Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meltemyn

quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: meltemyn

Çok teşekkür ederim, ben tekrar görüşeyim kendisiyle. Uzak gözlüğü almayı düşünmemiştim, ayrıca lens de yazdı, lensleri aldım ve yıllardır lens kullanıyorum zaten. Sadece ihtiyaç duyduğumda yakın gözlüğünü kullanırım diye, onu alayım diye düşündüm. Yaşım 33.

Normal sartlarda 33 yasinda yakin okuma sikayetiniz olmanasi lazim.
    Suanki numaralarla yakini gormekte zorluk cekiyorsaniz miyop degerlerinizi 0.25 dusurtun daha rahat edeceksiniz.
    ama dedigim gibi yakin sikayetiniz olmasi pek normal degil

Aslında yakın şikayetim yok, haklısınız. Ama işte karşıdaki tablodan harfleri okuturken yakını ekleyince görüşümün daha rahatladığını söyledi. "Yakın yazmak istemiyorum ama görüşünü çok rahatlattığı için ufak birşey yazıyorum" dedi. Bugün hastaneyi aradığımda kendisi ameliyattaydı, görüşemedim. Oradaki çalışan reçeteye ulaştı ve "yakın gözlüğü yazılmamış size zaten 44 yaş altına yakın gözlüğü yazılmaz, yazılmamıştır ama Ptesi tekrar araryın doktorla görüştüreyim" dedi. Siz de böyle söylüyorsunuz, kafam karıştı :( En iyisi almayayım bu durumda, ilginize çok teşekkür ederim :)Aslında yakın şikayetim yok, haklısınız. Ama işte karşıdaki tablodan harfleri okuturken yakını ekleyince görüşümün daha rahatladığını söyledi. "Yakın yazmak istemiyorum ama görüşünü çok rahatlattığı için ufak birşey yazıyorum" dedi. Bugün hastaneyi aradığımda kendisi ameliyattaydı, görüşemedim. Oradaki çalışan reçeteye ulaştı ve "yakın gözlüğü yazılmamış size zaten 44 yaş altına yakın gözlüğü yazılmaz, yazılmamıştır ama Ptesi tekrar araryın doktorla görüştüreyim" dedi. Siz de böyle söylüyorsunuz, kafam karıştı :( En iyisi almayayım bu durumda, ilginize çok teşekkür ederim :)

Antifatique denilen bir cam turu var tam size gore doktorunuzun tekrar recete yazmasina da gerek yok.
    camin alt kisimina +0.60dpt. Numara ekleniyor yakina odaklanmak daha kolay oluyor gozunuzu yormuyor daha rahat oluyorsunuz. Bu tarz bir cam dusunebilirsiniz.
    http://essilor.med-cis.com/Tr/Products/Singlevisionlenses/Sayfalar/EssilorAnti-fatigue.aspx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meltem.ktk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam meslek ne çok teşekkürler. Ben de forumlarda yazıp duruyordum biri cevap verir diye oasys lenslere göz çapım uymuyor malesef. "essilor crizal prevencia" peki hocam ben gözlükçüye gittiğim zaman bunu belirtmem yeterli mi bir de kahverengi falan kullanmak gerekiyormuş galiba bilginiz var mı

Optisyenim ve gozlukculuk isine gonul verdim.
    O sekilde belirtmeniz yeterli olur.
    Sizin durumunuz icin hangi renk faydali olur bilemiyorum ama Renkli cami faydasi olacaksa doktorunuz tavsiye edecektir.

Peki bir optisyen olarak lazer için ne dersiniz hocam sizin yaklaşımınız nasıl ?

