Şimdi Ara

MSI, AMD çipsetli anakartlarına BIOS güncellemesiyle Bulldozer desteği getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
5.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin Bulldozer kod adını taşıyan Soket AM3+ formundaki yeni nesil işlemcileri için anakart üreticilerinin açıklamaları devam ediyor. ASRock, Asus ve Gigabyte gibi firmalardan sonra MSI da mevcut anakartları için Soket AM3+ uyumluluğuna açıklık getirdi. Ocak ayında yapılan Tüketici Elektroniği Fuarı'nda, AMD'nin 990FX yonga setini kullanan Big Bang Conquerer isimli anakartı için ilk ipuçlarını veren MSI, mevcut ürün gamındaki anakartların, BIOS güncellemesiyle Soket AM3+ işlemci desteği kazanacağını belirtti.

Tayvan merkezli üreticinin açıkladığı bilgilere göre 890FX yonga setli iki ve 890GX yonga setli bir model en güncel sürücülerle Soket AM3+ desteği kazanırken, 880G yonga setli iki modeli içinse çalışmaların devam ettiği, Bulldozer işlemci desteği getiren yeni BIOS sürümlerinin yakında yayınlanacağı belirtildi.

MSI'ın BIOS güncellemesi ile AMD'nin 32nm Bulldozer işlemcilerine destek kazanacak anakartları şu şekilde;

Model

Yongaseti

BIOS Sürümü

890FXA-GD70

890FX

A7640AMS.190

890FXA-GD65

890FX

A7640AMS.I20

890GXM-G65

890GX

A7642AMS.1A0

880GMA-E55

AMD 880G

Yakında

880GMA-E45

AMD 880G

Yakında

• Mukemmel !!!
  • 870A-G54dede getirselerdi keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinjaNejat -- 4 Nisan 2011; 17:43:50 >
  • işte bu gerçekten güzel bir haber.. insanlar mevcut anakartlarında yeni nesil işlemcileri çalıştırabilecekler.. intel daha uyanık davranıyor bir tane de olsa pin sayısını değiştiriyor ki işlemcilerin yanında çipsetlerinin satışı sekteye uğramasın..
  • Hadi Gigabyte sende bi adım at şöyle.
  • iyiki almışım anakartı bundan sonra sadece işlemci satıp yeni buldozer almak kalıyor bana :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

işte bu gerçekten güzel bir haber.. insanlar mevcut anakartlarında yeni nesil işlemcileri çalıştırabilecekler.. intel daha uyanık davranıyor bir tane de olsa pin sayısını değiştiriyor ki işlemcilerin yanında çipsetlerinin satışı sekteye uğramasın..

1tane bile olsa soket değişmiş bırakta destek olmasın :D 1366 da 10sata destekli kartları vardı ama son çıkanlar 1155 8 ve 6 ya düşmüş hep.ramlerde 6 slottan 4e.Ne oldu anlamadım aslında o kadarına ihtiyaç yok onumu anladılar.Sata portundan çok çekiyorum diye sistem değişen biri olarak 12portlu amd anakart görsem alabilecek seviyeye geldim

• msı fuzion a870 kullanıcısıyım bios bekliyorum..
  • gigabyte nerde acaba bekliyom 890gpa ud3h hadi
  • İntel'in zihniyetine ters bir hareket, yada İntel'in zihniyeti tüketiciye mi ters acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NinjaNejat

İnsan hazır 870A-G54 dede getirselerdi keşke.

aynen valla ya msi bi kıyak yapsada anakart almak zorunda kalmadan bulldozere geçsem
  • "ASRock, Asus ve Gigabyte gibi firmalardan sonra MSI da mevcut anakartları için Soket AM3+ uyumluluğuna açıklık getirdi." yazıyor. gigabyte şimdiki anakartların destekleyeceğini açıkladı mı?
  • Gigabye 760G(SB710) chipsetine kadar Bulldozer desteğini açıkladı.
  • Bi kaynak falan varmı göremedim ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufem

Bi kaynak falan varmı göremedim ben ?

http://www.gigabyte.com/press-center/news-page.aspx?nid=1006
  • Geçenlerde bu sitede am3 ile am3+ soketlerinin resmini bir arkadaş koymuştu am3+ soketinde bir pin fazlaydı yani eğer am3+ işlemcilerdede bir pin fazlaysa am3 soketine am3+ işlemci oturmaz.
  • Anlasilan oki butun firmalar ddr3 destekli 7x ve 8x serilerine birsekilde BDZ destegi ekleyecekler.
  • 880 GMA-E41 yok mu yav bir model ile kaçırdık olayı görüyonmu haberi görünce ne sevindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 2 Nisan 2011; 18:05:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realteco

quote:

Orijinalden alıntı: ufem

Bi kaynak falan varmı göremedim ben ?

http://www.gigabyte.com/press-center/news-page.aspx?nid=1006

hocam bu değil sonucta soket bunlarda değişiyor(rev 3.1) ama msi ve asus soket değiştirmeden am3+ destegi sundu yani bios update ile

quote:

Orijinalden alıntı: peters

Geçenlerde bu sitede am3 ile am3+ soketlerinin resmini bir arkadaş koymuştu am3+ soketinde bir pin fazlaydı yani eğer am3+ işlemcilerdede bir pin fazlaysa am3 soketine am3+ işlemci oturmaz.

Evet o resmi ben koymuştum. Fakat benim anlamadıgım asus ve msi ninde soketleri aynı değilmi onlar nasıl bios güncellemesi ile am3+ destegi veriyor

• bu iyi oldu.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.