Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY GIO [ANA KONU] ★★ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.246
Cevap
61
Favori
1.133.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: globalmemo

Orijinalden alıntı: Hayalci

2,3 geleceğini tahmin ediyorum, çünkü ilk hafta hemen güncelleştirme çıktı yükledim, bence devamı gelir, güncellemeden sonra telefon bayağı hızlandı, bende o dediğiniz mesaj sorunu yok Güncellemeden sonra düzelmiş olabilir düşüncesindeyim sanırsam,

2.3 ün gelmesi biraz şüpheli sanırım. çünkü bu telefonla aynı tarihte çıkan galaxy ace için 2.3 ü duyurdular ve gio için böyle bi haber yok.

arkadaşlar ayrıca dikkatimi çeken bişey de telefonun Türkiyede yalnızca teknosada satılmasına rağmen çok satılması ve burada da çok kullanıcısının bulunması. fakat yurtdışında biraz ace in gölgesinde kalmış gibi. inceleme ve yorumlar çok kısıtlı. büyük karşılaştırma sitelerinde de telefonun aldığı hit oldukça az. bu durumu pazar ihtiyaçlarının farklılıkları ortaya çıkardı sanırım

ace için 2.3 geleceği kesin olarak doğru mu kaynak neresi?

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php
    http://www.eurodroid.com/2011/04/android-2-3-confirmed-for-samsung-galaxy-ace-leaked-build-out-now/
    http://www.androidturkiye.net/2011/04/28/samsung-galaxy-ace-icin-android-2-3-gingerbread-firmwarei-internete-sizdi-detayli-anlatim-ve-yukleme/

resmi bir açıklama var mı samsung tan? çünkü mesajda arkadaş duyurdular demiş 2.3 ü

• quote:

Orijinalden alıntı: _Krst_

Ace için ikinci 2.3.3 güncellemesi çıktı bile. Ama stabil değilmiş, yakında Samsung stabil sürümü KIES'den kullanıcılara sunacak.

Buradan bakabilirsiniz:http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5830.htm

Acı ama gerçek. Samsung Ace modelini daha çok önemsiyor. Ve Ace modeli daha çok tutuldu.
    Ülkemizde Ace pahalı o yüzden hemen hemen aynı donanıma sahip Gio modeli tercih ediliyor.
    Gio modeli yaygın olarak satılmıyor dünyada da.
    Ama donanım aynı olduğu için Ace rom'unu Gio ya uyarlamak zor olmasa gerek.
    Yani Gio için 2.3.3 güncellemesi çıkmasa bile XDA Developers stabil bir sürüm geliştirebilir.
    Ama telefon yaygın değil, sorun bu. Bekleyip göreceğiz.

ace in kies üzerinden gingerbread a güncelleneceği resmi olarak duyuruldu mu onu sormak istedim ben. yani kesin bişey var mı ortada? galaxy s için bile daha güncelleme çıkmadı resmi olarak. ace e sıra gelir mi ondan korkuyorum. bende bu ara bu iki telefondan birini alacağım ama bu konu fikrimi değiştircek sanırım.

• quote:

resmi bir açıklama var mı samsung tan? çünkü mesajda arkadaş duyurdular demiş 2.3 ü

resmi açıklamayı görmedim ben. ama gsmarenada yazıyosa gelmiş veya gelecektir her türlü. bende telefon alma aşamasındayım ama yazılım güncellemesinden ziyade telefonun temel özelliklerindeki sorunlar kafamı karıştırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

resmi açıklamayı görmedim ben. ama gsmarenada yazıyosa gelmiş veya gelecektir her türlü. bende telefon alma aşamasındayım ama yazılım güncellemesinden ziyade telefonun temel özelliklerindeki sorunlar kafamı karıştırıyor.

forumda yazılanlara göre iki telefon donanım olarak aynı kamera ve ekran dışında. ben hala kararsızım istanbula gidince detaylı incelemem lazım teknosada falan. kararımı netleştirmem lazım çünkü
  • 2 tane sürümün yayınlanması bence geleceğinin ispatıdır.

Şahsi fikrim GIO için de geleceğidir.
    Ama yakın zamanda beklememek lazım.
  • kardeşler görev yöneticisinden sürekli 'belleği sil'e tıklamak telefona bir zarar vermez değil mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Krst_

2 tane sürümün yayınlanması bence geleceğinin ispatıdır.

