Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.443
Cevap
591
Favori
2.272.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Göz numaralarım 10.25 + 1.00 sağ gözüm, 11.25 + 1.75 sol gözüm. Gözlükçü cam olarak nikon seemax blue kaplamalı modeli önerdi 1.74 inceltme oranlı. Bu seemax her noktadan odaklı modelmiş astigmatın yüksek olduğu için rahat edersin dedi. Kullanan bilen biri varsa yardımcı olabilir mi tavsiye açısından.
  • Geçen gün gözlüğüme %40 inceltilmiş cam taktırdım Hawk + marka. Sizce bu marka iyi midir ?

Birde camlar gözlüğün dışa doğru olan alt kısımlarında 0.5 cm dışarıya taşmış bu işçilik'den kaynaklı bir hata mı ? -bu arada miyop uzağı göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiseass -- 15 Şubat 2015; 0:38:30 >
  • Herkese öncelikle selamlar. Gözlüğüm oldukça eskidi ve yenilemeyi düşünüyorum. Ama ne yazıkki bu forumda gördüğüm rakamları verecek bir bütçem de şu an için yok. Her iki gözü 5 numara miyop olan bu arkadaşa fiyat/performansı makul cam+çerçeve tavsiye edebilecek olan var mı? Çerçeve şekli, yarım olup olmaması önemli değil. Benim için önemli olan camın çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı olması bir de yansımalarda (gece karşıdan gelen ışık gibi) sorun çıkarmaması. Özellikle İzmir'de dürüsüt güvenilir bir gözlükçü tavsiye edebilecek olanlara varsa şimdiden teşekkür ederim. (Dediğim gibi bütçe cam+çerçeve için max 400-500 TL)
  • Merhaba Arkadaşlar,

Astigmattan dolayı çerçevesiz gözlük modelleri yerine yarım çerçeveli gözlük modeli düşünüyorum. Aşağıdaki gözlük çerçevesinin sağlamlığı, kullanışlığı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

http://www.silhouette.com/tr/en/eyewear/titan_new_wave_nylor/4371/6052
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Tüm gün bilgisayar başında çalışıyorum. Aşağıdaki gözlük numaraları için hangi camı önerirsiniz?
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi battal75 -- 15 Şubat 2015; 21:01:49 >

• battal75 B kullanıcısına yanıt
    benzer şekilde silhoutte nin çerçevesiz modelini almıştım 2 yıl önce. fotoğraftaki gibi katlanmasızdı geçen gün masadan alırken sağ kolu elimde kaldı. sol taraftada uç kısmında ayar yapmak istediğimde kvırmayı denediğim yerin plastiğinin çatladığını gördüm. uzun vadede tavsiye etmiyorum bu materyal çerçeveleri
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat yağmur -- 18 Şubat 2015; 12:27:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitonac

Göz numaralarım 10.25 + 1.00 sağ gözüm, 11.25 + 1.75 sol gözüm. Gözlükçü cam olarak nikon seemax blue kaplamalı modeli önerdi 1.74 inceltme oranlı. Bu seemax her noktadan odaklı modelmiş astigmatın yüksek olduğu için rahat edersin dedi. Kullanan bilen biri varsa yardımcı olabilir mi tavsiye açısından.

Teknolojik olarak daha iyisi yok. Biraz fiyatlıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FXXK

Geçen gün gözlüğüme %40 inceltilmiş cam taktırdım Hawk + marka. Sizce bu marka iyi midir ?

Birde camlar gözlüğün dışa doğru olan alt kısımlarında 0.5 cm dışarıya taşmış bu işçilik'den kaynaklı bir hata mı ? -bu arada miyop uzağı göremiyorum.

Bu camin kalinligiyla ilgili numaralariniz kac acaba?

