Şimdi Ara

Volkana gol atmak.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu Gökhan Türkmen Volkan'a biraz benziyor mu hatta birazı fazla gibi mi yoksa bana mı öyle geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri -- 31 Mart 2011; 15:27:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colossus_

quote:

Orijinalden alıntı: solidfb

quote:

Orijinalden alıntı: Dx

quote:

Orijinalden alıntı: soho

11 m uzaklıktan 7.32 m genişliğinde 2.44 m yüksekliğinde ki kaleye yapılan düzgün bir vuruşun kaleye ortalama 70-80 kmhz la gittiğinde kalecinin yerinden kıpırdayana kadar top ağlarla buluşacağından, kalecinin hiç bir çaresi yoktur. aksi olduğu taktirde kaleci kurtarmış sayılır. penaltı kurtarılmaz kaçırılır.

tamam volkan kötü kaleci şimdi başka zaman uğraşırsın

Bırakın yahu. Bloklayacaksın gidecek bu kadar basit.

Sırf Fener düşmanlığı ile prim yapıyor işte, 1 ay içinde tükürdüğünü yalıyor. Sonra ahkam kesiyor.

İyi para varmıdır bu işte ?

fener düşmanlığı yaptığım yok mesajımda da görüldüğü gibi hakaretsiz küfürsüz sadece kendi fikrimi ve futbolun içinde olan penaltı kavramı ile ilgili bir yorum yapıyorum..fblilerin bir çoğu "hayal aleminde" yaşadığı için kendi görüşünde olmayanlar hoşlarına gitmiyor hepsi bu, oysa bu dünyada hayal aleminde yaşamayan bizim gibi üyeler de var.

bu arada fener prim yapmıyor söyliyim bu sene de yine beşiktaş moda

• yine
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Colossus_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dx

quote:

11 m uzaklıktan 7.32 m genişliğinde 2.44 m yüksekliğinde ki kaleye yapılan düzgün bir vuruşun kaleye ortalama 70-80 kmhz la gittiğinde kalecinin yerinden kıpırdayana kadar top ağlarla buluşacağından, kalecinin hiç bir çaresi yoktur. aksi olduğu taktirde kaleci kurtarmış sayılır. penaltı kurtarılmaz kaçırılır.

tamam volkan kötü kaleci şimdi başka zaman uğraşırsın

Bırakın yahu. Bloklayacaksın gidecek bu kadar basit.

Sırf Fener düşmanlığı ile prim yapıyor işte, 1 ay içinde tükürdüğünü yalıyor. Sonra ahkam kesiyor.

İyi para varmıdır bu işte ?

fener düşmanlığı yaptığım yok mesajımda da görüldüğü gibi hakaretsiz küfürsüz sadece kendi fikrimi ve futbolun içinde olan penaltı kavramı ile ilgili bir yorum yapıyorum..fblilerin bir çoğu "hayal aleminde" yaşadığı için kendi görüşünde olmayanlar hoşlarına gitmiyor hepsi bu, oysa bu dünyada hayal aleminde yaşamayan bizim gibi üyeler de var.

bu arada fener prim yapmıyor söyliyim bu sene de yine beşiktaş moda

Yine

• gif'ten başka bir numaranız yok, gif'ler de olmasa kendinizi nasıl kandıracaksınız tabi sizde haklısınız
  • Merak ediyorum bu boş ve hiçbir dayanağı olmayan muhabbetleri yapmaktan ne zevk alıyorsun?

Bir de kendini kandırmaktan bahsediyorsun.

2 ay önce insanların Beşiktaşlılığını sorguluyordun takımı hiç iyi kullanamayan Schuster'e gitsin dedikleri için. Şimdi başkalarının başarılarına fanatik renktaşlarının bile birçoğunun destek vermediği şeylerle çamur atıyorsun. Hadi ona bir şey demiyorum. Alışkanlık o, tersi çok olmadığı için. Ama 2 ay önce böyle deyip şimdi böyle olmamıızın sebebi Schuster'dir diyorsun.

O nedenle ciddiye alınacak bir durum yok. Gif yeterli o nedenle.
  • quote:

gif'ten başka bir numaranız yok, gif'ler de olmasa kendinizi nasıl kandıracaksınız tabi sizde haklısınız

alexin kullandığı 10 penaltının en az 7 8 tanesini yer volkan ... bu maçtada penaltıyı kullanan kişi kötü kullandı ... penaltı kurtarılmaz kaçırılır sözüne kesinlikle katılıyorum ....ama volkanın iyi kaleci olduğunuda görmezden gelmemek lazım ....
  • quote:

Merak ediyorum bu boş ve hiçbir dayanağı olmayan muhabbetleri yapmaktan ne zevk alıyorsun?

