Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.454
Cevap
593
Favori
2.274.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blaster2005

quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

100 liraya Crizal aldım beyler,iyi midir?

İyidir güle güle kullanın. yanında güvence sertifikanızıda aldınız mı ?

Bir tane kart var,dereceleri falan yazmış arkasına "Crizal" yazıyor önünde.
    Birde Essilor,Crizal temizlik seti verdiler arkasında güvence belgesi yazıyor.

Zaten camların paketini gözümün önünde açtı.Essilor Crizal Alize yazıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• arkadaşlar benim sorum basit sol ve sağ -2.5 cam ve çerçeve önerisi bekliyorum istanbul anadolu yakası gözlükçü tavsiyesi.Biraz şekil olsun istiyorum kemik çerçeve öneriyolar yuvarlak yüze gider mi bilmem.Sgk ödemesi hariç maximum 150tl ödeyebilirim.
  • arkadaslar dunya optikten 475 tl ye gozluk aldim poli karbonat camlar gozluk yere dstu camlardan bri cizildi aradgmda gozluk camina garanti vermedklerini soyluyorlar atakoy subesi bu digrumu

• quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

Prokopi ve Acizcool arkadaslara bir sorum olacak..

Neden goz doktorlari ellerinde milyonluk goz kontrol aparatlari varken PP mesafesini olcme isini Gozlukculere birakirlar adeta topu onlara atarlar???
    Dr a olcuyu siz verin lutfen dediginizde alacaginiz cevap nerede ise hepsinde aynidir. Aletleri bozuktur..
    Milyonluk aletlerin olcemedigi PP mesafesini bazen gozlukculerin ellerinde cetvel ile olcmesine izin verirler..

Gecen gun goz muayenesi icin gittigim B*** goz klinigindeki doktora rica ettim, aldigim cevap gozlukcu olcsun oldu. Israr edince biz cetvelle olcuyoruz seklinde cevap verdi.. Goz kliniginde CETVEL...
    Burasi Turkiye ve B*** goz klinigi...

Lutfen rica ediyorum Doktorun bunu olcmemesinin altinda yatan amac nedir?
    Cevap icin simdiden resekkurler..

Selamlar cok iyi bir konuya degindiniz.
    Doktorlarin goz olcumu yapan auto refractometre cihazlarinin bir cogu pd olcumunu otomatikman yapmaktadir. Doktora kalansa recete uzerinde ilgili bolume pd degerini yazmaktir ama bunu yapan ne yazikki % 1'i gecmez. Is cetvele kalmaz yani .
    Doktor cihazdan olcum yaptiktan sonra yazar kasa fişi gibi bir cikti almaktadir orada cihazin goz icin verdigi degerler gorulur hemen o degerlerin altinda da pd degeri yer almaktadir genellikle bu kucuk ciktiyi hastalarina vermiyorlar.
    ulkemizde bu is gozlukculere kalmaktadir. Ama gozlukculere kalmasi bu isin duzgun yapilmadigi anlamina gelmez.
    Kendimden ornek verecek olursam
    "essilor pupillon" pd olcum cihazi (pd olcumunu otomatik kendi aliyor siz durbune bakar gibi cihaza bakiyorsunuz.)
    "Essilor vscope" ipade monte edilen ozel bir aparartir ve PD, dominat (baskin) goz dahil bir cok olcumu yapmaktadir.
    Ve saglama yapmak acisindan kalem ile elle PD aliyorum.
    Ben cetveli hic kullanmiyorum cok ilkel gerek yok.

• Evet arkadaşlar Çapa Tıp fakültesinden an itibarı ile gelmiş bulunmaktayım aceleci davranmanın cezasını cebim çekecek. heyete girdim parıltı önleyici ve polarize olması şartı ile her türlü gözlüğü kullanabileceğim söylendi.
    buda demek oluyor ki Extractive gözlük camlarını gereksiz yere sipariş ettim.
    heyete bir kaç tane profesör göz doktoru girdi
    şu an itibarı ile polarize saydam gözlük yokmuş, fakat prototip olarak plastikten yapılma gözlük camları polarize üzerinde çalışmalar yapılıyormuş.
    parıltı önleyici cam anti-glare diye geçiyormuş
    polarize + uv + anti-glare + refle bunları yapabilecek
    photosensitivity lenses yada anti-seizures glasses
    cam ve gözlük aşağıda bunu oradaki profesör doktorun biri sipariş edip bana kargolatacak. göz numaralarımı aldılar. ne zaman gelir allah kerim. şu koyu mavi renge bakılarak gece sıkıntı çekicem gibi görünüyor.

