Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.454
Cevap
593
Favori
2.274.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ghetto Gospel

merhabalar...
    http://mavioptik.com.tr/Optik-Gozlukler/Ray-Ban-Optik/Ray-Ban-RX-5225-2034

gözlerim 1 derece miyop. Bu çerçeve ile hangi gözlük camını almalyım.
    Bu derecedeki gözlere ne tür cam önerirsiniz. Ona göre gidip alayım.

Essilor Forte kaplama alın bence en iyisi o essilorda 100-150TL TEK camına verirsiniz.Crizal alize uv+ ise 2.iyi kaplamadır oda 60-75TL tek cam fiyatıdır.Piyasada baya bir araştırma yaptım :)Bütçeye göre bu 2 kaplamadan birini tercih edin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Çok güzel bir rehber olmuş. Yeni cam+çerçeve aldım bende, 10 yıldır gözlük kullanıyorum ama cam alırken markasını sormak hiç aklıma gelmemişti. Geçen hafta da camlarımı alırken arkadaşın sorduğu essilor dediğini hatırladım ve bu markayı istediğimi söyledim. Gözüm 3.5 ve %40 inceltme olduğunu söyledi. Ama bu markanın da çeşitleri varmış. Camımın bilgileri aşağıdaki fotoğraflarda. Acaba nedir, ne değildir bu cam? İyi mi, kötü mü? Çiftine 180 lira ödedim, magrabi optikten aldım.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Essilor diyince nedense hepsi alize yapıyor fortemu bilmiyorlar anlamıyorum :) Alizede çok iyi bir kaplama kir,su,toz zor tutuyor.Uv ışınlarını geçirmiyor çok önemli bir özellik bu.Normal alize kaplama tek camı 40-50tl yapıyorlar.Alize uv+ 60-80 tl arası değişiyor yerine göre Küçük esnaflar ucuza yapıyor büyük marka yerler baya bir fazla ödettiriyor.Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

bir sorum olacak.gecen hafta doktor gozluk yazdi bana.ben recete'
    yi kaybettim.tekrar yazdirabilirmiyim ?

vermeleri lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crowman

slm camı yenı aldım gozşukcu cok ovdu camı kırılmaz falanda fılan .Covis marka garantı falan verdı de bu cam ne kadar ıyıdır ve normal antıfrefleden farkı nedır aydınlatrmısınız? - 2,25 mıyop astıgmat yok
    gozlukcu ınceltme yapılmıs dendı ama ben kenarına bekıyorum ekı camım ıle aynı kalınlıkda ıncelmden kastı bu degılmıdır?

Covis diye bir marka hiç duymadım camlarin zarfı yada sertifikası herhangibirşey varsa resmi yükleyin yorum yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: by lee

Merhaba;

18 senedir gözlük kullanıyorum ve daha önce hiç marka model ayrımı yapmamak gibi bir hataya güştüm yıllarca.Şimdi muayene oldum ve reçetem ektedir.Olabildiğince iyi camlar almak istiyorum ama piyasa malumunuz.essilor,seiko,rodens.,zeiss bu markalardan hangisini tavsiye edersiniz?cama max.750-1000 TL verebilirim.Kaplama konusu çok önemli çünkü gece araç kullanımı sırasında yansıma ve dağılma sorununu aşırı yaşıyorum.Marka ve tadarikçi konusunda tecrübelerinizle beni aydınlatmanızı rica ederim.

Şimdiden teşekkürlet...

cam kalınlığı sizin için önemli değilse bence 1.61 index yüzde 40 inceltilmiş cam tercih edin camda inceltme arttıkça yasım artar dolayısıyla inceltmesi ne kadar az olursa yansimasi o kadar az olacaktır abbe degeri de bir o kadar yüksek olacaktır. ama ince ve estetik bir cam olmasını istiyorsanız daha yüksek index cam tercih etmelisiniz yansima artacaktır optik kalite düşecektir.
    marka olarak bütçenize göre.
    zeiss duravision platinium kaplama yada essilor crizal forte kaplama dusunebilirsiniz.
    burada görüş kaliteniz için markadan ziyade camin indeksi daha etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 5 Nisan 2014; 9:16:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: koko69

Bugün yaptigim araştırmalarda essilor un crizal forte Antifog diye bir cam buldum. Bu camin bu konuda iddiali olduğunu söyledi satici. 2 ay olmuş cikali. Buradan konuya yazan bilgili arkadaslarin da yorumunu beklerim. Bugün büyük ihtimal bu camdan alicagim

Antifog farkli bir kaplama crizal forte farkli bir kaplama ikiside essilor firmasina ait. Crizal forte antifog diye bir kaplama yok.
    Antifog diye var yada crizal forte diye var.
    antifog uzerine damlatilan activator ile etkilesime girerek buhar yapmama ozelligine sahiptir ama crizalforte gibi su tutmama leke tutmama gibi bir ozelligi yoktur.

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Crizal forte fatique nasildir peki?Bu cami siparişverdim.

• quote:

Crizal forte fatique nasildir peki?Bu cami siparişverdim.

Ozellikle 35-42 yaslari arasinda olanlar icin ideal guzel bir camdir antifatique.
    camin alt bolgesine +0.65 dpt numara ilave edilir ve yakin nesnelere bakarken kolaylik saglar

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Bende 42 yasindayim ve +0.65 istenince mi ilave ediliyor yoksa camin standarti mi boyle ? Acil donerseniz sevinirim çünkü yakin gorusumde ufak numaraya ihtiyacim oluştu ve bu dediginiz +0.65 tam ihtiyacimi karsiliyacaktir.