Genel olarak goz degerleri yildan yila azar azarda olsa ilerleme gosteriyorsa 2-4 yil arasi gozluksuz bir hayat icin bence gereksiz bir hareket lazer(LASIK) Gozleriniz suan 4lerde bunu 0 yapacaklar 4 yil sonra 1-1.5 arasi olacak ve tekrar gozluk/lens kullanmaya basliyacaksiniz. Ama bir farkla cok kotu bir psikolojiye burunuyor insan. arada bir karsilasiyorum ve hemen kendini belli ediyor lazer olupta bir kac yil sonra tekrar numarasi ilerlemis insanlar. Kullanmak istemiyor begenmiyor ama iyi goremiyor da. Bu sekilde olanlar icin ben kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    ama numaraniz hic ilerlemiyordur o zaman yapilabilir. Ha sunu da unutmamak lazim sizleri muayene eden yada lazer yapalim diyen goz doktorlari neden gozluk kullaniyor acaba?
    sizin durumunuzda bence lazer olmaktan ziyade gozlerini tavsiye ettigim cam ile koruma altina alip var olan gorusunuz korumak yada arttirmaya calismalisiniz. Goz sagligi onemlidir.

Peki teşekkür ederim. Bu arada son olarak crizal prevensia güneş gözlüğü camı artı polarize oluyor mu ? Ve fiyatı yaklaşık olarak nasıl ?

Numaralariniz onemli inceltme yapilacakmi. Bunlar fiyati etkiler ama dediginiz cam yapilabilir fiyati 400tl ve uzeri olacaktir inceltme yapilirsa artis gosterir

Numara derken ben numarasız istiyorum yani lensim var zaten. Ya da ben mi yanlış anladım ?

Numarali polarize camlar var oyle olunca lens takmaniza gerek kalmaz.
    ama surekli lens kullanmaya devam edecekseniz normal polarizeli bir cami olan gunes gozlugu tercih edebilirsiniz. Isinizi gorur.
    orta halli gunes gozlukleri 100tl gibi baslar

Numaralı cam istiyorsam crizal prevencia diye belirtmem gerekiyor o zaman öyle mi, normal güneş gözlüğü için ise polarize demem yeterli

• ilk 10 son 10 sqyfaya baktim. resim eklemeyi de bilmedigimden. SGK yapülan optik ölçümü (reçeteyi) yazarak ekleyecegim.
    ve merak ettigim birkaç soru var. gönüllüler cevap verebilirse sevinirim.

vd:0.00 CYL:MIX
    SAG: S C A
    +1.50 +2.00 100
    S.E. +2.50
    SOL S C A
    +0.50 byok yok
    +0.50
    S.E. +0.50

GöZ BASıNCı mmHg
    SAG SOL
    22.5 14

benim bu verilerden anladıgım:
    degerler +.oldugu icin hipermetrop

sag gözde astigmat var silindirik degerlerden dolayı , 100 derecede egimi var
    SE nedir anlamadım ama siferik ile toplanip yakın degeri gösteriyor heralde

sol gözum gayet iyi görüyor zaten. degerlerde onu gösteriyor heralde

kışın dışarıda gözüm kısıyorum. yazın dahada beter kısıyorum dış ortamda sol gözümü
    tv seyrederken de iç ortamlarda gözümü kısma eyleminde bulunuyorum. polarize gözlükleri kullandigimda bi rahatlama geliyor.

merak ettiklerim:

bu kişisel ve optik özelliklere göre, hangi marka camları önerirsinizi? alt. orta ve üst seviye cam markaları olarak.

transition olarak alıcaksam. ic ve dış ordamda ayrı ayrı ışık yogunluguna göre, dereceli kararan camlar var mı?
    varsa bubların polarize olanlari var mi? ve varsa marka ve adları

yoksa clipsli yada mandallı olanları alsam idare eder mi beni. yine polarize olacak. ve bunalrda öne çıkan marka var mı. bunlar cerceveye uyumu nasıl olur. muhtemelen keserler.

