Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.459
Cevap
593
Favori
2.275.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakan.uzlar

Rayban cerceve+1.74 hawk camlar 620 tlye Anlastk umarim istedigim incelikte olur. Gozumdeki kadar ince olsa yeter. Gozumdeki 6.50 yenisi 8.00 AMA gozumdeki 1.60 yenisi 1.74 olurmu sizce hemen hemen?

eski ile yeni arasında 1.50dpt. fark var bu farkı 1.61 indeksten 1.74'e çıkmak kapatır gibi duruyor ama cam boyutu da kalınlık için önemli küçük boyutlarda cam şekli olan bir çerçeve hezaman için daha ince cam olmasını sağlar...
  • Kızım ve Oğlum 7 ay önce gözlük kullanmaya başladı... 3 Gün önce yeni reçete yazdırdık. Camlar 6 ay geçtiği için kızım için 35 oğlum için 15 tl cam ücreti düşüldü..

Çerçeveler plastik şu renki olan 60 tl'lik dedikleri...
    Camlarda ince, ışık kırıcı özelliği var ve iyisi denildi ve toplamda 350 Tl Ücret istenildi...

Arkadaşlar çok pahalı demekteler... Kızımın Göz oranı büyük olduğu için kalın Cam istemiyorum en incesi ve iyi olduğu için fiyat buymuş...

Fikrinizi alabilirmiyim? Ayrıca Garanti uygulanıyormu bunlara... Şimdiden teşekkürler...
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Selamlar göz muaynesi sonucu doktorumun bana verdiği gözlük numaraları;

-8 -7cyl 160 sağ -4 -6cyl 10 derece
    1.74 cam için bir gözlükçü bana 1050 lira fiyat söyledi ilk sonra pazarlık ile 800 e bırakabileceğini söyledi bu numaralar ile gerçekten sadece camlar için bukadar rakam vermelimiyim nekadar olmalı sizce ortalama fiyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilksar

Kızım ve Oğlum 7 ay önce gözlük kullanmaya başladı... 3 Gün önce yeni reçete yazdırdık. Camlar 6 ay geçtiği için kızım için 35 oğlum için 15 tl cam ücreti düşüldü..

Çerçeveler plastik şu renki olan 60 tl'lik dedikleri...
    Camlarda ince, ışık kırıcı özelliği var ve iyisi denildi ve toplamda 350 Tl Ücret istenildi...

Arkadaşlar çok pahalı demekteler... Kızımın Göz oranı büyük olduğu için kalın Cam istemiyorum en incesi ve iyi olduğu için fiyat buymuş...

Fikrinizi alabilirmiyim? Ayrıca Garanti uygulanıyormu bunlara... Şimdiden teşekkürler...
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

En incesi ve en iyisini isterseniz fiyatlar yukari dogru cikar.fiyat performans urunu olsun derseniz benim cocuklar icin tavsiye ettigim selcon firmasinin 55 cap 1.58 indeks hi-drop diye bir cam var piyasada 150tl ye camlarin ciftini bulmak mumkun. Incelik olarak ta bence yeterli gelecektir.
    oglunuz icin normal antirefleli bir cam 50-70tl arasi tutar top. 220tl -50tl sgk odemesi dusulurse 170tl gibibir rakama ne en iyisi ne en dusugu orta halli camlarla isin icinden cikarsiniz.
    Cocuklarin goz dereceleri 6 ay gibi kisa surede degiskenlik gosterdigi icin cok pahali cam alirsaniz 6 ay sonra cop olma ihtimalini de goz onunde buldurmalisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 1 Mayıs 2014; 8:20:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkhakki35

Selamlar göz muaynesi sonucu doktorumun bana verdiği gözlük numaraları;

-8 -7cyl 160 sağ -4 -6cyl 10 derece
    1.74 cam için bir gözlükçü bana 1050 lira fiyat söyledi ilk sonra pazarlık ile 800 e bırakabileceğini söyledi bu numaralar ile gerçekten sadece camlar için bukadar rakam vermelimiyim nekadar olmalı sizce ortalama fiyatı?

Suan kullandiginiz gozlugun numaralari nedir?

• hawk plus nasıl firmadır iyimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

hawk plus nasıl firmadır iyimi?

2012de kuruldu sanirim
    yerli bir firmadir.
    ekonomik fiyatlarla tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

hawk plus nasıl firmadır iyimi?

