Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.275.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok sordum kusura bakmayın. Herhalde son sorum olacak.

1) Miyop olduğumdan dolayı, cam kesilmiş olsa dahi "CF" yazısını görebilecek miyim?

O halde her optikçi de -Küçük olsa dahi- bir cam kesme makinası var ve kendileri yapıyor. Bunun ışığında, şunu da sormak istiyorum....

Cam kesimi için çerçeve gerekli oluyor mu? Yoksa çerçeveden belirli bir ölçü alıp, o değerleri makineye girip kesim işlemini gerçekleştiriyorlar?

Zira, Eğer sadece ölçü yeterliyse;
    Bana daha önce yanlış vermiş olduğu camları kesti. Benim camları kontrol etmemem için ben gelmeden önce camları kesebilir.

Bu cam kesme işleminin de kısaca nasıl olduğunu açıklarsanız, Çok ama çok memnun kalacağım.

Herhalde kafamda ki bütün soruları da sormuş oldum. Tekrar çok sağolun. Eğer kazık yemeyeceksem sizin sayenizde olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiziroğlumustafa -- 20 Eylül 2014; 0:14:17 >

• Benim camlar Nikon 12 numara %65 inceltilmiş amA yinede kalın istanbul Sirkeci merkez optik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qyurddass Q kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    bugün doktora gittim ve aşağıdaki reçeteyi yazdı.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Doktor: Organik, antifefle ve inceltilmiş cam önerdi

Sizlerin önerisini almak istiyorum.
    Toplam bütçem 500-600 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiranda

Merhaba,
    bugün doktora gittim ve aşağıdaki reçeteyi yazdı.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Doktor: Organik, antifefle ve inceltilmiş cam önerdi

Sizlerin önerisini almak istiyorum.
    Toplam bütçem 500-600 civarı

Begeniceginiz cerceve gore inceltme oranini secebilirsiniz. Eger cercevesiz bir gozluk dusunuyorsaniz 1.6 indeks yani yuzde kirk inceltilmis. Asetat bir cerceve dusunuyorsaniz yuzde otuzda yeterli gelebilir. Cam olarak essilor crizal forte dusunebilirsiniz. Yalniz 1.6 indeksde crizal alize vardir. Crizal forte daha ustun bi kaplamadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qyurddass

Benim camlar Nikon 12 numara %65 inceltilmiş amA yinede kalın istanbul Sirkeci merkez optik

Caminiz ne kadar inceltilirse inceltilsin illaki belli bir kalinligi olucaktir. Daha ince gozukmesi icin asetat yani kemik bir cerceve dusunun ve mumkun oldugunca kucuk bir model begenin. Yada mineral cam dusunebilirsiniz. Mineral camlar organik camlara gore daha ince olur ama daha agirdir ve dustugu zaman kirilir. Tercih sizin

• @herol51,
    cevabınız için teşekkür ederim. Ben daha önce essex marka çerçevesiz gözlük aldım 4 kere kırıldı. Pişman oldum. Dandik gözlük olduğunu söylediğimde üstüne üstlük bir de tehdit ettiler. Sakın bu markanın yanından geçmeyin.

Titanyum tam veya yarım çerçeve arıyorum. Tamircim (essex'ten dolayı sık sık yanına gittiğim) Eschenbach önerdi. Arıyorum ama Ankara'da bulamadım henüz satan bir yer.

Kafamda Essilor f360 crizal forte 1,61 %40 inceltme veya Crizal forte 1,61 %40 oluştu. Bu camlar organik ve antirefle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiranda -- 20 Eylül 2014; 22:00:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiranda

@herol51,
    cevabınız için teşekkür ederim. Ben daha önce essex marka çerçevesiz gözlük aldım 4 kere kırıldı. Pişman oldum. Dandik gözlük olduğunu söylediğimde üstüne üstlük bir de tehdit ettiler. Sakın bu markanın yanından geçmeyin.

Titanyum tam veya yarım çerçeve arıyorum. Tamircim (essex'ten dolayı sık sık yanına gittiğim) Eschenbach önerdi. Arıyorum ama Ankara'da bulamadım henüz satan bir yer.

Kafamda Essilor f360 crizal forte 1,61 %40 inceltme veya Crizal forte 1,61 %40 oluştu. Bu camlar organik ve antirefle değil mi?

