Şimdi Ara

MacBook Air katili Samsung 9 serisi dizüstü bilgisayarlar hakkında her şey (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
0
Favori
43.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • satüründe gördüm bu ürünü zannedersem 3.200 küsür fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam
  • Ya arkadaşlar Win7 yi yerden yere vurmuşlar da. Allah aşkına aynı işletim sistemini mi kullanıyoruz.

Ben her haltı yapıyorum da niye bir bk olmuyor. Şimdiye kadar MS ye hep sövdüm. Hatta Vista yı kurmam ile kaldırmam bir oldu. Ama 7 hakikaten güzel yani.

Rahat rahat raid imi kurdum. Sonra SSD ye geçtim hizalama yapmaya bile gerek kalmadı. Gayet hızlı vb.

Ayrıca kaldı ki dizüstünde uygulama açısından Apple öyle cep telefonlarındaki gibi Windows a karşı üstün falan değil yani.

Yok program falana denmiş. Ben rahat rahat istediğim müziği çalamadıktan sonra ne anlamı var o işletim sisteminin. Yani ne yapıyorlar da çökertiyorlar.

Lan OC çekiyorum, 5870 ekran kartı var. 8TB disk bağlı o da yetmiyor + 2TB usb3.0 dan bağlı. İki tane kablosuz oyun kolu bağlı, kablosuz klavye fare vb. Ya OC denemeleri dışında sistem bir kere bile donmadı. Bu nedir anlamıyorum. Cidden bu kadar beceriksiz mi bu Apple kullanıcıları.

Yani yorumlardan sonra anladık Apple nie herşeyi engellemiş durumda. Sen kullanıcıya sadece al nette gez o kadar, sadece şu şu şu programları kullanabilirsin, internetten korsan müzik fala yasak dersen. Tabi hiç bir sorun olmaz. Zira yeteneksiz kullanıcı ayarları karıştırmamış olur. Virüs yazılımcılar bile dikkate almıyor apple ın işletim sistemini. yoksa kırılamadığından falan değil.

Telefonda Android ne ise bilgisayar da ise Windows odur. En azından şimdilik.

Ben bunlaı Windows daha fazla işimi gördüğü için yazıyorum. Ama Apple Fanatikleri de anlasın artık yani dünya onlaın çevresinde dönmüyor. Al diye zorlayan da yok. Ama bana göre de kardeşim Mac çöp.

Adamlar daha iyi donanım koymuş. Malzeme desen zaten gene ala pahallı bir malzeme. Bırakın da azıcık pahallı olsun. Lafım ürüne değil. Sadece apple fanatiklerine biraz durumu anlatayım dedim.

• Bazılarının Apple a garezi nedir? Anlamıyorum. Küçükken elma yiyen bir adam sizi taciz falan mı etti acaba? ne kadar mok atarsanız atın, unutmayın meyve veren ağaç taşlanır.

Son nesil macbook air çıktığında sandybridge ULV işlemci vardıda adamlar kıllık olsun diye mi kullanmadı. Bir sonraki nesil elbet yeni işlemci ile çıkacak. 6-7 aydır piyasada olan bir cihazla daha çıkmamış bir cihazı neden kıyaslayalım ki? Macbook air serisi 2-3 yıldır piyasada, diğerleri muadil ürünleri daha ancak çıkarabiliyorlar. Atom işlemcili bir divx i bile kasılarak oynatabilen kıytırık netbook lardan başka ne yapabildiler şimdiye kadar.

Bir süre macbook pro kullandım. Şunu diyebilirim ki şimdiye kadar kullandığım laptopların tamamı çöplükmüş. Bundan sonrada kesinlikle macbook tan başka laptop düşünmem. Macbookları öyle bir iki senede ağzı burnu dağılıp hoşafa dönen, orası burası yalama olan, zaten 2 saat pil ömrü olup o da bir sene sonra %20 ye düşen cihazlarla karşılaştırmayın. İşletim sistemini hele hiç karıştırmayın. Eğer mac os a alışıp kullanabilirseniz windows un ne kadar rezalet bir işletim sistemi olduğunu anlarsınız.

Bu arada samsung ürünü almadan önce sikayetvar.com daki servis rezaletlerini bi okuyun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 4 Nisan 2011; 18:48:18 >

• Buldum !

