Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler benim camlarda İnce sayılır sol göz camı biraz daha kalın gibi ama ince sayılır.
    Sorunum şu ki gözlerimi olduğundan büyük gösteriyor bu camlar. Ne yapmam lazım Normal göz boyutuma yakın olması için..
    Birde Cam inceldikçe Gözü daha mı büyük gösteriyor daha mı küçük ?
    Doktora Gideceğim herşeyi öğreneceğim Şuanlık Göz numarlarımı bilmiyorum daha doğrusu yazılı kağıt kayıp.
    umarım cevap veririsiniz...
  • benim gözlüğün camını novax yapmış 1.67 multı ar yazıyor bir ruhsat gibi bişey vermişler cyl axe falan yazıyor gözlükcü tanıdıkdı adam 310 yaparız dedi tanıdık olunca 190 yapim karda almam demi sizce nasıl
  • Arkadaşlar merhaba.

Gün boyu bilgisayar başında olduğumdan gözlük almak istedim, 1.25-1.5 gibi de astigmat var.

Gözlükçü özellikle Essilor Crizal Prevencia önerdi. Tanesi 190, 2 tanesi 380. çerçeve için de 240 flan. Toplam 600 civarı.

Crizal Prevencia'nın etkisi nasıl olur?

Zaten sadece pc başındayken kullanmayı düşünüyorum

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeboyy -- 17 Kasım 2015; 3:42:38 >
  • Edit :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frhtcvlgll -- 25 Kasım 2015; 12:51:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frhtcvlgll

Merhaba arkadaslar onceki mesajimi guncelleyerek ve biraz da genisleterek tekrar yazayim. Isbir disinda bu kez diger markalar da eklendi.

Essilor,isbir,novax ve selcon marka cam ihtiyaci olan arkadaslar recete bilgilerini bana pm ile iletirse size kargo ile piyasadan cok daha uygun fiyatlara teklif ileterek camlarinizi kargo ile gonderiyorum. Siz de gozlukculerde 5 veya 10 tl ye caminizi kestirip kullaniyorsunuz.

Eger ugrasmak istemiyorsaniz ben hayrina standart silhoutte kalibi olarak asagidaki ekteki 52-18-138mm ekartmana sahip gozluk kalibini kesip yolluyorum. (Istediginiz tum kaliplar aslinda kesilir de tum kaliplari ekartmanlari fotograflari koymam ya da onun uzerinden surekli yeni oneriler yapmam mumkun degil mazur gorun lutfen )

Simdi islemleri nasil yapiyoruz?

1)Recete degerlerini bildiriyorsunuz.

2)Istediginiz cam markasini belirtiyorsunuz.
    Ornek;Isbir antirrefle,essilor crizal xxx vs. seklinde

3)Varsa istediginiz inceltme orani ve cam turunu bildiriyorsunuz.
    Ornek; %45 inceltme ve polikarbon,organik,trivex vs seklinde.

4)Siparisler Cumartesi gunlerine kadar toplanip kargolar yetisirse cumartesi yetismezse pazartesi gunleri haftada bir kez olmak uzere gonderilir.

5)Gonderilen urunler orjinal mi?
    Tabisi

6)Elden teslim var mi?
    Hayir yok.
    Peki hic mi yok?
    Evet "hic" yok

7)Neden ucuz ve elden teslim yok?
    -Ogrenciyken gozlukcude calisiyordum bu nedenle su an gozlukculuk yapmiyorum. Ama eski musterilerim surekli aradaigindan haftada bir atolyeye ugrayip uygun kar marjlarariyla onlarin isini hallediyorum. Bu nedenle yukarida belirttigim sekilde ugramisken hem sizin bu yuksek kar marjlarindan kurtulmanizi sagliyor hem de piyasayi ve kar marjlarini iyi bildigimden hem size hem kendime yarar saglamis oluyoruz. (mutualizm-kazan-kazan)

8)Merak ettiginiz sorular varsa pm ya da konu altindan sorabilirsiniz

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Uzun bir Aradan sonra herkese merhaba
    Görüyorum ki biz burada abbe, indeks, odak ölçüsü (Puppilary Distance), pantoskopik açı ve montaj yüksekliği gibi kavramları boşa konuşmuşuz
    Arkadaşım görme optiğinin temeli fiziğe dayanır ve bazı kuralları vardır en basiti odak ölçüsü almadan gözlük montajı yapamazsın.
    Hiçbir optik mağazası/gözlükçü elinde camla giren bir kişinin montajını yapmaz. o camın makineden hatalı çıkma riski de var bunu göze almazlar.
    ayrıca bu konu bilgi paylaşımı amaçlıdır lütfen işi ticarete dökmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 25 Kasım 2015; 11:17:51 >