Zeiss firmasının epilepsi hastalarına özel parlayan ışıklarda koruyucu camları

zeiss z1 f133 protective lenses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybety -- 21 Ağustos 2013; 23:49:33 >

• quote:

Neden goz doktorlari ellerinde milyonluk goz kontrol aparatlari varken PP mesafesini olcme isini Gozlukculere birakirlar adeta topu onlara atarlar???
    Dr a olcuyu siz verin lutfen dediginizde alacaginiz cevap nerede ise hepsinde aynidir. Aletleri bozuktur..
    Milyonluk aletlerin olcemedigi PP mesafesini bazen gozlukculerin ellerinde cetvel ile olcmesine izin verirler..

Gecen gun goz muayenesi icin gittigim B*** goz klinigindeki doktora rica ettim, aldigim cevap gozlukcu olcsun oldu. Israr edince biz cetvelle olcuyoruz seklinde cevap verdi.. Goz kliniginde CETVEL...

Yaptığı muayenede yanlışlık olur da hasta göremezse hemen suçu gözlükçüye atıp odaklar yanlış demek için pd yazmaz doktorlar...
    Ayrıca doktorlar camdan çerçeveden anlamazlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Baybety

Evet arkadaşlar Çapa Tıp fakültesinden an itibarı ile gelmiş bulunmaktayım aceleci davranmanın cezasını cebim çekecek. heyete girdim parıltı önleyici ve polarize olması şartı ile her türlü gözlüğü kullanabileceğim söylendi.
    şu an itibarı ile polarize saydam gözlük yokmuş, fakat prototip olarak plastikten yapılma gözlük camları polarize üzerinde çalışmalar yapılıyormuş.
    cam ve gözlük aşağıda bunu oradaki profesör doktorun biri sipariş edip bana kargolatacak. göz numaralarımı aldılar. ne zaman gelir allah kerim. şu koyu mavi renge bakılarak gece sıkıntı çekicem gibi görünüyor.

@acizcool@prokopi

Hocam size zaten o mavi camları tavsiye etmedim ki... Bahsettiğim Zeiss'in camları vardı. Sanırım ondan söylemişler size. İşlerden dolayı bakamadım sizin camlara. Umarım doğru camı tavsiye etmişlerdir size. Geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

Lutfen acil yardim edin. rrcetede yazan son numaram sag -12 miyop -3.50 astgmat aks 20, sol -12 miyop -2.20 astgmat aks160. Eski numaram yani suan ki gozlugum sag -11.50 -2.75 ve aks 24, sol -11.50 -3.00 ve aks 155. Doktor fazla bir degisiklik yok istersen gozlugunu degstrme dedi ama gozzlukculer sacmalik astgmatin cok degismis kesin degistirmelisin dedi. Ve ben suan taktigim gozlugu 2 sene once 250 liraya almistim 1.74 visionart %65 inceltilmis. Gozlukcu kotu cam kullanmis dedi fosforlu kalemle cami boyadi ccam sarardi bunun kaplamasi kotu dedi dogru mu bu birde camin kartinda 1.74 mm yaziyor karta ole yazdirmistr ama ole yaptirmamista olabilir dedi bu mumkun mu? Birde wetzlich cam markasi hakkina ne diyorsunuz biri 460 lirata cift cam yaparim dedi bu fiyat nasil bu cam kotu mu visionarta gore? Coksoru oldu ama lutfen yardim :(

Ne kadar bütçeniz var? Camdan beklentiniz nedir? İnce mi olsun, ucuz mu, kaliteli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Yaptığı muayenede yanlışlık olur da hasta göremezse hemen suçu gözlükçüye atıp odaklar yanlış demek için pd yazmaz doktorlar...
    Ayrıca doktorlar camdan çerçeveden anlamazlar.

quote:

Evet arkadaşlar Çapa Tıp fakültesinden an itibarı ile gelmiş bulunmaktayım aceleci davranmanın cezasını cebim çekecek. heyete girdim parıltı önleyici ve polarize olması şartı ile her türlü gözlüğü kullanabileceğim söylendi.

