- x
Sınavdaki "FATİH" kalem ve 89.283 adet saat !!
56 Cevap3114 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

596 Mesaj
30 Mart 2011; 9:24:44 

arkadaşlar,

evet sınav zordu, felsefe batırdı, tarih rezil etti, matematik öldürdü, geometri gömdürdü...

bunlar artık oldu bitti. artık önümüze yani LYS'ye odaklanmalıyız ve bu sınavın sonucunu göz önüne alarak geçen yılın taban puanlarına göre YGS %40 LYS %60'tan kaç alırsak istediğimiz puanı alabileceğimizi hesaplamalı ve ona göre çalışmalıyız. BUNLARI GEÇTİMM...

bu 3384690 adet "FATİH" marka kurşun kalem ve 89.283 adet küçük, ufacık ÖSYM duvar saatinin kime ihale edildiğini, kimi trilyoner ettiğini çok çok merak ediyorum doğrusu. ihale ne zaman yapıldı, ihaleye yönelik duyuruyu ÖSYM sitesinde yaptı mı acaba?? yoksa bi bakan oğlu, bi milletvekili kızı mı yine trilyoner yapıldı ??

BUNLARI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ACABA ??

2005 Opel Corsa Cosmo paket + 1.3 CDTI + Karartılmış Stop Grubu + sis farı + İklim kontrollü klima + karter koruma + otomatik kararan dikiz aynası + Cruise Control + safir siyah

300 Mesaj
30 Mart 2011; 9:35:25 

burası türkiye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

116 Mesaj
30 Mart 2011; 10:06:39 

kalemlerin fatih olmasindan
anlaşılacagi gibi ihale edilmiş

1675 Mesaj
30 Mart 2011; 10:12:07 

Johann Faber mi isterdiniz?

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.

0 Mesaj
30 Mart 2011; 10:33:20 

Sınav heyecanı, soruların niteliği yanında iki etken vardı; uçlu kalem olmayınca o kötü kurşun kalemle sınav çözmek zordu...
Ayrıca sınav kitapçığının kağıt cinsi ve boyutları da farklı gibi geldi..

1128 Mesaj
30 Mart 2011; 10:59:13 

Kalem kitapçık çok büyük sorunlar değil belki ama o silgi neydi öyle ya silersin lekesi kalır daha sert silersin optik silinir çok mu zordu daha iyi bir silgi koymaları yazık

"I'm gonna kick your ass"

20 Mesaj
30 Mart 2011; 11:12:08 

Bombaların, mermilerin, tankların, silahların zengin ettiklerinin yanında nolacak keşke hep zenginler kalemle zengin olsaymış

Odada sen bir başına,
Kaygılarla kuşatmada

116 Mesaj
30 Mart 2011; 14:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: umutksk
olaya bakış açına güldüm.

bombalar vs...

benim anlatmak istediğim "YEŞİL SERMAYE" ve bunların şakşakçıları yüzünden zaten sınav bu hale geldi. içerden sorular verildi vs..

şimdi kendi oyunları sonucu oluşan bir süreçte yine kendi adamlarını, "YEŞİL SERMAYE"yi bizim üzerimizden zengin ediyorlar.

ne basit düşünüyosun allah askına adam üste sana cevap vermiş 4 milyon kalem 1 milyon tl bile etmez bu laf mi ösym için

596 Mesaj
30 Mart 2011; 14:15:50 

valla ben öyle düşünmüyorum doğrusu. başka marka yok nedense hep böyle şeylerde BİM markaları görmekten kıllanıyor insan. o saatleri de inceleyebilseydik keşke. bu işler böyle oluyor zaten, önce mısır, sonra yumurta, sonra kalem, duvar saati, gemicik..... taraflar zenginleştirilmeye devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutksk -- 30 Mart 2011; 14:17:59 >

2005 Opel Corsa Cosmo paket + 1.3 CDTI + Karartılmış Stop Grubu + sis farı + İklim kontrollü klima + karter koruma + otomatik kararan dikiz aynası + Cruise Control + safir siyah

38 Mesaj
30 Mart 2011; 15:16:36 

Keşke hiç zenginler olmasaymış. Hakça ve eşit bir sistem olsaymış. Birileri ceplerini doldururken birileri de sırf o benim ideolojime yakın diye parayı kaldıran adamdan daha fazla zevklenmeseymiş. 1 milyon tl'yi küçümseyen adamlar bu ülkedeki asgari ücretin 630 tl olduğunu keşke bilseymiş. İkitidara gelen herkes ihale-zimmet peşinde koşup sınıf atlarken o adamlara oy verenler biraz olsun gıkını çıkarabilseymiş. miş miş miş...