çerçeve olarak. yarim çerçeve kullanacagim. kaş namına bende pek yokta :). Birde göz kapaklarım biraz düşük gibi.

ulra viole nin yanında kızıl ötesi ışınlarında goze bir zararı oluyor mu?

birde optik gözlük numaralatında merak ettigim bir nokta var: o şu ki,
    sgk da muayne oldugumda benim gözleri ölçtülerde. babandan biliyorum. lise optik konularundan hatirladigim. gözlüklerde göze oturan çerçeveler var. birde yastıklı olanlar var odak uzakligini
    kim nasıl hesaplıyor.

belki tam anlatamadım ama
    simdiden tskler.

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Evet bu cam oldukça mantıklı. Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Evet çalışıyorum, ve araba kullanmaktan artık özellikle geceleri hiç rahat değilim. ( laf aramızda yaşlanınca böyle mi oluyor acaba da demedim değil yani ? )

Hoş numaralar çok değişmiş ama, dr attan düşen tarzı çıktığı nı belirtti ve kendi de benzer durumda olduğu için bu reçeteyi ona göre yazdı.
    Benim yazdıklarım içinde novaks matrix en makul gelen oldu bana,
    Siz bu tercihe ne dersiniz ?
    600 TL

Iyi bir tercih.
    Novax firmasi musteri memnuniyetine onem veren bir firmadir. Sikinti yasarsaniz gozlukcunuz ilede problemi cozebilirsiniz diye dusunuyorum

Çokteşekkürler, doğru bir tercih yaptığımı bilmek iç rahatlatıçı oldu.

Bu arada ben hiç sgk reçetesi hakkımı kullanmamıştım..
    Uzak ve yakın için cam çerçeve olarak sgk 2015 yılı için ne ödüyor acaba ?

• Arkadaşlar, doktor anne ve babama gözlük reçetesi yazdı. Uzak ve yakın birlikte varmış. Optikçilere sordum. fiyatlar çok yüksek. İnternetten sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama reçeteleri tam anladım. hangi numaralar uzağı, hangi numaralar yakını ve sağ/sol numaraları hangileri anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?https://store.donanimhaber.com/65/ab/91/65ab915af4e127d3ed0baafb6bf54193.jpg

• "1.61" index Essilor Crizal Forte, bi-asiferik ve kişiye özel cam çifti toplam ne kadara mal olur bilgisi olan var mı? numaraların -6 miyop , astigmat yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sıfır desibel -- 27 Ocak 2015; 17:00:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Evet çalışıyorum, ve araba kullanmaktan artık özellikle geceleri hiç rahat değilim. ( laf aramızda yaşlanınca böyle mi oluyor acaba da demedim değil yani ? )

Hoş numaralar çok değişmiş ama, dr attan düşen tarzı çıktığı nı belirtti ve kendi de benzer durumda olduğu için bu reçeteyi ona göre yazdı.
    Benim yazdıklarım içinde novaks matrix en makul gelen oldu bana,
    Siz bu tercihe ne dersiniz ?
    600 TL

Iyi bir tercih.
    Novax firmasi musteri memnuniyetine onem veren bir firmadir. Sikinti yasarsaniz gozlukcunuz ilede problemi cozebilirsiniz diye dusunuyorum

Çokteşekkürler, doğru bir tercih yaptığımı bilmek iç rahatlatıçı oldu.

Bu arada ben hiç sgk reçetesi hakkımı kullanmamıştım..
    Uzak ve yakın için cam çerçeve olarak sgk 2015 yılı için ne ödüyor acaba ?

Yaklasik olarak 100tl gozluk basina 50tl gibi dusunulebilir. Sgk odemesi.
    progresif aldiginizda da 100tl oder.