Bir de kendini kandırmaktan bahsediyorsun.

2 ay önce insanların Beşiktaşlılığını sorguluyordun takımı hiç iyi kullanamayan Schuster'e gitsin dedikleri için. Şimdi başkalarının başarılarına fanatik renktaşlarının bile birçoğunun destek vermediği şeylerle çamur atıyorsun. Hadi ona bir şey demiyorum. Alışkanlık o, tersi çok olmadığı için. Ama 2 ay önce böyle deyip şimdi böyle olmamıızın sebebi Schuster'dir diyorsun.

O nedenle ciddiye alınacak bir durum yok. Gif yeterli o nedenle.

senle uğraşacak zamanım yok aslında sen yine anlamican ama yine de yazayım, nasıl anlarsan anlarsın yine..

ben kimsenin beşiktaşlılığını sorgulamadım bu bir.
    ikincisi kimseye çamur atmadım bu da iki..
    schuster türkiyede kimsenin oynamadığı bir ofansif sistem deniyordu ve zamana ihtiyacı vardı, seneye de keşke onla çalışılsaydı başarılı olurdu, maceraya atılmayan bir t. direktörden bahsettim o senin yine yanlış anladığın mesajlarda..bu da üç.

sen yine kuvvetle muhtemel anlamicaksın her zamanki gibi o yüzden sana iyi geceler dileyeyim ben.

• Dünkü penaltı iyi yere gitti bence. Rıdvan Dilmen'in dediği gibi Volkan o köşeye atsın diye zarf attı sanki.

Bence penaltı kurtarılmaz kaçırılır fazla iddialı. His, hız vs. önemli özellikler.

Zaten bunu kim söylemiş ona göre tepki veriyorum ben. Belki diğer arkadaşlar da böyle düşünmüşyür. Mesaj geçmişinden kimin ne demek sitediği konusundan önyargı oluşabiliyor.

Volkan'ın iyi kaleci olduğu zaten gerçektir. Ne kadar iyi olduğu tartışılabilir.

@soho

Sana da iyi geceler. Kimseyle polemiğe girmiyorum kafa rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuşburnu

quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Olan Mert'e olacak. Bence o çocukta da potansiyel var. En az Volkan kadar iyi olacağını düşünüyorum onun.

Gerçi FB' de kalırsa oynamadan nasıl tecrübe kazanacak oda ayrı konu.

Abi "En az Volkan kadar iyi olma" yı çok kolay bir şeymiş gibi yazmışsın,bir daha düşün

Mert'in oynadığı maçlarda 1 tane bile kritik hata yaptığını hatırlamıyorum. Üstüne üstelik. Kritik anlarda kurtardığı %99'luk gol pozisyonlarıyla maçın FB'nin lehine çevrilmesine faydası oldu.

Hocam menejerlik oyunları oynuyorsna bilirsin. Hani altyapıdan gençler gelir. Kimisi kaliteli kimisi, felaket, kazma kimisi de , çok iyi vb.
    O oyuncuları direkt as takımda oynatmazsın çünkü tecürebe eksikliği ve yetenek düşüklüğü vardır.
    Ama iyi antreman verirsen tecrübede kazandıkça o oyuncu çok çok iyi olur.
    Mert 'e şu an için çok iyi seviyesinde diyebilirim ama geliştikte Görkemli, dünyadışı (Volkan) vb seviyesine çıkabilecek kapasitede.

Aykut Kocaman Mert' e güvenip eski oyuncusu Serkan'ı transfer etmeyip Serkan'ın oynadığı kupa maçlarında Mert oynasa idi,
    belki TR kupasında devam ediyorduk şu anda.

• Volkan'ın penaltılardaki içgüdüsü hakikaten inanılmaz iyi, ha adam degil orası ayrı.
  • Volkan adam gibi adamdır
    Olumsuz yorumları kıskançlığa bağlıyorum o kadar
    Kalecilikte dünyada bir elin parmak sayısına cok cok rahat girer bunu tartışmam bile
    1. lik için başabaş yarışır.

