Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.456
Cevap
594
Favori
2.275.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Davulon

quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

Yok maalesef. Farklı kaplama çeşitleri var. Ama ortalama hepsi aynı diyebiliriz çizilmeye dayanıklılıkta. Hoya'nın camı bence bir adım önde kaplama konusunda. Yani onların iddiasına göre mineral kadar dayanıklı. Tabiki değil; fakat diğer kaplamalarla aralarında farklar var. En büyük fark Hoya'nın kaplamasının da organik olması. Cama tamamen nüfuz ediyor. Organik cam istiyorsan bu seçeneği unutman gerek. Ama mineral camda çizilme çok çok azdır. Ağırlıkta organik camın 5 katı, kırılma riskinde 20 katıdır. Şunu da unutmamak gerek. Mineral cam her zaman organik camdan daha incedir.
    quote:

Orijinalden alıntı: emreka82

@ Acizcool

Çok yardımcı oldun, yalnız bir küçük sorum daha var. Eski gözlük camım Nikon, şu anda takıyorum, yalnız çok fena çizik oluştu bir tanesinde, görüşümü de etkiliyor. Benim sorunum kırılma veya ağırlık değil aslında, çizik oluşması, çizik oluşumu engelleyen bir sistem var mı, ya da onun için özel üretilen cam ?

Mavi ve mor ışını engelleyen cam türü var mı

Mavi ışığı kesen cam Essilor Prevencia denilen bir cam. Bence abartının tavan yaptığı bir cam. Özellikle katarakt ve sarı nokta hastaları için bir nebze rahatlatıcı olabilir diye lanse ediliyor. Onun dışında mor ışıkları (UV) da kesiyor. Ek olarak Prevencia camlar görüntüyü sarımtırak gösteriyor. Mesela beyaz bir duvara baktığınızda onu %5-7 civarı sarı görüyorsunuz. %100 UV korumalı bir çok cam var firmaların ürün çeşitleri arasında. Daha ileride yeşil ışık, kırmızı ışık gibi yeni ışıklar keşfedip onlara da ayrı ayrı camlar üretebilirler. Almayın demiyorum; ama bu camdan mucize beklemeyin (diğer camlardan da beklemeyin)

Şahsi tavsiyem korumalı bir cam ve katarakt oluşumunu engellesin olsun istiyorsanız %100 UV korumları camlardan alabilirsiniz. Mavi ışınlardan önce korunmamız gereken daha mühim şeyler var sanırım. Telefondaki radrasyon, yediğimiz GDO'lu ürünler gibi...

Zaten forumda Crizal kaplama öyle bir abartılmış ki, sanki mucize üretiyorlar ve diğer firmaların kaplamaları işe yaramaz. Cirizal iyi kaplama mı? Evet gerçekten iyi kaplama; fakat Zeiss'in Lototec'i var, Hoya'nın Longlife'ı var, var da var. Hatta yerli marka Hawk'ın SteelAR(stok olarak yok, sadece üretim) diye kaplaması var. Bence muhteşem. Yine yerli Novax'ın Qvex diye bir camı var. Kırılmaz, %100 UV korumalı ve Super MultiAR dedikleri kaplaması var. Yani o kadar çok çeşit var ki, tek kaplamadan bahsetmek anlamsız.

Edit: Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acizcool -- 24 Ağustos 2015; 10:41:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

quote:

Orijinalden alıntı: centurion

Arkadaşlar Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir gözlükçü var mı. Teşekkürler.

aynen ya bende arayış içindeyim.

Ben de aynı arayış içerisindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dR.ElessaR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: centurion

Arkadaşlar Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir gözlükçü var mı. Teşekkürler.

aynen ya bende arayış içindeyim.

Ben de aynı arayış içerisindeyim.

Alıntıları Göster
    İlk defa progresive camlı gözlük kullanacağım. Konunun neredeyse tamamını okudum.
    Okudukça kafam karıştı çok fazla değişken var.

