Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tüm yorum yapan ve fikir veren herkese, konuyu açana extradan tşkürler...

Benim sorum ve sorunum birazcık daha özel diye düşünüyorum (tüm yorumları sayfa sayfa okumadım)

konuyla ilgili bilgisi olan herkesten teknik destek istiyorum,

benim sol gözüm görmüyor, sağ gözümde -10 miyop bide 1,5 astikmat
    şimdi ben her defasında Gözlük yaptırırken iki cam için aynı parayı ödüyorum ve hiç bir fiyat avantajım olmuyor
    Benim sormak istedeğim teknik olarak SOL göz için aynı markanın fakat daha ucuz bi camını yaptırıp kullanamazmıyım...
    ben şu günlerde HOYA,ZEISS, NIKON arasında bi seçim yapıp en inceltilmiş, FREEFORM teknolojili bir cam yaptırmak niyetindeyim...
    İzmirde yaşıyorum, ve bana bu konuda yardı edebilecek arkadaşlardan yardım talep ediyorum.. herkese iyi çalışmalar, umarım doğru aktarabilmişimdir derdimi...

• quote:

Orijinalden alıntı: raga75

Arkadaşlar tüm yorum yapan ve fikir veren herkese, konuyu açana extradan tşkürler...

Benim sorum ve sorunum birazcık daha özel diye düşünüyorum (tüm yorumları sayfa sayfa okumadım)

konuyla ilgili bilgisi olan herkesten teknik destek istiyorum,

benim sol gözüm görmüyor, sağ gözümde -10 miyop bide 1,5 astikmat
    şimdi ben her defasında Gözlük yaptırırken iki cam için aynı parayı ödüyorum ve hiç bir fiyat avantajım olmuyor
    Benim sormak istedeğim teknik olarak SOL göz için aynı markanın fakat daha ucuz bi camını yaptırıp kullanamazmıyım...
    ben şu günlerde HOYA,ZEISS, NIKON arasında bi seçim yapıp en inceltilmiş, FREEFORM teknolojili bir cam yaptırmak niyetindeyim...
    İzmirde yaşıyorum, ve bana bu konuda yardı edebilecek arkadaşlardan yardım talep ediyorum.. herkese iyi çalışmalar, umarım doğru aktarabilmişimdir derdimi...

Selamlar,

Her seferinde aynı parayı veriyorsanız iki cama da gözlükçünüz biraz kötü niyetli ve siz de ona çok güvenmişsiniz. Görmeyen göz üzerine inceltilmiş vs. cam yapmanın manası yok. Zira inceltilmemiş 5-6 numaralı bir cam takılabilir. Hem kalınlık yakın olur birbirine hem de maliyeti çok düşük olur.

Gittiğiniz zaman gözlükçüye tek cam siparişi verin ve diğer cam için inceltilmemiş, ama antirefle kaplamalı bir cam yaptırın. O indekste Seiko ve Essilor'da biasiferik camlar var. Tane fiyatı 900-1000 civarı. İndirimle ne kadara gelir bilmem. Aldığınız yere o camları da sorun. Tek gözden alabildiğiniz kadar iyi bir görüş ve incelik sağlamaya çalışın. Bu sayılan markalar zaten Freeform teknolojisini kullanıyorlar. Yalnız şunu da söylemek gerek ki, Freeform teknolojisini bulan firma Seiko'dur.

• sevgili arkadaşlar 20 seneyi aşkın gözlük kullanıcısı olarak cam konusunda zeiss kaliteli ama çok pahalı hoya güzel daha uygun seiko camı bilmiyorum çerceve olarak titanyum faset en kullanılışlı , marka olarak shulette en kalitelisi.Gece görüş gözlüğü işin hikayesi herhangi derecesiz antirefle cam en güzeli.Bu arada trans cam hoyanın ki çok kullanılışlı fakat fiyat hali hazırda pahalı ama değer bence hem güneş gözlüğü derdinden kurtuluyorsunuz.İŞbir vision art marka camları berbat 3 defa cam değiştirdim birde ilgisiz bir firma organik anti rafle derdeceli cam 160 tl para verdim yazın kumsalda güneşten billur billur oldu bir daha değiştirm ilk düşmede kırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatroshaski -- 23 Şubat 2012; 15:16:46 >
  • Vision Art Alman markası demişti gözlükçü. Değil mi?
  • işbir üretici firma ankara da vision art markası bu firmanın.Gözlükçüler ya yalan yanlış bilgi veriyorlar yada bilmiyorlar.
  • İyi günler
  • Reçetem'de

Uzak Sağ: -5.00
    Sol: -5.50

organik,Anti-refle Monofokal yazıyor.