Penaltı kurtarmaya yönelik antreman yapıyor veya çalışıyor olabilir
    Daha önce de penlatı kurtarmışlığı var
    Futbolun güzelik ve hoşluklarını sergiliyor bazen rakiplerin hoşuna gitmiyor asıl sebebi bu.
    Sadece önceki yıllarda GS stadında şu brezilyalı oyuncu ile yaptığı kavgadan sabıkası vardı orda da zaten öfke kontrolu yapmadığı için suçluydu

Ondan sonra kendini toparladı
    Shalke maçından sonra da hatalarını gördü ve hatalarını düzeltti.
    Artık hiç bir maçta topu ıskalayacak diye korkmuyorum bakıyorum en güvenli şekilde vuruyor topa
    Önü kapalıysa gelen topa direk yüksekten vurarak uzaklaştırıyor ki top havadan yere düşene kadar takım kendini toparlasın diye
    SOn 2 senedir ve bu sene de tavan yaptı tıpkı borsa gibi

Penaltı kurtarılmaz % 70 kaçırılır doğrudur
    Volkan bu kalan % 30 u iyi değerlendiriyor dersini çalışıyor ve de zor penaltıları kurtarıyor

Mutlaka kendince izlediği bir taktik vardır Rıdvanın dediği gibi

Nasıl penaltı kurtardığını emekli olduğu zaman anlatır şimdi meslek sırrı old için söylemez rakibe koz vermenin alemi yok.

Volkan PENALTI da neden rahatt..?
    Biliyor ki penaltı gol olsa da kurtaramadığı için kimse suçlamaz

Biliyor ki süre azalmış ve de takım 2- 0 önde halen takım galip
    Onun için penaltıda rahat idi.

FB de 90 ların başında Engin saktlandı Rüştü devam etti

Bir ara rüştü sakatlandı Volkan devam etti
    Volkan ın yokluğunda da Serdal Kulbilge vardı

Şimdi Mertin kaleye geçmesi için Volkan ın sakatlanması lazım

Ama ben Serdarı da beğeniyordum
    Adam kaleye geçemediği için takımdan ayrılmıştı.
    Büyük takımlardaki yabancı kaleci ve tek direktör furyasının azalması çok iyi oluyor.
    Bunu Zİco ve daum varken de belirtmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 1 Nisan 2011; 0:15:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Firenze

quote:

Orijinalden alıntı: demrelicom

quote:

Orijinalden alıntı: Sangre

Volkan
    Alex
    Gökhan Gönül
    Emre

Bu adamlar bizim takımda olsa...

yok artık gökhan hariç hiç bir fenerliyi takımda görmek istemem iyi oyuncular olabilir ama karakter yok malesef gökhan hariç hiç birinde.

Volkan iyi kaleci fizik yönünden iyi olduğu için bu kadar güven veriyor. Mesela Cenk ile neredeyse aynı boydalar fakat volkan heralde 7-24 body yapmış.

Alex'in ne karaktersizliğini gördün?3 gol attı diye mi karaktersiz oldu

bence alexi görmedi ?

• Volkan da benim gibi(Veya ben de onun gibiyim) penaltılarda çok iyi bir kaleci.

Yanlız yukarıda Dünya'da ilk 5'e girer diyenler var, tamam Volkan bence de çok iyi, bizim ligimize göre çok üst düzey bir kaleci fakat ilk 5 biraz abartı olmuyor mu?
  • Hocam eskiden dengesizlikleri vardı. Şimdi azaldı. Ha bir yerde olabilir ama 1-2 tane çok önemli kaleci var. Onlardan sonra hiçbirinden eksik yanı yok bence. O üsttekilerle de zaman zaman yarışabilir.

Van Der Sar falan da bırakıyor zaten artık.

Şöyle diyeyim en azından Milan, Arsenal, Barcelona, Liverpool kalecilerinden eksiği yok fazlası var bence.

Hani Casillas, Cesar, Buffon, Cech gibi kalecilerden sonra diğerleri kadar iyi en az. Hiçbirini almam Volkan yerine. Hele Türk oyuncu bulma sorunu varken bu kalecilere ödenecek paralar falan düşününce yine Volkan derim. Daha iyi olduğu için değil dediğim sebepten dolayı.

İlk 10'a rahat girer bence.

Bu maç için değil zaten. O dengesizlikleri yaparken de bunları diyordum ben. Çok vasat bir kaleci olacağına 1 maçı batırsın ama 3-4 maçı kurtarsın isterim mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

Volkan da benim gibi(Veya ben de onun gibiyim) penaltılarda çok iyi bir kaleci.

Yanlız yukarıda Dünya'da ilk 5'e girer diyenler var, tamam Volkan bence de çok iyi, bizim ligimize göre çok üst düzey bir kaleci fakat ilk 5 biraz abartı olmuyor mu?