• Ben ozellikle ne alacagina karar vermis arkadaslar icin hangu ozlliklere sahip olacagini bildirdikleri camlar icin cok yuksek kar marjlarini gorunce boyle bir mesaj attim. Zaten doktirlar artik pd degeri vs her seyi receteye yaziyor. Abbe degeri vs zaten camib ozelligiyle kalitesiyle alakli. Yani essilor crizal xxx caminin ebbe degeri bellidir.
    Yani ben burada adamin indirimle 1200 tl ye aldigi camin 200 liraya satilabilecegini biliyor ve soyluyorum. Tanidiklarinin indirim yaptim diyerek sattigi 380 liralik cami 140 liraya mal edebilecegimi soyluyorum.
    Il disinda bu sekilde onlarca musterim var bir problem yasamiyoruz. Aslen esnaf olmadigim icin musteriler genelde calistigim yerdekilerle degil benimle is yapmak istiyorlar.
    Yani yukarida da belirtrigum gibi dusuk kar marjlariyla kazan-kazan gibi bir durum. Yani essilor crizal alizeyu adam indirimle 350-400tl ye aliyor ve ben bunu sizlere 140 liraya saglayabiliyorsam bu iyi bir seydir diye dusunuyorum.

NOT:Yazdiklarimi lutfen yanlis anlamayin tartsima polemik vs gibi bir niyetim yok. Isterseniz mesajimi editleyebilirim. Insanlara zarar verecek bir is yapsam oncelikle ben biyle bir sey yapmam zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: aycakir

Fabrikadan sağ taraf için yeni cam geldi, önce taktıklarından bile daha kalın. Demek ki belirli bir standartları yok.

Gözlerimizi kimlere emanet ettik bilmem :)

aslında gözlük camlarında belli bir standart vardır ama hawk denilen cam çinde üretilmektedir ve çinliler de camlarda standart dışına çıkabilmektedir.
    0,75 numaralı camın 1,25 numaralı camdan iki kat kalın çıkması ve değişim yapılan camın daha da kalın gelmesi komik bir durum.
    Siz bunları fark edebiliyorsunuz ama bunu yapan gözlükçü bunu farketmiyor yada normal mi kabul ediyor çok ilginç.
    gözlük camlarında inceltme indeksle doğru orantılıdır. indeks yükseldikçe cam incelir ve estetik sonuç elde edilir. unutulmamalıdır ki cam inceldikçe görüş kalitesi düşer.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    + numaralı yani hipermetropların kullandığı camlarda indeksin yanında camın çapı ile oynayrakta ekstra incelik sağlanabilir

1,61 indeks piyasada %40-45 inceltilmiş diye satılan camdır. +1,25 numara için 50çapta üretilen 1,50 indeksli cam, 70 çapta üretlen 1,61 indeksli camdan daha ince çıkacaktır.
    bu bilgiler ışığında fizik kurallarına göre bir standart vardır ama bunu bilmeyen bir satıcı veya üretici size bu işte standart yokmuş havası verebilir.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• quote:

Orijinalden alıntı: frhtcvlgll

Ben ozellikle ne alacagina karar vermis arkadaslar icin hangu ozlliklere sahip olacagini bildirdikleri camlar icin cok yuksek kar marjlarini gorunce boyle bir mesaj attim. Zaten doktirlar artik pd degeri vs her seyi receteye yaziyor. Abbe degeri vs zaten camib ozelligiyle kalitesiyle alakli. Yani essilor crizal xxx caminin ebbe degeri bellidir.
    Yani ben burada adamin indirimle 1200 tl ye aldigi camin 200 liraya satilabilecegini biliyor ve soyluyorum. Tanidiklarinin indirim yaptim diyerek sattigi 380 liralik cami 140 liraya mal edebilecegimi soyluyorum.
    Il disinda bu sekilde onlarca musterim var bir problem yasamiyoruz. Aslen esnaf olmadigim icin musteriler genelde calistigim yerdekilerle degil benimle is yapmak istiyorlar.
    Yani yukarida da belirtrigum gibi dusuk kar marjlariyla kazan-kazan gibi bir durum. Yani essilor crizal alizeyu adam indirimle 350-400tl ye aliyor ve ben bunu sizlere 140 liraya saglayabiliyorsam bu iyi bir seydir diye dusunuyorum.