• prokopi kullanıcısına yanıt
    -3,75 hocam ikiside.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Herkese öncelikle selamlar. Gözlüğüm oldukça eskidi ve yenilemeyi düşünüyorum. Ama ne yazıkki bu forumda gördüğüm rakamları verecek bir bütçem de şu an için yok. Her iki gözü 5 numara miyop olan bu arkadaşa fiyat/performansı makul cam+çerçeve tavsiye edebilecek olan var mı? Çerçeve şekli, yarım olup olmaması önemli değil. Benim için önemli olan camın çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı olması bir de yansımalarda (gece karşıdan gelen ışık gibi) sorun çıkarmaması. Özellikle İzmir'de dürüsüt güvenilir bir gözlükçü tavsiye edebilecek olanlara varsa şimdiden teşekkür ederim. (Dediğim gibi bütçe cam+çerçeve için max 400-500 TL)

O fiyatlara iyi bir cerceve ve orta der3cede inceltmeli iyi bir cam alabilirsiniz.
    ekonomik olsun derseniz 1.61 indeks cam dusunun
    daha ince olsun isterseniz 1.67 dusunun.
    izmirde benim bildigim biryer yok. Ama genel olarak fujima camlar izmirde yaygindir fujima f/p urunudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: battal75

Merhaba Arkadaşlar,

Astigmattan dolayı çerçevesiz gözlük modelleri yerine yarım çerçeveli gözlük modeli düşünüyorum. Aşağıdaki gözlük çerçevesinin sağlamlığı, kullanışlığı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

http://www.silhouette.com/tr/en/eyewear/titan_new_wave_nylor/4371/6052

Tüm gün bilgisayar başında çalışıyorum. Aşağıdaki gözlük numaraları için hangi camı önerirsiniz?

Teşekkür ederim.

Alabileceginiz en iyi cercevelerden birini secmisiniz uzun sureler problemsiz kullanirsiniz diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TexasRanger

benzer şekilde silhoutte nin çerçevesiz modelini almıştım 2 yıl önce. fotoğraftaki gibi katlanmasızdı geçen gün masadan alırken sağ kolu elimde kaldı. sol taraftada uç kısmında ayar yapmak istediğimde kvırmayı denediğim yerin plastiğinin çatladığını gördüm. uzun vadede tavsiye etmiyorum bu materyal çerçeveleri

Ben silhouette cerceveleri 5 yil altinda deforme eden pek gormedim. Genel olarak cok saglam ve kalitelidir. Hatta 14 yil kullananini bile gordum. sizinki 2 yili gecmediyse garanti belgesi ile ser optige yada aldiginiz yer yada silhouette ile calisan bir gozlukcu vasitasiyla teknik servise yollayin isiniz cozulur. Garanti suresi doluysa da cuzi bir ucret karsiligi yedek parca temin edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: FXXK

-3,75 hocam ikiside.

Camla birlikte size kredi karti seklinde bir sertifika verdiler mi?
    orada cam bilgileri inceltme orani vs yazar.

• Merhaba arkadaşlar yeni bir gözlük çerçevesi arıyorum ve daha önce forumda açılmış olanhttp://forum.donanimhaber.com/m_99735191/tm.htm linkindeki çerçeveyi beğendim fakat marka ve modelini bilmiyorum internette biraz araştırma yaptım bulamadım birkaç gözlükçüye gösterdim onlarda bulamadılar acaba bu çerçevenin marka ve modelini bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Herkese öncelikle selamlar. Gözlüğüm oldukça eskidi ve yenilemeyi düşünüyorum. Ama ne yazıkki bu forumda gördüğüm rakamları verecek bir bütçem de şu an için yok. Her iki gözü 5 numara miyop olan bu arkadaşa fiyat/performansı makul cam+çerçeve tavsiye edebilecek olan var mı? Çerçeve şekli, yarım olup olmaması önemli değil. Benim için önemli olan camın çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı olması bir de yansımalarda (gece karşıdan gelen ışık gibi) sorun çıkarmaması. Özellikle İzmir'de dürüsüt güvenilir bir gözlükçü tavsiye edebilecek olanlara varsa şimdiden teşekkür ederim. (Dediğim gibi bütçe cam+çerçeve için max 400-500 TL)

O fiyatlara iyi bir cerceve ve orta der3cede inceltmeli iyi bir cam alabilirsiniz.
    ekonomik olsun derseniz 1.61 indeks cam dusunun
    daha ince olsun isterseniz 1.67 dusunun.
    izmirde benim bildigim biryer yok. Ama genel olarak fujima camlar izmirde yaygindir fujima f/p urunudur.