Bence hiç abartı değil hatta az bile, Volkan dünyanın en iyi 3 kalecisinden biridir. Bir tek Casillas ve Cech'i Volkan ayarında görüyorum. Ki Casillas'ın da kendisinden beklenmeyecek saçma hataları var birkaç tane bu sene (Van Der Sar ve Buffon yaşlandı yoksa onlar da top class kalecilerdir.) Merak ettim bu yorumu yazarken Volkan'dan daha iyi olduğunu düşündüğün kaleciler kimlerdi???

• quote:

Orijinalden alıntı: NumberOneMercury

quote:

Bence hiç abartı değil hatta az bile, Volkan dünyanın en iyi 3 kalecisinden biridir. Bir tek Casillas ve Cech'i Volkan ayarında görüyorum. Ki Casillas'ın da kendisinden beklenmeyecek saçma hataları var birkaç tane bu sene (Van Der Sar ve Buffon yaşlandı yoksa onlar da top class kalecilerdir.) Merak ettim bu yorumu yazarken Volkan'dan daha iyi olduğunu düşündüğün kaleciler kimlerdi???

Van Der Sar için dediğin doğru fakat Buffon bir kaleciye göre yaşlı değil.Eğer isterse 6-7 sene daha rahat oynar.

Volkan'dan daha iyi ve Volkan'ın ayarında olduğunu düşündüğüm kaleciler ise;

Buffon, Cech, Julio Cesar, Casillas, Akinfeev, Frey, Neuer, De Gea, Adler ve aklıma gelmeyen bir kaç isim daha.

-Van Der Sar'ı yaşından dolayı yazmadım.

quote:

Hocam eskiden dengesizlikleri vardı. Şimdi azaldı. Ha bir yerde olabilir ama 1-2 tane çok önemli kaleci var. Onlardan sonra hiçbirinden eksik yanı yok bence. O üsttekilerle de zaman zaman yarışabilir.

Van Der Sar falan da bırakıyor zaten artık.

Şöyle diyeyim en azından Milan, Arsenal, Barcelona, Liverpool kalecilerinden eksiği yok fazlası var bence.

Hani Casillas, Cesar, Buffon, Cech gibi kalecilerden sonra diğerleri kadar iyi en az. Hiçbirini almam Volkan yerine. Hele Türk oyuncu bulma sorunu varken bu kalecilere ödenecek paralar falan düşününce yine Volkan derim. Daha iyi olduğu için değil dediğim sebepten dolayı.

İlk 10'a rahat girer bence.

Bu maç için değil zaten. O dengesizlikleri yaparken de bunları diyordum ben. Çok vasat bir kaleci olacağına 1 maçı batırsın ama 3-4 maçı kurtarsın isterim mesela.

Hocam ilk 15 veya ilk 10 denilse onlara zaten bir lafım olmaz fakat ben ilk 5'de görmüyorum açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 1 Nisan 2011; 1:03:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NumberOneMercury

quote:

Tamam güzel diyorsunuz hoş diyorsunuz da abartmayın arkadaşlar.

Volkan normalden iyi bir kalecidir.Ama Onur Kıvrak da ona yakındır.Bunun dışında ben Volkan ı Victor Valdes gibi görüyorum.Güvenip kaleye koydular,bazen güvenleri boşa çıkarıp saçma hatalar yaptı bazen de tam tersine maç kurtardı.

Ancak hiçbir zaman Casillas la falan karşılaştırmaya kalkmayın.2 Sezon boyunca takımını ligde tutan bir adamla Volkan ı karşılaştırmak ayıp olur.

Yukarda da dediğim gibi Volkan a kötü kaleci demiyorum.Avrupa da ilk 10-15 arasında seyreder performansına göre ama ilk 3 falan zor

Penaltıda ise bence kullanan oyuncuda hata var.Kaleciler genelde penaltı kurtardıklarında bu yerden ve ortaya biraz daha yakın penaltılar olur.Bu da sert ve belirttiğim kriterlerde bir penaltıydı.Volkan gördü,kurtardı.Biraz daha teknik,ayağına hakim bir oyuncu kurtarsa zorlanırdı

• görüşlere saygım vardır..
    ama şu forumda artık ilk 3'e girer diyen yaşam formunu da gördükten sonra yaşlanınca torunlarıma anlatacağım tek şey bu olacak.
  • quote:

görüşlere saygım vardır..
    ama şu forumda artık ilk 3'e girer diyen yaşam formunu da gördükten sonra yaşlanınca torunlarıma anlatacağım tek şey bu olacak.

Torunların, Quaresma'nın C.Ronaldo ve Messi'yle birlikte en iyi futbolcu olduğunu iddia eden dede kılığındaki bir yaşam formuna ne derece inanır onu merak ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.