NOT:Yazdiklarimi lutfen yanlis anlamayin tartsima polemik vs gibi bir niyetim yok. Isterseniz mesajimi editleyebilirim. Insanlara zarar verecek bir is yapsam oncelikle ben biyle bir sey yapmam zaten

Üstad esilor crizal alize 1,56 stok camın çifti liste fiyatı 220tl bunu piyasada çiftinin 100-150tl arasında zaten bulabilir arayan kişi. Sektördeki kar marjı sanırım sizin ilgi alanınız :)
    Bakın bu iş sağlık işi ve düşündüğünüz yada çalıştığınız yerlerde tecrübe ettiğiniz kadar basit değil. Kullanıcının gözlük alması için doktorun reçete yazması ve Optisyen/Gözlükçü ünvanına sahip bilgili kişilerinde bu reçeteyi değerlendirip kullanıcının ihtiyacına uygun gözlüğü hazırlaması yasal olanıdır. bunun dışında yapılan gözlükler hem yasa dışıdır hemde sağlık açısından değerlendirildiğinde problem doğurabilir.
    Optisyenlik müesselerini Sağlık bakanlığı ekipleri düzenli olarak denetler kalkıştığınız işi bir kere daha düşünün derim siz bu anlattıklarımın neresindesiniz?
    bende uzatmak istemem polemikte olmasın tercih sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: freeboyy

Arkadaşlar merhaba.

Gün boyu bilgisayar başında olduğumdan gözlük almak istedim, 1.25-1.5 gibi de astigmat var.

Gözlükçü özellikle Essilor Crizal Prevencia önerdi. Tanesi 190, 2 tanesi 380. çerçeve için de 240 flan. Toplam 600 civarı.

Crizal Prevencia'nın etkisi nasıl olur?

Zaten sadece pc başındayken kullanmayı düşünüyorum

Doktor size reçete yazdı demi?
    Resimdeki auto-ref cihazının çıktısına göre gözlük yaptırmanız doğru olmayabilir.
    Prevencia özellikle bilgisayar için biçilmiş kaftandır sizi rahatlacaktır.
    ama fiyat biraz pahalı geldi bana
    380tl çift cam liste fiyatıdır ki piyasayı biraz gezerseniz bu camlar için indirim yaptırabilirsiniz.
    220-280tl aralı normal fiyattır bence

• quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

benim gözlüğün camını novax yapmış 1.67 multı ar yazıyor bir ruhsat gibi bişey vermişler cyl axe falan yazıyor gözlükcü tanıdıkdı adam 310 yaparız dedi tanıdık olunca 190 yapim karda almam demi sizce nasıl

f/p ürünü olmuş
    ha 250-300 lere çıksaydınız daha kaliteli camlarda var ama şikayetiniz yoksa kullanın iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARETRA

Gençler benim camlarda İnce sayılır sol göz camı biraz daha kalın gibi ama ince sayılır.
    Sorunum şu ki gözlerimi olduğundan büyük gösteriyor bu camlar. Ne yapmam lazım Normal göz boyutuma yakın olması için..
    Birde Cam inceldikçe Gözü daha mı büyük gösteriyor daha mı küçük ?
    Doktora Gideceğim herşeyi öğreneceğim Şuanlık Göz numarlarımı bilmiyorum daha doğrusu yazılı kağıt kayıp.
    umarım cevap veririsiniz...

gözleriniz, büyük görünüyorsa hipermetropsunuz.
    cam numaralarıyla doğru orantılı olarak büyütme etkisi de artar.
    cam inceltildikçe büyütme etkisi azalır
    ne kadar inceltilsede normale yakın bir değer çıkabilir ama yinede biraz büyük görünecek bunun önüne geçmek mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: isilc

Fujima camlar ve 250 lık çerçeve ile 500 fiyat aldım.

Bu arada 2 yerden duydum Hoya camlar üretimi durdurmuş, satışı da yok, yani stoktan ve garantisinden emin olamadiklarindan stoktan da vermemeye çalışıyorlar.

izmire selamlar :) bri kaç sene önce forum üzerinden bilgi alış verişi yapmıştık hatırlarsanız
    Hoya türkiye de merve optik aracılığıyla satılıyordu ama artık
    hoya aracısız olarak kendileri satmaya başlıyorlar
    istanbulda bir fabrika kuruyorlar çok değil bir iki aya kadar piyasada olması gerektiği yeri alır diye düşünüyorum.
    fuji f/p ürünüdür fabrikası izmirde ve izmir bölgesinde yaygın kullanılmaktadır. cam fiyatı olarak bir tık üste çıkarsanız
    Essilor Crizal kaplamalı camı denemenizi tavsiye ederim
    1,6 indeks %40-45 inceltilmiş stok essilor crizal alize cam çifti 230-300tl aralığında bulabilirsiniz
    1,67 indeks %50-55 inceltilmiş stok essilor crizal alize cam çiftini 450-500tl aralığında bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 25 Kasım 2015; 13:12:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