Centauri ,

bu apple sevdası nedir çözemedim bunu asla yeremem , lakin sen burada kim apple için aleyhte bir şey söylese ,söylenene cevap yetiştirmen yetmiyor ,söyleyene de tahrik ederek laf ediyorsun sanki kimsenin laf etmeye hakkı yokmuş gibi,

yahu fenalık geldı apple dan.. apple guzel fırma anladık hepımız ergonomı tasarımda ıyı fırma tamam , e sımdı tanrı mı addedelım napalım yanı ,ılla yaranmak zorunda mı mıllet ,apple tercıh etmeme sebeplerı arasında bır yonunu dıgerlerınden eksık ya da yetersız bulma olasılıgı yok mudur ,sizin bakıs acınıza gore bır kısı apple almıyorsa kusur kişidedir , kac tane kusur yukledınız ,fakır ,hesapsız,anlayıssız,kafası calısmayan vs.re

yahu kardesım derın uykuya dalsan senı uyandıracak tek sey "apple'ın ta .xxx.. oyayım!" şeklinde bır ses alarm cınsı bır sey olur herhalde...yahu apple cumle canlılara kurban olsun.

sana sen neden applefan sın bu kadar dıye asla laf edılemez ,hatta raporlama seklınde burada herkese laf anlatıyorsun ,hıc atlamadan ve vazgecmeden bu caba gercekten takdıre şayan ,lakin ben apple'a ılgısızım ,apple'ı begenıyorum ancak onemlı bulmuyorum sımdı kotu ınsan mıyız?

Vaktını ve kanındakını glukozu burada apple ıcın harcayan cumlemıze hayret edıyorum ,bu vakıt ısrafının hesabı sorulur bır yerde herhalde...

dostlar ,apple ı sevelım de o bızı sevecek mı yanı...

@centaurı , apple ıcın uretılen yazılım apple'ın kontrol ve denetımınden gecmıyor mu !! hangı kımyasalı kullanıyorsun bana da soyle ,uyusmak nırvanaya varıp orada kalmak ıstıyorum ,,hayyam 'la tavla oynamak ,her uygun hatunu refika almak...

tovbe tovbe!

• burada herkesin centauriye yüklenmesi yanlış.
    bizim ülkemizde iphone'dan önce apple firmasının adını duymamış çok insan var.
    çoğunluk hiç mac kullanmamış bilmiyor, windows pclerden çok farklı değil sanıyorlar.
    çoğu zaman bu yanılgıya düşülür. İyiyi hiç görmemiş biri kötünün ne kadar kötü olduğunu anlayamaz.
    centauri arkadaşımız burda linklerle, verilerle açıklamaya çalışıyor millete ama anlayan yok yine.

ben şahsen masaüstü olarak imaci yetersiz buluyorum çünkü zamanla yenileyemem ,overclock, raid vs. yapamam, io portları yetersiz vs.
    ama yeni laptop alırsam ileride kesinlikle macbook pro alırım. Piyasadaki laptopların kalitesi ortada.
    Biraz daha fazla verip hem az ısınan, sağlam, batarayası iyi giden, mac os x işletim sistemli uzun ömürlü bir mbp almak çok daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark-knight -- 4 Nisan 2011; 21:52:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail
    Buldum !

Centauri ,

bu apple sevdası nedir çözemedim bunu asla yeremem , lakin sen burada kim apple için aleyhte bir şey söylese ,söylenene cevap yetiştirmen yetmiyor ,söyleyene de tahrik ederek laf ediyorsun sanki kimsenin laf etmeye hakkı yokmuş gibi,

yahu fenalık geldı apple dan.. apple guzel fırma anladık hepımız ergonomı tasarımda ıyı fırma tamam , e sımdı tanrı mı addedelım napalım yanı ,ılla yaranmak zorunda mı mıllet ,apple tercıh etmeme sebeplerı arasında bır yonunu dıgerlerınden eksık ya da yetersız bulma olasılıgı yok mudur ,sizin bakıs acınıza gore bır kısı apple almıyorsa kusur kişidedir , kac tane kusur yukledınız ,fakır ,hesapsız,anlayıssız,kafası calısmayan vs.re

yahu kardesım derın uykuya dalsan senı uyandıracak tek sey "apple'ın ta .xxx.. oyayım!" şeklinde bır ses alarm cınsı bır sey olur herhalde...yahu apple cumle canlılara kurban olsun.

sana sen neden applefan sın bu kadar dıye asla laf edılemez ,hatta raporlama seklınde burada herkese laf anlatıyorsun ,hıc atlamadan ve vazgecmeden bu caba gercekten takdıre şayan ,lakin ben apple'a ılgısızım ,apple'ı begenıyorum ancak onemlı bulmuyorum sımdı kotu ınsan mıyız?

