Şimdi Ara

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
0
Favori
152.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Biraz once aradilar, 1 Ay bedava gelelim kuralim dedimler, ama soyle bir oaly var tam 1 ay sonra 26'sinda Turkiye' de olmayacagim, iptal etmek icin ne yapmam gerekecek.
    Tam bir ayı doldurmak zorunda değilsin. Baktın kafana yatmadı 20.günde 25.günde vs. iptal ettirirsin. Servis elemanlarının bana söylediği cihazların kutusunu atmayın, iptal ettirecekseniz herhangi bir tivibu bayisine gidin cihazları teslim edin, iptal olur şeklindeydi.

Hemen burda Turk Telekom binasi var orasi olur mu
  • Onu bilemiyorum dostum. Yakınsa müsait olduğun bir ara sorarsın...
  • Yorumsuz...

Tivibu Ev'in görüntü kalitesini Test Ettik! video ön inceleme
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Biraz once aradilar, 1 Ay bedava gelelim kuralim dedimler, ama soyle bir oaly var tam 1 ay sonra 26'sinda Turkiye' de olmayacagim, iptal etmek icin ne yapmam gerekecek.
    Tam bir ayı doldurmak zorunda değilsin. Baktın kafana yatmadı 20.günde 25.günde vs. iptal ettirirsin. Servis elemanlarının bana söylediği cihazların kutusunu atmayın, iptal ettirecekseniz herhangi bir tivibu bayisine gidin cihazları teslim edin, iptal olur şeklindeydi.

Al iste ya, suan 444 0 375'i aradim oyle bir kampanya bulunmamaktadir yanlis bilgilendirme diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

g.müdürün bizzat oglu gibi duruyosun :))

bunları yazarken gördüğünü yorumluyorsun ama yetersiz oluyor, " benchmark" lazım yani karşılaştırma lazım,

ilk sayfadaki ornek HD video benı cok sasırttı, mpeg2 Formatında?? tüm hd kanallar uydularda mpeg4(H263) Bile değil ! H264 kullanıyor, Arada 2 Nesil Fark var,

Özetle TEoride KARşılaştırma yapalım,

ilk sayfadaki ornek HD videosu
    TRThd için Mpeg2 9-10 Mbps

Turksat TRThd - H264 13 Mbps
    ki Arkadaşlar bu Data mpeg2 bazında yaklaşık 60-70 Mbps`a denk gelir.
    (buna itirazı olan üstatlar oalcaktır, ama arkadaşlar anlasın diye bu şekilde yazıyorum)

bu kalite farkını Tv buyudukce daha kolay anlarsınız 47inch ve üstü tvlerde 2 goruntuyu yanyana görmek isterdim doğrusu !!!

Tivibu Ev'deki videolar H264 codec ile encode edilmiş Mpg4'tür ve Mpeg2_TransportStream paketleri içerisinde stream edilir...

• Tv yayınlarında hd kanallar dahil pek kesilme yaşanmazken "seç-izle" filmlerinde kesik kesiklikten seyredilemez durumda maalesef.
  • quote:

Tv yayınlarında hd kanallar dahil pek kesilme yaşanmazken "seç-izle" filmlerinde kesik kesiklikten seyredilemez durumda maalesef.

Seç izle'lerde kesik kesik oynama sorununu ilk defa sizden duyuyorum; teorik olarak mümkün olsa da dediğinize inanmak güç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

quote:

Tv yayınlarında hd kanallar dahil pek kesilme yaşanmazken "seç-izle" filmlerinde kesik kesiklikten seyredilemez durumda maalesef.

Seç izle'lerde kesik kesik oynama sorununu ilk defa sizden duyuyorum; teorik olarak mümkün olsa da dediğinize inanmak güç..
    Teoriden çıkıp pratik aşamasına geçtiğim için gördüğüme en azından ben inanmak zorundayım dostum. Mantıksal olarak doğrusu evet beni de düşündürdü. Çok anlamam bu işlerden ama eğer tv yayını olarak hd bile olduğunda nerdeyse sorunsuz bir akıcılık varken, seç-izle bölümündeki daha düşük bit-rate'e sahip sd bir filmin aynı hattı kullanmasına rağmen kesiklik sorunu yaşatması ilginç.

Yalnız şu da var. Meşguliyetlerim sebebiyle tv'ye pek zaman ayıramadım. Belki de bu sorun o saatlik veya günlük bir sorundu. Eğer fırsat bulabilirsem ve sorun hala devam ediyorsa kameraya kayıt yapabilirim. Ondan sonra bir daha değerlendiririz.

