Şimdi Ara

İş Bankası dünyada ilk defa akıllı televizyonlara özel bankacılık uygulaması geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
10.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar derken, akıllı televizyon kavramının da önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması bekleniyor. Sektör devi pek çok firma akıllı televizyonlar üzerinde çalışmalar yaparken, pazar payı açısından dünyanın en büyük televizyon üreticisi olan Samsung, hem akıllı televizyonları (SmartTV ailesi) hem de televizyonlara özel uygulama mağazası ile fark yaratmayı hedefliyor.

Akıllı televizyonların ülkemize gelmesiyle birlikte bu alandaki çalışmalar da hız kazandı. Mobil teknolojiler üzerine önemli yatırımlar yapan Türkiye İş Bankası dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve akıllı televizyonlar için bankacılık uygulaması geliştirdi. Biz de bu uygulamanın detaylarını Türkiye İş Bankası İnternet ve Mobil Bankacılık Birim Müdürü Ahmet Baş'a sorduk.

• evet şuan televizyonumda kullanıyorum sadece kurlara bakmak için:) samsung televizyonda güzel:d
  • iphone uygulamasıda çok güzel.ama biraz daha fazla yere ulaşılsa daha iyi olur
  • Arkadaşlar Tv Bankacılığı ilk kez (yaklaşık 10 sene önce) Pamukbank tarafından kullanıma açılmıştı. Halkbankası da bu uygulamayı devam ettirmektedir.

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=108
  • Gereksiz zaten internetten her haltı yapabiliyorken ne gereği var bu saçmalıkların, iş bankası müşterilerini bu kadar düşünüyorsa kredi kartı aidatlarını almasın daha iyiydi
  • Önce android için olan uygulamayı bir elden geçirmeleri lazım. İşlem yapmak için cep anahtar soruyor. Uygulamada cep anahtara girince diğer sayfa kapanıyor. Yani asla şifre ekranına cep anahtardan aldığınız kodu giremiyorsunuz. Her defasında başka anahtar istediği için bir kenara not etmek de işe yaramıyor. Yani kısacası çalışşşmıyor.
  • @ULYSES dostum benim 5800 da yüklü cep anahtar sayfayı kapatmadan direk işlem..
    Bence başarılı İşbank kredi kartı aidatı için konuşan arkadaş +1;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

Arkadaşlar Tv Bankacılığı ilk kez (yaklaşık 10 sene önce) Pamukbank tarafından kullanıma açılmıştı. Halkbankası da bu uygulamayı devam ettirmektedir.

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=108

TV Bankaciligi çok güzel fakat bunu TR İş Bankasi ilk defa geliştirmiyor.. gokmay arkadaşimizn dedigi gibi Pamukbank geliştirdi ve Halkbankasi sürdürüyor.. Ama ileri yıllarda daha fazla kullanim olacağini düşünüyorum

• İş Bankası'ndan şuana kadar çok memnunum.Uygulamalarının ardından bu da güzel bir haber fakat ilk olduğu yanlıştır.Her uygulamayı disiplinli ve doğru düzgün bir şekilde yönettiği gibi TV Bankacılığı'nıda umarım en iyi şekilde yönetirler...
  • Türkiye 'de yabancı ortaklığı olmayan "tek özel banka" İş Bankası' dır. Gerek bu tavrından, gerekse de yenilikçi çalışmalarından dolayı gerçekten de Türkiye' nin Bankası olmayı başarmış bir kurumdur. Gerek hizmetleri, gerekse de mobil uygulamalarından son derece memnunum. Özellikle de bugün temettü dağıtımı sonrasındaki güzel yükselişi ile de ekstradan memnuniyetimi sağlamış olan İş Bankası na, hem dünyada hem de Türkiye de bir ilk olan Tv bankacılığı dalında da güvenim tamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_001
    Türkiye 'de yabancı ortaklığı olmayan "tek özel banka" İş Bankası' dır. Gerek bu tavrından, gerekse de yenilikçi çalışmalarından dolayı gerçekten de Türkiye' nin Bankası olmayı başarmış bir kurumdur. Gerek hizmetleri, gerekse de mobil uygulamalarından son derece memnunum. Özellikle de bugün temettü dağıtımı sonrasındaki güzel yükselişi ile de ekstradan memnuniyetimi sağlamış olan İş Bankası na, hem dünyada hem de Türkiye de bir ilk olan Tv bankacılığı dalında da güvenim tamdır.

