Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 yıldır gözlük kullanıyorum. DünyaGöz,GözNurunu koruma vakfı dışında herhangi bir yerde muayene olmadım. Son gittiğimde pek memnun kalmamıştım(Bayrampaşa Göz Nurunu Koruma Vakfı). Doktor ilgisiz ve kabaydı.

Tekrar muayene olacağım ve gözlük alacağım. Cam için tekrar sizden yardım alacağım çünkü çok bilgim yok ve son zamanlarda gece araç sürerken olsun, birşey okurken olsun. Odaklanamıyorum ve net göremiyorum. Numaralarım değişti, farkındayım. Muayene olduktan sonra sonuçları yazarak sizden tavsiyele alacağım fakat öncesinde hangi hastane'de muayene oluyorsunuz, hangi hastaneyi&doktoru önerirsiniz.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

Benim gözler 1-0.75 miyop ve 0.5 astigmat var bir gözde. Kemik çerçeveli gözlük almak istiyorum. Anladığım kadarıyla bu numaralarda camda inceltmeye gerek yok. Önceki sayfalardan okuduğum kadarıyla da 1.5 indeksli abbe değeri yüksek oluyor ve bana uygun gibi. Essilor markası uygun gibi. Fiyat olarak ta 150 TL ye çift olarak bulunuyor diye okudum. Doğru mu anlamışım kaçırdığım bir yer var mı ?

Hepsi dogru belki biraz daha uyguna da bulabilirsiniz fiyat olarak.

Peki Ankara da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ? Kaplama olarak ekstra bilmem gereken bir şey var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tatar_erty

uzun zamandır gözlük kullanıyorum ama camlar üzerine görüşü etkiler yada etkilemez ilgilenmedim. bir mağazaya gittiğimde o ne taktı ise onu kullandım. bu sefer yeni çerçeve ve cam almak için biraz araştırınca bu konu ile karşılaştım.

numaralarım sol: 3,50 sağ: 3,00 miyop

kemik çerçeve gözlük buldum. buna hangi camı almamı önerirsiniz? (organik - kaplamalı - mineral - inceltilmiş vs.)

önerdiğiniz cam için sizin görüş değerlendirmeniz nedir?

fiyat aralığı ne kadardır.

Ince estetik olsun derseniz 1.6 indeks %40 inceltilmis organik cam oneririmim. Camla birlikte sertifika verilen markali cam tercih ederseniz en azindan ne aldiginizi bilirsiniz. Ekonomik olsun derseniz 1.56 indeks %30ince yine sertifikali camda dusunebilirsiniz. Kemik cercevede bu ikisi de siritmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba

benim yuksek derece miyop -15 ve 3 civari astigmat var

Ben de uygun bir cam ariyorum

tora skyline 1.74 önerir misiniz?

Bu konuda beni yonlendiriseniz sevinirim

Saygılarımla
  • Benim numaralarım -4.25 ve -4.5. 6 ay önce foruma yazmıştım ama hala kafamda soru işaretleri var yardımci olabilirseniz sevinirim. Araştırmalarım sonucu trivex cam almaya karar verdim. Acaba trivex camın asiferik ya da biasferik olarak hoya veya essilorda mevcut mudur? Mevcut ise hoyada ve essilorda en son çıkan a/r kaplamalı olarak ne kadarlık bir fiyata bulabilirim istanbulda. ( bildiğim kadarıyla hoya super hivision ex3 kaplama ve essilorda da forte var. Hoya blue control ve Essilor sapphire yada prevencia Türkiye'de bulunmuyor galiba? ) Teşekkürler.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Tesekkur ederim.

Oncelikle konuyu bastan sona okudum. Baska kaynaklardan da okudum. 20 senedir de gozluk kullaniyorum :)

Gozlukcum bana hep bu numaralar icin organik cam tavsiye ediyor. Ben ise 1.9 mineralin inceligini merak ediyorum. Gormeden anlamak da mumkun degil, o yuzden kafamda bir karsilastirma olusturmaya calisiyorum.