Şahsi fikrim GIO için de geleceğidir.
    Ama yakın zamanda beklememek lazım.

benim için telefonun 240p video kaydetmesi büyük sorundu. çünkü berbat bi kalite. 5mp lik kamerayla bu video kalitesi çok mantıksız. ama güncellemeyle 480p kayıt özelliği gecekemiş diye okudum. rahatladım biraz :)
  • quote:

forumda yazılanlara göre iki telefon donanım olarak aynı kamera ve ekran dışında. ben hala kararsızım istanbula gidince detaylı incelemem lazım teknosada falan. kararımı netleştirmem lazım çünkü

ace in bi avantajı da vatan da satılması tabi. indirimli vatan fiyatlarıyla teknosa arasında ciddi fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techstat -- 30 Nisan 2011; 19:28:15 >
  • quote:

quote:

ace in bi avantajı da vatan da satılması tabi. indirimli vatan fiyatlarıyla teknosa arasında ciddi fark var.

bir de benim merak ettigim teknosa normalde yüksek fiyattan satar ürünleri, şimdi bu gio nun fiyatı teknosadan farklı bi yerde satılsa daha mı az olur daha mı çok olur onu çözemedim..
  • Yukarıda bir arkadas daha sormus gorev yoneticisindeki ram silme işlemi zararlımıdır?
  • quote:

2.3 ün gelmesi biraz şüpheli sanırım. çünkü bu telefonla aynı tarihte çıkan galaxy ace için 2.3 ü duyurdular ve gio için böyle bi haber yok.

arkadaşlar ayrıca dikkatimi çeken bişey de telefonun Türkiyede yalnızca teknosada satılmasına rağmen çok satılması ve burada da çok kullanıcısının bulunması. fakat yurtdışında biraz ace in gölgesinde kalmış gibi. inceleme ve yorumlar çok kısıtlı. büyük karşılaştırma sitelerinde de telefonun aldığı hit oldukça az. bu durumu pazar ihtiyaçlarının farklılıkları ortaya çıkardı sanırım

Galaxy Ace, Gio'dan bir ay daha önce çıktı piyasaya. Gio 26 Mart'ta dünyada 1 Nisan'da Türkiye'de satılmaya başlandı. Çıkar çıkmaz bir ay olmadan update'i çıktı. O yüzden 2.3 için biraz ümidim var.

Gio'nun Türkiye'de daha çok ilgi görmesinin sebebi pazar ihtiyaçları değilde fiyatlandırması bence. Gio'yu Samsung kendi getirdiği için daha ucuz sanırım. Diğerlerini Galaxy modellerini Telpa, Başarı falan getiriyor.
    Alt model olan Galaxy Mini ile aynı fiyata denk geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

quote:

Galaxy Ace, Gio'dan bir ay daha önce çıktı piyasaya. Gio 26 Mart'ta dünyada 1 Nisan'da Türkiye'de satılmaya başlandı. Çıkar çıkmaz bir ay olmadan update'i çıktı. O yüzden 2.3 için biraz ümidim var.

Gio'nun Türkiye'de daha çok ilgi görmesinin sebebi pazar ihtiyaçları değilde fiyatlandırması bence. Gio'yu Samsung kendi getirdiği için daha ucuz sanırım. Diğerlerini Galaxy modellerini Telpa, Başarı falan getiriyor.

şimdi bu gio yu teknosa değilde diğer marketlerde satsa, yani telpa getirmiş olsa, daha yüksek bi fiyattan mı satılırdı?

• quote:

Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

quote:

duyurulmaları aynı tarihte fakat ace biraz daha önce çıkmış evet.
    shopping festteki indirim gio yu daha da cazip hale getiriyodu ama o fırsat kaçtı artık.

• 720p video izleyemiyor muyuz?

rockplayer sesi yürütüyor görüntü yok
    vlc açmıyor bile
  • quote:

şimdi bu gio yu teknosa değilde diğer marketlerde satsa, yani telpa getirmiş olsa, daha yüksek bi fiyattan mı satılırdı?