Yalniz ilginc olan ne gozlukcu ne doktor gercekten bu detaydan habersiz.

• Sağ Göz
    SPH : -2.50
    CYL : -0.75
    AKS : 20 derece

Sol Göz
    SPH : -2.25
    AKS : 150 derece

17 yıldır gözlük kullanıyorum arkadaşlar. Şimdiye kadar 6-7 sefer cam değiştirdim. Fakat bu kez gözlük camlarımı daha bilinçli bir şekilde almak istiyorum.

Abbe değeri yüksek olan ve Anti refle kaplamalı (yansıma) ,anti glare (parlama), antismudge (parmak izi),anti scratch (zor çizilen), toz tutmayan , buğu hemen kaldıran ultra viole özelliklerine sahip olan bir cam almak istiyorum. Essilor Crizal Forte mi yoksa Essilor f360 marka ve model bir cam mı alsam bu isteklerimi karşılar?

Essilor f360 ın youtube daki videolarına baktım. Eğer o videolar doğru ise resmen 480p den 1080p ye çıkmış kadar fark var görüş netliğinde ve renklerin canlılığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 5 Nisan 2014; 19:04:40 >
  • Merhaba arkadaşlar bugun hoya eynoa marka model bir gözlük camı aldım. %55 inceltilmiş dedi optikcim. camın çiftine 270 lira istediler 50 lira sgk dan düşüp 220 ye verdi.
    Yanlız sorun şuki cam sanki içerden yansıma yapıyor. Bu camlar filtreli değilmi neden yansıma yapıyor. Satan kişi bu normdir dedi ama içime sinmedi. Ben genelde araba kullanıyorum atasun marka camlar yanımıyordu acaba bu camlar yağmurda yansıma yaparmı.
  • Atasun nasıldır arkadaşlar yarın forum istanbuldan cam,çerçeve almayı düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • info2 kullanıcısına yanıt
    Magrabi optiklerde %40 indirim varmış, tabi sormak lazım optik camlarda da geçerli mi diye.

http://forum.donanimhaber.com/m_89646988/f_//tm.htm
  • Geçerlidir herhalde bakarım yarın gözlükçülere

• arkadaşlar optik camlar var elimde bu camların yüzde kaç inceltildiğini veya inceltilip inceltilmediği nasıl anlayabilirim yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

arkadaşlar optik camlar var elimde bu camların yüzde kaç inceltildiğini veya inceltilip inceltilmediği nasıl anlayabilirim yardım lütfen

Kirilma garantisi olan camlarla birlikte adiniza duzenlenmis sertifika verilmelidir yada size verilen camlarin zarflarini aldiysaniz ya garanti sertifikasi yada cam zarfi resmini koyun soyleyelim ne oranda inceltme oldugunu.
    Bu dediklerim verilmediyse ve kirilmaz cam diye satildiysa muhtemelen polikarbon camdir ki en dusuk abbe degeriyle benim hic sevmedigim optik camdir.

• quote:

Bende 42 yasindayim ve +0.65 istenince mi ilave ediliyor yoksa camin standarti mi boyle ? Acil donerseniz sevinirim çünkü yakin gorusumde ufak numaraya ihtiyacim oluştu ve bu dediginiz +0.65 tam ihtiyacimi karsiliyacaktir.

Yalniz ilginc olan ne gozlukcu ne doktor gercekten bu detaydan habersiz.

Antifatique camlarin ozelligidir +0.65 numara eklenmesi.
    Doktorlar camlari pek bilmez ve ne yazikki bazi gozlukculerde..

• quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Sağ Göz
    SPH : -2.50
    AKS : 20 derece

Sol Göz
    SPH : -2.25
    AKS : 150 derece

17 yıldır gözlük kullanıyorum arkadaşlar. Şimdiye kadar 6-7 sefer cam değiştirdim. Fakat bu kez gözlük camlarımı daha bilinçli bir şekilde almak istiyorum.

Abbe değeri yüksek olan ve Anti refle kaplamalı (yansıma) ,anti glare (parlama), antismudge (parmak izi),anti scratch (zor çizilen), toz tutmayan , buğu hemen kaldıran ultra viole özelliklerine sahip olan bir cam almak istiyorum. Essilor Crizal Forte mi yoksa Essilor f360 marka ve model bir cam mı alsam bu isteklerimi karşılar?

Essilor f360 ın youtube daki videolarına baktım. Eğer o videolar doğru ise resmen 480p den 1080p ye çıkmış kadar fark var görüş netliğinde ve renklerin canlılığında.

Hem f-360 hemde forte kaplamayi bir arada Essilor f-360 crizal forte dusunebilirsiniz butun isteklerinizi karsilar. ozellikle yuksek astigmatlarda cok iyi sonuc veriyor. Videolar dogru.

• quote:

Orijinalden alıntı: info2

Atasun nasıldır arkadaşlar yarın forum istanbuldan cam,çerçeve almayı düşünüyorum

Buyrun sizde bu kervana katilin.
    http://www.sikayetvar.com/firma/detay/atasun-optik

• quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: info2

Atasun nasıldır arkadaşlar yarın forum istanbuldan cam,çerçeve almayı düşünüyorum

Buyrun sizde bu kervana katilin.
    http://www.sikayetvar.com/firma/detay/atasun-optik

Nerden alabilirim peki bu atasun bu kadar kötüyse

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.