Bu numaralar stokta olmadigi icin Rx fiyat bilgisini rica ediyorum sizden. Daha dogrusu 1.74 organik ile 1.9 mineral arasindaki fiyat farkini istiyorum.

Bir de 1.74 organik 1.7 mineralde daha ince olur demissiniz. O zaman 1.9 mineral ile 1.74 organik arasinda cok da fazla incelik farki olmayacagini dusunuyorum. Tabiki gormek lazim.

Soyle sorayim: Standart 1.5 mineral cam ile standart 1.6 organik arasinda ne kadar incelik farki var ve hangisi daha ince?

Bir de mineral camlar da organik gibi UV ve antirefle kaplamali mi yapiliyor? Hafiflik ve kirilmazlik disinda organikin bu konularda baska avantaji var mi?

Selamlar tekrar.

1.9 mineral cam olarak İşbir ve Zeiss bulunabiliyor. Zeiss'in fiyatlarına bakmadım hiç. İşbir'in 1.9 fiyatına bakma şansım oldu. Daha önceden de İşbir'in 1.9 camlarını yapmış olduğumdan dolayı kalite olarak hiçbir sıkıntı olacağına ihtimal vermiyorum. -20.00 ve -18.50 olan iki ayrı hastanın camlarını yaptığımızı hatırlıyorum. Gayet de başarılı olmuşlardı.

İşbir'in 1.9 mineral antirefle kaplamalı camının tek adeti 260 TL, çifti 520 TL. Buradan sonra yapılması gereken iki şey var. Birincisi doğru, yüzünüze ve sipariş edeceğiniz cama uygun bir çerçeve seçimi. İkincisi, bu cam ve çerçevenin profesyonel bir şekilde hazırlanması. Seçimini yapacağınız çerçevenin kapalı olması önemli. Genel yapı itibariyle de ince olması daha rahatlık verir; fakat ince çerçeve alayım derken camla çerçeve arasındaki ağırlık dengesini de kaybetmemek gerek. Çok hafif bir çerçeve camları tartmayacağı için sürekli burundan kayma, yüzde durmama riski de çıkartıyor ortaya. Kaliteli bir çerçeve seçtikten sonra toplam fiyatı çıkartıp üzerinden indirip yaptırırsınız.

Fiyat farklı çok. 1.74'te farklı cam seçenekleri var: asiferik, biasiferik. Mineralde yok. Organik camda fiyat 2.000 liraya kadar çıkabiliyor. Cam üretim ve dizayn farklılığından dolayı organik camlarda fiyatlar da birbirinin aynı olmuyor. Ama organik cam her halükarda pahalı olacaktır.

1.6 organik cam daha incedir. İndeksler aklınızı karıştırmasın.

Evet UV ve antirefle yapılıyor. Organik cam çerçevesiz ve nylör(yarım çerçevelere ) rahatça uygulanırken mineral cam kapalı çerçeve için uygundur. Çok da bir şey yok bunun dışında. :)

Merhabalar,

Öncelikle Sayın acizcool verdiğiniz bilgiler için çook teşekkür ederim. Konuyu açan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim. Bu bilgileri derli toplu bulmak çok faydalı. Nerdeyse tüm yazılanları okudum; yazılarınızdan çok şey öğrendim.

En son muayemin sonucu budur: orm -8,25 -1,25x15 -8,75 -1,50x170 v-cc tam OU bcv -8,25 -1,25x15 -8,50 -1,25x170 kg -7,75 -1,25x3 -7,0 -0,75x5

Kendimi bildim bileli gözlerim bozuk ve gözlük camlarımın estetiğinden memnun olmadığın için son 6 yıldır kontakt lens kullandım ama lensi doğru kullanmıyorum ve uzun vadede gözlerime zarar verdiğimi düşünüyorum. Bu yüzde gözlüğe dönmek istiyorum ama onda da estetik kaygılarım. Bu bağlamda bana yardımcı olup yol gösterir misiniz?