Çok fazla okumam gerekiyor. Ayrıca yoğun bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayar kullanmayı bırakabilirim. Derecelerim

SAĞ Uzak 3.50 Yakın 2.25
    SOL Uzak 4.25 Yakın 3.00

Daha önce kullandığım miyopi gözlüğünün camları İşbirin camlarıydı ve çok memnun kalmıştım.

Yarım çerçeve kullanmayı düşünüyorum. Zahmet olmazsa cam markası, model ve kaplama önerebilir misiniz.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• centurion C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Progresif camları kullanmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken bir kaç şey var:

1- Progresif camlar fiyatına göre rahatlık sağlar. Ne kadar yüksek fiyat o kadar yüksek rahatlık.
    2- İyi bir cam alıp 3-4 sene kullanmak istiyorsanız orta veya üst segment camlara yönelmeniz gerekir ki, bu camların fiyatları 700-1200 civarında.
    3- Progresif camın monte edileceği çerçeveyi seçerken dar olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Her ne kadar kısa çerçevelere "short" denen camlar yapılsa da memnuniyet tam anlamıyla sağlanamıyor.
    4- Progresif camlara alışmak biraz süre alabiliyor. Bu 1-2 haftaya kadar sürebiliyor hatta; fakat miyop olduğunuz ve astigmatınız olmadığı için bence gözlüğü takar takmaz alışacaksınız.
    5- Ucuza kaçmayıp kaliteli bir çerçeve seçmenizde fayda var. Zira yaptıracağınız camlar da ucuz şeyler değil.
    6- Progresif camlar hata kabul etmeyeceği için doğru muayene, doğru çerçeve, doğru cam seçimi, doğru pupilla ölçümü(odaklama) ve doğru montajdan sonra başarılı olur. Bunu başaracak gözlükçüleri tercih edin. Zincir mağazalardan uzak durun atasun vb. Yıllarını bu işe adamış insanlar yerine 1 aylık eğitimle progresif cam satmaya çalışan vasıfsız çalışanlardan gözlük almayın.

Cam tavsiyesi vermek çok zor. ilk maddede dediğim gibi ne kadar bütçeniz varsa o kadar iyi cam tavsiye edebilirim.
    Bir sürü marka var:
    İşbir, Novax, Hawk vs. yerli ürünler. 250-300'den 1000-1500'e kadar progresif cam fiyat aralığı var.
    Zeiss, Sola, Hoya, Rodenstock, Seiko, Essilor vs. yabancı ürünler. 400-500'den 5000 TL'ye kadar fiyatlar var.

Bütçeniz müsaitse Zeiss'in Superb modelini öneririm. Adet fiyatı 510€ yanlış hatırlamıyorsam. Daha üste çıkarım derseniz Zeiss Individual 2 var. Yaklaşık 1000€ civarı adet fiyatı. Bunlar indirimsiz liste fiyatları. Diğer camlar için gözlükçünüze gidip sorabilirsiniz.

• quote:

Merhabalar,

Progresif camları kullanmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken bir kaç şey var:

1- Progresif camlar fiyatına göre rahatlık sağlar. Ne kadar yüksek fiyat o kadar yüksek rahatlık.
    2- İyi bir cam alıp 3-4 sene kullanmak istiyorsanız orta veya üst segment camlara yönelmeniz gerekir ki, bu camların fiyatları 700-1200 civarında.
    3- Progresif camın monte edileceği çerçeveyi seçerken dar olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Her ne kadar kısa çerçevelere "short" denen camlar yapılsa da memnuniyet tam anlamıyla sağlanamıyor.
    4- Progresif camlara alışmak biraz süre alabiliyor. Bu 1-2 haftaya kadar sürebiliyor hatta; fakat miyop olduğunuz ve astigmatınız olmadığı için bence gözlüğü takar takmaz alışacaksınız.
    5- Ucuza kaçmayıp kaliteli bir çerçeve seçmenizde fayda var. Zira yaptıracağınız camlar da ucuz şeyler değil.
    6- Progresif camlar hata kabul etmeyeceği için doğru muayene, doğru çerçeve, doğru cam seçimi, doğru pupilla ölçümü(odaklama) ve doğru montajdan sonra başarılı olur. Bunu başaracak gözlükçüleri tercih edin. Zincir mağazalardan uzak durun atasun vb. Yıllarını bu işe adamış insanlar yerine 1 aylık eğitimle progresif cam satmaya çalışan vasıfsız çalışanlardan gözlük almayın.