Gözlükçüye gittim 1,60 inceltilmiş Fujima cam +çerçeve+Anti refle kaplama 330 TL dedi.

sizce uygun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vitto

Reçetem'de

Uzak Sağ: -5.00
    Sol: -5.50

organik,Anti-refle Monofokal yazıyor.

Gözlükçüye gittim 1,60 inceltilmiş Fujima cam +çerçeve+Anti refle kaplama 330 TL dedi.

sizce uygun mu?

Çerçevenin ne olduğuna bağlı.
  • Arkadaşlar konuyu baştan sona okuyamadım ancak yüksek fiyatlar görüyorum.
    sol -7.25
    sağ -7.75
    HOYA 1.67 eynoa camları çiftine 350TL ödeyerek aldım. Liste fiyatı 370x2= 740TL
    Yani liste fiyatının %50sinden daha ucuza alınabilir. Tabi doğrudan pazarlık yeteneğine bağlı bi durum.
    AVM optikleri tercih etmemenizi öneririm İstanbulda olanlar için Sirkeci en uygun yer
  • Fujima iyi bir cam çeşidi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkan33

Arkadaşlar konuyu baştan sona okuyamadım ancak yüksek fiyatlar görüyorum.
    sol -7.25
    sağ -7.75
    HOYA 1.67 eynoa camları çiftine 350TL ödeyerek aldım. Liste fiyatı 370x2= 740TL
    Yani liste fiyatının %50sinden daha ucuza alınabilir. Tabi doğrudan pazarlık yeteneğine bağlı bi durum.
    AVM optikleri tercih etmemenizi öneririm İstanbulda olanlar için Sirkeci en uygun yer

Hocam okumamışsınız hakikaten. Eynoa 250 lira diye çok belirttik. Sirkeci'yi tavsiye ettiğinize göre oradan almissiniz. 350'ye %50 yapmışlar ama piyasa fiyatının 100 lira üstünde kalmışlar.
  • acizcool hocam selamlar.Burada bizleri aydınlattığın için çok teşekkürler.Bir soru sormak istiyorum sana cevaplarsan sevinirim.

Gözlük konusunda epey bilgisizim.Geçenlerde ikinci gözlüğümü aldım.Birincisi çok sıradan emekli sandığından yazılan reçeteyle alınıp 20-30 lira üzerine eklenmişti ve 3 seneden fazla kullandım.

Şimdikini güzel kaliteli olmasını istedim.Araya tanıdık sokarak sirkeciden aldım 250 TL ye ve sgk dan yazılmış reçeteyle beraber.

Çerçeve olarak alpino 4003 titan C01 seçtim.Çerçevesiz ve titanyum olduğu söylendi.Yan kısım ları baya esnek bir şekilde ve hafif baya.

Camlar Tor-ex skyline 1.56 yazıyor kağıtlarda bunlar kullanılmış.

Numaralar da -1.50 -1.50 180 -1.00 -1.00 170
    33,5 34 yazıyor aynı bu şekilde.Sizce fiyat ve seçim olarak nasıl hocam.Bilgi verirmisiniz.

• alttaki rakamlarda sağ cyl 33,5 sol sph 34 müş
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımsewer

acizcool hocam selamlar.Burada bizleri aydınlattığın için çok teşekkürler.Bir soru sormak istiyorum sana cevaplarsan sevinirim.

Gözlük konusunda epey bilgisizim.Geçenlerde ikinci gözlüğümü aldım.Birincisi çok sıradan emekli sandığından yazılan reçeteyle alınıp 20-30 lira üzerine eklenmişti ve 3 seneden fazla kullandım.

Şimdikini güzel kaliteli olmasını istedim.Araya tanıdık sokarak sirkeciden aldım 250 TL ye ve sgk dan yazılmış reçeteyle beraber.

Çerçeve olarak alpino 4003 titan C01 seçtim.Çerçevesiz ve titanyum olduğu söylendi.Yan kısım ları baya esnek bir şekilde ve hafif baya.

Camlar Tor-ex skyline 1.56 yazıyor kağıtlarda bunlar kullanılmış.

Numaralar da -1.50 -1.50 180 -1.00 -1.00 170
    33,5 34 yazıyor aynı bu şekilde.Sizce fiyat ve seçim olarak nasıl hocam.Bilgi verirmisiniz.

Hayırlı olsun gözlüğünüz.

Hocam keşke almadan önce sorsaydınız daha faydalı olurduk. Alpino çerçeveleri severim.Çerçevenizde kırık çıkık vs. olsun hemen değiştirirler parçasını ya da değişim gerekiyorsa yenisini verirler. Çerçeveleri de güzeldir. Fiyat olarak en son 200 lira civarı diye hatırlıyorum. Bir yıldan fazladır satmıyorum. Camlarda 120 desen 320 yapar. 320 liradan reçete hakkınız olan 40 lirayı düşünce 280 kalır. 30 lira inmişler demektir bu da. Çerçeve fiyatı 200 liraysa hala tanıdığınız size bir şey kazandırmamış bu işten.