474 Mesaj
30 Mart 2011; 15:49:33 

O saatler çalışıyormuydu yav.. Valla sınav esnasında bir kaç kez kontrol ettim ilerlermiyordu.. Görevli kendi saatine göre arada eline alıp düzeltiyordu..

943 Mesaj
30 Mart 2011; 16:04:25 

quote:

Orijinalden alıntı: BauglirXul

Johann Faber mi isterdiniz?

kpss de dağıtılan kalemler Johann Faber di

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berrakk -- 30 Mart 2011; 16:07:05 >

116 Mesaj
30 Mart 2011; 16:12:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sft_eses
Keşke hiç zenginler olmasaymış. Hakça ve eşit bir sistem olsaymış. Birileri ceplerini doldururken birileri de sırf o benim ideolojime yakın diye parayı kaldıran adamdan daha fazla zevklenmeseymiş. 1 milyon tl'yi küçümseyen adamlar bu ülkedeki asgari ücretin 630 tl olduğunu keşke bilseymiş. İkitidara gelen herkes ihale-zimmet peşinde koşup sınıf atlarken o adamlara oy verenler biraz olsun gıkını çıkarabilseymiş. miş miş miş...

35 lira verirken düşünseydin bu dediklerini , o parayı düşünürken bu ülkeyi düşün evet bu ülke için o paralar küçük . Eğer ülkeni bu kadar çok düşünüyosan çağdaş dediğimiz su ülkede askeri harcamakarin bollügunu gör . Bu rakamların bir hiç olduğunu anlayacaksın . Bir başka konu eğer coğu kullandığın şeyin ulusal olmayan şirketler olması içini rahatlatiyorsa buyur rahatlat içini . Benim için bu ülkeye emek veren herkez değerlidır ideolojisi beni ilgilendirmez .

152 Mesaj
30 Mart 2011; 16:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

burası türkiye...

saol biz bilmiyoduk yeni öğrendik :):):)

38 Mesaj
30 Mart 2011; 18:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

35 lira verirken düşünseydin bu dediklerini , o parayı düşünürken bu ülkeyi düşün evet bu ülke için o paralar küçük . Eğer ülkeni bu kadar çok düşünüyosan çağdaş dediğimiz su ülkede askeri harcamakarin bollügunu gör . Bu rakamların bir hiç olduğunu anlayacaksın . Bir başka konu eğer coğu kullandığın şeyin ulusal olmayan şirketler olması içini rahatlatiyorsa buyur rahatlat içini . Benim için bu ülkeye emek veren herkez değerlidır ideolojisi beni ilgilendirmez .

Birisi sana yanlış bilgi vermiş sanırım; ben silah tüccarı değilim!!!! Sen her yolsuzluk, haksızlık yapılıyor diyene "askeri harcamalara bak sen" diye cevap veriyorsan ortada ciddi bir problem var demektir. Sermaye kendisi bile artık "ulusal" kelimesinden nefret ettiğini dile getirip "küresel"likten bahsederken yancılarının "yaşasın ulusal sermaye" diye ortada dolaşması da benim memleketime has ironik bir durum olsa gerek. Bu arada emek verene "emekçi" denir, ihale peşinde koşup emekçinin emeğini satıp onun üzerinden para kazanana da "sermaye,tefeci,komisyoncu" denir. Buraları çalış, sorucam sonra!!!!