@acizcool@prokopi

Hocam size zaten o mavi camları tavsiye etmedim ki... Bahsettiğim Zeiss'in camları vardı. Sanırım ondan söylemişler size. İşlerden dolayı bakamadım sizin camlara. Umarım doğru camı tavsiye etmişlerdir size. Geçmiş olsun...

hocam deneme yanılma yöntemleri ile ilerlenecek şimdilik SGK kesinlikle gözlük camının parasını karşılamıyor.
    40 TL falan karşılayacakmış fakat böyle zırt pırt cam alırsam onu da karşılamayacak. o yüzden şimdiki projem
    şu camların derecesiz olanını alıp zor durumda kaldığım zaman mavi camları gözlüğün önüne takmak .

alttakiler xtractive olacak ama ön kısıma klipsli protective cam ekliyecem. öyle olur sanırım?

• quote:

hocam deneme yanılma yöntemleri ile ilerlenecek şimdilik SGK kesinlikle gözlük camının parasını karşılamıyor.
    40 TL falan karşılayacakmış fakat böyle zırt pırt cam alırsam onu da karşılamayacak. o yüzden şimdiki projem
    şu camların derecesiz olanını alıp zor durumda kaldığım zaman mavi camları gözlüğün önüne takmak .

alttakiler xtractive olacak ama ön kısıma klipsli protective cam ekliyecem. öyle olur sanırım?

Neden Drivewear cam almadınız onu anlayamadım. Gece de kullanabilirdiniz bence onu. Ya da en azından gündüz için polarize ve antirefle cam yaptırıp gece için bu mavi camı kullanabilirdiniz.

Klipsli protective cam nedir bilmiyorum, sanırım bildiğimiz polarize klipslerden bahsediyorsunuz. O şekilde de olabilir aslında. Hatta kendinden klipsli çerçevelerden bulabilirseniz onlar daha şahane olurdu. O tarz çerçevlerde klipsler emanet gibi durmuyorlar ve takıp çıkartması çok pratik.

Merak ettiğim, bunca toplanan profesör heyetinin amacı neydi? Nadir görülen bir rahatsızlık için bilimsel çalışma mı yapıyorlar? Bir de sipariş ettikleri camın parasını sizden mi alacaklar? Evetse ne kadar alacaklar?

• İlk istegim olabildivince ince olmasi fakat organik cam olmasini istiyorum. Butce belirlemedim eger cok fark edecekse cok pahalida olabilir. Visionart iyi diyorlar sizin dusunceniz nedir? Bir de gozlukcu camin kartinda yazanlardan farkli bir gozluk yaptirabilir mi? Mesela camin kartinda 1.74 yazacak ma camlar gercekte 1.67 olacak gibi. İlginiz icin tesekkur ederim.

• arkadaslar dunya optikten 475 tl ye gozluk aldim poli karbonat camlar gozluk yere dstu camlardan bri cizildi aradgmda gozluk camina garanti vermedklerini soyluyorlar atakoy subesi bu digrumu

• quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Selamlar cok iyi bir konuya degindiniz.
    Doktorlarin goz olcumu yapan auto refractometre cihazlarinin bir cogu pd olcumunu otomatikman yapmaktadir. Doktora kalansa recete uzerinde ilgili bolume pd degerini yazmaktir ama bunu yapan ne yazikki % 1'i gecmez. Is cetvele kalmaz yani .
    Doktor cihazdan olcum yaptiktan sonra yazar kasa fişi gibi bir cikti almaktadir orada cihazin goz icin verdigi degerler gorulur hemen o degerlerin altinda da pd degeri yer almaktadir genellikle bu kucuk ciktiyi hastalarina vermiyorlar.
    ulkemizde bu is gozlukculere kalmaktadir. Ama gozlukculere kalmasi bu isin duzgun yapilmadigi anlamina gelmez.
    Kendimden ornek verecek olursam
    "essilor pupillon" pd olcum cihazi (pd olcumunu otomatik kendi aliyor siz durbune bakar gibi cihaza bakiyorsunuz.)
    "Essilor vscope" ipade monte edilen ozel bir aparartir ve PD, dominat (baskin) goz dahil bir cok olcumu yapmaktadir.
    Ve saglama yapmak acisindan kalem ile elle PD aliyorum.
    Ben cetveli hic kullanmiyorum cok ilkel gerek yok.

Göz doktoru çerçeve olmadan pupilayı nasıl verebilir. benim doktor çıkan fişi bana verdi burda değerleriniz yazıyor dedi. ama aklıma takılan başta dediğim gibi. yeni bir çerçeve alacaksam ,çerçeve olmadan pupilla değerini verebilirmi göz doktoru.

• quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

İlk istegim olabildivince ince olmasi fakat organik cam olmasini istiyorum. Butce belirlemedim eger cok fark edecekse cok pahalida olabilir. Visionart iyi diyorlar sizin dusunceniz nedir? Bir de gozlukcu camin kartinda yazanlardan farkli bir gozluk yaptirabilir mi? Mesela camin kartinda 1.74 yazacak ma camlar gercekte 1.67 olacak gibi. İlginiz icin tesekkur ederim.

Yani demek istediğim isterseniz camlarınız 2000 liraya kadar çıkabiliyor biasiferik, kişiye özel cam vs.

Eğer olabildiğince incelik istiyorsanız biasiferik cam yaptırmanız gerek. Zeiss, Seiko, Hoya, Essilor gibi büyük firmalar bu camları hakkıyla yapıyorlar.

Essilor'un F360'ı 1980 lira liste fiyatı,
    Zeiss'in İndividual'ı 1020 € liste fiyatına sahip...

quote:

Orijinalden alıntı: 007captiva

arkadaslar dunya optikten 475 tl ye gozluk aldim poli karbonat camlar gozluk yere dstu camlardan bri cizildi aradgmda gozluk camina garanti vermedklerini soyluyorlar atakoy subesi bu digrumu

Çizik cam için yapılacak bir şey yok. Gözlük camının garantisi sadece kaplaması içindir ve eğer kırılmaz diye geçiyorsa kırılmasına karşıdır. Onun dışında çizilme gibi bir duruma kimse garanti vermez; çünkü her cam çizilir.

quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

Göz doktoru çerçeve olmadan pupilayı nasıl verebilir. benim doktor çıkan fişi bana verdi burda değerleriniz yazıyor dedi. ama aklıma takılan başta dediğim gibi. yeni bir çerçeve alacaksam ,çerçeve olmadan pupilla değerini verebilirmi göz doktoru.

Vermemesi için bir engel mi var ki? Pupilla iki göz bebeği arasındaki mesafedir. Bunu o makineler zaten ölçüyorlar. Çerçevenin olup olmamasının pupillayla alakası yok.

• quote:

quote:

Neden Drivewear cam almadınız onu anlayamadım. Gece de kullanabilirdiniz bence onu. Ya da en azından gündüz için polarize ve antirefle cam yaptırıp gece için bu mavi camı kullanabilirdiniz.

Klipsli protective cam nedir bilmiyorum, sanırım bildiğimiz polarize klipslerden bahsediyorsunuz. O şekilde de olabilir aslında. Hatta kendinden klipsli çerçevelerden bulabilirseniz onlar daha şahane olurdu. O tarz çerçevlerde klipsler emanet gibi durmuyorlar ve takıp çıkartması çok pratik.

Merak ettiğim, bunca toplanan profesör heyetinin amacı neydi? Nadir görülen bir rahatsızlık için bilimsel çalışma mı yapıyorlar? Bir de sipariş ettikleri camın parasını sizden mi alacaklar? Evetse ne kadar alacaklar?

