Şimdi Ara

auris yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
54.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar. ben şu an yaris kullanıcısıyım. 2007-2008 model auris 1.6 benzinli almayı düşünüyorum. fakat yakıtını oldukça düşünüyorum. benim yaris 1.3 motor 87 hp. benim arabada ile almayı düşündüğüm auris arasında çok yakıt farkı olurmu? auris şehiriçinde ne kadar yakar?

• quote:

Orijinalden alıntı: batlı

arkadaşlar. ben şu an yaris kullanıcısıyım. 2007-2008 model auris 1.6 benzinli almayı düşünüyorum. fakat yakıtını oldukça düşünüyorum. benim yaris 1.3 motor 87 hp. benim arabada ile almayı düşündüğüm auris arasında çok yakıt farkı olurmu? auris şehiriçinde ne kadar yakar?

benimki otomatik vites km ye 40 kuruşu gözden çıkart derim ben...
  • quote:

Orijinalden alıntı: batlı

arkadaşlar. ben şu an yaris kullanıcısıyım. 2007-2008 model auris 1.6 benzinli almayı düşünüyorum. fakat yakıtını oldukça düşünüyorum. benim yaris 1.3 motor 87 hp. benim arabada ile almayı düşündüğüm auris arasında çok yakıt farkı olurmu? auris şehiriçinde ne kadar yakar?

ben 50 gün önce 1.6 düz vites elegant aldım. şimdiye kadar 2600km yaptım ve toplam ortalama tüketimim 30 kuruş. (yol bilgisayarı değil şimdiye kadar aldığım benzinlerle hesap yaptım) uzun yolda 90-120 km arası giderseniz 5,5 lt civarı tüketimi var şehir içinde ise makul kullanımlarda 7-8 lt arası. Bence en az yakan 1600 motorlu araçlardan biri.
  • ş.içi yakıt il'e göre, trafiğin durumuna ve hatta yolun durumuna göre değişebilir... şuan istanbul trafiğinde 40 kuruşun altına düşemedim... önceki aracınıza görer daha fazla yakacağı kanatindeyim...
  • Pazartesi günü Denizli-İstanbul yaptım.Araç 1 depo benzinle 750 km yol yaptı.Bence gayet iyi yakıt konusunda
  • 2007-2008 1.6 alacaksınız çoğu kişi dikkat etmemiş ama o dönem motorları 124 beygirlik wwt-i. 132'liklerden daha çok yakar. ben geçen yıl hep 9 larda yakıyordum baktım olmayacak dizel yaris aldım. son zamlardan önce aurisin depoyu 170 e fullemiştim. şimdi kim bilir kaçadır ve şehiriçi 550 km civarı yapıyordum. şimdi 140 liraya fullüyorum aynı tarz kullanımda 700 km yapıyorum. Kısacası ben çok yaktığım için böyle bir değişikliğe gittim. 132 beygirlikte tüketim daha düşük. 2009 makyajsızlarda da var bu motor, onlara bakmanızı tavsiye ederim
  • 1.33 kullanıyorum genelde ş.içi kullanıyorum şu an tüketim 6.8
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

2007-2008 1.6 alacaksınız çoğu kişi dikkat etmemiş ama o dönem motorları 124 beygirlik wwt-i. 132'liklerden daha çok yakar. ben geçen yıl hep 9 larda yakıyordum baktım olmayacak dizel yaris aldım. son zamlardan önce aurisin depoyu 170 e fullemiştim. şimdi kim bilir kaçadır ve şehiriçi 550 km civarı yapıyordum. şimdi 140 liraya fullüyorum aynı tarz kullanımda 700 km yapıyorum. Kısacası ben çok yaktığım için böyle bir değişikliğe gittim. 132 beygirlikte tüketim daha düşük. 2009 makyajsızlarda da var bu motor, onlara bakmanızı tavsiye ederim

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. 1.6 Valvematic olan motorlar çok az tüketiyor. Ben şehir içi 30 kuruş yakıyordum. Tabi LPG taktırdım

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 2:42:16 >
  • Aracı(Auris 1.4 dizel) daha yeni aldım, 115km de, şu an 7.4 görünüyor ama bu düşecektir diye düşünüyorum çünkü fabrika verileri 5.6, en azından 6.5 olur diye dusunuyorum
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 1 Mart 2016; 2:11:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Orijinalden alıntı: desdinova

Aracı(Auris 1.4 dizel) daha yeni aldım, 115km de, şu an 7.4 görünüyor ama bu düşecektir diye düşünüyorum çünkü fabrika verileri 5.6, en azından 6.5 olur diye dusunuyorum

Şehiriçi kullanıyorsan düşmez. Bizde de 1.4 dizel corolla var tüketim aynı

Evet hep sehiriçi :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Aracı(Auris 1.4 dizel) daha yeni aldım, 115km de, şu an 7.4 görünüyor ama bu düşecektir diye düşünüyorum çünkü fabrika verileri 5.6, en azından 6.5 olur diye dusunuyorum

Şehiriçi kullanıyorsan düşmez. Bizde de 1.4 dizel corolla var tüketim aynı

Evet hep sehiriçi :(

İlk aldığım zaman aurisim şehir içi 7.1 civarı yakıyordu şuanda en fazla 5.7 yakıyor. Üzülmeyin yakıtınız düşecektir.

