Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

Essilor CRIZAL ALİZÉ+ UV ile CRIZAL FORTE UV arasında fiyat farkı çok mu? Sürekli bilgisayar başındayım, hangisini önerirsiniz.
    Teşekkürler.

30tl arasındaki fark
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat79

quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

Essilor CRIZAL ALİZÉ+ UV ile CRIZAL FORTE UV arasında fiyat farkı çok mu? Sürekli bilgisayar başındayım, hangisini önerirsiniz.
    Teşekkürler.

30tl arasındaki fark

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

Selam, daha önce sorduğum soruyu doktor aracılığıyla çözdüm.

Aşağıdaki gözlüğü yaptıracağım.
    sağ
    VİTRUM SPHER: +0,5
    VİTRUM CYLİND: -0.75
    AXİS: 160
    sol
    VİTRUM CYLİND: -0,75
    AXİS: 30

ışık hassasiyetim var, ön arka yansımaları kesmesini, önden gelen ışığı absorbe etmesini istiyorum, mümkün mü çok da bilmiyorum.
    PC başında ve gece araç kullanırken kullanacağım.
    numaralar küçük olduğu için galiba kalınlık ve ağırlık önemli değil. zaten takınca rahatsız etmez galiba.

150 tl gibi bir para ayırabilirim camlar için.

Hoya marka ya da başka kaliteli markalara açığım, hatta işin pirleri bana direk gözlükçü tavsiyesinde bulunursa da gidebilirim.

yardımınız için teşekkürler.

neyi yanlış yapıyorum anlamadım, ne yazsam cevap alamıyorum

o zaman daha spesifik bir soru;

Essilor 1.56 C. Alize mi önerirsiniz Roddenstock mu? İkisi de 150 TL

Novax 1.56 70 TL

Hangisini önerirsiniz? Şunu al diyeceğiniz başka organik+antirefle kombinasyonu var mı? Fiyat hakkında ne diyorsunuz?
    Hoya ve zeiss pazar günü biyerde bulamadım.

Selamlar, bu sefer olacak inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natbolad -- 17 Mayıs 2015; 22:54:18 >

• quote:

quote:

Selam, daha önce sorduğum soruyu doktor aracılığıyla çözdüm.

Aşağıdaki gözlüğü yaptıracağım.
    sağ
    VİTRUM CYLİND: -0.75
    AXİS: 160
    sol
    VİTRUM CYLİND: -0,75
    AXİS: 30

ışık hassasiyetim var, ön arka yansımaları kesmesini, önden gelen ışığı absorbe etmesini istiyorum, mümkün mü çok da bilmiyorum.
    PC başında ve gece araç kullanırken kullanacağım.
    numaralar küçük olduğu için galiba kalınlık ve ağırlık önemli değil. zaten takınca rahatsız etmez galiba.

150 tl gibi bir para ayırabilirim camlar için.

Hoya marka ya da başka kaliteli markalara açığım, hatta işin pirleri bana direk gözlükçü tavsiyesinde bulunursa da gidebilirim.

yardımınız için teşekkürler.

neyi yanlış yapıyorum anlamadım, ne yazsam cevap alamıyorum

o zaman daha spesifik bir soru;

Essilor 1.56 C. Alize mi önerirsiniz Roddenstock mu? İkisi de 150 TL

Novax 1.56 70 TL

Hangisini önerirsiniz? Şunu al diyeceğiniz başka organik+antirefle kombinasyonu var mı? Fiyat hakkında ne diyorsunuz?
    Hoya ve zeiss pazar günü biyerde bulamadım.

Selamlar, bu sefer olacak inşallah :)

Crizal camı al, 1.5 değilde 1.56 olmasına dikkat et yeter.

• Benim sadece sağ gözüm bozuk uzağı göremiyor kaç derece olduğunu bilmiyorm 1.75 demişlerdi öyle hatırlıyorm