Cam tavsiyesi vermek çok zor. ilk maddede dediğim gibi ne kadar bütçeniz varsa o kadar iyi cam tavsiye edebilirim.
    Bir sürü marka var:
    İşbir, Novax, Hawk vs. yerli ürünler. 250-300'den 1000-1500'e kadar progresif cam fiyat aralığı var.
    Zeiss, Sola, Hoya, Rodenstock, Seiko, Essilor vs. yabancı ürünler. 400-500'den 5000 TL'ye kadar fiyatlar var.

Bütçeniz müsaitse Zeiss'in Superb modelini öneririm. Adet fiyatı 510€ yanlış hatırlamıyorsam. Daha üste çıkarım derseniz Zeiss Individual 2 var. Yaklaşık 1000€ civarı adet fiyatı. Bunlar indirimsiz liste fiyatları. Diğer camlar için gözlükçünüze gidip sorabilirsiniz.
    burdaki fiyatlar çok uygun ne kadar güvenilir bilen var mı ya da fikri olan :

http://www.titanyumgozlukcercevesi.com/kategori/titanyum-gozluk-cercevesi/47434

• quote:

Merhabalar,

Bir sürü marka var:

Merhaba

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Önerileriniz gerçekten faydalı oldu, gözlüğümü alırken bunlara dikkat edeceğim.

Ankara'da bir akademisyene (doçent) muayene oldum. İyi bir muayene olduğunu düşünüyorum.
    Benim titiz birisi olduğumu anlayınca hiç bir zaman gözlükten yüzde yüz matematiksel bir kesinlik bekleme bu olası değil dedi.
    Uzun bir muayene oldu epeyce uğraştı ve senin derecelerini neredeyse yüzde doksana yakın tespit ettik dedi.

Benim astigmatımda var fakat astigmat derecelerini reçeteye eklemedi. Eklesem bile görme kaliteni artırmaz dedi.

Açıkçası çok pahalı camları tercih etmeyeceğim. Birinci sebebi arada spor yapmaya çalışıyorum ve aklıma yatarsa lazer ameliyatı da yaptırabilirim.

Tavsiyelerinize uyarak geniş bir yarım çerçeve alacağım. İşbir'in orta yada üst segment camları uygun olur diye düşünüyorum.

• Öncelikle sorularıma yanıt verirseniz teşekkür ederim.
    1.si çerçeve olarak
    Mont blanc, st dupont, Cartier, tag heuer markalarını kullananan varsa bilgi alabilir miyim, bu çerçeveler biraz pahalı ama fiyatına değer mi gereksiz bir harcama mi olur yoksa 2.si zeiss ve hoya camlar hakkında fiyat bilgisi olan var mı sol 2 sağ 2.5
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

bu nası iş bedavadan biraz pahalı sadece,konunun uzmanlarını incelemek için konuya dvt ediorum...

• quote:

quote:

bu nası iş bedavadan biraz pahalı sadece,konunun uzmanlarını incelemek için konuya dvt ediorum...

başta bana çakma geldi sonra yorumları okudum ..yorumlar çok olumlu . ayrıca bir gözlük çerçevesinin gerçekte çok az bir maliyeti oldugunu okumuştum..gerçek olabilir ..şöle anlatayım..böle bir çerçeveyi geçen gözlükçüye sordum 300 dedi ..camlar da 300 ..toplam 6oo daha ben parazlık yapmadan kendisi 450 ye indi..yani bu maliyetlerin çok düşük oldugunu gösteriyor..alsam mı bilmiyorum ..bir uzman hakaten bilgi verseydi

• dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    100 TL ye samsung s6 gibi olmuş
  • centurion C kullanıcısına yanıt
    2013 te sektör fuarında (2013 silmo ödülü) ödül alan intuitiv i deneyebilirsiniz işbir optik camı. Cok iyidir, kaplama olarak arya mavi kaplama da memnun edecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: Partir

quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: Partir

Merhabalar,

Uzun zamandır gözlük kullanıyorum genelde kullandığım şeyleri araştırmadan almam ancak iş gözlüğe gelince bu güne kadar hiç araştırmadan almışım nedense, son 5-6 senedir sorgulamadan atasun optikte yaptırdım camlarımı, platin kaplama diye tanıtılan neredeyse en kaliteli cam olarak lanse edilen sertifika bile vermedikleri camlardan kullanıyorum son iki gözlüğümü, ben de çok araştırmadığım için aldım geçtim ta ki geçen ay kullandığım camı yakından inceleyene kadar, kaplaması ışık yansıyınca okadar fazla parçalanmış ve çizilmiş ki rengi sararmış ve bunları sormak için atasun optiğe gidince hiçbir cevap alamadım beraber bakakaldık benden bir farkları olmadığını anladım neyse çok uzattım, sol 3,75 miyop 0,25 astiğmat, sağ 1,75 miyop 0,25 astiğmat gözlük kullanıyorum, Ankarada oturuyorum öncelikle optikçi tavsiye edebilecek arkadaşların tavsiyelerine açığım, atasunla işim bitti. araştırdığım yerlerde Novax cosmex 1.61 %45 inceltilmiş 260 lira , Hawk vinia 1.6 %45 inceltilmiş 240 lira fiyat aldım bu camlardan novax biraz daha kaliteli sanırım hangisini seçmeliyim veya ne seçmeliyim bunların dışında, çerçevesiz gözlük kullanıyorum bu fiyatlara yakın kaliteli cam önerebilirseniz ve Ankara'da yönlendirebileceğiniz yer var mı? Teşekkürler. @roy84

Atasun optikte çalışan elemanlar sizde tecrübe ettiğiniz üzere sizden daha az cam kapmala ve teknik bilgiye sahiptirler. sizler yıllardır kullanığınız için inanın onlardan daha çok biliyorsunuz. elemanların önüne liste verilir 1numaraya kadar şu inceltme 3 numaradan sonra bu inceltme 5 numaradan sonra bu inceltme diye tavsiye etmesi gerektiği ve altın platin gibi süslü isimleri olan kaplamaların leke tutmadığı vs? ezberlettirilir bir iki haftalık eğitimlede satışa başlarlar. zihniyetleri budur tefalde tencere tava sattırır gibi göz sağlığına doğrudan etkili cam ve çerçeve sattırırlar.
    halbuki göz sağlığı için camda bir çok etken vardır indeks, abbe, aberasyon, kaplama, sabit renkli yada uv etkisiyle renklenen camlar vs.. işin ehli bir gözlükçü/optisyen ile bunlar arasından size en uygun olanı seçersiniz ama atasunun elemenlarına bu söylediklerimden birini söyleseniz ne hakkında konuşuyor diye yüzünüze bakar.
    ikisi arasında kaldıysanız novax cosmex 1.61 bence daha iyi yanlış bilmiyorsam hawk vinia cam hazır stoktan geliyor cosmex ise size özel sıfırdan üretiliyor.

Cevabınız için teşekkür ederim peki onları alma şunu al diyebileceğimiz bir cam var mı fiyat performans olarak önde giden yani 260 değilde 360 olsun ama şu olsun diyebileceğiniz?

o kadar yukarı rakamlara çıkmaya gerek yok.
    incelik kaygınız yoksa essilor 1.56 indeks forte kaplama 200-250tl arasına alınabilir yada stok 1.61 alize kaplı camı da aynı fiyat aralığında alabilirsiniz 2 gömlek iyidir kaplama olarak(forte) alize de 1 gömlek üstündür. üretim olmayacağı için fiyat denk çıkıyor ki sizin numaralarınızda üretim cam yaptırmaya da gerek yok.
    yada diğer bir alternatif
    sağ stok 1.56 indeks alize kaplama
    sol stok 1.67 indeks alize kaplama tercih ederseniz iki camın kalınlığı neredeyse birbirine eşit düşer. fiyat olarakta 300tl yi geçmez.