1) 1,9 index mineral cam almayı düşünüyorum. Başka bir seçeneği önerir misiniz? Prograsive ya da başka bir şey? (Cam+çerçeve max bütçem 1500 TL)
    2) F/P açısından hangi markayı önerirsiniz? Süre sıkıntım yok aylarca camı bekleyebilirim.
    3) Uzun süre bilgisayar başında kalan biriyim ve bu kadar yüksek numaralar için hangi kaplamaları önerirsiniz?
    4) İncelik dışında cama yandan bakıldığında kat kat gözükmesini engelleyecek bir öneriniz var mıdır?
    5) Bu numaralar için Abbe değeri ne olmalıdır?
    6) Çevrçeve olarak Ray-Ban kemik, olabildiğince küçük bir çerçeve düşünüyorum. Başka bir öneriniz olur mu?
    7) Son soru olarak İstanbul'da sizin önerebileceğiniz, bu işin ehli olan, işçiliği iyi olan optikçi önerebilir misiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhabalar

Aşağıdaki numaralar için Essilor 1.56 crizal kaplama 150 rodenstock 250 ve zeiss 1.6 400 tl fiyat verdiler sizce hangi camı taktırmalıyım fiyatlar nasıl ve istanbul içi gözlükçü tavsiye edebilirmisiniz ?

R

S: +1.00
    C: +1.50
    A: 102

L

A: 87
  • Teknik bilgi olarak Güneş Gözlıüklerinin bir omru varmı??
  • 3 gündür ankarada iyi bir gözlükçü bulamadım malesef,
    Kimi farklı diyor kimi farklı diyor,
    Salı günü istanbula geçiyorum.

Güneş gözlüğü almak istiyorum fakat bir bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?
    Numaralı güneş gözlüğü almak istiyorum 3.50 - 1.50 miyop ve astigmat var 2 gözde de bombeli olmuyor sanırım astigmat olduğundan dolayı,

Önerdiğiniz çerceve markası ve cam ne alabilirim iyi bir gözlük arıyorum uzun süre kullanacağım,

Dediğim gibi 1 gün sonra istanbula geçecem önereceğiniz yer var mı ?

Tşkler
  • Merhabalar, Benim gözlerim +9 bilateral hipermetrop astigmat çıktı, nasıl bir gözlük camı tavsiye edersiniz?
    Vereceğiniz akla çok ihtiyacım var çünkü 2,5 yaşındaki oğlumda da +12 hipermetrop çıktı.
    Cevap verirseniz çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLphagut

quote:

quote:

Tesekkur ederim.

Oncelikle konuyu bastan sona okudum. Baska kaynaklardan da okudum. 20 senedir de gozluk kullaniyorum :)

Gozlukcum bana hep bu numaralar icin organik cam tavsiye ediyor. Ben ise 1.9 mineralin inceligini merak ediyorum. Gormeden anlamak da mumkun degil, o yuzden kafamda bir karsilastirma olusturmaya calisiyorum.

Bu numaralar stokta olmadigi icin Rx fiyat bilgisini rica ediyorum sizden. Daha dogrusu 1.74 organik ile 1.9 mineral arasindaki fiyat farkini istiyorum.

Bir de 1.74 organik 1.7 mineralde daha ince olur demissiniz. O zaman 1.9 mineral ile 1.74 organik arasinda cok da fazla incelik farki olmayacagini dusunuyorum. Tabiki gormek lazim.

Soyle sorayim: Standart 1.5 mineral cam ile standart 1.6 organik arasinda ne kadar incelik farki var ve hangisi daha ince?

Bir de mineral camlar da organik gibi UV ve antirefle kaplamali mi yapiliyor? Hafiflik ve kirilmazlik disinda organikin bu konularda baska avantaji var mi?

Selamlar tekrar.