Vaktını ve kanındakını glukozu burada apple ıcın harcayan cumlemıze hayret edıyorum ,bu vakıt ısrafının hesabı sorulur bır yerde herhalde...

dostlar ,apple ı sevelım de o bızı sevecek mı yanı...

@centaurı , apple ıcın uretılen yazılım apple'ın kontrol ve denetımınden gecmıyor mu !! hangı kımyasalı kullanıyorsun bana da soyle ,uyusmak nırvanaya varıp orada kalmak ıstıyorum ,,hayyam 'la tavla oynamak ,her uygun hatunu refika almak...

tovbe tovbe!

1- Sanane? Bu forumun veya bu topic in konusu benim Apple ile ilgili senin gibi saçmalayanların yazdığı saçmalıkları düzeltmem değil. Forumun konusu ben değilim. O yüzden burada benimle ilgili birşey yazma veya beni yartışma hakkın yok. Ancak, MBA yapan bir bilgisayar mühendisiyim, ve Apple ile ilgili 60 sayfalık araştırma projesiyle uğraşıyorum. Bilgim buradan geliyor, ve birşeyi çok iyi bildiğinde bildiğin bir konuyla ilgili acayip saçmalıklar görünce düzeltirsin. Ve bu seni ilgilendirmez.

2- Hala ısrarla Mac'lerdeki yazılımları Apple kontrol ediyor nasıl diyorsun, bir de bu saçmalığı savunurken nasıl oluyor da bana ne ilaç aldın filan diyerek terbiye sınırlarını aşabiliyorsun? Xcode u indir internetten istediğin yazılımı yap internete koy herkes yükleyip kullanabilir. İnternetten istediğin mac yazılımını yükleyip kullanabilirsin. Yahu bu kadar iddialı olmadan önce azıcık zahmet et bi düşün iPhone jailbreak yazılımları filan nasıl yüklenirdi mac lere bi iki dakika düşün yahu! iOS öyle olduğu için mac os x i öyle zannediyorsunuz ama yani gerçekten inanılmaz bu kadar düz mantık ve tamamen hayalinde birşey oluşturup ona inanıp bi de bu inancı hakaret edercesine savunmak. Çok acayip ya... Gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• içinde ssd var 15 saniyede açılıyor.benim vaio eb4x1e 15 saniyede açılıyor ne yani.ssd falan da yok.i5-480m,4 gb ram,hd 5650,7200 rpm seagate momentus xt serisi. tabi ssd ile kapışabilir mi hayır

• ya bu erasmus bıkmadı mı fanboyluktan ya.Allah bilir evinde bir odaya apple heykeli yaptırmış ona tapıyordur

edit:

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

içinde ssd var 15 saniyede açılıyor.benim vaio eb4x1e 15 saniyede açılıyor ne yani.ssd falan da yok.i5-480m,4 gb ram,hd 5650,7200 rpm seagate momentus xt serisi. tabi ssd ile kapışabilir mi hayır

garip bir yorum olmuş.ssd bilgisayarın hızlı açılması demek değil ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ivoorzwart -- 5 Nisan 2011; 13:15:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ivoorzwart

ya bu erasmus bıkmadı mı fanboyluktan ya.Allah bilir evinde bir odaya apple heykeli yaptırmış ona tapıyordur

edit:

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

içinde ssd var 15 saniyede açılıyor.benim vaio eb4x1e 15 saniyede açılıyor ne yani.ssd falan da yok.i5-480m,4 gb ram,hd 5650,7200 rpm seagate momentus xt serisi. tabi ssd ile kapışabilir mi hayır

garip bir yorum olmuş.ssd bilgisayarın hızlı açılması demek değil ki

hayır videoyu izlediysen bir teknoloji ile 15 saniyede açılıyor demiş samsungtaki adam.bunu büyük bir teknoloji gibi anlatmışlar.onu dedim 7200 rpm lik notebook diski de yapıyor demeye getirdim.teknoloji diye birşey yok yani o hız ssd den kaynaklanıyor.yoksa yukarıda da yazdım momentus xt ssd ile yarışabilir mi hayır yazmışım dikkatli okursanız.

