Şimdi Ara

Arkadaşlar bir tavsiye verirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikke merhabalar arkadaşlar forumda yeniyim uzun zamandır DH forumu takip ediyorum sessiz sessiz neyse konumuza gelelim benim p.c yaklaşık 3 yıllık
    sistemim bu:
    İşlemci:Pentium Dula-core E2200 2.20 Ghz 1MB 800 MB
    Anakart:Intel G31 VGA PCI-E G-LAN
    Ram:3 GB DDR 2 667 MHZ
    Harddisk:250 GB
    Ekran kartı 256 MB 16X PCI-E Direct-X10 HD2400PRO

Kısacası bu ben bu parçalardan ekran kartını yenilemek istiyorum. Vatan bilgisayara gittim hadi bi tane alam dedim
    fazla anlamadığım için sordum soruşturdum bana ekran kartıyla berbaer PSU almam gerektiği söylendi sonra konu uzadı
    işlemcide değişse iyi olur dedi şimdi size sorarım değerli bilgi sahibi arkadaşlarım ben sadece ekran kartı ve PSU değiştirecem bana
    anlaşılır bir dilde anlatırsanız sevinirim.
    BU arada bütçe 700 tl
    SAYGILAR.

• Güç Kaynağı High Power Performance 600W Güç Kaynağı
    İşlemci AMD Phenom II X4 840 AM3 2MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci
    Anakart Foxconn A7DA-S AMD 790GX AM3 Soket DDR3 ATX Anakart
    Bellek Team Elite 4GB DDR3 1333MHz CL9 Ultra Low Voltage Dual Kit (2x2GB)
    Ekran Kartı MSI ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı

peşin fiyatı 850 TL teknobiyotik hocam benim size tavsiyem sistemi elinizden çıkartın ve 150 tl daha katarak bu sistem bileşenlerini alın. Kasa vs dursun elinizde, içeriğini değiştirin. Elinizdeki parçalarıda zamanla satarsınız. Hayır ben satmam diyorsanız ozaman sizin soruları açıklamaya çalışayım
    hocam mesala 6850 yada 6950 e.kartını aldınız ve buna 200 tl lik bir psu aldınız diyelim maalesef işlemciniz sistemi darboğaz edecektir. İşlemci hızı ve gücü çok düşük. sizi yarı yolda bırakacaktır. Tavsiye ettiğim sistemden daha çok verim alırsınız. Ben yalnız işlemci ve psu alayım diyorsanız bütçenize göre:

Güç Kaynağı Sapphire Pure 625W 80+ Plus Modüler Güç Kaynağı
    Ekran Kartı Sapphire ATI HD6950 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı

bu ikisi 660 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: harece66

Güç Kaynağı High Power Performance 600W Güç Kaynağı
    İşlemci AMD Phenom II X4 840 AM3 2MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci
    Anakart Foxconn A7DA-S AMD 790GX AM3 Soket DDR3 ATX Anakart
    Bellek Team Elite 4GB DDR3 1333MHz CL9 Ultra Low Voltage Dual Kit (2x2GB)
    Ekran Kartı MSI ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı

peşin fiyatı 850 TL teknobiyotik hocam benim size tavsiyem sistemi elinizden çıkartın ve 150 tl daha katarak bu sistem bileşenlerini alın. Kasa vs dursun elinizde, içeriğini değiştirin. Elinizdeki parçalarıda zamanla satarsınız. Hayır ben satmam diyorsanız ozaman sizin soruları açıklamaya çalışayım
    hocam mesala 6850 yada 6950 e.kartını aldınız ve buna 200 tl lik bir psu aldınız diyelim maalesef işlemciniz sistemi darboğaz edecektir. İşlemci hızı ve gücü çok düşük. sizi yarı yolda bırakacaktır. Tavsiye ettiğim sistemden daha çok verim alırsınız. Ben yalnız işlemci ve psu alayım diyorsanız bütçenize göre:

Güç Kaynağı Sapphire Pure 625W 80+ Plus Modüler Güç Kaynağı
    Ekran Kartı Sapphire ATI HD6950 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı

bu ikisi 660 TL.

Kasa dandik ATX kasa ise ekran kartı sorun çıkartabilir.
    Eduket bütçeni artır öyle al adam akıllı bir sistem bütçeyi 1000TL filan yap.

• Hımmm açıklama gayet güzel ve net olmuş harece66 teşekkürler sanırım 1000 tl ye çıkabilirim peki 1000 tl topladık diyelim sizin sayenizde beni kaç yıl götürür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduket -- 1 Nisan 2011; 20:39:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eduket

Hımmm açıklama gayet güzel ve net olmuş harece66 teşekkürler sanırım 1000 tl ye çıkabilirim peki 1000 tl topladık diyelim sizin sayenizde beni kaç yıl götürür?

hocam bu tamamen sizin sistem ile ilgili gereksinimizle alakalı. mesela 1 sene sonra bir oyun çıktı onu full ayar oynamak istiyorsanız 1 sene bile yetmeyebilir. ama normal düzeyde ilerlemek istiyorsanız size ortalama 3 sene gider. Tabi yine söylüyorum bu ihtiyaca göre değişir. 3-5 vs vs diye uzayabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.