2012de kuruldu sanirim
    yerli bir firmadir.
    ekonomik fiyatlarla tercih edilebilir.

aldım bakalım memnun olursam soylerim
  • Kardeşim hepsinin kalitesi aynı farkı yaratan isimi hepsi bu kadar

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Çok Teşekkürler... Artık Almış olduk... 2 Katı ücret için ise satıcıya el insaf demekten başka ve tavsiye edermisiniz dediklerinde KESİNLİKLE HAYIR Demekten başka yapacak bişey yok...

Ama 6 ay sonraki kontrolden sonra burda tekrar sizden fikir almak için uğrayacağım...
  • ozkhakki35 O kullanıcısına yanıt
    O camları bakkaldan çakkaldan almayın ve doğru kesip doğru montaj yapacak gözlükçüye gidin. Bu arada Camlar için 800 tl çok iyi fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

hocam bir kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim.
    1. hipermetrop uzak gözlüğü olmaz mı ?
    2. Vision arts'ın camları nasıl ?

Optisyenseniz ve iş yerinize orta halli müşteriler daha çok geliyorsa bahsettiğiniz camları almaları biraz zor ve abartılı geldi bana. 10 yıl falan garanti göz boyamadan başka birşey değil. Çünkü bir insanın ayda bir göz muayenesi olması lazım ve en azından yılda bir cam numaraları değişir abartılı paralar vermeye gerek yok.

Ben yıllardır ithal cam kullanıyordum. Son olarak vision art aldım camlarımı ve gayet memnunum. Aralarında bir fark yok. Diğer markalara boşuna fazladan masraf etmişim diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyildix

quote:

Optisyenseniz ve iş yerinize orta halli müşteriler daha çok geliyorsa bahsettiğiniz camları almaları biraz zor ve abartılı geldi bana. 10 yıl falan garanti göz boyamadan başka birşey değil. Çünkü bir insanın ayda bir göz muayenesi olması lazım ve en azından yılda bir cam numaraları değişir abartılı paralar vermeye gerek yok.

Ben yıllardır ithal cam kullanıyordum. Son olarak vision art aldım camlarımı ve gayet memnunum. Aralarında bir fark yok. Diğer markalara boşuna fazladan masraf etmişim diyorum.

3 yıl önce yazdığım mesajı alıntı yapılınca duygulandım şimdi :)
    Prokopi olsun ya da burda bilgi vermeye çalışan değerli büyüklerim benden daha tecrübeli ve daha bilgilidir bana katılır yada katılmazlar ama ;
    cam alıyoruz ithal veya yerli illa ki kalite olarak fark vardır ama sizin görüşünüzü etkileyen faktör çok.
    5 üstünden değerlendirirsek görme kalitenizi
    camın kalitesi 1 puan
    Pek uygulanmaz ama pantoskopik açı 1 puan
    Sizin pupilla ve odak merkezinizin doğru ayarlanışı 1 puan
    Cam monte ederken aksın doğru derecede olması 1 puan
    Sizin gözlüğü kullanım amacınız arabada , ofiste bilgisayar başında ya da öğretmenseniz buna göre gözlük seçimi..
    Hepsi küçük bir detay olarak gözükür ama aslında görme kalitenizi etkileyen unsurlar başlıca bunlardır.

Yani diyeceğim o ki cam alırken bildiğiniz güvendiğiniz ve işini iyi yapan , bilen bir gözlükçüden alınız.

• merhabalar yeri değil ama bu gün opmar optikten 438 tlye polarize rayban aldım mağzadan çıkıp gözlüğü takınca güneş karşımdayken 2 adet mor nokta oluştu dükkana girip sorunca görevvli de benle çıkıp gözlüğü taktı ilk başta göremedim vs dedi zorlayınca ben de gördüm o gözbebeğinin yansıması vs dedi bi daha takınca bu sefer mor dalgalanmalar gördüm başka bi polarize gözlük taktım onda yoktu ben de gözlüğü iade ettim zaten taktıktan 30 sn sonra gözümde ağrı yapmıştı sanki başkasının numaralı gözlüğünü takmış gibi sonra başka bi mağzaya girdim ordan hugo boss polarize aldım denemek için ne morluk ne ağrı vardı o gözlükte 390 tlydi sizce raybanda niye böyle bişey oldu bi üretim hatası mı vardı ve hügo boss o paraya değer mi?
  • bozok_53_45 B kullanıcısına yanıt
    Camın iç kısmında antirefle var. O rahatsız etmiş galiba. Polarizeyle alakasız yani. Bombeli ya da içten antirefle olmayan bir gözlük tercih edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