• Çekmeye çalıştım. Bugün sanki biraz daha az gibi. Ama yine de videoda takılan yerler ses ve görüntüden anlaşılıyor olması lazım. Youtupe video işlemini henüz tamamlayamadığından seyretme imkanı bulamadım. Birazdan açılır herhalde..
  • Video için alternatif link:
    http://www.vimeo.com/24464556
  • Bu hizmeti geçen ay taktırdım ama takdırdığımın ikinci gününden bu yana rezil oldum te kelimeyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 6 Haziran 2011; 1:21:37 >
  • merhaba
    yaklasık ıkı ay once evdekı dıgıturke alternatıf olarak baglattım tivibu ev platformunu. bugun ıtıbarıyla full paket dıgıyı kapatıp tıvıbuya devam edecegım. tahmınımden cok daha kullanıslı cıktı . bu ucrete karsılık bu hızmet gercekten harıka. ayrıca aynı ekranda test ettıgım ıcın HD yayınları dıgı ye gore cok daha guze. baslangıc paketıne 9 90 oduyordum. belkı 19 luk pakete gececgım. herkese tavsıye ederım.
  • güzel alternatif
  • quote:

Çekmeye çalıştım. Bugün sanki biraz daha az gibi. Ama yine de videoda takılan yerler ses ve görüntüden anlaşılıyor olması lazım. Youtupe video işlemini henüz tamamlayamadığından seyretme imkanı bulamadım. Birazdan açılır herhalde..

Evet 2 yerde takılma oluyor ilk seferde makrobloklanma bant genişliğinin o andaki durumuyla alakalı fakat 2. takılma normal gözükmüyor; Set-Top-Box'ınız Vestel marka mı?

Bir de sormayı unuttum; filmin adı nedir acaba ben de bir analiz edeyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 1 Haziran 2011; 1:19:34 >

• Filmin adı zannedersem "Mektup" tu hocam. 12 dakikalık kısa bir film. Yalnız sorun bu filme has değil. Bir kaç gün önce ben evde yokken eşim misafirlerle birlikte romantik komedi tarzı bir film seyretmek istemiş "kesiklikten" izleyemedik dedi. Onun üzerine ben Sin City gibi bir kaç film daha denedim aynı durum vardı. Ve inan çok daha fazla idi bu kesiklikler. Ortalama 5-6 sn.de bir diyebilirim.

Cihaza gelince evet Vestel. Merak ettim başka marka cihaz veriliyor mu? Veriliyorsa işin içinde bir insan olarak diğer marka ile Vestel'i karşılaştırabilir misin? Çünkü bendeki Vestel de biraz stabilite sorunu var gibi. Bir önceki sayfada bir kaçına değinmiştim.

Bu arada belki beni hep eleştiriyor olarak görebilirsin ama benim niyetim bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Niyetim de samimidir. Hatalar düzeltilirse ben memnun olurum, falanca memnun olur sonunda hizmet verenlerde mutlu olur.

• Bir de hocam...

Önceki mesajlarıimı okuduysan görüntü kalitesinden memnun olmadığımı görmüşsündür. Şu ana kadar Crea HD uydu alıcısı kullanıyordum. Direkt Turksattan seyrediyordum. Ona göre tivibu'nun görüntüsü hem netlik hem de renk tonlaması açısından daha kötü. Bunun sebebi sizin yolladığınız paketlerin kalitesinin uydudaki orijinal yayına göre aşağıda olması mı yoksa verilen recevier'ın görüntü işlemesindeki başarısızlığından mı kaynaklanıyor.

Diğer bir değişle siz atıyorum uydudaki atv kanalının orijinal ham görüntüsünü bir işleme tabi tutup boyutunu dolayısıyla kalitesini düşürüp mü yolluyorsunuz. Yoksa ham görüntüye dokunmuyorsunuz da bu kayıp vestel cihazdan mı kaynaklanıyor?