Merhaba,
    Gözlükçü Emporio Armani Çerçeve + Cam essilor crizal alize 630 dedi pazarlıkla 380 TL ye olur dedi.
    Uygunmu sizce nasıl ?

fazlasıyla uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: isilc

Fujima camlar ve 250 lık çerçeve ile 500 fiyat aldım.

Bu arada 2 yerden duydum Hoya camlar üretimi durdurmuş, satışı da yok, yani stoktan ve garantisinden emin olamadiklarindan stoktan da vermemeye çalışıyorlar.

izmire selamlar :) bri kaç sene önce forum üzerinden bilgi alış verişi yapmıştık hatırlarsanız
    Hoya türkiye de merve optik aracılığıyla satılıyordu ama artık
    hoya aracısız olarak kendileri satmaya başlıyorlar
    istanbulda bir fabrika kuruyorlar çok değil bir iki aya kadar piyasada olması gerektiği yeri alır diye düşünüyorum.
    fuji f/p ürünüdür fabrikası izmirde ve izmir bölgesinde yaygın kullanılmaktadır. cam fiyatı olarak bir tık üste çıkarsanız
    Essilor Crizal kaplamalı camı denemenizi tavsiye ederim
    1,6 indeks %40-45 inceltilmiş stok essilor crizal alize cam çifti 230-300tl aralığında bulabilirsiniz
    1,67 indeks %50-55 inceltilmiş stok essilor crizal alize cam çiftini 450-500tl aralığında bulabilirsiniz

Evet nasıl hatırlamam sizin sayenizde almıştım hoya camlarımı, öyle çok memnundum ki anlatamam.. Yaklaşık 13 yıldır aralıksız olarak lens kullandım, doktorun dediğine gore çok kullandığımız ürünlere karşı alerji olusabiliyormus lens kullanamiyorum artık ama bu gözlüklerle lens kadar rahat etmiştim.. Etmiştim diyorum biraz yanlış yaptığımı ddüşünüyorum..
    Fujima'yı bu forumda çok övdüler ama essilor'un da hoya'n üzerinde olduğunu söylediler ok inandım almaya gittim.ancak fiyatlar hep 900 civarı oldu. Stepper çerçeve aldım gene faset 250lira
    Fujima cam 55 inceltilmiş, ikisine 520 verdim 4 taksitli.

Essilor alabilirdim hoya keşke olsaydı, geçen hafta aziz cool bey'e danismistim aynı olmadıklarını söylemişti o da sizin gibi hoya'yı bekleyin demişti ama benim camlar da kötü durumda idi bekleyemedim, şimdi camların çerçevesini gövde kısmını yenileticem hoya ile kullanırım evdeyken.

Keşke essilor alsaydım veya hoya'yı bekleyebilseydim. Astigmat'ım da var sanki gözlerimi yoruyor gibi geliyor

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Gözlüğü aldım armani çerçeve + 1.56 indeks essilor crizal alize yanıt için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 25 Kasım 2015; 20:34:53 >
  • arkadaşlar merhaba bugun tekrar muane oldum. 0,75 astigmat uzak 90derece yazıyor reçetede.Pc başında kullanıcam genelde çok pahalı olmayan tavsiyelerinize ihtiyacım var
  • arkadaşlar bu cam ne kadara mal olur bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tosba55

arkadaşlar bu cam ne kadara mal olur bilginiz var mı?

Eyezen çiftini 250-300₺ bandında bulabilirsiniz
    Özellikle 30-40 yaş aralığındaysanız daha bir faydasını görürsünüz
    Yoğun pc,tablet yada yakın alanda çalışıyorsanız görüşünüzündestekler

• quote:

Orijinalden alıntı: snatch1903

arkadaşlar merhaba bugun tekrar muane oldum. 0,75 astigmat uzak 90derece yazıyor reçetede.Pc başında kullanıcam genelde çok pahalı olmayan tavsiyelerinize ihtiyacım var

50-100₺ bandında standart-orta halli antirefle camları alabilirsiniz
    100-250₺ bandında da sertifikalı markalı camlar alabilirsiniz

• prokopi kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.