1.9 mineral cam olarak İşbir ve Zeiss bulunabiliyor. Zeiss'in fiyatlarına bakmadım hiç. İşbir'in 1.9 fiyatına bakma şansım oldu. Daha önceden de İşbir'in 1.9 camlarını yapmış olduğumdan dolayı kalite olarak hiçbir sıkıntı olacağına ihtimal vermiyorum. -20.00 ve -18.50 olan iki ayrı hastanın camlarını yaptığımızı hatırlıyorum. Gayet de başarılı olmuşlardı.

İşbir'in 1.9 mineral antirefle kaplamalı camının tek adeti 260 TL, çifti 520 TL. Buradan sonra yapılması gereken iki şey var. Birincisi doğru, yüzünüze ve sipariş edeceğiniz cama uygun bir çerçeve seçimi. İkincisi, bu cam ve çerçevenin profesyonel bir şekilde hazırlanması. Seçimini yapacağınız çerçevenin kapalı olması önemli. Genel yapı itibariyle de ince olması daha rahatlık verir; fakat ince çerçeve alayım derken camla çerçeve arasındaki ağırlık dengesini de kaybetmemek gerek. Çok hafif bir çerçeve camları tartmayacağı için sürekli burundan kayma, yüzde durmama riski de çıkartıyor ortaya. Kaliteli bir çerçeve seçtikten sonra toplam fiyatı çıkartıp üzerinden indirip yaptırırsınız.

Fiyat farklı çok. 1.74'te farklı cam seçenekleri var: asiferik, biasiferik. Mineralde yok. Organik camda fiyat 2.000 liraya kadar çıkabiliyor. Cam üretim ve dizayn farklılığından dolayı organik camlarda fiyatlar da birbirinin aynı olmuyor. Ama organik cam her halükarda pahalı olacaktır.

Evet UV ve antirefle yapılıyor. Organik cam çerçevesiz ve nylör(yarım çerçevelere ) rahatça uygulanırken mineral cam kapalı çerçeve için uygundur. Çok da bir şey yok bunun dışında. :)

Merhabalar,

Öncelikle Sayın acizcool verdiğiniz bilgiler için çook teşekkür ederim. Konuyu açan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim. Bu bilgileri derli toplu bulmak çok faydalı. Nerdeyse tüm yazılanları okudum; yazılarınızdan çok şey öğrendim.

En son muayemin sonucu budur: orm -8,25 -1,25x15 -8,75 -1,50x170 v-cc tam OU bcv -8,25 -1,25x15 -8,50 -1,25x170 kg -7,75 -1,25x3 -7,0 -0,75x5

Kendimi bildim bileli gözlerim bozuk ve gözlük camlarımın estetiğinden memnun olmadığın için son 6 yıldır kontakt lens kullandım ama lensi doğru kullanmıyorum ve uzun vadede gözlerime zarar verdiğimi düşünüyorum. Bu yüzde gözlüğe dönmek istiyorum ama onda da estetik kaygılarım. Bu bağlamda bana yardımcı olup yol gösterir misiniz?

1) 1,9 index mineral cam almayı düşünüyorum. Başka bir seçeneği önerir misiniz? Prograsive ya da başka bir şey? (Cam+çerçeve max bütçem 1500 TL)
    2) F/P açısından hangi markayı önerirsiniz? Süre sıkıntım yok aylarca camı bekleyebilirim.
    3) Uzun süre bilgisayar başında kalan biriyim ve bu kadar yüksek numaralar için hangi kaplamaları önerirsiniz?
    4) İncelik dışında cama yandan bakıldığında kat kat gözükmesini engelleyecek bir öneriniz var mıdır?
    6) Çevrçeve olarak Ray-Ban kemik, olabildiğince küçük bir çerçeve düşünüyorum. Başka bir öneriniz olur mu?
    7) Son soru olarak İstanbul'da sizin önerebileceğiniz, bu işin ehli olan, işçiliği iyi olan optikçi önerebilir misiniz?