Belki ben sıradan bir uydu alıcısı kullansaydım, scart ile veya composite kablo ile bağlasaydım hatta küçük ekran bir tv'de seyrediyor olsaydım bu farkı göremiyor olabilirdim. Ama şu an video ile görüntü kalitesi ile hiç ilgisi olmayan birisinin bile farkedebileceği düzeyde bu fark benim durumumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 1 Haziran 2011; 10:42:44 >

• quote:

Filmin adı zannedersem "Mektup" tu hocam. 12 dakikalık kısa bir film. Yalnız sorun bu filme has değil. Bir kaç gün önce ben evde yokken eşim misafirlerle birlikte romantik komedi tarzı bir film seyretmek istemiş "kesiklikten" izleyemedik dedi. Onun üzerine ben Sin City gibi bir kaç film daha denedim aynı durum vardı. Ve inan çok daha fazla idi bu kesiklikler. Ortalama 5-6 sn.de bir diyebilirim.

Cihaza gelince evet Vestel. Merak ettim başka marka cihaz veriliyor mu? Veriliyorsa işin içinde bir insan olarak diğer marka ile Vestel'i karşılaştırabilir misin? Çünkü bendeki Vestel de biraz stabilite sorunu var gibi. Bir önceki sayfada bir kaçına değinmiştim.

Bu arada belki beni hep eleştiriyor olarak görebilirsin ama benim niyetim bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Niyetim de samimidir. Hatalar düzeltilirse ben memnun olurum, falanca memnun olur sonunda hizmet verenlerde mutlu olur.

Takılmanın şifreli içerikten olup olmadığını anlamam için müsayit olduğun zaman bir de Tekrar İzle kayıtlarındaki durumu bildirmen mümkün müdür?

Vestel için MacID'sinin sonu 0 ve 1 ile bitenlerine bugün firmware update yayımlandı, yakın zamanda tüm kutularda yeni firmware olacak, umarım yeni sürümle sorunların azalacaktır..

• İlgin için teşekkür ederim Hocam...

Tonlamadaki fark şöyle ben Sony tv'de sıcak2 diye geçen ayarı kullanırım. Bu ayar ten rengini kanlı canlı yapar. Aynı ayarı kullanmama rağmen yüz renkleri soluk beyaza kaçan durumda. Bu bir örnek. Genel anlamda da sanki renk gamutu daha düşük gibi. Bazı detay renkleri kayboluyor.

Neyse güncellemeleri yapalım bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 1 Haziran 2011; 16:10:32 >
  • Mac adresinin sonu 38 li hocam. Cihaz yazılımı olarak ise 3.3.6 gözüküyor. Mneüde güncelleme ile ilgili bir ayar bulamadım. Belki açılışta kendisi otomatik güncelliyordur diye açtım kapadım ama yeni bir yazılım yüklenmedi. Kurulum yapılırken bir güncelleme olmuştu. Belki de senin bahsettiğin o güncellemeymiştir.

Şimdi tekrar izle bölümüne baktım. Show tv haber programını izlemeye çalıştım. Onda tekleme kesik kesiklik sorunu olmadı.

Ardından seç-izle bölümünden "ACI" adlı filmi açtım. Maalesef ilk gün bahsettiğim kadar olmasa da kesiklik mevcut.

Yalnız bu incelemeleri kısa sürelerde yaptım iş güç nedeniyle. Oturup hepsini izlemedim yani. 4-5 dakikalık kısımlarında gördüğümü yazdım. Bunu da belirtmiş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 1 Haziran 2011; 16:36:42 >
  • quote:

Mac adresinin sonu 38 li hocam. Cihaz yazılımı olarak ise 3.3.6 gözüküyor. Mneüde güncelleme ile ilgili bir ayar bulamadım. Belki açılışta kendisi otomatik güncelliyordur diye açtım kapadım ama yeni bir yazılım yüklenmedi. Kurulum yapılırken bir güncelleme olmuştu. Belki de senin bahsettiğin o güncellemeymiştir.

Şimdi tekrar izle bölümüne baktım. Show tv haber programını izlemeye çalıştım. Onda tekleme kesik kesiklik sorunu olmadı.

Ardından seç-izle bölümünden "ACI" adlı filmi açtım. Maalesef ilk gün bahsettiğim kadar olmasa da kesiklik mevcut.

Yalnız bu incelemeleri kısa sürelerde yaptım iş güç nedeniyle. Oturup hepsini izlemedim yani. 4-5 dakikalık kısımlarında gördüğümü yazdım. Bunu da belirtmiş olayım.

Acı filminin ilk 1.5 dakikası siyah ekran ile başlıyor, çoğu lullanıcı bu konuda arıza kaydı bırakıyor; off topic belirteyim.

Güncelleme sonrası umarım sorunlarınız çözülür, iyi akşamlar.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.