Dusundugunuz cam ve cerceveler kaliteli fakat fiyat olarak daha fazlaya gelir. F-360 a gerek yok bence standart forte veya ads forteyi dusunebilirsinz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Çok sordum kusura bakmayın. Herhalde son sorum olacak.

1) Miyop olduğumdan dolayı, cam kesilmiş olsa dahi "CF" yazısını görebilecek miyim?

O halde her optikçi de -Küçük olsa dahi- bir cam kesme makinası var ve kendileri yapıyor. Bunun ışığında, şunu da sormak istiyorum....

Cam kesimi için çerçeve gerekli oluyor mu? Yoksa çerçeveden belirli bir ölçü alıp, o değerleri makineye girip kesim işlemini gerçekleştiriyorlar?

Zira, Eğer sadece ölçü yeterliyse;
    Bana daha önce yanlış vermiş olduğu camları kesti. Benim camları kontrol etmemem için ben gelmeden önce camları kesebilir.

Bu cam kesme işleminin de kısaca nasıl olduğunu açıklarsanız, Çok ama çok memnun kalacağım.

Herhalde kafamda ki bütün soruları da sormuş oldum. Tekrar çok sağolun. Eğer kazık yemeyeceksem sizin sayenizde olacak...

Hocam normal olanı senin gözlüğü götürdüğün de senin çerçeveden ölçü almaları. Ama isterlerse eski camların onlardaysa ondan da ölçü alabilirler.bu arada fiyat olarak sorduğunuz da maaliyetine saymadığı sürece bilemeyiz ne olduğunu. Ticaret çünkü bu.başımıza çok geliyor. Crizal Forte alıcak adam biz 120 tl fiyat verdiğimiz de daha önce sordum 200 tl dediler bize farklı bir cam mı takıcaksınız gibisibden.
    Sizin sorunun ana kaynağı aslında cam firması. Bizim burada da el ile yazıluyor kartlar. Para kazanma hırsı olanlar böyle şeyler yapabiliyor. Firmaya bizde söyledik kartı siz basın bilgisayar çıktılı gelsin ama küçük illere verilmiyormuş maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Herkese Selamlar, Ben de gozluk kullanicisiyim. Alirken cok foruma bakmamistim ancak boyle bir konu olmasi iyi olmus.Acan ve katki sunan tum arkadaslari tebrik ederim.
    Konumuza geleyim, Canimdan cok sevdigim 12 yasindaki ufak kardesim gozunu bayagi bir bozmus. Makine degerleri -2.50(sol-Miyopi) ve -2.25/0.25(sag-Miyopi/Astigmat) cikan kardesime doktor -2.25 sol ve -2.50 sag verdi. Gozluk almadan bazi baska sikayetlerini de benimle paylasti. asagidaki kriterlere gore sizlerden cam onerisi isteyecegim mumkunse piyasa fiyat bilgisi verirseniz de cok makbule gecer.

-AntiRefle olmali.
    -Degerlerimiz cok yuksek degil ancak inceltilme indexi yarim cerceveli bir metal gozluk icin ne olmali veya olmali mi ? (cok dikkat ceksin istemiyoruz malum gunumuzde cocuklar bibirine cok acimasiz)
    =Sürekli kullanacağı ve ilk defa takacağı için hafif olmalı
    -Sakin bir yapıya sahip olduğu için kırılmaz olmalı demiyorum ancak çizilmeye karsı dayanıklı olmalı.(Polikarbon/Organik onerisi)
    =Transitions7 gri alinirsa sınıf içerisinde güneş gözlüğü takıyor gibi olur mu ? Özelliği hoşuma gitti ancak Daha çocuk olduğu için saçma mı durur bilemedim.?

Kendimde olsa yas 30 ve gozler (1.00) oldugundan ucuzundan anti-refle ver derdim gozlukcuye, hatta pazarlama taktigi gozuyle bakiyorum cogu ozellige ancak çocuk olduğu ve ilerleme ihtimali çok yüksek olduğu için her kelime insana daha bir farklı geliyor :)

Yardimlariniz icin tesekkurler.