sizce gözlük takmalı mıyım ?
  • natbolad kullanıcısına yanıt
    İthalatçısı/üreticisi belli olan güvence kartı olan en uygun fiyatlısını alabilirsiniz. stok cam takacaksınız çok pahalı cam almanıza gerek yok. Novax olabilir bence boşuna Crizal'e o parayı vermeyin. Hatta Fujima olabilir. ben Fujima 1,61 kullanıyorum siz Fujima 1,56 taksanız da olur numaranız düşük abbe değeride düşmemiş olur. Novax ve Fujima yerli firma ithal/üretim camdır. Crizal fransız firması essilorun camlarıdır. tercih size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaster2005 -- 19 Mayıs 2015; 9:52:54 >
  • Televizyon daha net göstersin diye binlerce lirayı gözünü kırpmadan harcayan ama iş göze gelince, hayatı net görmek varken, ya işportadan gözlük alan ya da bana bir şey olmaz diyen bir milletiz. Göz bu,Yani tercih size kalmış. 1.75 numarası olup kullanmamak bir gözlükçü olarak bana her zaman vahim bir durum olarak hissettirmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2-3 yıl önce gözlük almıştım,ilk gözlüğüm olacağı için doktor bana düşük numara yazacağını söylemişti.Yanılmıyorsam 0,75-1,25 di.Özellikle direkt olarak bana söylediği,araba farlarına bakabiliyor musun?diye sorunca evet gerçekten de gece her türlü ışık gözümü rahatsız ediyor,özellikle araç farları ve yol kenarındaki ışıklandırmalarda buna dahil.Gözlüğü 2 ay kadar düzenli kullandım,sonra beni boğuyormuş gibi hisse kapılınca çıkardım,bir dahada kullanmadım.Şimdi tekrar gideceğim doktora,birde buraya denk gelince kafam baya karıştı.Anlamadığım bilmediğim bir sürü tabir var.Ne yapmalıyım şimdi önce ben?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

Zeiss tavsiye etmiyorum onların kaplamasıda çok narin. Hoya tercih edebilirsiniz ya da biraz daha uygun fiyata Fujima alabilirsiniz sanırım.

Hocam kusura bakmayın ; ama Zeiss Lotutec kaplamanin ar-ge'si için Fujima camların toplam sermayesi kadar belkide bütçe ayırıyordur. Siz hem Zeiss tavsiye etmeyip üzerine Fujima kullanabilirsiniz diyorsunuz. El insaf. Zeiss in kaplamasinda sorun yok da sizin bu yaptığınız Ferrari çok yakıyor diye Tofas önermeye benziyor.
    Geçmişte Zeiss in de Essilor un da kaplamalarinda sorun yaşandı, Novaxin da yaşandı. Fakat olmayan şeye var demek yakışıklı bir durum değil.
    Yoksa benim de temennimdir ki, Aklens, Novax gibi yerli firmalar üretsin kazansın. Keşke daha iyi durumlara gelseler. Ama Zeiss gibi bir firmanın kaplamasini da kotulemeden önce elinizi vicdanınıza koyun bence.
    Ha, Zeiss, Essilor, Hoya, Seiko vs gibi firmaların ülkemizde bu denli para kazanmalarınıistemem ama hakkinin hakkini vermek gerek. Filhakika Muthis urunler cikartip surekli gelistiriyorlar.

• tzadkiel T kullanıcısına yanıt
    İlk olarak muayenizi olun, daha sonra en hafif gozluklerden secin. Boguyormus hissi gozluk agir ya da cok sıkı oldugunda yasanabiliyor

• acizcool kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler,peki bu cam konusunda nasıl davranmalıyım.Muayene olduktan sonra,duruma göre mi hareket etmeliyim.
  • tzadkiel T kullanıcısına yanıt
    Cami ihtiyaciniza, sectiginiz cerceveye ya da butcenize gore belirlemeniz gerek.
    30-40 liraya da cam var 1000 liraya da.

• acizcool kullanıcısına yanıt
    Anladım,teşekkürler.
    150 tl crizal alize için biraz fazla olmuş. Tabii pazar günü bakmanızın da bir etkisi vardır.O fiyata crizal forte bile aalabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

150 tl crizal alize için biraz fazla olmuş. Tabii pazar günü bakmanızın da bir etkisi vardır.O fiyata crizal forte bile aalabilirsiniz.

Selam, essilor crizal alize 1.56 index antirefleyi 120 tl'ye aldım. Çerçevede biraz kazık yedim ama gözlükçünün katakullisine geldim açıkçası. yanında güneş gözlüğünü de alınca hesabı karıştırdı filan.

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

Zeiss tavsiye etmiyorum onların kaplamasıda çok narin. Hoya tercih edebilirsiniz ya da biraz daha uygun fiyata Fujima alabilirsiniz sanırım.