Alıntıları Göster
    benim yeni reçetem sağ göz kerotokonus 3 numara sol göz ise 1.5 şu an sağ 2.5 sol1.0 kullanıyorum cam markası hawk beş para etmez çok çabuk çizildi daha önce hoya kullanmıştım şu an kullandığım camlarla çok rahatsızım iyi bir görüş alamıyorum çerçevemde geniş saplı 150tl olanlardan ondanda memnun değilim ikide bir burnuma düşüyor gözlükçüler ayarı yapamadı kerotokonuslu hastaya iyi gelebilecek cam,çerçeve önerebilirmisiniz lens demeyin çok denedim bir sürü para verdim olmuyor uyum sağlamıyor gözyaşı kuruluğum var yardımcı olacaklara teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gamako

benim yeni reçetem sağ göz kerotokonus 3 numara sol göz ise 1.5 şu an sağ 2.5 sol1.0 kullanıyorum cam markası hawk beş para etmez çok çabuk çizildi daha önce hoya kullanmıştım şu an kullandığım camlarla çok rahatsızım iyi bir görüş alamıyorum çerçevemde geniş saplı 150tl olanlardan ondanda memnun değilim ikide bir burnuma düşüyor gözlükçüler ayarı yapamadı kerotokonuslu hastaya iyi gelebilecek cam,çerçeve önerebilirmisiniz lens demeyin çok denedim bir sürü para verdim olmuyor uyum sağlamıyor gözyaşı kuruluğum var yardımcı olacaklara teşekkürler

Alıntıları Göster
    Meraba,gözlük camı rehberi konusunu gezindim,çok yararlı paylaşımlarınız var gerçekten...

Benim gözlerde 1.5 2.5 miyop ve derecesini unuttum astigmatta var orta derecede,bu değerler biraz arttı yalnız muayeneye gidicem yakında,kaliteli cam ve çerçeve istiyorum,dediğiniz gibi %100 uv korumalı,ve şimdiki gözlüğümde sağı ve solu çok net göremiyorum kafamı çevirmem gerekiyor bu tarz bi sorun olmasın istiyorum, öncelikle sizden İstanbulda kaliteli cam ve çerçeveyi uygun fiyata alabileceğim nereleri var bunu öğrenmek istiyorum,biraz öğrenci işi biraz modern ya da kemik vs. o tarz modeller istiyorum,bütçe 500-600 civarı,fiyat performans olarak cam ve çerçeve neler önerebilirsiniz?

Çok teşekkürler şimdiden...

• quote:

burayla iletişime geçip birebir görüşme sağlayabilenler olursa görüşlerinizi almak isteriz.
  • Bu quveks mi qumex mi o tarz bir cam varmis crizal ayarinda. Bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum
  • merhaba;

Gözlük camı alıcam ama bayağı bir araştırma yaptım.GÖZ GRUP,ATASUN VE DİОžER FARKLI OPTİKÇİLER HEPSİ FARKLI FARKLI KONUŞUYOR BENİM NUMARAM 5.50 6.00 HİPERMETROP.BENİM İSTEDİОžİM KARŞIDAN BAKILDIОžINDA GÖZ BEBEОžİNİN BÜYÜK GÖZÜKMEMESİ,CAM KENARLARINDA BOZUKLULUK OLMAMASI YAN TARAFTAKİ KAОžIDA BAKTIОžIMDA YANDAN GÖRÜNTÜ KAYBININ YAŞANMAMASI.KESKİN GÖRÜŞ

2 MARKA ARASINDA KALDIM 1 SEIKO 2 HOYA SEIKO ATASUNDA 600 TL.ÇİFTİ 1.67 İNDEKS %60 İNCELTİLMİŞ DİYOR.AMA HER FARKLI MAОžAZADA ÇALIŞANLARIN BAZILARI DEDİKLERİN KARŞILIYOR BU CAMLARI DİYOR BAZILARI KARŞILAMIYOR DİYOR.BAZISI BU CAMLAR Bİ ASEFRİK DİYOR BAZISI SADECE ASEFRİK CAM DİYOR.