171 Mesaj
30 Mart 2011; 23:53:10 

başka parti olsaydı KEMAL kalem olurdu bu sistem böyle :)

136 Mesaj
30 Mart 2011; 23:59:27 

Çıkıntılık olucak ama sizde amma bu grubun(FATİH,ZAMAN,FEM,KÖRFEZ,BİM,HALK,TÜRKİYE GAZETESİ VS..) düşmanısınız. Yani herhangi bir alman,amerikan malı olsaydı sorun olmazdı öylemi?. Parayı yine senin ülkendekiler kazanıyor daha ne ?. gidip o kalemleri,saatleride dışarıdanmı alalım.

dipnot: Silgi alman malıydı.made in germany yazıyordu

596 Mesaj
31 Mart 2011; 0:14:21 

yazıklar olsun demek KEMAL kalem ha, sana cevap vermeyi kendime hakaret kabul ederim, YAZIKLAR OLSUN BÖYLE TÜRK GENCİNE. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ile bile bu kadar dalga geçebilecek bi nesil, siz YGS'ye girseniz nolur girmeseniz nolur. ya konuşmayı bilmiyorsunuz ya da neyse sizin ailenizi tanımayı çok isterdim. TARİH neti yapmakla tarih öğrenilmiyor demek ki!! sizin için MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sadece bir tarihi karakteri ifade ediyor. ama inkılap tarihi olmasaydı neyse ya bomboşsunuz bomboş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutksk -- 31 Mart 2011; 0:17:48 >

171 Mesaj
31 Mart 2011; 0:46:54 

ben kemal kılıçlaroğlundan bahsetmiştim ama bu konuya Mustafa Kemal Atatürkü alet eden sana laf söylemek beni alçaltır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackeye34 -- 31 Mart 2011; 0:52:33 >

5015 Mesaj
31 Mart 2011; 9:58:54 

Kpss'de faber dağıtmışlar.Aslında hepsinde(kalem,silgi...) Fatih dağıtmalarını desteklerim.Sonuçta kazanan,görüşü önemli değil,bir Türk olsun.

596 Mesaj
31 Mart 2011; 11:44:32 

arkadaşım akşam sana KPSS sınavında dağıtılan kalemin fotosunu çekip koyucam. 3. ağızdan duydukların üzerine birde yorum yapıyorsun :D ( faber dağıtmışlar :) )
quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

Kpss'de faber dağıtmışlar.Aslında hepsinde(kalem,silgi...) Fatih dağıtmalarını desteklerim.Sonuçta kazanan,görüşü önemli değil,bir Türk olsun.

943 Mesaj
31 Mart 2011; 12:31:20 

quote:

iyi güzelde bazı kalemler çürük çıkıyor düşünsene sınavda kalemini açıyorsun sürekli kırılıyor bu insanın psikolojisini kötü etkiler
sadece silgi kötüydü ondan biraz ucuza kaçmışlar kalemtraşta dandik bir şeydi
bence herkes kendi kalemini silgisini götürsün bu uygulama saçma ben kurşun kalemle soru çözemiyorum genelde kurşun kalemi işaretlemek için kullanırım
umutksk bende kpss ye girdim bize dağıtıkları kalemler Johann Faberin sınav kalemiydi 2 şer tane vermişlerdi sonradan toplamadılarda kalemler bizde kaldı ama bazı okullarda toplamışlar

596 Mesaj
31 Mart 2011; 13:13:58 

benim elimde fatih kalem var kpss'den de

894 Mesaj
31 Mart 2011; 14:09:08 

quote:

benim elimde fatih kalem var kpss'den de

Bende girdim bendede faber vardı.
Sendeki bu Fatih aşkı nedir heryerde yanında götürüp onlamı sınava giriyorsun?

588 Mesaj
31 Mart 2011; 14:48:32 

yahu arkadaş kalemlerin parası yabancı sermayeye gitmedi diye ne kadar rahatsız olmuş millet

171 Mesaj
31 Mart 2011; 16:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: alper3333

yahu arkadaş kalemlerin parası yabancı sermayeye gitmedi diye ne kadar rahatsız olmuş millet

ABD uşakları....