Yasi kucuk oldugu icin benm tavsiyem. Plastik enjeksiyon bi cerceve almaniz hem fiyat olarak uygun olur hemde esnek bi cercevedir.cam olarak organik 1.56 cam isinizi gorecektir. Kaplama olarak herkese ayni seyi soyluyorum essilor hoya veya zeiss markalarindan birini tercih edebilirsiniz.

• Nihayet, gözlüğüme -biraz uğraşsam da- kavuştum. "CF" Logosunu göremedim belki ama bu sefer verdiği sertifika bilgisayar baskılı ve Cam zarflarında "Crizal Forte UV" yazıyordu gördüm.

Gözlüğü alana kadar geçen süreç içerisinde bu forumda yazılanlardan çok faydalandım.

Konuyu açan arkadaş @lion_koc'a Teşekkür ediyorum.

Konuda aktif olarak yer alan ve görüşleriyle bizlerin bilgilenmesini sağlayan
    @herol51 , @EndOfAllHope , @prokopi , @acizcool ,@yenerbalcı

ve buraya yazamadığım bu konudaki herkese Teşekkür Ediyorum...

Son olarak aldğım cam ve Çerçeveyi koyup bitiriyorum.

CAM:Essilor Crizal Forte UV(Essilor Ormix Rx 1.61 G.C)>>>300TL

ÇERÇEVE: ZEISS Mod.153044
    http://www.opty.com.tn/fr/product/zeiss-153044 >>>200TL

Sağolun varolun dostlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Nihayet, gözlüğüme -biraz uğraşsam da- kavuştum. "CF" Logosunu göremedim belki ama bu sefer verdiği sertifika bilgisayar baskılı ve Cam zarflarında "Crizal Forte UV" yazıyordu gördüm.

Gözlüğü alana kadar geçen süreç içerisinde bu forumda yazılanlardan çok faydalandım.

Konuyu açan arkadaş @lion_koc'a Teşekkür ediyorum.

Konuda aktif olarak yer alan ve görüşleriyle bizlerin bilgilenmesini sağlayan
    @herol51 , @EndOfAllHope , @prokopi , @acizcool ,@yenerbalcı

ve buraya yazamadığım bu konudaki herkese Teşekkür Ediyorum...

Son olarak aldğım cam ve Çerçeveyi koyup bitiriyorum.

CAM:Essilor Crizal Forte UV(Essilor Ormix Rx 1.61 G.C)>>>300TL

ÇERÇEVE: ZEISS Mod.153044
    http://www.opty.com.tn/fr/product/zeiss-153044 >>>200TL

Sağolun varolun dostlar...

Hayirli olsun. Gule gule kullanin :)

• S.a ben 0.75 miyop'um şimdi bir gözlük aldım
    Bu gözlüğü bir süre sonra çıkarabilme imkanım varmı yani gözlük numaram düştükçe bırakabilirmiyim.
    Yada düşermi bazıları hiç çıkarmaman gerekiyor diyor.
    Birde gözlük temizliği nasıl olmalı.
  • Arkadaşlar gözlerin ikisi de 7 civarı miyop ve 2 civarı da astigmat önceki sayfada reçetem var. 4 sene öncede aşağı yukarı bu numarada gözlükler aldım şimdi yeni gözlüğüme geçtim 1.74 inceltilmiş önceki de sanırım 1.67 inceltilmişti.

Sorunum şu ki şu anda ki gözlüğümle etraf ve varlıklar daha küçük gözüküyor bu neden kaynaklanır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Arkadaşlar gözlerin ikisi de 7 civarı miyop ve 2 civarı da astigmat önceki sayfada reçetem var. 4 sene öncede aşağı yukarı bu numarada gözlükler aldım şimdi yeni gözlüğüme geçtim 1.74 inceltilmiş önceki de sanırım 1.67 inceltilmişti.