• Tasarım harika Samsung yine yapmış.
  • 1-Başlık; MacBook Air katili. Neden Apple'la kıyaslanıyor?

2-BootCamp var çünkü Windows'tan kurtulamayan ama Mac'a hayran olanlarda ona dokunabilsinler diye. Benim Mac'imde Windows yok, işimde olmaz. Satış stratejisi...

3-Centauri@ "Mac OS X kullanan birisi, Windows kullanamaz, attan inip eşeğe binmek gibi çünkü" kesinlikle katılıyorum. Yaşamayan bilemez...

4-Millet Netbook diye bişeylerle intel atom'larla uğraşırken, Apple bildiğin core2'li donanımla piyasada geriniyordu.

5-Kullanıcı kolaylığı nedeniyle rağbet görmesinden yola çıkan Bill Gates'in çala çala Windows'u yapmasına neden olmuştur. Bilgisayarın her eve girmesini sağlasa da, Bill Gates dünyanın en zengin adamı olmasını Apple'a borçludur.

6-Mac hakkında ileri geri bişeyler yazanlar ya hiç Mac kullanmamıştır yada dişini sıkıp 1 hafta kullanmadan pes edip o muhteşemliği anlayamadan bırakmıştır. Dişini sıkmaktan kasıt Windows alışkanlıklarından sıyrılmak anlamında. Bazen kirde yaşayan insan için hamam berbat bir yer olabilir.

7-İstediğin kadar flash belleği sok, giren çıkan belli olmasa bile onun virüsmüş neymiş umrunda olmaz. İşini yapar.

• Mac OS X farkı yeter zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

1-Başlık; MacBook Air katili. Neden Apple'la kıyaslanıyor?

2-BootCamp var çünkü Windows'tan kurtulamayan ama Mac'a hayran olanlarda ona dokunabilsinler diye. Benim Mac'imde Windows yok, işimde olmaz. Satış stratejisi...

3-Centauri@ "Mac OS X kullanan birisi, Windows kullanamaz, attan inip eşeğe binmek gibi çünkü" kesinlikle katılıyorum. Yaşamayan bilemez...

4-Millet Netbook diye bişeylerle intel atom'larla uğraşırken, Apple bildiğin core2'li donanımla piyasada geriniyordu.

5-Kullanıcı kolaylığı nedeniyle rağbet görmesinden yola çıkan Bill Gates'in çala çala Windows'u yapmasına neden olmuştur. Bilgisayarın her eve girmesini sağlasa da, Bill Gates dünyanın en zengin adamı olmasını Apple'a borçludur.

6-Mac hakkında ileri geri bişeyler yazanlar ya hiç Mac kullanmamıştır yada dişini sıkıp 1 hafta kullanmadan pes edip o muhteşemliği anlayamadan bırakmıştır. Dişini sıkmaktan kasıt Windows alışkanlıklarından sıyrılmak anlamında. Bazen kirde yaşayan insan için hamam berbat bir yer olabilir.

7-İstediğin kadar flash belleği sok, giren çıkan belli olmasa bile onun virüsmüş neymiş umrunda olmaz. İşini yapar.

apple ticari ortağı detected

• bu makina gerçekten güzel ,alınabilir olmuş,apple ile karşılaştırılması şu gün için saçma 1 sene önceki teknolojiyi ezmeside gayet doğal.
  • ekran kartı olmamış.
  • Bla bla bla... Hiç bir yere varmayan tartışmalar...

Grafik eğitimi aldığım sırada MacOS kullandım. Hangi sürümü olduğunu hatırlamıyorum. Grafik uygulamalarında gerçekten yararlı arayüz özellikleri var. iOS gibi MacOS da son derece kullanıcı dostu. Gelin görün ki 5 ayın sonunda web tasarımına geçtiğimde kendimi evimde hissettim Windows ile.

Olay tamamen alışkanlıklara ve ihtiyaçlara bağlı...

MacOS benim oyun ve uygulamalarımı çalıştırmıyor, ama herhangi bir zararlı yazılım tarafından da etkilenemiyor. Bir eksi bir artı... Bu böyle uzar gider...

