Sport içinde silinmiyor. Her zaman görebileceğiniz bir yerde yani.

Kayıtlı Yol noktalarını sağ tıklayıp düzenleme yapabiliyorsunuz; Belirli ikonlar atayabiliyorsunuz aynı grup içindekilere (mesela kamp için Çadır), O nokta ile ilgili yorum ekleyebiliyorsunuz. Bunlar da hiç bir zaman kaybolmuyor.

Bir tur rehberi; Her gün 100 nokta seçse, 150 günlük sezon boyunca 1500 noktayı hafızada tutabilir ve Rota Planlaması yapabilir. Bir Yat İşletmecisi de, bir izci de, bir Dağcı da...

Güzel mi? Bence Harika !

• Planlama kısmına aldığımız Yol Noktaları arasında Rota Oluşturabiliyoruz. Rotalarımızı farklı isimlerle kaydedebiliyoruz.

Bu rotaları Google Earth ve Google Maps üzerinde görüp düzenleme yapma imkanımız da mevcut.

Sonra bu rotaları cihazımıza aktarabiliyor ve yerlerini bulabiliyoruz.

Ben bir gıda firmasının pre-Seller'i olsam, sürekli şehir içi ve scooter ile çalışmak zorunda olsam daha ne isterim. Bütün marketleri işaretler aralarında gider gelirdim.

Güzel mi? Bence Harika !

• Bir sorum olacak, kafama takıldı... Bu cihazı GPS anten olarak kullanabiliyormuyuz Örneğin; Laptop'umuza bağlasak anten görevi görerek herhangi bir Navighasyon yazılımı çalıştırır mı?
  • Güncel !

Buna cevap verebilecek bir NEXT'ci yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Bir sorum olacak, kafama takıldı... Bu cihazı GPS anten olarak kullanabiliyormuyuz Örneğin; Laptop'umuza bağlasak anten görevi görerek herhangi bir Navighasyon yazılımı çalıştırır mı?

Bu modeli ve diğerini ilk geldiğinde almıştım ve kullanmaktayım. Cihaz aktif antene sahip olduğundan kullanamazssınız :( gps mouse olması lazım yani pasif olan bir alıcıdır ;) Birde destek olarak onların toplandığı yerde sorsanız bence yanıt hemen gelirdi, malum onlar 3-5 kişi aralarında top döndürüp kalabalık yapmıyorlar, cem yılmazın "bilgisayar bu" deyimi geldi aklıma son reklamdan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Bir sorum olacak, kafama takıldı... Bu cihazı GPS anten olarak kullanabiliyormuyuz Örneğin; Laptop'umuza bağlasak anten görevi görerek herhangi bir Navighasyon yazılımı çalıştırır mı?

Bu modeli ve diğerini ilk geldiğinde almıştım ve kullanmaktayım. Cihaz aktif antene sahip olduğundan kullanamazssınız :( gps mouse olması lazım yani pasif olan bir alıcıdır ;) Birde destek olarak onların toplandığı yerde sorsanız bence yanıt hemen gelirdi, malum onlar 3-5 kişi aralarında top döndürüp kalabalık yapmıyorlar, cem yılmazın "bilgisayar bu" deyimi geldi aklıma son reklamdan :)

Teşekkürler, bu cevap yeterlidir bana

• Nokta ölçümü yapabilen bir cihaz, ilgilenenlere şiddetle tavsiye olunur
  • Malum bayram güzel bir mekanda tatildeyim,2-3 gündür milleti deli ettim onlara gps nasıl kullanılır şimdiden öğrettim.Bir yerlere bir şeyler sakladık sonra gps le onlara buldurdum.Sonuç hem keyifli bir tatil hemde hadi abi gene yapalım şunu eğlenceli oluyor muhabbeti
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Malum bayram güzel bir mekanda tatildeyim,2-3 gündür milleti deli ettim onlara gps nasıl kullanılır şimdiden öğrettim.Bir yerlere bir şeyler sakladık sonra gps le onlara buldurdum.Sonuç hem keyifli bir tatil hemde hadi abi gene yapalım şunu eğlenceli oluyor muhabbeti

Seneye Gümüşlük'de buluşalım Üstad'ım

• Bilgilendirme için teşekkür ederim,

bu cihazda ed50 veya wgs84 datumunda 3' lik yani 5000 paftalar için ölçüm yapabiliyormuyuz?

bilgisi olan varmı?
  • bu cihazı nerden bulabiliriz satan varmı acaba
  • luix kullanıcısına yanıt
    Bende var bir tane. 7/10 kondüsyonda. Özelden konuşalım "0" bulamazsanız.
  • Merhabalar,

Bugün bu cihazla ilk trekkingimizi yaptık ancak yüklediğimiz yol noktalarını rota olarak kaydedemiyoruz bilgisayarda. Google Maps'te görebiliyoruz ama kaydetmeye çalıştığımızda "yol noktalarını seçin" diyor. Neyi seçeceğiz anlamadık açıkçası :(
    Bu konuda bilgisi olan birileri varsa lütfen yardıöcı olabilirler mi?

Teşekkürler,
  • Bu cihazdan sıfır/ikinci el arıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.