5015 Mesaj
1 Nisan 2011; 8:33:15 

quote:

arkadaşım akşam sana KPSS sınavında dağıtılan kalemin fotosunu çekip koyucam. 3. ağızdan duydukların üzerine birde yorum yapıyorsun :D ( faber dağıtmışlar :) )

Gerekli cevabı aldın ama genede söyleyim 4 arkadaşım girdi 4 ü de faber almış.Faber dağıtmaları mühim değil.Ben zaten herkese Fatih dağıtsalar Türk sermayesi kazansa diyorum.

943 Mesaj
1 Nisan 2011; 9:48:53 

burada yabancı sermaye felan denmişte iyide adamlar iyi kalem yapıyor oysaki son dağıtılan kalemlerden herkes şikayetçi çürük çıktıgından dolayı böyle önemli bir sınavda kullandıgınız kalem önemli madem kalem getirmemizi istemiyorlar o zaman iyi kalem dağıtacaklar ayrıca faber kalemi yıllardır kullanıyoruz şimdi mi aklınıza geldi yabancı oldugu bu tarz tartışmalara girmek lüzümsuz
türkiyede insanların kullandıgı kalemlerin zaten %99 yabancı marka

111 Mesaj
1 Nisan 2011; 11:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

burada yabancı sermaye felan denmişte iyide adamlar iyi kalem yapıyor oysaki son dağıtılan kalemlerden herkes şikayetçi çürük çıktıgından dolayı böyle önemli bir sınavda kullandıgınız kalem önemli madem kalem getirmemizi istemiyorlar o zaman iyi kalem dağıtacaklar ayrıca faber kalemi yıllardır kullanıyoruz şimdi mi aklınıza geldi yabancı oldugu bu tarz tartışmalara girmek lüzümsuz

sınava girdin mi? kalemlerin ucu körelse bile hala süper yazıyordu.1 ya da 2 kere açtım kalemleri 160 soruyu çözmemde hiç bir sıkıntı yaratmadı.kalemtıraşın markası ne bilmiyorum ama o da süperdi.silgi aynı kalitede olmamakla beraber o da gayet iyi sayılırdı.optiği silmede pek kaliteli değildi sadece.

kalemler elimde şu anda lys ye bunlarla hazırlanıyorum çünkü çok iyiler.umarım lys'de de aynısından verirler.johan faber de iyi ona hayır demem gelirse.

işin siyasi boyutuna girmeden yazdım çünkü çok komik oluyor öyle.

1419 Mesaj
1 Nisan 2011; 11:56:20 

Ben ayni fikirde degili. Bence cok hizli eriyordu kalem. Uclu kalem verseler keske.

5015 Mesaj
1 Nisan 2011; 18:07:12 

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

Tamam biz faber kullanıyoruz.Ancak devletin bir kurumu böyle bir yüküm altındaysa Türk sermayesine katkı yapmak Z-O-R-U-N-D-A!
Ayrıca çürük felan değil.Hatta kalemi evde bile kullanmaya başladım.

2021 Mesaj
1 Nisan 2011; 18:37:55 

Sınav psikolojisiyle herkes saçmalayama başlamış
Fatih kalemleri benim çocukluğumdan beri var. Türk markası Pensan'a ait.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Nisan 2011; 19:24:08 

bakıyorum ingiltereye fransaya veya gelişmiş diye tabir ettiğimiz ülkelre başbakanları veya başkanları devleti yıkmaya zarar vermeye çalışmıyor yahut rejimi yıkmaya.ama bizde çok farklı.her gelen bir öncekinin yaptığını iyide olsa yıkıyor ayrıca.yani milletin aslında güveni kalmamış şu konuya bakın burda asıl soru kurşun kalemin rahat yazıp yazmadığı ve isteyenin istediği kalemi kullanması isterse kömürle yaz yani saçmalığa bak.yandaş denincede sadece aklıma gelen iktidarın şakşakçıları yani.şimdiki iktidara özgü bir şey değil bunlar.her yeni iktidardaolan şeyler.ihale verilir karlı olan neyse o yapılır ama ihalede yakının varsa ona verilir sende komisyon vs alırsın yanlış bir şey ancak hep böyle oluyor herkestte biliyor yani sözün kısası isteyen istediği kalemle yazsın

2524 Mesaj
1 Nisan 2011; 20:48:22 

Hocam iyi güzelde dediğin de 3 milyon kalem 3 milyon tl etmez saatlerde 1 milyon etsin taş çatlasın 4 milyon Tl toplam.4 milyon tl bahsettiğin adamlar için çekirdek parası bile değil.