Sorunum şu ki şu anda ki gözlüğümle etraf ve varlıklar daha küçük gözüküyor bu neden kaynaklanır acaba?

numaran düşmüştür yaşın 40"a yaklaştıkça numaran geriler
  • quote:

Orijinalden alıntı: EndOfAllHope

quote:

Arkadaşlar gözlerin ikisi de 7 civarı miyop ve 2 civarı da astigmat önceki sayfada reçetem var. 4 sene öncede aşağı yukarı bu numarada gözlükler aldım şimdi yeni gözlüğüme geçtim 1.74 inceltilmiş önceki de sanırım 1.67 inceltilmişti.

numaran düşmüştür yaşın 40"a yaklaştıkça numaran geriler

Yok hocam önceki numaraları biliyorum hatta sağ göz .50 ilerlemiş, sadece astigmat .25 gerilemiş fakat bu sefer %70 inceltilmiş aldım bununla mı ilgili acaba diye düşündüm önceki %60 inceltilmişti.

• bu konularda biraz bilgi almak isteyen biri olarak yurt dışından cam alma olanaklarını sormak istiyorum, türkiye'ye gönderim yapan web siteleri var mı, bir de bugün bir sürü gözlükçü gezdim, camların marka modellerine pek hakim olamadığımdan 200-300 arası fiyatlar çıkardılar, yalnız bütün gözlükçüler bana bir güven hissi oluşturmuyor, bir tek magrabi optical biraz daha kaliteli bir yer gibi geldi, carl zeis %40 inceltilmiş 2.50-3.00 numara miyop gözlük camı için çifti 270 lira fiyat biçtiler, ilk olarak magrabi optical güvenilir bir optikçi mi ve verdiği fiyat ne ölçüde uygun?

son olarak kaplama olaylarının pek uzun vadeli olabileceğin düşünmediğimden daha çok net bir görüş sağlayan maksimum çifti 300 lira olabilecek cam marka modelleri konusunda tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grideniz -- 24 Eylül 2014; 22:39:38 >
  • quote:

Numaraniz arttikca goruntu kuculur. Camin indeksiyle goruntun kucuk olmasinin bir alakasi yok. Yani numaranizdaki artistan dolayi 3-4 gun bunu hissedersiniz sonra gecer.

• quote:

Orijinalden alıntı: hellmaster44

S.a ben 0.75 miyop'um şimdi bir gözlük aldım
    Bu gözlüğü bir süre sonra çıkarabilme imkanım varmı yani gözlük numaram düştükçe bırakabilirmiyim.

Miyopi bir goz hastaligi degildir gorme kusurudur. Gozlukte bunun tedavisi degildir ki kullandikca iyilessin. Gozlugunuzu takarsaniz net gorursunuz takmazsaniz bulanik gorursunuz. Olaya bu acidan bakin. Numaralariniz dusuk oldugu icin arada bir takmasanizda sorun olmaz.
    En iyi gozkuk temizligi ellerinizi sampuan yada sabunla kopurtun kopugu camlara yayin sonra cesme altinda suyla durulayin gozlukcuden aldiginiz bezle kurulayin. (Kagit pecete kullanmaktan kacinin

• quote:

Orijinalden alıntı: hellmaster44

S.a ben 0.75 miyop'um şimdi bir gözlük aldım

Gozluk tedavi etmez sadece net gormenizi saglar. O yuzden surekli kullanmaniz gerekir

• 2014 için 2013 sonlarında devlet artık diş ve göz için ödeme yapmayacak filan diyordu haberlerde. sgk reçeteleri için herhangi bir indirim oluyor mu halen?
    aşağıdaki gibi ibr reçetem var indirim yoksa biraz bekletecem.
    ____S___C___A_
    R_-075_-050_180
    L_-075_-050__13

bir de bir konuda bilginizi almak isterim. 3 yıl kadar önce ilk kez gözlük kullanmaya başladım. gözlüğü araç kullanımı ve tv izlerken dışında kullanırken zorlandım ve genelde de kullanmadım. uzun süreli kendimi zorladığım oldu ama yaşadığım sorunu aşamadım. sorun şu:
    bahsini ettiğim durumlar dışındaki kullanımda (yani genelde yakın planda) gözlük baş dönmesi hissi gibi bir etki yapıyordu. karşımda konuşun kişiye bile zor bakıyorum. verdiğim değerler için bu etki normal mi, yani benzer kusurdaki herkes yaşar mı bunu yoksa seçilen gözlük camının da bir etkisi var mı?
    bu kez daha bilinçli olarak bir gözlük almak, ilk sayfayı okudum ama benzer birşey farketmedim.

dipnot: doktorun çözümü, uzak ihtiyacı dışında gözlüğü takma.

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.