Yalnız her nasıl MacOS'a laf etmek haksızlıksa, Windows 7'ye laf etmek de gerçekten haksızlık olur. Elimizde belli miktarda Windows sürümü olduğunu ve Windows ile mutlu olduğumuzu düşünürsek, ŞU ANA KADAR çıkmış en iyi Windows sürümü olan 7'ye laf etmek ayıptır. Çıktığından beri kullanıyorum, programların çökebilmesine rağmen (ki nadiren oluyor) henüz bir kere bile tamamen donma, mavi ekran görmedim.

Eğer ki Windows'a virüs giriyor, stabil çalışmıyor, programları paralı / çok pahalı gibi nedenlerden uzak duruyorsanız; önceki sayfalarda bir arkadaşın önerdiği gibi Ubuntu'yu deneyin. Mesela bu Samsung 9 Serisine Ubuntu kursanız makine kaç sn'de açılır acaba? Ben Crea Minic j100 üme Netbook Edition kurdum; hem kullanımı çok kolay, hem stabil, virüs girmiyor hem de pil ömrü ve açılma hızı arttı.

Aslında notebook ile ilgili yazacaktım ama dayanamadım gene.
    Notebook'un ülkemizde çok pahalıya satılacağına katılıyorum.
    Amerika'ya giden birisi varsa haber versin, bu notebooktan istiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: theFaLLeN

Bla bla bla... Hiç bir yere varmayan tartışmalar...

Grafik eğitimi aldığım sırada MacOS kullandım. Hangi sürümü olduğunu hatırlamıyorum. Grafik uygulamalarında gerçekten yararlı arayüz özellikleri var. iOS gibi MacOS da son derece kullanıcı dostu. Gelin görün ki 5 ayın sonunda web tasarımına geçtiğimde kendimi evimde hissettim Windows ile.

Olay tamamen alışkanlıklara ve ihtiyaçlara bağlı...

MacOS benim oyun ve uygulamalarımı çalıştırmıyor, ama herhangi bir zararlı yazılım tarafından da etkilenemiyor. Bir eksi bir artı... Bu böyle uzar gider...

Yalnız her nasıl MacOS'a laf etmek haksızlıksa, Windows 7'ye laf etmek de gerçekten haksızlık olur. Elimizde belli miktarda Windows sürümü olduğunu ve Windows ile mutlu olduğumuzu düşünürsek, ŞU ANA KADAR çıkmış en iyi Windows sürümü olan 7'ye laf etmek ayıptır. Çıktığından beri kullanıyorum, programların çökebilmesine rağmen (ki nadiren oluyor) henüz bir kere bile tamamen donma, mavi ekran görmedim.

Eğer ki Windows'a virüs giriyor, stabil çalışmıyor, programları paralı / çok pahalı gibi nedenlerden uzak duruyorsanız; önceki sayfalarda bir arkadaşın önerdiği gibi Ubuntu'yu deneyin. Mesela bu Samsung 9 Serisine Ubuntu kursanız makine kaç sn'de açılır acaba? Ben Crea Minic j100 üme Netbook Edition kurdum; hem kullanımı çok kolay, hem stabil, virüs girmiyor hem de pil ömrü ve açılma hızı arttı.

Aslında notebook ile ilgili yazacaktım ama dayanamadım gene.
    Notebook'un ülkemizde çok pahalıya satılacağına katılıyorum.
    Amerika'ya giden birisi varsa haber versin, bu notebooktan istiyorum :)

• hem windovs 98 den ıtıbaren tum surumlerini kullanmıs ve sonunda mac e gecmis biri olarak ve sadece son kullanıcı agzıyla
    ohızlı bu guvenlı bılmem bıldıyım eger mac os tr desteyı dogru durust olsaydı ole sanıyorum oyun meraklıları haricinde windovs kullanıcısı kalmazdı ilk kurulumunu yaptıgım mac yaklasık 3 yıl oldu daha su dosya eksık yok xxx bılmem ne hatası vermedi
    ayrıca samsungda apple taklıt edıyo sanırım benım bıldıyım taklıteden yanlıs eder ilk cıkaran malı goturuyo sonucta
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATLANTIS

hem windovs 98 den ıtıbaren tum surumlerini kullanmıs ve sonunda mac e gecmis biri olarak ve sadece son kullanıcı agzıyla
    ohızlı bu guvenlı bılmem bıldıyım eger mac os tr desteyı dogru durust olsaydı ole sanıyorum oyun meraklıları haricinde windovs kullanıcısı kalmazdı ilk kurulumunu yaptıgım mac yaklasık 3 yıl oldu daha su dosya eksık yok xxx bılmem ne hatası vermedi
    ayrıca samsungda apple taklıt edıyo sanırım benım bıldıyım taklıteden yanlıs eder ilk cıkaran malı goturuyo sonucta

