Şimdi Ara

Özel Haber: Samsung, AMD tabanlı sistemler de sunmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="Özel Haber: Samsung, AMD tabanlı sistemler de sunmayı planlıyor"

Yeni nesil işlemcileriyle birlikte daha fazla sayıda bilgisayar üreticisiyle çalışmaya başlayan AMD, pazardaki iş ortaklarının sayısını arttıracak gibi görünüyor. Özellikle Fusion işlemcileriyle birlikte üreticilerin dikkatini çeken ve yeni nesil netbook'larda kendisine yer bulmaya başlayan AMD, Acer, HP, Sony ve Lenovo gibi üreticilerle olan bağını geliştirmiş durumda. Ancak henüz AMD ile platform bazında çalışma içerisinde bulunmayan üreticiler de bulunuyor. İşte bunlardan birisi olan Samsung, yıl içerisinde bu durum değiştirebilir.

Samsung'un Ortadoğu ve Kuzey Afrika için her yıl geleneksel olarak düzenlemeyi planladığı "Samsung Forum" etkinliğinin ilki İstanbul'da devam ediyor. Etkinlik kapsamında bir araya gelme fırsat yakaladığımız Samsung yöneticileriyle, yeni nesil ürünler ve pazarın durumuyla birlikte gelecek planları ve firma stratejileri üzerine de konuştuk. Samsung Electronics Türkiye IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep ile yaptığımız röportajda, firma olarak hem yerel bazda hem de küresel ölçekte AMD ile görüşme halinde olduklarını ve görüşmelerin sene sonuna doğru sonuçlanabileceğini belirtti.

Bilindiği üzere AMD'nin güncel ürün gamında yer alan Fusion işlemciler, netbook'lar ve giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlarda kullanılıyor. Ancak firma, Haziran-Temmuz döneminde üst seviye dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı L1ano kod adlı Fusion işlemcilerini ve yüksek performanslı masaüstü bilgisayarlar için Bulldozer kod adlı yeni nesil işlemcilerini pazara sunacak. Yol haritasından da anlaşılabileceği üzere Samsung, AMD tabanlı sistemler için firmanın yeni ürünlerini pazara sunması bekliyor gibi görünüyor.

Netbook satışlarında yakın vadade Asus'u geçerek Acer ile mücadele etmeyi, daha uzun vadede ise pazar lideri olmayı hedefleyen Samsung'un AMD tabanlı sistemler sunması, AMD'nin pazardaki payına da ciddi katkı yapabilir zira Samsung dağıtım ağı ve bulunduğu pazar sayısı açısından düyanın en büyük isimleri arasında yer alıyor. Henüz Apple ve AMD tarafından resmi olarak doğrulanmış olmasa da, Samsung gibi Apple'ın da yılın ilerleyen aylarında AMD tabanlı sistemler sunacağı iddia ediliyor.

Barış Kestep'in AMD tabanlı sistemler için yaptığı açıklamaları da içeren video röportajımız; 

• AMD Samsungu sırf prestij amaçlıda olsa ikna etmeli...kaymağını zaten yiyecektir...
  • Fusionlu, biraz uygun fiyatlı, 6 saatten uzun pili giden, 11" ve videodaki tasarıma sahip bir cihaz yapsınlar hemen alacağım
  • samsung hakikaten açık ara gidiyor.
  • Çok hoş görünüyo çok ince çok şık tebrikler samsung.
  • güzel tasarım ama samsung lap top da hala bir toshiba olamadı mac air book tan esinlenmiş güzel ama temkinliyim ?
  • o kadar teknolojiden bahsediliyor mikrofona bak .D
  • Bir de söylemeden geçmicem. Koskoca bilmem ne müdrünün röportaj verirken elini cebine sokması hiç hoş değil bence.
  • Gelirse iyi olur alternatifler çoğalır.Şu amd notebook tarafına biraz daha yatırım yapması lazım pazarın nerdeyse tamamı intelin.
  • SAMSUNG EN BÜYÜK,KUTLUYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

SAMSUNG EN BÜYÜK,KUTLUYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

Bende seni kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

SAMSUNG EN BÜYÜK,KUTLUYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

Bende seni kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Habere baktım, diyorum Samsung'un zaten AMD'li ürünleri vardı, ne alaka... Bu mesaj kopardı ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

güzel tasarım ama samsung lap top da hala bir toshiba olamadı mac air book tan esinlenmiş güzel ama temkinliyim ?

toshibamı? o dönem kapandı. heleki tr de kimseye toshiba demeyin yazıktır zai olur paraları.
    ve bu arada o macbook air e esinlenilmiş dediğin makina samsungun 9 serisine ait ve tasarım ödüllü. air e esinlenme felan değil onun tam karşılık rakibi ve gayet özgün bi tasarımı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multeci

quote:

güzel tasarım ama samsung lap top da hala bir toshiba olamadı mac air book tan esinlenmiş güzel ama temkinliyim ?

toshibamı? o dönem kapandı. heleki tr de kimseye toshiba demeyin yazıktır zai olur paraları.
    ve bu arada o macbook air e esinlenilmiş dediğin makina samsungun 9 serisine ait ve tasarım ödüllü. air e esinlenme felan değil onun tam karşılık rakibi ve gayet özgün bi tasarımı var.

hocam siz daha 3dfx i unutamamışsınız da kulübe üye olmuşsunuz toshiba devri nasıl kapanıyor?toshibanın %10 pazar payı var samsungun 6 samsung telefonda da appledan esinleniyor tabiki ultrabookta da kim çıkardı ilk ultra booku? apple,mac model?mac air book yiğidi öldürün hakkını yemeyin..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: multeci

quote:

hocam siz daha 3dfx i unutamamışsınız da kulübe üye olmuşsunuz toshiba devri nasıl kapanıyor?toshibanın %10 pazar payı var samsungun 6 samsung telefonda da appledan esinleniyor tabiki ultrabookta da kim çıkardı ilk ultra booku? apple,mac model?mac air book yiğidi öldürün hakkını yemeyin..

bi toshiba olamadı demişsinde toshibayı samsunga kılavuz göstermek çok haksızca samsung bu kulvara yeni girmesine rağmen toshibadan her segmentte çok daha iyi ürünlere sahip. toshiba eskiden yaptığı adıyla satabiliyor. hele tr de yoğun olan modelleri tam bilinçsiz avcılığına dönük ürünler, sony vaio da bu klasmanda.
    esinlenme konusuna gelince ultrabook ve netbook intelin öncülük ettiği platformlardır ve amaç zaten air tarzı ürünlerin üretilmesiydi ssd nin alınabilirleşmesi de katkı sağlamıştır buna. apple belki inteli bu konuda dürtüklemiştir bilemem ama sonuçta dediğim gibi ortada bi platform var ve sahibi intel ve amaç ince hafif notebookların üretilmesiydi bu platformu kullanan her marka air e esinlenmiş dersek haksızlık olur. yani bu sebeple o 9 serisi samsung bi taklit değil kesinlikle kelli felli bi rakiptir air a. 1500tl ye alınabilen casper ultrabooklar dahi var ama 9 serisi ultrabooklar bu şekilde değildir kalite apple standartlarındadır bu seride.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.