Alıntıları Göster
    quote:

Valla hocam bu hastalık çok nadir görülen bir hastalık değil. Hatta Avrupa da kanunu bile var televizyon programları belli bir Hz aralığında görüntü titremesi varsa seyirciyi uyarmak zorunda. Hatta çoğu bilgisayar oyunlarında oyun açılışlarında epilepsi uyarısı yapmak zorunda. Türkiye'de böyle bir kanun yok.

Türkiye'de de benim gibi bu dertten yakınan bir çok hasta var, fakat o hastaların arasında sadece ben bu gözlüğü istiyorum benimki bir örnek teşkil ederse ve başarılı olurlarsa diğer hastalara da bu gözlüğü kullandıracaklar.
    heyetin çoğu nöroloji doktorlarından oluştu arada sadece bir kaç tane göz doktoru vardı o göz doktorlarından biri gözlük camını sipariş etti.
    ben bu camı alıp gözlükçüye götürüp çerçeve montajı yaptıracağım. çerçeve montaj ve çerçeve seçim işi bana ait camı fakülte ödeyecek.

Keşke senin ilk önerdiğin drivewear gözlük camını alsaydım onda hem polarize de vardı beni yanıltan çorludaki nöroloji doktorum oldu.
    hayatımda ilk defa gözlük kullanacağım o yüzden terimleri yanlış söylüyor olabilirim.

gözlüğün altına numaralı Extractive cam bu gelecek olan mavi camları gözlüğe klips yaptıracağım.
    eğer ışığa karşı hassasiyetim azalırsa her 6 ayda bir zaten doktora gidiyorum. gidince yaşadıklarımı anlatıp gelişme var mı diye bakacaklar.
    eğer sonuç alırsak diğer hastalarda bu gözlük camını kullanacaklar. şu an kobay olduk diyebilirim.

sonuç alırsam bunu bu forumda da paylaşıcam. fotosensitiv epilepsi arkadaşlarıda bilgilendircem.

• Baybety B kullanıcısına yanıt
    Peki, geçmiş olsun. İnşaAllah güzel gelişmeler olur ve rahatsızlığınızı gideren cam olur bu yapılanlar...

Bu arada bilgi olarak söyleyeyim. O mavi klipslerin fiyatı 140€ Zeiss'te (gerçi zannetmiyorum ki, başka bir firmada bu klipslerden olsun)
  • Gözlükçü gözlüğü takarak alıyor da onun için sordum. gözlüğe işaret koyuyor kimisi kalemle. kimide bilgisayarlı makinelerle yapıyor. bu bahsettiklerimde pupilla alma işlemi değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaster2005 -- 22 Ağustos 2013; 9:48:56 >
  • Evet, ama pupilla almak için gözlüğe gerek yok. Muayeneye girildiğinde göz numaralarını çıkartan optik cihaz zaten PD yi her türlü ölçüyor. Ki, bu işi gözlükçü hakkıyla yapsa da hasta göremeyince ya da rahatsızlık duyduğunda hemen suçlu gözlükçü oluyor : Odaklar yanlış!

• Bin lira civarinda veremem bir cam icin malesef. Dun bir gozlukcu visionart 1.74 mm icin ona maliyetinin 285 lira oldugunu soyledi bu dogru mu? Bir de goz muanesinde doktorum gozlerin birini kapatarak olcum yapmadi ikiside cikti ve 6 ekran fela okuttu bana az gbi geldi ama bilemiyorum sonra damla doktu ve bir makimede olcum yapti sanirim ona gore yazdi bunum icin ne dusunuyorsunuz icimde bir kusku olustu

• quote:

Evet, ama pupilla almak için gözlüğe gerek yok. Muayeneye girildiğinde göz numaralarını çıkartan optik cihaz zaten PD yi her türlü ölçüyor. Ki, bu işi gözlükçü hakkıyla yapsa da hasta göremeyince ya da rahatsızlık duyduğunda hemen suçlu gözlükçü oluyor : Odaklar yanlış!

Sağ göz +1 silindirik (daimi), sol göz - 0.75 seferik (daimi)

ne önerirsiniz

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.