neden anlamakta güçlük çekiyorsunuz hala anlamış değilim. benim de kurduğum bir çok xp sistem yıllarca çalıştı. hatta kayın biraderime toplamış olduğum sistemin anakartı bozulunca win xp yi tekrar kurduk. kartın da garantisi bitmişti sanırım aşağı yukarı 3.5 yıl kadar. adam sadece internete girip oyun oynuyordu ne kurduğum ekran kartının üstüne sürücü yükledi nede başkabişi yaptı. windows un tek sorunu varsao da n tane donanım ve onun n tane sürücüsü ile çalışmak zorunda oluşu. mac in böyle bi sııkıntısı yok aşağı yukarı sistemide apple yapıyor yazılımıda.

sıkıyorsa windows gibi geniş bi kitleye açılsın bakalım sorunlar başlayacak mı başlamayacakmı ki kaldıki hala hatalar olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orijinalden alıntı: ATLANTIS

hem windovs 98 den ıtıbaren tum surumlerini kullanmıs ve sonunda mac e gecmis biri olarak ve sadece son kullanıcı agzıyla

neden anlamakta güçlük çekiyorsunuz hala anlamış değilim. benim de kurduğum bir çok xp sistem yıllarca çalıştı. hatta kayın biraderime toplamış olduğum sistemin anakartı bozulunca win xp yi tekrar kurduk. kartın da garantisi bitmişti sanırım aşağı yukarı 3.5 yıl kadar. adam sadece internete girip oyun oynuyordu ne kurduğum ekran kartının üstüne sürücü yükledi nede başkabişi yaptı. windows un tek sorunu varsao da n tane donanım ve onun n tane sürücüsü ile çalışmak zorunda oluşu. mac in böyle bi sııkıntısı yok aşağı yukarı sistemide apple yapıyor yazılımıda.

sıkıyorsa windows gibi geniş bi kitleye açılsın bakalım sorunlar başlayacak mı başlamayacakmı ki kaldıki hala hatalar olabiliyor.

Genis bi kitleye acmiyor, dolayisiyla sorun morun olmuyor. Acmadigina gore 'sikiyosa acsin' demek son derece manasiz. Kaliteyi korumak icin acmiyor zaten, acsa daha cok para kazanir.

Ayrica Windows un nasil calistigi tabii ki kullaniminiza bagli, kendi kendine cokecek degil. Yogun bir kullaniciysaniz Windows un bakim ihtiyaci var, kesinlikle. Defragmante etmeniz, virus koruyucu kullanmaniz, zaman zaman virus taramasi yapmaniz, regiistry temizlemeniz, spy programlari temizlemeniz vs vs gerekiyor. Ayrica bilgisayariniza format atip yeniden Windows kurarsaniz KESINLIKLE hizlaniyor.
    Apple'da ise HICBIRSEY yapmaniza gerek yok. Format atip Mac OS Xi yeniden kursaniz da hizlanmaz, cunku zaten yavaslamamistir.
    Ve ayrica,

http://urun.gittigidiyor.com/apple-powerbook-g4-1-5-15-quot-512-40-combo-q_W0QQidZZ21938848
    http://urun.gittigidiyor.com/APPLE-IBOOK-ibook-G4-1-33-GHZ-12-quot_W0QQidZZ38200090
    http://cgi.ebay.com/Apple-Titanium-G4-PowerBook-15-1GHz-256MB-20GB-/230605707741?pt=Apple_Laptops&hash=item35b12bd9dd#ht_716wt_1141

Burada goruldugu gibi 2--5-2006 model Mac'ler bile alindigi gunku gibi calismakta ve para etmektedir. 2006 da aldiginiz Windows PC yi hurdacilar bedavaya zor alir, cunku ahi gitmis vahi kalmistir: Windows yuzunden degil, hicbirisi Apple kadar kaliteli urun yapmadigi icin, kesinlikle birseyi bozulmustur. Bunu inkar edip , kendinizi kandirabilirsiniz ama neden piyasada gittigidiyor da ebay de bu kadar cok 2004 2005 2006 model Apple oldugunu ve o yillardan neredeyse hic Windows notebook olmadigini aciklamak icin yeni seyler bulup yine kendiniz kandirmaniz lazim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.