Camın iç kısmında antirefle var. O rahatsız etmiş galiba. Polarizeyle alakasız yani. Bombeli ya da içten antirefle olmayan bir gözlük tercih edin.

bilgi için teşekkür ediyorum
  • arkadaşlar okadar çok soru varki cevapla cevapla bitmez camda kalite arıyorsanız arkadaş söylemiş zaten hoya onun dışındakiler ise işbir in yani diger ismi ile vision art camlarını tek gecerim 25 yıllık hayatım boyunca 1 kere bile bir kusurunu görmedim camlarının abbe degerleri ve kaplama kalitesi çok iyi hoyadanda ustun ama söyle bi durum var herfirmada kaliteli ve kalitesiz ürün var hoyanın bi camı var işbirden iyi işbirin bi camı var hoyadan iyi bunu anlamanız mumkun degil ama işbirde düşük kalkiteli cam neredeyse az işbirin a camını arya kaplamalısınımı istediniz kimse size 500 liradan 200 liraya cekemez cunkü işbirde öyle bi kural yok hammaddede hile felan yok gözlükçulerin en çok yaptıgı hile %40 yerine %30 vermesi gibi durumlardır işbir ise verdigi %30 luk cama %40 serfitika ve zarf vermiyor kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.
    Bir arkadasımız sormuş 50 liralık camların kaliştesini malesef hepside çin malı kalitesi yerlerde sürünüyor uv makinalarından geçmiyor ama satılıyor yapacak bişey yok.
    Birde zaten atasun dünya göz gibi yerlerden alış veriş yapmayın bunların kendi atolyeleri yok lise mezunu yeni yetmeleri alıyorlar işe amaç paradan tasarruf ediyorlar niye bi ustaya 3,000 lira para versinki 850,00 liralık adam dururken haliyle camlarını ya fabrikalarda yada liseli çocuklara yaptırıyorlar e haliyle sattıkları camların da kalitesini söylemiyecegim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevahsi -- 6 Mayıs 2014; 10:03:13 >

• quote:

quote:

quote:

Prokopi olsun ya da burda bilgi vermeye çalışan değerli büyüklerim benden daha tecrübeli ve daha bilgilidir bana katılır yada katılmazlar ama ;
    cam alıyoruz ithal veya yerli illa ki kalite olarak fark vardır ama sizin görüşünüzü etkileyen faktör çok.
    camın kalitesi 1 puan
    Sizin gözlüğü kullanım amacınız arabada , ofiste bilgisayar başında ya da öğretmenseniz buna göre gözlük seçimi..
    Hepsi küçük bir detay olarak gözükür ama aslında görme kalitenizi etkileyen unsurlar başlıca bunlardır.

Yani diyeceğim o ki cam alırken bildiğiniz güvendiğiniz ve işini iyi yapan , bilen bir gözlükçüden alınız.

Usta müşteri geliyor 10 dakikada gözlük yap ne pandaskopik acısı nede pd malesef hepsi yerlerde sürünüyor camların %80 i çin malı ucuz etin yahnisi meselesi zaten atolyesi olmayan hiçbir gözlükcuden alışverişyapmayın bu sizin yapacagınız en büyük hatadır pd almak panoskopik acı almak bunlar hikaye alıyorda yapıyorlarmı sanıyorsunuz gözlükculerin %70 i bu işlerler ugraşmaz çünkü böyle bi durumda bir gözlüğü yapmak 1 saati alır günde 500 tane gözlük yapan adamın bunları yaptıgınımı sanıyorsunuz benim bi prensibim vardır çocuk gözlüklerinin %100 dede bu işlemi uyguluyorum çok titizimdir bu konuda ama taki müşlteri yapsana 2 dakikada hemen ahmet 5 dakikada yapıyor sen niye yapmıyorsun derse ozaman ona haktır pd pandos kopik açı kanal derinligi iç dış hesaplamalar hiçbirini yapmıyoruz anlıyacagınız müşteri sabırlı sukunetli olacak işi ehline bırakacak gözlükcunun elinde cam varsa en geç 5 saat yada birgün sonra alın eger cam yoksa uretilecekse size kanunen 5 günde tam teşekkürlü teslim etmek zorunda disiplinli bir fabrika 1 çift camı kusursuz bir şekilde 2,5 günde üretir 3 günde gözlükçüye gelir 3 yada 4 . günde teslim alırsınız fazla beklemeniz gerekmezgözlük kalitesi