• quote:

Orijinalden alıntı: MZafers

Arkadaşlar, doktor anne ve babama gözlük reçetesi yazdı. Uzak ve yakın birlikte varmış. Optikçilere sordum. fiyatlar çok yüksek. İnternetten sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama reçeteleri tam anladım. hangi numaralar uzağı, hangi numaralar yakını ve sağ/sol numaraları hangileri anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?https://store.donanimhaber.com/65/ab/91/65ab915af4e127d3ed0baafb6bf54193.jpg

Internet uzerinden optik gozluk satisi kanunen yasak ve sagliksizdir. Tavsiye etmem.
    maksat ekonomik bir gozluk almaksa sgk odemesi ile 10-20tl ye gozluk alabilirsiniz. Sgk dan faydalanamiyorsaniz da 60-70 tl ye giris seviyesi gozluk alirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: alfarabius2

ilk 10 son 10 sqyfaya baktim. resim eklemeyi de bilmedigimden. SGK yapülan optik ölçümü (reçeteyi) yazarak ekleyecegim.
    ve merak ettigim birkaç soru var. gönüllüler cevap verebilirse sevinirim.

vd:0.00 CYL:MIX
    SAG: S C A
    +1.50 +2.00 100
    S.E. +2.50
    SOL S C A
    +0.50 byok yok
    +0.50
    S.E. +0.50

GöZ BASıNCı mmHg
    SAG SOL
    22.5 14

benim bu verilerden anladıgım:
    degerler +.oldugu icin hipermetrop

sag gözde astigmat var silindirik degerlerden dolayı , 100 derecede egimi var
    SE nedir anlamadım ama siferik ile toplanip yakın degeri gösteriyor heralde

sol gözum gayet iyi görüyor zaten. degerlerde onu gösteriyor heralde

kışın dışarıda gözüm kısıyorum. yazın dahada beter kısıyorum dış ortamda sol gözümü
    tv seyrederken de iç ortamlarda gözümü kısma eyleminde bulunuyorum. polarize gözlükleri kullandigimda bi rahatlama geliyor.

merak ettiklerim:

bu kişisel ve optik özelliklere göre, hangi marka camları önerirsinizi? alt. orta ve üst seviye cam markaları olarak.

transition olarak alıcaksam. ic ve dış ordamda ayrı ayrı ışık yogunluguna göre, dereceli kararan camlar var mı?
    varsa bubların polarize olanlari var mi? ve varsa marka ve adları

yoksa clipsli yada mandallı olanları alsam idare eder mi beni. yine polarize olacak. ve bunalrda öne çıkan marka var mı. bunlar cerceveye uyumu nasıl olur. muhtemelen keserler.

çerçeve olarak. yarim çerçeve kullanacagim. kaş namına bende pek yokta :). Birde göz kapaklarım biraz düşük gibi.

ulra viole nin yanında kızıl ötesi ışınlarında goze bir zararı oluyor mu?

birde optik gözlük numaralatında merak ettigim bir nokta var: o şu ki,
    sgk da muayne oldugumda benim gözleri ölçtülerde. babandan biliyorum. lise optik konularundan hatirladigim. gözlüklerde göze oturan çerçeveler var. birde yastıklı olanlar var odak uzakligini
    kim nasıl hesaplıyor.

belki tam anlatamadım ama
    simdiden tskler.

10-21 arasi goz basinci(glokom) degerleri normal kabul ediliyor sizin sag gozunuzdeki basinc biraz yuksek goz tansiyonu olarak bilinen glokom olma ihtimaliniz de yuksek. Doktor bilgi vermistir sanirim bilgi vermediyse de bir sorun yoktur.
    sizin yazilari okudugunuz refraksiyon cihazinin yazarkasa fisi gibi olan ciktisidir. Doktor size gozluk recetesi yazmadi mi?
    O kagitla gozluk alamazsiniz.
    S.E. cihazin ongordugu goz degeridir. Ama bu herzaman dogru sonuc olmayabilir.
    Kisiye ozel camlarda odak uzakligi(verteks mesafesi) dahil bir kac olcu olculup ona gore cam uretilir. Sizin yastikli dediginiz(plaketli) yada diger cerceve turlerini secmis olmaniz birseyi degistirmez Cam cerceveye gore uretilir.
    transitions camlar zaten gunes isigi yogunluguna(UV) gore kademeli olarak koyulasir yada acilir. Cok gunesli havada cok koyu bulutlu bir ortamda hafif koyu hic gunes yoksa beyaz renkli olur. Hem polarize hem transitions camlar mevcut adi: drivewear ama burada soyle bir problem var drivewear camlari aksam kullanamayabilirsiniz cunku polarize katman kendi basina %30 renk icermektedir. Drivewear in yeni alternatifi KBco diye bir cam cikti ama henuz turkiye ye gelmedi. ama bu tarz camlari gunluk kullanimdan ziyade gunes gozlugu gibi kullanabilirsiniz tek fark ortama gore daha koyu yada daha az koyu olmasidir.
    kliple ugrasaginiza bir tane de numarali gunes gozlugu yaptirabilirsiniz.