596 Mesaj
1 Nisan 2011; 22:49:47 

ya yeğen 4 milyon zaten onlara degil yandaşlarına gidiyor. en üst düzeydekilerin zaten ihtiyacı yok tabi. ama
- bizim yeğende kazansın biraz yav zihniyeti.

ayrıca 4 milyon az para mı yav gözünü seveyim ??
quote:

Orijinalden alıntı: sniper_town

Hocam iyi güzelde dediğin de 3 milyon kalem 3 milyon tl etmez saatlerde 1 milyon etsin taş çatlasın 4 milyon Tl toplam.4 milyon tl bahsettiğin adamlar için çekirdek parası bile değil.

496 Mesaj
2 Nisan 2011; 0:30:25 

quote:

Orijinalden alıntı: blackeye34

ABD uşakları....

Yandaşlar zaten Abd uşaklarının ta kendisi para yabancı sermayeye gitmese ne olacak. Ayrıca yukarıda 3-4 milyonu hesap eden arkadaslar Kpss, Ygs, LYS sınavlarının sayısını hesaplasın önce. Kendisi için 4 milyonu kazanmak anlık işse bilemem tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 2 Nisan 2011; 0:31:50 >

2540 Mesaj
2 Nisan 2011; 0:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Yandaşlar zaten Abd uşaklarının ta kendisi para yabancı sermayeye gitmese ne olacak. Ayrıca yukarıda 3-4 milyonu hesap eden arkadaslar Kpss, Ygs, LYS sınavlarının sayısını hesaplasın önce. Kendisi için 4 milyonu kazanmak anlık işse bilemem tabi.

Aynen katılıyorum hocam

4 milyon tl x (YGS+LYS1+LYS2+LYS3+LYS4+LYS5+KPSS) yaparsanız hesap ortaya çıkacaktır.

Volkswagen Polo Bluemotion

3198 Mesaj
2 Nisan 2011; 1:19:06 

yabancı sermayaye gitseydi keşke cemaate gitçeğine...

3018 Mesaj
2 Nisan 2011; 8:16:24 

quote:

birde sizin gibi yalancı şakşakçılar var. ben kpss'ye de girdim ve kalemler aynı renk aynı tarz vs... :) aynı kalemlerdi la :)

sakin ol, bana faber castell geldi kpssde ama bazılarına fatih marka gelmis johann faber ilk defa duydum belki dogrudur veya faber castelle karıştırıyordur arkadaş

CM HAF 922/ Aopen 750W/ MSI Z87-G43 GAMING /Intel I5 4670K / Noctua NH-U12P SE 2 /GSKILL RIPJAW 8 GB 1600 mhz/ ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. /Asus VG278 27'' 120hz/ Razer Naga/ Razer Lycosa/ Razer Moray/ Logitech Cordless Rumpepad+Logitech F710/ Creative Xi-Fi Gamer/ Creative I-Trigue L3800/