Merhaba Ek resimde organik camların inceltme seçenekleri ve inceltildikçe ortaya çıkan kalınlık ve ağırlıkları verilmiştir.
    1) 1,9 mineral cam olabilecek en ince camdır ama hem ağır olması hemde kırılgan olması büyük bir dez avantajdır onun dışında pek dez avantajı yok diyebilirim çünkü maksimum incelik sağlıyor.
    2) F/P ürünü bence 1,74 organik cam olur. sizin numaralarınızda küçük kemik bir çerçeve ile cam neredeyse hiç dışarı taşma bile yapmayabilir.
    3) Şuan RX camların kaplamaları genel olarak güzel hangisini seçerseniz seçin bir problem yaşamazsınız. Ama crizal Forte bir adım önde bence.
    4) Fizik kuralları gereği yandan bakıldığında o halkalar gözükecektir. 2. resimde sağ -16.00 -3,50 (1,74 indeks) ve sol -10,00 -1,00 (1,67 indeks) olan camdaki halkalar direkt karşıdan bakınca da görülüyor.
    5) en yüksek inceltmeleri seçeceğiniz için abbe en düşük olacaktır mineral 1.9 ve organik 1,74 32-34 abbe arasındadır.
    6) zaten kemik küçük bir çerçeve seçerseniz bence cam kalınlığında hiç problem yaşamazsınız. 3. resimde sol cam -10,00 -1,00 değerlerdir ve 1,67 indekstir görüldüğü gibi çok abartı bir kalınlık yoktur ki sizin numaralarınız daha düşük ve 1,74 indeks tercih edersenizde seçeceğiniz çerçeve boyutları da makul olursa çok estetik bir gözlük ortaya çıkar diye düşünüyorum.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

@cinar133 burada yazılanlar sizin içinde geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 11 Ağustos 2014; 17:40:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcam11

Benim numaralarım -4.25 ve -4.5. 6 ay önce foruma yazmıştım ama hala kafamda soru işaretleri var yardımci olabilirseniz sevinirim. Araştırmalarım sonucu trivex cam almaya karar verdim. Acaba trivex camın asiferik ya da biasferik olarak hoya veya essilorda mevcut mudur? Mevcut ise hoyada ve essilorda en son çıkan a/r kaplamalı olarak ne kadarlık bir fiyata bulabilirim istanbulda. ( bildiğim kadarıyla hoya super hivision ex3 kaplama ve essilorda da forte var. Hoya blue control ve Essilor sapphire yada prevencia Türkiye'de bulunmuyor galiba? ) Teşekkürler.

o numaralarda trivex çok kalın olur. hazırda bulamazsınız üretim olarak vardır. essilörde trivex üretim seçeneği yok zaten.
    ayrıca hiçbir markada trivex asiferik yada biasiferik diye bir seçenek yok.
    çerçevesiz bir gözlük kullanacaksanız ve hem abbe hemde incelik olabilecek size en uygun seçenek bence 1.6 indekstir.

• quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Merhabalar

Aşağıdaki numaralar için Essilor 1.56 crizal kaplama 150 rodenstock 250 ve zeiss 1.6 400 tl fiyat verdiler sizce hangi camı taktırmalıyım fiyatlar nasıl ve istanbul içi gözlükçü tavsiye edebilirmisiniz ?

R

A: 102

L

A: 87

Piyasada crizal forte 1,56 AS camlar var ve hepsinden üstün bence 200-250tl aralığında bulunabilir.
    size verilen crizal 1,56 alize kaplama içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Teknik bilgi olarak Güneş Gözlıüklerinin bir omru varmı??