DİОžERİDE HOYA SUPER HAYVEYJIN KAPLAMA1.67 İNDEKS 800TL HOYA .HVL KAPLAMA(SANIRIM)EN ÜST KAPLAMASIYMIŞ.1.74 İNDEKS 900 TL. ŞİMDİ HOYA Bİ ASEFERİK MİŞ.Burada denende biasegerik olduğu için cam düz olurmuş oval gelmezmiş.ve çift yani önden ve arkadal işlendiği için göz bebeğini büyük göstermezmiş ve yam tarafıda görmemi sağlarmış.

ARAŞTIRMAMA GÖRE AYRICA ABBE DĞERİDE NE KADAR YÜKSEK OLURSA O KADAR KESKİN BİR GÖRÜNTÜ ELDE EDİLEBİLİYORMUŞ.EĞERKİ İNDEKS ORANI YANİ İNCELTİLME NE KADAR FAZLA OLURSADA ABBE DEĞERİDE DÜŞÜYORMUŞ.

HOCAM BENİM ÖĞRENDİKLERİM BUNLAR NE KADAR DOĞRUDUR BİLMİYORUM.BENİM İSTEKLERİMİ KARŞILACAK BU YAZDIKLARIMDAN VEYA BAŞKA BİR MARKA NE ÖNERİRSİNİZ.AYRICA, HANGİSİ DAHA İYİDİR Bİ ADEFERİK KAPLAMAMI YOKSA ASEFERİK KAPLAMAMAI VE SİZCE BUNLARIN FARKLARI NEDİR.abbe değeri içinde ne diyorsunuz.ve benim nasıl bir çerçeve kullanmam gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nakres79

merhaba;

Gözlük camı alıcam ama bayağı bir araştırma yaptım.GÖZ GRUP,ATASUN VE DİОžER FARKLI OPTİKÇİLER HEPSİ FARKLI FARKLI KONUŞUYOR BENİM NUMARAM 5.50 6.00 HİPERMETROP.BENİM İSTEDİОžİM KARŞIDAN BAKILDIОžINDA GÖZ BEBEОžİNİN BÜYÜK GÖZÜKMEMESİ,CAM KENARLARINDA BOZUKLULUK OLMAMASI YAN TARAFTAKİ KAОžIDA BAKTIОžIMDA YANDAN GÖRÜNTÜ KAYBININ YAŞANMAMASI.KESKİN GÖRÜŞ

2 MARKA ARASINDA KALDIM 1 SEIKO 2 HOYA SEIKO ATASUNDA 600 TL.ÇİFTİ 1.67 İNDEKS %60 İNCELTİLMİŞ DİYOR.AMA HER FARKLI MAОžAZADA ÇALIŞANLARIN BAZILARI DEDİKLERİN KARŞILIYOR BU CAMLARI DİYOR BAZILARI KARŞILAMIYOR DİYOR.BAZISI BU CAMLAR Bİ ASEFRİK DİYOR BAZISI SADECE ASEFRİK CAM DİYOR.

DİОžERİDE HOYA SUPER HAYVEYJIN KAPLAMA1.67 İNDEKS 800TL HOYA .HVL KAPLAMA(SANIRIM)EN ÜST KAPLAMASIYMIŞ.1.74 İNDEKS 900 TL. ŞİMDİ HOYA Bİ ASEFERİK MİŞ.Burada denende biasegerik olduğu için cam düz olurmuş oval gelmezmiş.ve çift yani önden ve arkadal işlendiği için göz bebeğini büyük göstermezmiş ve yam tarafıda görmemi sağlarmış.

ARAŞTIRMAMA GÖRE AYRICA ABBE DĞERİDE NE KADAR YÜKSEK OLURSA O KADAR KESKİN BİR GÖRÜNTÜ ELDE EDİLEBİLİYORMUŞ.EĞERKİ İNDEKS ORANI YANİ İNCELTİLME NE KADAR FAZLA OLURSADA ABBE DEĞERİDE DÜŞÜYORMUŞ.