0 Mesaj
19 Haziran 2012; 8:31:10 

3-4 milyon kalem, silgi ve kalemtraştan birilerinin bir sınavda milyonları vurması konusunda ne yazık ki gençler "yabancıya mı gitseydi" diyerek yine gerçeği ıskalamış ya da o zengin olan birileri benim ideolojime yakın diye düşündüğünde böyle söylüyorlar. Gerçek şu: Öğrencinin kalemini, silgisini kendisi getirmesiyle kopya arasında hiç bir ilişki yok, böyle bir yöntem bulana doğrudan nobeli versinler zaten. Ha yöntemi bulmadan önce de zaten sınavda kendisinegelecek kağıdın soru ve şık sıralamalarını ve cevaplarını bilmesi lazım :) Dolayısıyla ösym'nin bu aşırı güvenlikçi uygulamaları sadece kendi hatalarını kapatmak için bir göz boyamadan ibarettir. Bununla kalmamış fırsatını bulmuşken birileri zengin edilmiştir.
Şimdi olay o trilyonların kime gittiği değil neden sadece bir gruba gittiğidir. Haklı olarak eleştirilen budur. O trilyonlar bütün ülkeye eşit olarak dağılacak, yerel kırtasiyeciler kazanacakken, onların cebinden alınıp birkaç kişinin cebine konmasını, bunun da çok saçma bir gerekçeyle yapılmasını genç insanar nasıl savunur anlamak mümkün değil!
Çok büyük bir israf da söz konusudur. Bu malzemelerin çoğu sınav sonunda sınıflarda bırakılmakta, bir kısmı kullanılmamakta ve çöpe gitmektedir.
Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Eski sistemde kırtasiye malzemelerinden, sudan dolayı nasıl bir kopya durumu olmuş anlatsalar da öğrensek.

257 Mesaj
19 Haziran 2012; 11:35:28 

Her şey bitti sınavdaki kalemler mi kaldı

6 Mesaj
19 Haziran 2012; 12:28:40 

Kalemler çok kötüydü ikisi de küçücük kaldı silgim parçalandı ayrıca kalemin ucu 2 soruya anca yetiyor aç babam aç zaman kaybı+odaklanmayı bozuyor.
Küçük gibi dursa da sınav esnasında bu ayrıntılar önemli.

371 Mesaj
19 Haziran 2012; 12:39:28 

Burdan kimlerin para kazandığı gayet belli zaten, adamlar nerelerden ne paralar kaldırıyor bu onun yanında ufak kalır. Ellerinde güç var ve kullanıyolar maalesef.
Kaliteye gelirsek silgiler cidden çok kötü. Optikte bi iki değişiklik yapmıştım yırtılcak diye çok yavaş sildim. Optikte de alta not düşmüşler silgiyle alakalı. Onlar da biliyo yani dandik olduğunu.

2515 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:25:16 

siyaset muhabbetine girmeyeceğim de kaleme de laf söyletmem. kalemler gayet güzeldi.

edt: "kalemler neden yerel kırtasiyeciden alınmadı" diyen var, sesli güldüm. siparişle üretilen milyonlarca kalem yahu. ne kırtasiyesi.

ayrıca 4 milyon kalemi tanesi 1 liradan falan mı alınıyor sanıyorsunuz. 5-10 kuruş bir şeydir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.M -- 19 Haziran 2012; 14:30:12 >

305 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:30:07 

Kalemlerin bir sıkıntısını görmedim ben de. Ama silgi daha iyi olabilir.

1805 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:36:47 

Yahu adam yandaş firmadan almışlar kalemi diyor. Diğeri de ABD'den mi alsaymış diye sitem ediyor.
Yandaş firmanın dışında başka yerli firmalar yok mu kardeşim?

9 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: srgn03

Burdan kimlerin para kazandığı gayet belli zaten, adamlar nerelerden ne paralar kaldırıyor bu onun yanında ufak kalır. Ellerinde güç var ve kullanıyolar maalesef.
Kaliteye gelirsek silgiler cidden çok kötü. Optikte bi iki değişiklik yapmıştım yırtılcak diye çok yavaş sildim. Optikte de alta not düşmüşler silgiyle alakalı. Onlar da biliyo yani dandik olduğunu.

Dünyanın düzeni böyle kim olsa aynını yapacak sanmaki a partinin yaptıgını b parti yapmayacak diye oyle birşey yok eline geçen fırsatı kullanıyor adamlar.

WhatsApp LYS Soru ÇözümGrubuna Katılmak İçin Tıklayınız.

91 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:42:18 

Hakkaten bu kalemlere nie laf edionuz. Ben ygs de kalemlerin sadece biriyle hiç açmadan sınavı bitirdim ve bu işlem lys1 de de oldu. Ama silgiler biraz daha iyi olabilirdi...