Cevap için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi 1.61 inceltmeli fujima cam bakacağım. Bilgim yok ama anfi-refle kaplama bu cama da uygulanıyor anladığım kadarıyla

Teşekkür ederim. Peki gözlük camları için ne önerirsiniz.

vermediler hocam fatura gibi bir şeye gözlük camının tutarını elle yazıp verdiler. %40 inceltme yapacaklarını söylemişlerdi. Zaten sinir oldum, bu ülkede paramız ile rezil oluyoruz. Gözlüğü verdiğimde bir problem yoktu aldığımda ise sol sapı, sağ sapına göre eğri duruyor. Gözlük camını takarken yamultmuşlar sanırım. Camın biride diğerine göre tam oturmamış sinir olmamak elde değil. Bu firma ise "Emo Optik" kimseye önermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiseass -- 20 Şubat 2015; 0:13:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Evet çalışıyorum, ve araba kullanmaktan artık özellikle geceleri hiç rahat değilim. ( laf aramızda yaşlanınca böyle mi oluyor acaba da demedim değil yani ? )

Hoş numaralar çok değişmiş ama, dr attan düşen tarzı çıktığı nı belirtti ve kendi de benzer durumda olduğu için bu reçeteyi ona göre yazdı.
    Benim yazdıklarım içinde novaks matrix en makul gelen oldu bana,
    Siz bu tercihe ne dersiniz ?
    600 TL

Iyi bir tercih.
    Novax firmasi musteri memnuniyetine onem veren bir firmadir. Sikinti yasarsaniz gozlukcunuz ilede problemi cozebilirsiniz diye dusunuyorum

Çokteşekkürler, doğru bir tercih yaptığımı bilmek iç rahatlatıçı oldu.

Bu arada ben hiç sgk reçetesi hakkımı kullanmamıştım..
    Uzak ve yakın için cam çerçeve olarak sgk 2015 yılı için ne ödüyor acaba ?

Yaklasik olarak 100tl gozluk basina 50tl gibi dusunulebilir. Sgk odemesi.
    progresif aldiginizda da 100tl oder.

hcm bu konuda yaygara çok yapılıyor ben ilk defa sizden bukadar yüksek meblağlar duydum doğrusu, son zamanlarda cam değiştirmek istediğimi söylediğimde ve cam hakkımında olduğunu söylediğimde cama en fazla 10lira veren var diyen mi ararsınız maximum 40tl veren var diyende duydum ancak ilk defa sizden bu kadar yüksek meblağlar verildiğini duydum bunun bir dayanak noktası var mıdır resmi anlamda optikçilere gittiğimizde kardeşim ne yalan söylüyorsun diyebileceğimiz en azından??!?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Arkadaşlar , Q-Vex Cam Diyorlar Sanırım , Ondan Aldım. Sizce Doğru Tercih Yaptım mı ? Gözlükçümüz de Önerdi Ve Aldık
  • Merhaba,
    Doktora gittim 0.50 miyop ve astigmat gözlük verdi. Sadece bilgisayar kullanırken ve TV izlerken takmayı düşünüyorum. Gözlükçüye gittim Stepper titanium çerçevesiz ve fujima cam önerdi. ilk defa gözlük alacağım ve markaları çok tanımıyorum. Stepper titanium için 300 TL camların çifti için ise 120 TL dedi. SGK indirimi ile toplamda 375 TL oluyor. Stepper ve fujima için bu fiyatlar nasıldır?
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.