Herhangi bir kullanım ömrü yok. ben 20 yıllık rayban güneş gözlüğü gördüm halen taş gibi duruyordu 2 yıllık rayban güneş gözlüğü de gördüm çöp olmuştu. bunda eski rayban lar Amerikan malıydı daha sonra İtalyan luxottica firmasına geçti ve şuan çinde üretiliyor eski raybanlar artık yok tabii ki.
    sonuç olarak bir ömür biçilemez. ama çerçevesi sağlam camlar özelliğini yitirmiş olabilir.
  • Bana da yardim edebilir misinz lens icin yazilan sag 6.50(miyop) 2.25(astigmat) 20',sol 6.50(miyop) 2.25 (astigmat) 160' bununla gozlukcuden direk gozluk alabilir miyim, en yuksek indeksle kalinlik durumu ne olur(en onemli sorunum)ve fiyat tabiki, son olarak mineral cami sordugumda optikci kullanmak cok sıkıntılı cabuk kırılıyo silerken bile kırılabilir dedi bu dogru mu ?? Yardimci olursaniz cok sevinirim

• istanbul avrupa yakasında gözlükçü tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: floverss

Bana da yardim edebilir misinz lens icin yazilan sag 6.50(miyop) 2.25(astigmat) 20',sol 6.50(miyop) 2.25 (astigmat) 160' bununla gozlukcuden direk gozluk alabilir miyim, en yuksek indeksle kalinlik durumu ne olur(en onemli sorunum)ve fiyat tabiki, son olarak mineral cami sordugumda optikci kullanmak cok sıkıntılı cabuk kırılıyo silerken bile kırılabilir dedi bu dogru mu ?? Yardimci olursaniz cok sevinirim

O degerlerdeki lens recetesi icin gozluk cami almanizdogru olmaz 4 dereceden sonra gozluk cam numarasi lensten 0.25 yada 0.50 derecesine gore daha yuksek olur. Dolayisiyla gozluk receteniz olmali. Muhtemelen astigmatlariniz daha yuksek doktor lense gore 2.25 ayarlamis. Onun disinda resimli olan paylasimimdaki bilgiler diger sorunuza cevap olur fiyat olarakta birkac gozlukcu gezerek bilgi edinirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: aLphagut

quote:

quote:

Tesekkur ederim.

Selamlar tekrar.

Merhabalar,

Merhaba Ek resimde organik camların inceltme seçenekleri ve inceltildikçe ortaya çıkan kalınlık ve ağırlıkları verilmiştir.
    1) 1,9 mineral cam olabilecek en ince camdır ama hem ağır olması hemde kırılgan olması büyük bir dez avantajdır onun dışında pek dez avantajı yok diyebilirim çünkü maksimum incelik sağlıyor.
    2) F/P ürünü bence 1,74 organik cam olur. sizin numaralarınızda küçük kemik bir çerçeve ile cam neredeyse hiç dışarı taşma bile yapmayabilir.
    3) Şuan RX camların kaplamaları genel olarak güzel hangisini seçerseniz seçin bir problem yaşamazsınız. Ama crizal Forte bir adım önde bence.
    4) Fizik kuralları gereği yandan bakıldığında o halkalar gözükecektir. 2. resimde sağ -16.00 -3,50 (1,74 indeks) ve sol -10,00 -1,00 (1,67 indeks) olan camdaki halkalar direkt karşıdan bakınca da görülüyor.
    5) en yüksek inceltmeleri seçeceğiniz için abbe en düşük olacaktır mineral 1.9 ve organik 1,74 32-34 abbe arasındadır.
    6) zaten kemik küçük bir çerçeve seçerseniz bence cam kalınlığında hiç problem yaşamazsınız. 3. resimde sol cam -10,00 -1,00 değerlerdir ve 1,67 indekstir görüldüğü gibi çok abartı bir kalınlık yoktur ki sizin numaralarınız daha düşük ve 1,74 indeks tercih edersenizde seçeceğiniz çerçeve boyutları da makul olursa çok estetik bir gözlük ortaya çıkar diye düşünüyorum.
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

@cinar133 burada yazılanlar sizin içinde geçerli.

Teşekkür ederim. Fırsat bulabilirsem işyerinize uğrayacağım. Bugün gidip reçete de yazdırdım. Kafaya koydum gözlük alacağım :)
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkur ederim..Peki bu numaralar icin cam önerebilir misiniz(marka,ozellik vs) acikcasi camlar hakkinda pek bilgim yok bu numaralar icin nasil ne tur ozellikleri olan cam aramaliyim sizce?

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.