Malesef ne dünyada nede ülkemizde ilk değil tv bankacılığı, yukarıda yazdığım gibi bunu ülkemizde ilk pamukbank başlatmıştır, hem de yaklaşık 10 yıl önce...
  • İşbankasının internet bankacılığından nefret ediyorum çünkü kullanışı itibari ile şimdiye kadar gördüğüm ve kullandığım en iğrenç internet bankacılığı İŞbankasında. Düşünün bir telefon faturasını bile fatura elinizde olmadan yatıramıyorsunuz. tek kelime iğrenççç
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiixNet

@ULYSES dostum benim 5800 da yüklü cep anahtar sayfayı kapatmadan direk işlem..
    Bence başarılı İşbank kredi kartı aidatı için konuşan arkadaş +1;)

@WiixNet, symbianda ve iphone da herkes memnun gibi zaten. Şikayetim android içindi biraz. Hem çok geç çıkardılar uygulamayı, hem de düzgün çalışmıyor. Tek sıkıntı cep anahtar aslında. Yoksa en yakın bankamatiği falan google map üzerinden gayet güzel gösteriyor.
  • İş bankası yakında yatağımıza giricek, adamlardaki bu azimi çözemedim ben. Tebrik ediyorum.
    Şuana kadar istediğim herşeyi kayıtsız olarak aldığım tek banka İş Bankası. Ayrı olarak sempatik geliyor bana.

Araba gibi bir hevesim var mesela, kredi çekip alabilirim önümüzdeki zaman diliminde, peşinat için birikim çabasındayım her ne kadar olmasada, iş bankasının her sene ay başından 4. 5. aya kadar süren 4 4 lük ihtiyaç kredisini kullanmayı tercih ediyorum. Sonuçta evi göster arabayı göster demiyor. Taşıt kredilerinde hem oran artıyor hemde arabaylar ilgili problemler yaşıyorsun. Yani kredi çekebilirsem burdan çekeyim diye gittim ek hesap açtırdım, bunun için bodro gerekiyor, bordromu verdim ki kredi istediğimde görünsün en azından. Tabi çıkma ihtimali sıfıra yakın ama İş bankası beni hiç geri çevirmediği için bunuda yapar belki umudum var.
  • İşbankası daha öncede isbank.com.tr internet sitesinin 10 yıldır internet bankacılığı hizmeti verdiğini iddia etmişti, palavraya bakın! Alan adını 10 yıl önce aldınız diye 5-6 yıl önce verilen internet bankacılığı hizmetinin yaşını arttırıyorlar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

İşbankası daha öncede isbank.com.tr internet sitesinin 10 yıldır internet bankacılığı hizmeti verdiğini iddia etmişti, palavraya bakın! Alan adını 10 yıl önce aldınız diye 5-6 yıl önce verilen internet bankacılığı hizmetinin yaşını arttırıyorlar!

isbank.com.tr alan adı 17 haziran 1997 tescilli, alınalı 10 yıl değil 14 yıl olmuş. İşbankasının 1998 tarihli bir sayfası.

http://replay.waybackmachine.org/19980119102706/http://www.isbank.com.tr/

Burada görülen üzere 19 / 01 / 1998 tarihinde işbankası internet bankacılığı hizmeti veriyormuş.