Hocam kusura bakmayın ; ama Zeiss Lotutec kaplamanin ar-ge'si için Fujima camların toplam sermayesi kadar belkide bütçe ayırıyordur. Siz hem Zeiss tavsiye etmeyip üzerine Fujima kullanabilirsiniz diyorsunuz. El insaf. Zeiss in kaplamasinda sorun yok da sizin bu yaptığınız Ferrari çok yakıyor diye Tofas önermeye benziyor.
    Geçmişte Zeiss in de Essilor un da kaplamalarinda sorun yaşandı, Novaxin da yaşandı. Fakat olmayan şeye var demek yakışıklı bir durum değil.
    Yoksa benim de temennimdir ki, Aklens, Novax gibi yerli firmalar üretsin kazansın. Keşke daha iyi durumlara gelseler. Ama Zeiss gibi bir firmanın kaplamasini da kotulemeden önce elinizi vicdanınıza koyun bence.
    Ha, Zeiss, Essilor, Hoya, Seiko vs gibi firmaların ülkemizde bu denli para kazanmalarınıistemem ama hakkinin hakkini vermek gerek. Filhakika Muthis urunler cikartip surekli gelistiriyorlar.

Daha önce 1,6 Lotutec aldığımı söylemiştim. aradan 1 yıl geçti ve camların kaplaması pert oldu. Tecrübemle sabit olan bir durum bu. durduk yere çamur attığım yok hiç bir markaya. 1 sene oldu camları üreticisine gönderdik garanti dışı deyip geri gönderdi. bilinçli bir kullanıcıyım ne sıcak ne soğuk ne de kimyasal bir madde gördü camlarım ama harita gibi oldu. bu duruma rağmen şimdi kalkıp burda zeiss alın mı diyeyim hemde camlarının arkasında durmadıkları halde. sözümün arkasındayım ZEISS tavsiye etmiyorum. kaplaması sizi üzer demedi demeyin ben 350 TL yi çöpe attım sonra gittim neredeyse yarı fiyatına Fujima aldım ve memnunum Fujimaya burun kıvırıyorsanız o zaman buyrun HOYA ile karşılaştırın. Tecrübe ettiğim bir durumu yok sayıp ZEISS büyük markadır tavsiye ederim deyip insanları yanıltamam, olmayanı değil olanı yazıyorum. Sen kullanırsın memnun kalırsın onu bilemem ben kullandım memnun kalmadım. paramı tuttum çöpe attım. ben paramı çöpe attıktan sonra yere batsın onun ARGE si.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaster2005 -- 21 Mayıs 2015; 11:16:38 >

Zaten almışsınız artık yapıcak bir şey yok hayırlı olsun. Güvenmediyseniz gitmezsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hadi1453

Zeiss camlari ben yari fiyatina
    Burdan aldim,cok memnunum,Türkce bir site.Daha önceden Internasyonel calisiyormuslar,Türkiyeyede acilmislar.email yazinca cevap veriyorlar
    http://ecekobi.blogspot.co.uk/

Reklam yapıcak başka yer bul kendine. Yardımsever arkadışımız sırf bunu paylaşmak için üye olmuş çok teşekkürler.. İlk elden aracısızmış bi de bak sen uyanığa..

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Aklınca şark kurnazlığı yapıyor. Türkiye'de satilanlar Zeiss Vision muş, üzerinde logo yokmuş. Böyle yalan olur mu?
    Zaten camların 85 euro liste fiyatı var ve şu anda Zeiss kampanyalı olarak veriyor camları. 480 TL olarak liste fiyatı %30 indirim olsa en aşağı 330 TL yapar ki, bu fiyata gözlükçünün yapacağı montaj dahil. Yurt dışından piyangodan Zeiss cam alacaksın da 290 liraya bir de burda montaj yaptırmak için yine para ödeyeceksin. Zaten internet ortamında optikle ilgili konuşup tartışılacak doğru dürüst bir mecra yok, burda da insanlara yardımcı olmak isterken böyle uyanıklar türüyor. Yapacak bir şey yok.

• Bazilarihttp://ecekobi.blogspot.co.uk/ sitesini yazdigim icin reklam yazdigimi iddia etmisler,acikcasi,ben kendi tecrübelerimi yazdim.
    Mart 2015 de gözlügümün camlari eskiyince burdaki forumdan camlar hakkinda detayli bilgi aldim,cok isime yaradi,gözlükcülerden Zeiss Hoya dan fiyat aldim. Gözlükcülerden güvenilir oldugunu düsündüklerim Zeiss camlari önerdiler,ama fiyat bana cok tuzlu geldi,önceki gözlüge 3 yil önce 330tl vermistim cerceve ile birlikte. Zeiss in vision olmayan modeli icin 600 civari para istediler. Eger yukardaki siteden daha uygun bir yer varsa bu camlar icin akrabalardan 2 kisiye daha ihtiyac var önerirseniz sevinirim,ben size reklam yapiyorsunuz da demiyecegim. Forumlarin amaci bilgi paylasimidir neticede

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.