Kizilotesi isinlar uv gibi radyasyon degildir dolayisiyla uv gibi zararli degildir ama direkt goze gelen kizil otesi isin yakici etkisi nedeniyle zarar verebilir. Gunluk yasam kosullarinda bir tehdit icermez.
    genel olarak goz numaralari goruntunun dogru mesafeye odaklanmasi icindir. Dolayisiyla doktor bunu hesaplamis oluyor. sizin numaralarinizda gozluk cami gozunuze yaklastikca gucu azalir gozden uzaklastikca gucu artar. Miyoplarda tam tersi.

• Merhaba arkadaşlar,

Bu başlığı okuyana kadar kendimi bilgili zannederdim, meğer yıllarca ne çok kazıklanmışım şimdi anladım.
    Benim gözlük numaralarım şöyle:

Sağ
    Sferik: +6.00
    Silindirik: -1.25
    Açı: 175

Sol
    Sferik: +5.75
    Silindirik: -0.50
    Açı: 5

Ve şu anda lens kullanıyorum. Ama doktorum çok bilgili ve iyi birisi olduğu için onu dinlemeye karar verdim ve gözlüğe dönüş yapmaya karar verdim. Arada lens kullanmaya devam da edeceğim fakat gözlük artık benim için çok önem kazandı. Gözlüğün belki Ferrarisini değil ama Mercedes S sınıfı olanını almak istiyorum. Buradan yola çıkara Zeiss üzerinde durdum ve bana önerilen tek odaklı mineral cam Super ET. Üzerindeki Umbra Super ET kaplama da (en iyi kaplama çeşidi buydu katalogdaki) dahil olarak çiftine nakit 300€ fiyat aldım. Numaralarımın büyüklüğünden dolayı inceltme kademesi maksimum inceltmenin biraz altında kalıyor (ben de katalogdan teyit ettim bunu).
    Bana bu göz numaraları için, tam kapalı plastik çerçevede kullanacağımı ve 30 yaşında bir ofis çalışanı olduğumu da düşünerek alınabilecek en iyi camı önerebilir misiniz?
    Tabii ki %5 performans farkı için %50 fiyat farkı ödemek istemiyorum ama önceliğim kozmetik (gözlerimin çok büyük gözükmesini -şişe dibi gibi- sevmiyorum), sonra görme kalitesi, en son da maliyet.
    Bu bilgiler ışığında aldığım camı değerlendirmenizi, fiyatını yorumlamanızı ve daha iyisi olarak şu marka şu model diye önerilerinizi bekliyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Merhaba arkadaşlar, miyop ve astigmat problemim var. ESSILOR + Crizal kaplama çok met edilmiş ama hangi çeşidini önerirsiniz? Örn: Crizal Prevencia Mavi-Mor ışığın bir bölümünü absorbe ediyormuş ancak su tutmama, toz tutmama, çizilmeye vs. karşı dayanıklı mı? Anlayamadım. Ayrıca İç Anadolu bölgesinde yaşıyorum. Malum çoğu zaman soğuk geçiyor, TRANSITION SIGNATURE (iç mekanda ve gece tam berrak olduğu için) foto kromik kaplama da istiyorum ancak soğuk havalarda geçiş sürelerinden emin olamadım.