HOCAM BENİM ÖĞRENDİKLERİM BUNLAR NE KADAR DOĞRUDUR BİLMİYORUM.BENİM İSTEKLERİMİ KARŞILACAK BU YAZDIKLARIMDAN VEYA BAŞKA BİR MARKA NE ÖNERİRSİNİZ.AYRICA, HANGİSİ DAHA İYİDİR Bİ ADEFERİK KAPLAMAMI YOKSA ASEFERİK KAPLAMAMAI VE SİZCE BUNLARIN FARKLARI NEDİR.abbe değeri içinde ne diyorsunuz.ve benim nasıl bir çerçeve kullanmam gerekiyor.

Merhaba,

İlk olarak bir sakin olun. Forumda büyük harfle yazmak iyi bir şey değil.

5.50 ve 6.00 hipermetrop camlar gözü büyük gösterir. Kimse birbirini kandırmasın. İncelik ve cam yapısı gözü daha normal gösterecektir; ama "Büyütmeyecek" demekle satıcı sizi, siz de yine kendinizi kandırırsınız. Bu kadar aldanmadan sonra da gözlükten memnun kalmanız imkansız zaten.

Onlarca kere söylemişimdir, Atasun'a vs. gidip optik adına çöp almayın (Bu benim kendi görüşüm).

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Yukarıda siferik, asiferik ve biasiferik camların nasıl görüntü verdiklerini görebilirsiniz. Görüntüler aradaki farkı anlatmak için abartılmış olabilir. Fakat mantık olarak aradaki fark bu.

Hipermetrop camlarda inceltme elde etmek için iki parametre var. Birincisi indeks dediğimiz kavram, ikinci de çap küçültme dediğimiz işlem.
    Çap küçültme normalde standart olarak 65mm üretilen bir hipermetrop camın çerçevenin kurtadığı ölçülerde daha küçük üretilmesidir. Hipermetrop camlar ne kadar küçük çapta üretilirse o kadar incelecektir. Yani 1.5 indekste 50 mm çapında +5,00 bir cam 1.67 indekste 65 mm çapında +5,00 bir camla aynı kalınlıkta olabilir, hatta daha önce bile olma ihtimali var.

Madem abbe değerinin de yüksek olmasını istiyorsunuz 1.61 indekste bir cama çap küçültme uygulatarak bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz çerçevenin mutlaka kapalı çerçeve olması gerekiyor, ikinci olarak da 55-58 mm çapında üretilecek bir camın monte edileceği boyutta olması gerekiyor. Eğer şakakları ve yüzü geniş biriyseniz bu ihtimalleri çok zora sokacaktır.

Biasiferik camlar sadece Hoya ve Seiko'da var. Bi asiferik, asiferikten iyidir; ama maliyeti çok yüksektir. Ayrıca bunlar kaplama değil, camların yapılarına verilen isimler.

• Merhaba;

Hocam hoya nulux ep hvl kaplama 1.67 indeks veya 1.74 indeks almayı düşünüyorum indeks fark fiyatı 70 tl.

Bu cam hakkında bilginiz var mı? Sizin bildiğiniz özellikleri nelerdir...
  • nakres79 N kullanıcısına yanıt
    1,67 alın. Abbe değeri daha yüksek olacak ve arada kalınlık farkı yok denecek kadar az.

Camlar piyasadaki en kaliteli camlardan biri. Biasirefik dizayn. Sizin istediğiniz gibi her yerden net görüş alırsınız. Ayrıca gözün büyük görünmesinin azalması da eklenebilir özellik olarak. Hi-vision longlife kaplama da gerçekten üstün bir kaplama. Bence en iddiali özelliği çizilmelere karşı çok dayanıklı olması.

Ne kadar fiyata anlaştınız acaba?

Hayırlı olsun
  • acizcool kullanıcısına yanıt
    650 tl çifti sizce fiyat nasıl gözlükçü arkadaşımın tanıdığı.Neredeyse geliş fiyatına verdim diyor.Sizce uygun mu fiyat.kullanıcağım gözlükte yarım çerçeceli gözlük.
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.