• Hangi şehirler ve şehrin hangi güzergahı olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı bir bilgi olur.(mümkümse zamanı da beliterek fazla mı şey istedim )
  • Ankarada yaşıyorum. Günlük işyerine gidip gelirken 25 km gidiş 25 km dönüşte aracımı kullanmaktayım. Yolun yarısında otobanı diğer kısmında da trafikte gidiyorum. Şuanda yol bilgisayarım 100 km de 5.3 litreyi gösteriyor. Haftasonlarıda şehir içinde kullanıyorum bugüne kadar gördüğüm en yüksek değer 5.7 litre oldu. Her ay depoyu dolduruyorum ortalama bir depo ile bu güzergahta 920-970 km arası yol gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramcovanni

Hangi şehirler ve şehrin hangi güzergahı olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı bir bilgi olur.(mümkümse zamanı da beliterek fazla mı şey istedim )

Kaç km den sonra yakıtınız bu seviyelere geldi?

Aslında şu an çok üzüldüğümü söyleyemem çünkü bir önceki aracım benzinli otomatik megane 3'tü, 12,5l yakıyordu

Bu arada ben aracımı sabah calıstırıp 3-4 km gidiyorum ve kontagı kapatıyorum, aksam yine aynı sekilde 3-4km gidiyorum kontagı kapatıyorum. Hafta içi genelde bu sekilde geciyor. Bir sorun teskil eder mi ? Aracı teslim gorevli arkadas aracı ilk calıstırdıgınızda 2-3dk, kontagı kapatacagınız zamanda yine 2-3dk rolantide bekleyin turbonun omru icin bunu yapmalısınız demisti, su an yapamıyorum cunku her araca oturdugumuda bu süreleri beklemek rahatsız edici.

• quote:

Kaç km den sonra yakıtınız bu seviyelere geldi?

Aslında şu an çok üzüldüğümü söyleyemem çünkü bir önceki aracım benzinli otomatik megane 3'tü, 12,5l yakıyordu

Bu arada ben aracımı sabah calıstırıp 3-4 km gidiyorum ve kontagı kapatıyorum, aksam yine aynı sekilde 3-4km gidiyorum kontagı kapatıyorum. Hafta içi genelde bu sekilde geciyor. Bir sorun teskil eder mi ? Aracı teslim gorevli arkadas aracı ilk calıstırdıgınızda 2-3dk, kontagı kapatacagınız zamanda yine 2-3dk rolantide bekleyin turbonun omru icin bunu yapmalısınız demisti, su an yapamıyorum cunku her araca oturdugumuda bu süreleri beklemek rahatsız edici.

Aracınızı kısa mesafelerde kullandığınız içinde yakıtınız yüksek olur. Ben 5000 km sonra yakıtım 6 nın altına düşmüştü. Aracı kullanımınıza da bağlı tabi. 2-3 dk olayına gelince şehirler arası uzun yol yaparsanız 1-1.5 dk, şehir içi trafiğinde 30 saniye rolantide bıraksanız yeterli. Aracı ilk çalıştırdığınızda da 30 saniye rolantide bırakmanız yeterli. 2-3 dk olayını abartmış görevli.

• En son Mersin-Ankara seyahatimde istasyondan depoyu doldurdum ve dönüşte aynı istasyondan yakıt aldım sonuç 1037 km=156.52 Tl şeklinde oldu.Aracım 12.000 km de makyajlı kasa 1.4 dizel. ortalama hızım 90-120 km arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulflymax -- 21 Haziran 2011; 23:32:41 >
  • arkadaslar hani derler ya arac bi 15 000 km yapsin daha az yakar lafi tamamen yalanmis
    benim araba ilk aldigim zamanlar genel tuketimi hep 5.4 lt olurdu arabam su an 20 000 km de genel tuketimde assagi yukari ayni tarz kullanim ve guzergaz olmasina ragmen 5.2 litreye dustu
    tamam tuketimi az ama bana ilk zamanlar sen daha dur biraz daha km yap 4.5 lara kadar dusucek falan diyolardi tamamen bos laf mis
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufoufo

arkadaslar hani derler ya arac bi 15 000 km yapsin daha az yakar lafi tamamen yalanmis
    benim araba ilk aldigim zamanlar genel tuketimi hep 5.4 lt olurdu arabam su an 20 000 km de genel tuketimde assagi yukari ayni tarz kullanim ve guzergaz olmasina ragmen 5.2 litreye dustu
    tamam tuketimi az ama bana ilk zamanlar sen daha dur biraz daha km yap 4.5 lara kadar dusucek falan diyolardi tamamen bos laf mis

Araba 500km'de 6.5lt/100km şu an.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.