Şimdi Ara

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
0
Favori
152.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Arkadaşlar merhaba,

TIVIBU'nun VESTEL setup box'ını (ip4800) bir gün denedikten sonra kilitlenmeler ve kanal geçiş yavaşlığı yüzünden şikayette bulundum.
    dün akşam airties air 7120 modeli başka bir setup box getirdiler.

cihaz hem vestel'inkinden çok daha stable, ham de çok daha hızlı, ayrıca görüntü kalitesinde de bariz bir fark var.

Ayrıca internette incelediğim kadarı ile airties air 7120 modeli setup box, opsiyonel olarak kendi içinde wireless yeteneği ile gelebiliyormuş. ama eminim tivibu'nun sağladıklarında bu özellik yoktur.
    http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%207120&ci=4&dil=eng

Ayrıca airties'in web sayfasında anlatıldığı kadarı ile bu aletler usb wireless adaptör uyumluymuş. yapılması gereken tek şey yüksek hız destekleyen wireless adaptör almak.

benim merak ettiğim bunu deneyen kimse var mı forumda??

şimdiden teşekkürler.

Hocam onu ben de emrak ediyorum da .. bir de bu hd filmleri izlenme şansınız oluyor mu bir iki sn mozaiklenme görüyorsunuz ve siya hekranda donuyor. Airties'ta...

• TİVİBU EV ALACAKLARA UYARIM:
    1- TV izlemek için bir cihaz almayı düşünüyorsanız ilk önceliğiniz uydu receiver almak olsun eğer merak ediyorsanız alternatif olarak tivibu ev'i tercih edin.
    2- Eğer abone oldunuz ama henüz kurulum yapılmadıysa getirilen cihaza öncelikle bir bakın eğer üzerinde VESTEL yazıyorsa anında geri çevirin ve kurulumu yaptırmayın hatta bu rezalet cihazı birdaha eve bile sokmayın yoksa azda olsa tv izleme keyfiniz varsa o da kalmayacaktır. Yok ben sabırlıyım derseniz o sizin bileceğiniz iş.
    Ben bu cihazın hiçbir artısını göremedim. Kanal geçişleri ve menülerde dolaşımın yavaş olması, kumandayı geç algılaması ve takılması, görüntü kalitesinin berbatlığı, sesin kendi kendine kısılıp artması yani bütün olumsuzluklar bu cihazda toplanmış.

Siz siz olun bu yazdıklarımı sakın kulak ardı etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aessoydan

TİVİBU EV ALACAKLARA UYARIM:
    1- TV izlemek için bir cihaz almayı düşünüyorsanız ilk önceliğiniz uydu receiver almak olsun eğer merak ediyorsanız alternatif olarak tivibu ev'i tercih edin.
    2- Eğer abone oldunuz ama henüz kurulum yapılmadıysa getirilen cihaza öncelikle bir bakın eğer üzerinde VESTEL yazıyorsa anında geri çevirin ve kurulumu yaptırmayın hatta bu rezalet cihazı birdaha eve bile sokmayın yoksa azda olsa tv izleme keyfiniz varsa o da kalmayacaktır. Yok ben sabırlıyım derseniz o sizin bileceğiniz iş.
    Ben bu cihazın hiçbir artısını göremedim. Kanal geçişleri ve menülerde dolaşımın yavaş olması, kumandayı geç algılaması ve takılması, görüntü kalitesinin berbatlığı, sesin kendi kendine kısılıp artması yani bütün olumsuzluklar bu cihazda toplanmış.

Sana fazlasıyla katılıyorum aessoydan.Aynı sorun bende de var.Pazar günü Vestel'in kutuyu taktılar.Senin de dediğin gibi hiç stabil değil.Çok takılıyor ve kumandaya çok geç cevap veriyor.
    Bununla ilgili mail attım ancak cevap gelmedi.Ben de az önce müşteri hizmetlerini aradım.Şikayetimi dile getirdim.Çok takıldığını kumandaya geç cevap verdiğini ve seçizle bölümünde ücretsiz filmleri açmıyor.Bunu söyledim bana ne dese beğenirsiniz.Sizin 9.90 TL'lik te film izleyemezsiniz.Ne demek dedim.Orada ücretli ve ücretsiz filmler var buna ne diyeceksiniz dememe rağmen verecek cevap bulamadı.Hatta farz edelim ki öyle dedim.Ben oturup bütün film satın izleyecem dedim.Tıs ses yok.Bu kadar bilgisiz cahil insanları oraya oturtuyorlar.
    Vestel olayaını ben daha önce bileydim taktırmazdım.Şimdi tekrar arayacağım değiştirin diyecem.Yok olmaz derlerse canları bilir.Süre sonunda kapatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesem

quote:

TİVİBU EV ALACAKLARA UYARIM:

Sana fazlasıyla katılıyorum aessoydan.Aynı sorun bende de var.Pazar günü Vestel'in kutuyu taktılar.Senin de dediğin gibi hiç stabil değil.Çok takılıyor ve kumandaya çok geç cevap veriyor.
    Bununla ilgili mail attım ancak cevap gelmedi.Ben de az önce müşteri hizmetlerini aradım.Şikayetimi dile getirdim.Çok takıldığını kumandaya geç cevap verdiğini ve seçizle bölümünde ücretsiz filmleri açmıyor.Bunu söyledim bana ne dese beğenirsiniz.Sizin 9.90 TL'lik te film izleyemezsiniz.Ne demek dedim.Orada ücretli ve ücretsiz filmler var buna ne diyeceksiniz dememe rağmen verecek cevap bulamadı.Hatta farz edelim ki öyle dedim.Ben oturup bütün film satın izleyecem dedim.Tıs ses yok.Bu kadar bilgisiz cahil insanları oraya oturtuyorlar.
    Vestel olayaını ben daha önce bileydim taktırmazdım.Şimdi tekrar arayacağım değiştirin diyecem.Yok olmaz derlerse canları bilir.Süre sonunda kapatırım.

Bende geçen gün Vestel'e okkalı bir mesaj gönderdim dün aradılar cihazın seri numarasını istediler bugün de seri numarayı gönderdim bakalım ne yapacaklar.

• Ben bu cihazı Vestel'in sitesinde bulamadım.Ancak Airties'ınki var.
  • Arkadaşlar, önceki sayfalarda görebileceğiniz gibi, bana da ilk gelişlerinde VESTEL getirdiler.
    İlk gün yaşadıklarım:
    1- menuler arasında geçişlerin ÇIOK yavaş olması
    2- menude aşağı yukarı gezerken herşeyin donması sonrada tekrar ve hızlı hızlı devam etmesi
    3- Seç İzle'deki "bedava" filmleri izle dediğimde başlatmaya çalışması ama başlatamaması
    4- Tekrar İzle'de "ileri sar" dediğimde kilitlenip kalması (reklamları atlayamamak)
    5- cihazın kumandasından kapattıktan sonra açmak için power düğmesine bastığımda cihazın açılmaması, arkasındaki güç bağlantısını söküp tekrar takınca açılması(çok uzun sürede)

ertesi gün aradım ben bu cihazın değiştirilmesini istiyorum dedim. Aynı akşam airties air 7120 getirdiler. 4-5 gündür son derece memnunum. VESTEL'de yaşadığım hiçbir problemi bunda yaşamıyorum.

bir de daha önceki mesajlarımda bahsettiğim "wireless dongle desteği" olayını çözebilirsem muhteşem olacak :D

• Ben değiştirin desem bile şuan için değişme imkanı yok çünkü kurulumu yapan firmanın elinde başka cihaz yokmuş hep vestel geldi dediler.
  • quote:

Ben değiştirin desem bile şuan için değişme imkanı yok çünkü kurulumu yapan firmanın elinde başka cihaz yokmuş hep vestel geldi dediler.

hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama ben Ankara'dayım ve bana airties getirdiler.
    Üstelik ilk kuruluma geldiklerinde şu anda elimizde sadece VESTEL var dedikleri halde ertesi gün airties'ı getirip taktılar.

bence baskı yapın sizi randevu almak için arayan numarayı arayıp, "TTNET'in müşteri hizmetlerini aradım elinizde olması gerektiğini söylediler" diyerek blöf yapın, s"izi TTNET'e şikayet edeceğim" deyin.