0 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:42:36 

kalemler gayet sağlam.ben kalemleri eve götürdüm.hatta ders çalışırken onları kullanıyorum.

414 Mesaj
19 Haziran 2012; 15:10:35 

quote:

Tamam biz faber kullanıyoruz.Ancak devletin bir kurumu böyle bir yüküm altındaysa Türk sermayesine katkı yapmak Z-O-R-U-N-D-A!
Ayrıca çürük felan değil.Hatta kalemi evde bile kullanmaya başladım.

Değil

Müzik ikiye ayrılır; MUSE ve diğerleri.

1 Mesaj
19 Haziran 2012; 16:12:39 

Dostum meteksan basıyo kitapçıkları falan ve bıldıgıme gore çok önceden yapılmış bir anlaşma söz konusu

118 Mesaj
19 Haziran 2012; 16:46:49 

quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc sınava girdin mi? kalemlerin ucu körelse bile hala süper yazıyordu.1 ya da 2 kere açtım kalemleri 160 soruyu çözmemde hiç bir sıkıntı yaratmadı.kalemtıraşın markası ne bilmiyorum ama o da süperdi.silgi aynı kalitede olmamakla beraber o da gayet iyi sayılırdı.optiği silmede pek kaliteli değildi sadece. kalemler elimde şu anda lys ye bunlarla hazırlanıyorum çünkü çok iyiler.umarım lys'de de aynısından verirler.johan faber de iyi ona hayır demem gelirse. ******************************************************* işin siyasi boyutuna girmeden yazdım çünkü çok komik oluyor öyle.
Bu arkadas cok fena sacmalamis. 2 sinavdir bana özel çürûk kalem mi úrettiler ? Bu tip insanlar oldugu sürece bizi her türlù enayi yerine koyup, adi mallari kakalarlar .

1 Mesaj
19 Haziran 2012; 21:40:45 

O bu değilde ilk girdiğimde pelikan silgi yaşasın iyi siler demiştim o silgi tam bir fiyasko :D
Ayrıca Donanımhaber Türkiye genelinde ün yapmış bir site eğer bir yetkili takip ediyorsa lütfen silgiler değişsin sadece ben değil çevremdende çok şikayet var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carpatia -- 19 Haziran 2012; 21:42:41 >

72 Mesaj
19 Haziran 2012; 21:44:08 

fatih'in üreticisi pensandır..

pensan da yerliler arasındaki en iyisi bu alanda..

645 Mesaj
19 Haziran 2012; 21:45:19 

tüm kalem-silgi kalem traşta germany yazıyo millet vekillerinin çocuklarına gitmemiş

0 Mesaj
19 Haziran 2012; 22:50:50 

normalde böyle bi yazı yazmazdım bu şekildeki yorumlara ama kendimce bir açıklama yapayım.Devlet eliyle yapılan her türlü hizmet yahut sınav vs. nin yapılması gereken bunu ihaleyle değilde devletin kendi açtığı koparatifler yoluyla yapmasıdır.Bu gerekenidir.Sermaye piyasasının ulusu,ırkı,dini yoktur.Paranın türke gitmişi kürde gitmişi almana ingilize gitmişi farketmez.Sınavın burasından tutup başka yerlerinden sıkarsak hepimizin bildiği birşey olan bu sistemin kötü olduğu %90ımızıda tatmin etmediği aşikar.
Bazı arkadaşlar oy verirken düşünseydiniz demiş.Yarı yarıya hak veriyorum.Bir kötü bir sistemi kötü bir sistemle çürütemezsiniz yoksa birgün başka bir kötü sistemde sizi çürütür.Yani bu işin doğrusunu bulmak gerekiyor.

131 Mesaj
19 Haziran 2012; 22:58:40 

her kalem iki kez kalemin ucu kırılıyo açmakla vakit kaybediyom. bari uçlu kalem versinler, sınav yerinde bırakırız diğer sınava da dağıtırlar

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Sınavdaki "FATİH" kalem ve 89.283 adet saat !!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.668