• quote:

Orijinalden alıntı: thevahsi

quote:

quote:

quote:

camın kalitesi 1 puan

Usta müşteri geliyor 10 dakikada gözlük yap ne pandaskopik acısı nede pd malesef hepsi yerlerde sürünüyor camların %80 i çin malı ucuz etin yahnisi meselesi zaten atolyesi olmayan hiçbir gözlükcuden alışverişyapmayın bu sizin yapacagınız en büyük hatadır pd almak panoskopik acı almak bunlar hikaye alıyorda yapıyorlarmı sanıyorsunuz gözlükculerin %70 i bu işlerler ugraşmaz çünkü böyle bi durumda bir gözlüğü yapmak 1 saati alır günde 500 tane gözlük yapan adamın bunları yaptıgınımı sanıyorsunuz benim bi prensibim vardır çocuk gözlüklerinin %100 dede bu işlemi uyguluyorum çok titizimdir bu konuda ama taki müşlteri yapsana 2 dakikada hemen ahmet 5 dakikada yapıyor sen niye yapmıyorsun derse ozaman ona haktır pd pandos kopik açı kanal derinligi iç dış hesaplamalar hiçbirini yapmıyoruz anlıyacagınız müşteri sabırlı sukunetli olacak işi ehline bırakacak gözlükcunun elinde cam varsa en geç 5 saat yada birgün sonra alın eger cam yoksa uretilecekse size kanunen 5 günde tam teşekkürlü teslim etmek zorunda disiplinli bir fabrika 1 çift camı kusursuz bir şekilde 2,5 günde üretir 3 günde gözlükçüye gelir 3 yada 4 . günde teslim alırsınız fazla beklemeniz gerekmezgözlük kalitesi

Pandoskopik açı, pd yükseklik hepsini ayarlamak 5 dakikanızı almaz. Dediğiniz doğru çoğu gözlükçü yapmaz standart şekilde camın odak noktasını çıkarır burna yakın ve biraz üstte olucak şekilde ayarlar. Camlar monte edilince sapları biraz eğer. Günde 500 gözlük? Ayda deseniz bile çoğu gözlükçünün göremiyeceği bir rakam.

Ayrıca bilginiz olsun diye söylüyorum normal diyoptrili yani sipariş olmayan bir camın montajı için 5 iş günü sipariş camlar için ise 20 gündür kanunen.

• quote:

quote:

quote:

camın kalitesi 1 puan

Guzel bir noktaya degindiniz. Aradan yillar gecsede gorme optigi degismez.
    Gozluk ile Net gorusu degerlendirisek;
    Goz numaralari dogru tespit edildi ise, onem sirasina gore
    Pupila tespiti ve buna gore camlarin odaklarini ayarlanarak montaji %15 etki eder
    Yansima onleyici kaplama(antirefle) olmamasi dusuk indekste yansima %7.5 iken cam indeksi yukdeldikce orantili olarak artar.
    Pantoskopik acinin alinmasi ve ona gore montaj yapilmasi (tek odakli camlarda her bir pantoskopik derece icin 0.5mm asagi montaj yapilmalidir) %5 etki eder
    cam dizayni asiferik yada siferik olmasi, siferik camlar asiferige gore %5 gorus olarak daha iyidir.
    Camin indeksi yuksek numaralarda kendini daha cok belli eder ama genel olarak(0 ile 3 arasindaki numaralar) camda indeksin artmasi %5 etkiler.
    Verteks mesafesi ve cerceve bombesi de toplamda %5 etki eder.
    Hal boyleyken camin yerli yada yabanci olmasi devede kulak kalir.markalar arasindaki degisiklik gorusunuzu cok az etkiler ama bu %1 bile degildir. Ama kullanislilik olarak aralarinda cok fark vardir. Isimsiz yada markasiz camlarda durum degisir cunku optik camlar belli standartlara gore uretilir ama isimsiz uzakdogu camlarin indeksiyle oynadiklari icin cogunlukla standart disidir ve optik kalite dusuktur.
    Astigmatli camlardaki aks kayma durumu farklidir cunku recete disinda montaj olmus olur. 2 astigmata kadar 5 derecelik sapmayi goz hissedemez 2 astigmatttan sonra bu oran dahada duser 5 dereceden fazla aks kaymasi varsa netlik gitmeye baslar.

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.