Ayrıca şuan siyah kalın çerçevede mineral cam kullanıyorum. Sırf çizik derdine son vermek için. Mineral camlara da bu kaplamalar uygulanabiliyor mu? Önemsediğim diğer konular; Bi-Asiferik olması. İndeks ve abbe değerlerinin makul seviyelerde olması. UVA ve UVB'yi zaten TRANSITION kaplama %100 önlüyor. Diğer önemli konu göze zararı olan mavi-mor ışığı minimum seviyelerde tutacak kaplamanın olması. Cam seçimimde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SOL GÖZ

SİFERİK : -3,25

SİLİNDİRİK : -1,25

AKS. : 180

SAĞ GÖZ

SİFERİK : -3,50

SİLİNDİRİK : -1,00

AKS. : 175

• http://forum.donanimhaber.com/m_99274257/f_//tm.htm

Beyler satilik çerçevelerim var bilginize :)
  • Arkadaşlar merhaba,gözlüklerimin camını değiştirdim TOREX SKYLINE eskı camlarım yenısı ustte bu numaralar aynı mı ? Ben anlamadımda.BU arada skylıne cabuk cızıldı memnun kalmadım.Bakalım bu crızal nasıl cıkacak.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuc

Arkadaşlar merhaba,gözlüklerimin camını değiştirdim TOREX SKYLINE eskı camlarım yenısı ustte bu numaralar aynı mı ? Ben anlamadımda.BU arada skylıne cabuk cızıldı memnun kalmadım.Bakalım bu crızal nasıl cıkacak.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Numaralar ayni yazim sekli farkli sadece.
    camlardan memnun kalirsiniz. Kullandikca da yorumlarinizi bekleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Merhaba arkadaşlar, miyop ve astigmat problemim var. ESSILOR + Crizal kaplama çok met edilmiş ama hangi çeşidini önerirsiniz? Örn: Crizal Prevencia Mavi-Mor ışığın bir bölümünü absorbe ediyormuş ancak su tutmama, toz tutmama, çizilmeye vs. karşı dayanıklı mı? Anlayamadım. Ayrıca İç Anadolu bölgesinde yaşıyorum. Malum çoğu zaman soğuk geçiyor, TRANSITION SIGNATURE (iç mekanda ve gece tam berrak olduğu için) foto kromik kaplama da istiyorum ancak soğuk havalarda geçiş sürelerinden emin olamadım.

Ayrıca şuan siyah kalın çerçevede mineral cam kullanıyorum. Sırf çizik derdine son vermek için. Mineral camlara da bu kaplamalar uygulanabiliyor mu? Önemsediğim diğer konular; Bi-Asiferik olması. İndeks ve abbe değerlerinin makul seviyelerde olması. UVA ve UVB'yi zaten TRANSITION kaplama %100 önlüyor. Diğer önemli konu göze zararı olan mavi-mor ışığı minimum seviyelerde tutacak kaplamanın olması. Cam seçimimde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SOL GÖZ

SAĞ GÖZ

Prevencia essilorun en ust duzey kaplamadidir. Su toz konusunda da oldukca iyidir.
    Transitions urunlerd dusundugunuzun aksine soguk havada daha iyi performans gosterirler isi arttikca performanslari dusus gosterir.
    mineral cama mavi-mor kesen kaplama yapilmiyor bildigim kadari ile.
    bence almaniz gerken cam
    uretim 1.61 indeks crizal prevencia abbe ve incelik konusunda en iyisi.
    fiyat yuksek gelirse Stok 1.56 prevencia dusunebilirsiniz.
    Ürgüp temisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Merhaba arkadaşlar,

Bu başlığı okuyana kadar kendimi bilgili zannederdim, meğer yıllarca ne çok kazıklanmışım şimdi anladım.
    Benim gözlük numaralarım şöyle:

Sağ
    Sferik: +6.00
    Silindirik: -1.25
    Açı: 175

Sol
    Sferik: +5.75
    Silindirik: -0.50
    Açı: 5

Ve şu anda lens kullanıyorum. Ama doktorum çok bilgili ve iyi birisi olduğu için onu dinlemeye karar verdim ve gözlüğe dönüş yapmaya karar verdim. Arada lens kullanmaya devam da edeceğim fakat gözlük artık benim için çok önem kazandı. Gözlüğün belki Ferrarisini değil ama Mercedes S sınıfı olanını almak istiyorum. Buradan yola çıkara Zeiss üzerinde durdum ve bana önerilen tek odaklı mineral cam Super ET. Üzerindeki Umbra Super ET kaplama da (en iyi kaplama çeşidi buydu katalogdaki) dahil olarak çiftine nakit 300€ fiyat aldım. Numaralarımın büyüklüğünden dolayı inceltme kademesi maksimum inceltmenin biraz altında kalıyor (ben de katalogdan teyit ettim bunu).
    Bana bu göz numaraları için, tam kapalı plastik çerçevede kullanacağımı ve 30 yaşında bir ofis çalışanı olduğumu da düşünerek alınabilecek en iyi camı önerebilir misiniz?
    Tabii ki %5 performans farkı için %50 fiyat farkı ödemek istemiyorum ama önceliğim kozmetik (gözlerimin çok büyük gözükmesini -şişe dibi gibi- sevmiyorum), sonra görme kalitesi, en son da maliyet.
    Bu bilgiler ışığında aldığım camı değerlendirmenizi, fiyatını yorumlamanızı ve daha iyisi olarak şu marka şu model diye önerilerinizi bekliyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Mineral cam agir ve kirilgandir o yuzden pek tercih edilmez. Ama yinede mineral olacaksa bence olabilecek en ince cam olan 1.9 indeksli mineral cam olsun en ustun altindaki incelikteki mineral cam yerine en ince organik cam yani 1.74 indeks tercih edebilirsiniz sececeginiz cerceveye gore dogru cap ile gayet ince bir cam elde edilebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Merhaba arkadaşlar, miyop ve astigmat problemim var. ESSILOR + Crizal kaplama çok met edilmiş ama hangi çeşidini önerirsiniz? Örn: Crizal Prevencia Mavi-Mor ışığın bir bölümünü absorbe ediyormuş ancak su tutmama, toz tutmama, çizilmeye vs. karşı dayanıklı mı? Anlayamadım. Ayrıca İç Anadolu bölgesinde yaşıyorum. Malum çoğu zaman soğuk geçiyor, TRANSITION SIGNATURE (iç mekanda ve gece tam berrak olduğu için) foto kromik kaplama da istiyorum ancak soğuk havalarda geçiş sürelerinden emin olamadım.

SOL GÖZ

SAĞ GÖZ

Prevencia essilorun en ust duzey kaplamadidir. Su toz konusunda da oldukca iyidir.
    Transitions urunlerd dusundugunuzun aksine soguk havada daha iyi performans gosterirler isi arttikca performanslari dusus gosterir.
    mineral cama mavi-mor kesen kaplama yapilmiyor bildigim kadari ile.
    bence almaniz gerken cam
    uretim 1.61 indeks crizal prevencia abbe ve incelik konusunda en iyisi.
    fiyat yuksek gelirse Stok 1.56 prevencia dusunebilirsiniz.
    Ürgüp temisiniz?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim açımdan gayet aydınlatıcı oldu. Yalnız Bi-Asiferik olarak sipariş edilebiliyor mu bu camlar?

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı.
    Zeiss'in Mineral camı için aldığım fiyat 300€ idi, organik için önerdikleri kişisel olarak tasarlanmış olan en ince organik cam çiftinin fiyatı ise 600€. Acaba tamamen kişiselleştirilmiş cam kullanmak ne kadar efektif?
    Bir sorum da şu olacak, organik camın en inceltilmiş hali ile mineral camın en inceltilmiş hallerini karşılaştırırsanız sonuç kozmetik olarak hangisinde daha iyi olacaktır?
  • Essilor crizal 1.65 1.25 numara miyop olarak aldım LOOK ME gözlükle beraber 370tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.