Şimdi Ara

Archos düşük maliyetli yeni tableti Arnova 10'u satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yıllarca taşınabilir medya oynatıcılarıyla anılan Fransa merkezli tüketici elektroniği üreticisi Archos, arka arkaya duyurduğu tablet bilgisayar modelleriyle bu alandaki dikkat çekici isimler arasında yer alıyor. Haziran ayına doğru 1.5GHz hızında işlemciye sahip yeni nesil tabletlerini lanse etmesi beklenen firma, düşük maliyetli Arnova 10 modelini satışa sundu.

Archos'nun yeni modeli fiyat anlamında alınabilirliğin birinci öncelik olduğu Arnova serisinin tepe modeli olarak dikkat çekiyor. Çin merkezli yarıiletken tasarımcısı Rockchip'in RK2818 işlemcisinden güç alan ve Android 2.1 işletim sistemiyle gelen tablet bilgisayarda, 10.1-inç büyüklüğünde ve 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde resesif ekran kullanılıyor.

Yerleşik depolama kapasitesi 4GB olan ancak microSD kart desteği ile arttırılabilen cihazda kablosuz iletişim için 802.11n b/g desteğine yer veriliyor. Aynı zamanda USB 2.0 portuna sahip olan sistemin önemli diğer özellikleri arasında G-Sensörü, VGA çözünürlüğünde kamera, 720p video oynatma yeteneği ve 6 saat olan pil ömründen söz edilebilir.

Archos Arnova 10 yurt dışında 185-190 dolar seviyesindeki etiket fiyatıyla kullanııcların beğenisine sunulmuş durumda.

• Bu zamanda Android 2.1 ve resistif ekran şaka gibi... Sanırım 100$ lık çin tabletleriyle yarışacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Bu zamanda Android 2.1 ve resistif ekran şaka gibi... Sanırım 100$ lık çin tabletleriyle yarışacaklar.

katılıyorum.
    archos'a yakıştıramadım.
  • Hakikaten resistif ekran artık olmamalı kapasitif ekranı 1 kere tecrübe eden adam bunun yüzüne bakmıyor
  • bende resesif ekranı seviyorum :D bilemiyorum benmi tuhafım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

bende resesif ekranı seviyorum :D bilemiyorum benmi tuhafım :D

sanırım tuhaflık sende..:DDD.

bu zamanda resesif düşünmesi bile kötü iken kullanması bana işkencedeymişim gibi gelirdi sanırım..:))
  • nedir bu kapasitif-resesif ekran farkı arkadaşlar??? bilen birileri açıklarsa çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keppir -- 6 Nisan 2011; 16:44:45 >
  • biri basmatik biri dokunmatik :)

rezistifin kalemi falan oluyor sert sivri cisimler algılanıyor
    ama kapasitif de sadece elinizle ve özel kalemleri ile dokunabiliyorsunuz.

kapasitif cok daha hassas ve çoklu dokunma özelliğine sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

biri basmatik biri dokunmatik :)

fakat resesif daha hassastır ,grafik çizim vb. işler için uygundur ayrıca multitouch lı resesif ekranlarda mevcuttur bende ipod touch ve 5230 var ,şahsen 5230 da ki resesif ekran ipoddaki kapasitiften daha hassas ve rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

biri basmatik biri dokunmatik :)

sağolasın hocam
  • napolyon94' e aktılıyorum bende resesif kullmayı seviyorum. tırnaklarımın ucuyla rahat kullanıyorum. ekranan kocaman bastırmak biraz garip bir duygu :).. resesifler piyasadan kalkıyor o kötü :)
  • doru rezistifte daha iyi çizimler yapılabilir ancak herkez çizimci değil genele hitap etmek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.