Sirkeci'de alışveriş yaparken dikkatli olmak gerek.

• tesekkur ederim hocam bilseydim boyle konu oldugunu sormazmiydim.sonradan gördüm.baya bi indirim yapmis gibi gostriyo bide.neyse baska yerdende pek ucuza alamazdik herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımsewer

tesekkur ederim hocam bilseydim boyle konu oldugunu sormazmiydim.sonradan gördüm.baya bi indirim yapmis gibi gostriyo bide.neyse baska yerdende pek ucuza alamazdik herhalde.

Dediğim gibi, ben çerçevenin etiket fiyatını 200 TL baz alarak söyledim. Daha yukarıda bir fiyatsa verdikleri rakam daha normal olacaktır. Kimsenin günahını almak istemem. Belki de çerçeve fiyatı 300 liraydı.

Yapacak bir şey yok hayırlı olsun demekten başka.
  • Arkadaşlar yaklaşık 13 senedir gözlük kullanıyorum, gözlerimin 2 side 1.25 miyop. şimdiye kadar çok gözlük değiştirmedim, son ve halen kullandığım gözlüğüm neredeyse 6 yıl oldu camları biraz çizildi ama memnunum.

Sormak istediğim konu; elimde 3 tane çerçeve var (tam çerçeve) kendim yurtdışından gelirken beğendim aldım biraz ucuza geldi diyebilirim. Ben bu çerçevelere cam taktırmak istiyorum ama öyle abartılı birşey olmayacak bütçeyi sarsmayacak şekilde kaça ve nereden temin edebilirim?? şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Arkadaşlar yaklaşık 13 senedir gözlük kullanıyorum, gözlerimin 2 side 1.25 miyop. şimdiye kadar çok gözlük değiştirmedim, son ve halen kullandığım gözlüğüm neredeyse 6 yıl oldu camları biraz çizildi ama memnunum.

Sormak istediğim konu; elimde 3 tane çerçeve var (tam çerçeve) kendim yurtdışından gelirken beğendim aldım biraz ucuza geldi diyebilirim. Ben bu çerçevelere cam taktırmak istiyorum ama öyle abartılı birşey olmayacak bütçeyi sarsmayacak şekilde kaça ve nereden temin edebilirim?? şimdiden teşekkürler

150 liraya 3 çift organik antirefle cam yaptırılır. 150 tl butcenizi sarsacaksa bütçeniz düzenlene kadar bekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Arkadaşlar yaklaşık 13 senedir gözlük kullanıyorum, gözlerimin 2 side 1.25 miyop. şimdiye kadar çok gözlük değiştirmedim, son ve halen kullandığım gözlüğüm neredeyse 6 yıl oldu camları biraz çizildi ama memnunum.

150 liraya 3 çift organik antirefle cam yaptırılır. 150 tl butcenizi sarsacaksa bütçeniz düzenlene kadar bekleyin.

Benim için iyi bir rakam, konu genelinde çoğu marka için yüksek fiyatları görünce acaba 50 tl ye alınacak bir çift cam çok mu dandik olur gibi düşünmeye başlamıştım.

• Oncelikle boyle bi konu actigi icin, acan arkadasa sonsuz tesekkurler. Benim de bir sorum olucak. Cuma gunu camlari degistirmek icin optikciye gittim. Hoya ve zeiss icin 300 tl uzerinde fiyat verdi. Fakat hemen hazir olamayacagi icin essilor marka cam taktirdim bende. Abbe degeri ve kaplamasi hakkinda bilgi sahibi degilim. Crizal cam takilacagini soyledi. Hoya kadar kaliteli oldugunu soyledi. Cerceve de aldim yaninda, versace 3142 modeli. Eski cercevemede alternatif olarak ayni camlardan takicaklar. Hepsine 320 tl odedim. Camlarin tek fiyatina 75 tl ama ikisini 75 e takicam dedi. Eski cercevem icin ucret almiyacagini soyledi. Sonuc olarak benim de icime suphe dustu simdide. Acaba takacagi camlar kotumudur? Kalitesiz cam taktigini nasil anlarim? Herhangi bi optikciye gotursem soylerler mi yoksa kotulemek amaciyla yanlis mi bilgilendirirler? Yardimci olursaniz sevinirim. Recete optikcide kaldi ama aklimda kalanlar; miyop 1,25 1,50, astigmat 0,25. Degerler bunlar.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.