eminim bir airties yaratıp getirirler.
  • Bugün tekrar aradım TTNET'i cihazı değiştirin dedim.Kayıda aldılar.Bir süre sonra servis aradı.Sorunun ne olduğunu sorduklarında M@ni@C arkadışımızında yukarıda bahsettiği şikayetleri ilettim.Ellerinde Vestel olduğunu ama merkez bir görüşelim dediler.Tekrar beni aradıklarında yarın gelip değiştireceğiz dediler.
    Bir de kesinlikle müşteri hizmetlerinde çalışan elemanların çoğu şeyden haberi olmadığını düşünüyorum.Bugün yaptığım ikinci eleman da Seç-İzle'de siz film izleyemezsiniz dedi.Neden dedim.Çünki siz 9.90 TL'lik pakettesiniz dedi.Ben de ne alaka dedim.Ücretsiz filmler var dedim.Yine aynı cevabı aldım.Bu kadar bilgisizlik olur mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesem -- 16 Şubat 2012; 15:37:52 >
  • msj bulunsun
  • -Bugün aradılar Tivibu Ev tanıtımı yaptılar. Ayda 9,90 a cihaz+kurulum+ilk 2 ay bedava 12 ay taahhüt dediler.
    -Birçok SD ve DH kanal , sevdiğiniz programları tekrar izleme gibi olanakları var dedi. Dedim ekstra para versem ekstra kanallar varmı? Yok tek liste var dedi. Azıcık araştırdım daha fazla paraya ek kanallar varmış. :)
    -HD kanallar diye ballandıra ballandıra anlatıyo bana verecekleri sadece TRT HD onu zaten evdeki tvnin DVB-S2 alıcısı ile izleyebiliyorum :) Burada bir kandırmaca var.
    -Herşeye rağmen hanımın kaçırdığı dizileri daha sonra izlemesi ve o bir kanal izlerken bende uydu alıcısından farklı bir kanalı izlemek istediğimdem almayı düşünüyorum beğenmezsem 40tl verir iptal ettiririm.
    -Ancak sorularım var.
    -Benim adsl için kullandığım tek port kablosuz Airties RT-206 modemim var. Bu da değişecekmi? Evet ise hangi marka ve model modemler geliyor. Hangisini önerirsiniz?
    -Vestel box'ın kötü olduğunu anladım ama Motorola mı yoksa Airties mi iyi?
    -Sizin aboneliğinizde Taahhüt bozunca ne kadar cayma bedeli var?
    -Eleman kurulum cihaz bedava dedi ama bida başımıza Digiturk gibi aktivasyon ücreti çıkarırlar mı?
    -Modeme para alırlar mı?
    -Tekrar izleme olayından memnunmusunuz? Sanki içerik zayıf gibi mesela haber kanallarındaki bir çok tartışma programı yok, NtvSpor'daki La-Liga , TRT deki bundesliga maçlarının tekrarı yok.

Bir aydınlatırsanız sevinirim. Selamlar.

• Eminim bu konuyu ttnet size para vererek açtırttı.
  • TTNET birşeylet yapmak istiyor ancak tam yapamıyor, sanki özel sektör değil devlet firması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

-Bugün aradılar Tivibu Ev tanıtımı yaptılar. Ayda 9,90 a cihaz+kurulum+ilk 2 ay bedava 12 ay taahhüt dediler.
    -Birçok SD ve DH kanal , sevdiğiniz programları tekrar izleme gibi olanakları var dedi. Dedim ekstra para versem ekstra kanallar varmı? Yok tek liste var dedi. Azıcık araştırdım daha fazla paraya ek kanallar varmış. :)
    -HD kanallar diye ballandıra ballandıra anlatıyo bana verecekleri sadece TRT HD onu zaten evdeki tvnin DVB-S2 alıcısı ile izleyebiliyorum :) Burada bir kandırmaca var.
    -Herşeye rağmen hanımın kaçırdığı dizileri daha sonra izlemesi ve o bir kanal izlerken bende uydu alıcısından farklı bir kanalı izlemek istediğimdem almayı düşünüyorum beğenmezsem 40tl verir iptal ettiririm.
    -Ancak sorularım var.
    -Benim adsl için kullandığım tek port kablosuz Airties RT-206 modemim var. Bu da değişecekmi? Evet ise hangi marka ve model modemler geliyor. Hangisini önerirsiniz?
    -Vestel box'ın kötü olduğunu anladım ama Motorola mı yoksa Airties mi iyi?
    -Sizin aboneliğinizde Taahhüt bozunca ne kadar cayma bedeli var?
    -Eleman kurulum cihaz bedava dedi ama bida başımıza Digiturk gibi aktivasyon ücreti çıkarırlar mı?
    -Modeme para alırlar mı?
    -Tekrar izleme olayından memnunmusunuz? Sanki içerik zayıf gibi mesela haber kanallarındaki bir çok tartışma programı yok, NtvSpor'daki La-Liga , TRT deki bundesliga maçlarının tekrarı yok.