Bunada palavra demezsin herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

quote:

Türkiye 'de yabancı ortaklığı olmayan "tek özel banka" İş Bankası' dır. Gerek bu tavrından, gerekse de yenilikçi çalışmalarından dolayı gerçekten de Türkiye' nin Bankası olmayı başarmış bir kurumdur. Gerek hizmetleri, gerekse de mobil uygulamalarından son derece memnunum. Özellikle de bugün temettü dağıtımı sonrasındaki güzel yükselişi ile de ekstradan memnuniyetimi sağlamış olan İş Bankası na, hem dünyada hem de Türkiye de bir ilk olan Tv bankacılığı dalında da güvenim tamdır.

Malesef ne dünyada nede ülkemizde ilk değil tv bankacılığı, yukarıda yazdığım gibi bunu ülkemizde ilk pamukbank başlatmıştır, hem de yaklaşık 10 yıl önce...

Haberi dikkatle okursan "akıllı tv ler için ilk" ibaresini görürdün. Yaklaşık 10 yıl önce akıllı tv var mıydı ? Senin bahsettiğin yanılmıyorsam (zira hiçbir zaman pamukbank ile çalışmadım) teleteks üzerinden gerçekleştirlen bir takım fasa fiso dan ibaretti.
    Bazı arkadaşlar İş Bankasından memnun olmadıklarını belirtmişler.. Sakın memnun olmadıklarınız şubeler olmasın ? Nitekim her şubede farklı çalışanlar olduğundan, her çalışan da bir olmadığından bu normaldir diyorum. Örneğin ben de İş Bankası nın ciddiyeti ve profesyonelliği karşısında etkilenerek, bundan 5 yıl kadar önce diğer tüm bankalardaki hesplarımı ve kredi kartlarımı kapatmış ve yalnızca tek banka (İş Bankası) ile çlaışmaya devam etmiştim. Şimdi geriye dönüp baktığımda ise iyiki bu kararı vermişim diyorum. Diğer bankalar ile çalışan arkadaşlarım türlü türlü sorunlar ve zorluklar yaşayıp, üzerine bir de çözüm üretilemeyince ve ben de bunları gördükçe daha da iyi anlıyorum. Kredi ihtiyacım olduğunda 10 dk. da neticelendiren, üst segment kredi kartlarımdan dahi aidat almayan, tüm işlemlerimi bilg. dan ve iphone üzerinden sorunsuzca yapabildiğim, sorun yaşadığımda ise müşteri hizmetlerini aradığımda en iyi şekilde ilgi ve alaka görerek sorunum derhal çözüme kavuştuğunu gördüğüm tek banka İş Bankası' dır. Atatürk' ün mirası ve %100 Türk Bankasıdır. Daha ne olsun...

• Sen de cevabımı dikkatli okursan akıllı tv bankacılığını demedim kardeşim, TV bankacılığı dedim....
    10 sene önce akıllı tv mi vardı? Bu verdiğin cevap laf cambazlığından başka bir şey değil malesef....
    Ayrıca kullanmadan fasa fiso demen de sadece ön yargılı ve taraflı bir yaklaşım.
    Pamukbank ile çalışmamış olman büyük bir eksiklik. Türkiye'ye birçok ilkleri getiren, %100 Türk ve güleryüzlü bir bankaydı Genç Pamukbank...

quote:

Haberi dikkatle okursan "akıllı tv ler için ilk" ibaresini görürdün. Yaklaşık 10 yıl önce akıllı tv var mıydı ? Senin bahsettiğin yanılmıyorsam (zira hiçbir zaman pamukbank ile çalışmadım) teleteks üzerinden gerçekleştirlen bir takım fasa fiso dan ibaretti.
    Bazı arkadaşlar İş Bankasından memnun olmadıklarını belirtmişler.. Sakın memnun olmadıklarınız şubeler olmasın ? Nitekim her şubede farklı çalışanlar olduğundan, her çalışan da bir olmadığından bu normaldir diyorum. Örneğin ben de İş Bankası nın ciddiyeti ve profesyonelliği karşısında etkilenerek, bundan 5 yıl kadar önce diğer tüm bankalardaki hesplarımı ve kredi kartlarımı kapatmış ve yalnızca tek banka (İş Bankası) ile çlaışmaya devam etmiştim. Şimdi geriye dönüp baktığımda ise iyiki bu kararı vermişim diyorum. Diğer bankalar ile çalışan arkadaşlarım türlü türlü sorunlar ve zorluklar yaşayıp, üzerine bir de çözüm üretilemeyince ve ben de bunları gördükçe daha da iyi anlıyorum. Kredi ihtiyacım olduğunda 10 dk. da neticelendiren, üst segment kredi kartlarımdan dahi aidat almayan, tüm işlemlerimi bilg. dan ve iphone üzerinden sorunsuzca yapabildiğim, sorun yaşadığımda ise müşteri hizmetlerini aradığımda en iyi şekilde ilgi ve alaka görerek sorunum derhal çözüme kavuştuğunu gördüğüm tek banka İş Bankası' dır. Atatürk' ün mirası ve %100 Türk Bankasıdır. Daha ne olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 2 Nisan 2011; 12:45:40 >

• Önemli olan Pamukbank sunmuş, şunun geliştirmiş olmasi filan önemli değil. Pamukbank zamani çoktan geçmiş bir banka ve Halkbankasi ayakta kalmak ile uğraşan bir bank benim gözümde. Türkiye'de sistem geliştirme ve müşterilerine en hızlı, güven sağlayan banka Türkiye İş Bankasi'dir. Diğer banklalar TV bank olayini yapsalardi inan ki güvenip sisteme bile giriş yapmazdim.

Bu ülkede en iyisini yapan bir Türk bankasi varsa o da Türkiye İş Bankasi'dir. Kimse bunu bu geliştirdi ve yada böyle yapti diye tartışmaya gerek yoktur. Tamam bu fikri önceden birileri sunmuş yada sunmaya çalişmiş olabilir ama artik yok! Banka avukatlari gibi herkes bankasini koruyacak diye birşey yoktur ayrıca..

Altıüstü bir haber ve haberin içeriginden çok başka konulara kayıyor resmen konu..
  • Yazdığım cevap tamamen konuyla alakalı, konunun bir tarafa gittiği de yok.
    TV bankacılığı hakkında fikir paylaşımı yapıyoruz sadece. Bankasını övemeye çalışanlar varsa bu onların tercihidir...
    Diğer bankalarla şuan faaliyette olmayan Pamukbank'ı kıyaslamaya çalışmak da pek yerinde bir yaklaşım değil.
    Kaldı ki Pamukbank var olsaydı en iyisini yapan tek özel Türk bankası olurdu ...

quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

Önemli olan Pamukbank sunmuş, şunun geliştirmiş olmasi filan önemli değil. Pamukbank zamani çoktan geçmiş bir banka ve Halkbankasi ayakta kalmak ile uğraşan bir bank benim gözümde. Türkiye'de sistem geliştirme ve müşterilerine en hızlı, güven sağlayan banka Türkiye İş Bankasi'dir. Diğer banklalar TV bank olayini yapsalardi inan ki güvenip sisteme bile giriş yapmazdim.

Bu ülkede en iyisini yapan bir Türk bankasi varsa o da Türkiye İş Bankasi'dir. Kimse bunu bu geliştirdi ve yada böyle yapti diye tartışmaya gerek yoktur. Tamam bu fikri önceden birileri sunmuş yada sunmaya çalişmiş olabilir ama artik yok! Banka avukatlari gibi herkes bankasini koruyacak diye birşey yoktur ayrıca..

Altıüstü bir haber ve haberin içeriginden çok başka konulara kayıyor resmen konu..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.