Bir aydınlatırsanız sevinirim. Selamlar.

hocam ttnet in internet paketlerinde iptal edeersen şu kadar para ödersin şu olur bu olur herşeyi yazmışlar sitelerinde ama

tivibu nun sitesinde taahhüttür kullanım koşullarıdır hiçbirşey yok göremedim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: ****tv.com

TV KARTINI ARATMAYAN İNTERNET ÜZERİNDEKİ BİRÇOK TV YE ULAYTIRAN PROGRAM Smarttürk WebTV

> Smarttürk WebTV

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme

Yukarıdan indirebilirsniz...

600+ Üzeri TV KANALI

300+ Radlosu

1000 Lerce Yerli Ve Yabancı Filmler

1000 Lerce Dizi Tekrarları

1000 Lerce Belgesel

1000 Lerce Oyun

1.000.000 Larca Müzik Dinleme+ İndirme

+ VE daha FAZLASI " Smarttürk WebTV " de

Eğlencenin Ta Kendisi " Smarttürk WebTV "

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme

Keşke şu ilanı adam gibi bir Türkçe ile yazsaydınız da smart'ı geçtim Türk oldugunuza ikna olabilseydim.
    ****webTv nedir yahu?
    "Binlerce" yerine "1000 lerce" yazıldığı nerde görülmüş?
    Ya da çoğul kelimeden sonra onu tamamlayan kelimenin de çoğul yazıldığı Türkçe bu ülkenin neresinde konuşuluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tivibuyu uydu, kablo vb sistemlerim olmadığından ve normal hava antenininde tek takabileceğim yerin uygun olmaması nedeniyle atölyemde kullanmak istiyorum, normalde başka secenegim olsa birkac kanal seyredecem diye ttnet e beş kuruş para vermek akıllıca değil, ilk ve sonlarda birkaç sayfayı hızlıca taradım ama güncel olarak belki degişenlerin olabileceginide düşündügümden belki onceden sorulmus birkac sorum olacak,
    1- vestel de ve motorolada harici ses cıkısı var denmiş peki airtiesda varmı? ( malum atolyede toz içinde eski tvleri kullanıyoruz.
    2- taahhüt konusu tivibunun sitesinde acıkca belirtilmemiş, bi kampanya var ama istemezsek kurulum icin para verirmiyiz, suanki durum nedir?
    3- kullanmak istedigim modem tp-link TD-W8960N model ( bir yazıda modemin igmp desteklemesi gerekir yazılmıs, bendeki modemde bu ozellik var gorunuyor), malum bu modem 300luk bide antenlerini yuksek dblerle degistim
    4- airties dede sanırım usb giris var, bu girise realtech cipsetli usb wifi taksam acep calıstırıp ayarlarını yapabilirmiyim.

bu sorular ve farklılarını musteri hizmetlerine sormaya calıstım birkac sorunun cevaplarını aldım , daha sonra gene aradım e gene cevap aldım ama biraz degisik sekilde, en güzeli deneyip kullanan ve belki gercekten uzman olan birisinin cevap verme olasılıgı :D
    tesekkurler.

• dijiturk plus kutusunda vestel yapıyor kumanda her gece 20 kez kitleniyo, bu vestel neyi duzgun yapıyorki tivibu yu duzgun yapsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: worldwidewild

dijiturk plus kutusunda vestel yapıyor kumanda her gece 20 kez kitleniyo, bu vestel neyi duzgun yapıyorki tivibu yu duzgun yapsın.

Vestel markası bundan 15 sene önce çok daha iyiydi ama her geçen gün kalite açısından kötüye gidiyor. Tivibu ya gelince belki şu anda değil ama ileride uydu antenlerden kurtulmak için alternatif olabilir.
  • bu arada dün ciğhazların yazılımı güncellendi ama kanal değişim ekranında çıkan 3 kafadan başka bir değişiklik görmedim..
  • Söyledikleniz Vestel settopbox ile ilgili yani sorun vestel cihazlarda, benim şansıma airties geldi ve airties ile değişim yapanların sorunları düzeliyormuş. Ben memnunum açıkçası...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.