Samsung yerine Telpa ithal etmiş olsa büyük ihtimal daha pahalı olurdu. Çünkü ekran çözünürlüğü ve işlemcisi düşük olan Galaxy Mini 500 liraya satılıyor. İşlemcisi ve çözünürlüğü düşük fakat 5Mp kameralı Fit 600 liraya satılıyor. Bu fiyatıyla Gio, Galaxy Mini'nin ve Fit'in satışlarını yok ediyor.
  • öncelikle belirteyim ben
    çok mesaj atan biri olarak hiçbir kasma sıkınısı çekmiyorum ekstra widgetler bile hızlı hatta bnce bu hafıza ve hafıza kartı ile alakalı çünkü bende 8gb class6 hafıza kartı var oyun dosyası çoğaldıkça telefon kasmaya başlıyor .

şimdi sizden istediğim birşey vvar ben nete cepten girdiğim için bulmam zor olduğundan istiyorum gionun 1e bir orjinal resmini paylaşabilirseniz eğer çok müteşekkür olurum yazıcıdan çıkartıp elimdeki filmi ona göre keseceğimde :)
  • samsung sitesinden kiesi indirdim. telefonu bağladıktan sonra herhangi bir güncelleme uyarısı vermedi. daha sonra güncellemeleri kontrol et dediğimde son güncel versiyon yüklü dedi. genel olarak gördüğüm kadarıyla güncelleme yapanlar var. bunun bir nedeni olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utopcuoglu

samsung sitesinden kiesi indirdim. telefonu bağladıktan sonra herhangi bir güncelleme uyarısı vermedi. daha sonra güncellemeleri kontrol et dediğimde son güncel versiyon yüklü dedi. genel olarak gördüğüm kadarıyla güncelleme yapanlar var. bunun bir nedeni olabilir mi?

güncellemeleri kontrol et dediğinde o kies programının güncellemesi var mı? diye bakıyor,
    kies te, telefonu seçtiğinde telefon güncellemesiyle ilgili bilgiler oradadır.
  • Arkadaşlar daha önce de sormuştum, görüşme yaparken aramayı bitirmek için ne yapıyorsunuz?
    ben ekrandaki kırmızı renkli telefonu kapatma butonuna dokunmak için ekrana baktığımda genelde ekran kararmış oluyor(kısa konuşmalar hariç), ekran ışığını getirmek için orta tuşa basınca arama ekranını geri plana alarak ana ekrana dönüyor ve telefon hâlâ kapanmamış oluyor, kapatmak için bildirimler menüsünden arama ekranını açasıya ya karşıdaki kapatmış oluyor ki bu istenen sonuç, yada karşıdaki kapanmasını beklerken sen birçok zaman geçirmiş oluyorsun(ortalama 10-20sn) , "bişey daha mı söyleyecek acaba niye telefonu kapatmadı?" sorusuyla karşı tarafı muhatap etmemek için, mesela hızlıca şu iki tuşa basınca kapanıyor diyiverseniz
    ilk seferinde, 444lü bir numarayı aramış tabii ki muhatap bulamamıştım; olayın bildirimler kısmında olduğunu bilmediğimden, aramayı kapatmak için cebelleşip en son (1dk sonra) telefonun pilini çıkararak sonuca ulaşmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: sezilen

Arkadaşlar daha önce de sormuştum, görüşme yaparken aramayı bitirmek için ne yapıyorsunuz?
    ben ekrandaki kırmızı renkli telefonu kapatma butonuna dokunmak için ekrana baktığımda genelde ekran kararmış oluyor(kısa konuşmalar hariç), ekran ışığını getirmek için orta tuşa basınca arama ekranını geri plana alarak ana ekrana dönüyor ve telefon hâlâ kapanmamış oluyor, kapatmak için bildirimler menüsünden arama ekranını açasıya ya karşıdaki kapatmış oluyor ki bu istenen sonuç, yada karşıdaki kapanmasını beklerken sen birçok zaman geçirmiş oluyorsun(ortalama 10-20sn) , "bişey daha mı söyleyecek acaba niye telefonu kapatmadı?" sorusuyla karşı tarafı muhatap etmemek için, mesela hızlıca şu iki tuşa basınca kapanıyor diyiverseniz
    ilk seferinde, 444lü bir numarayı aramış tabii ki muhatap bulamamıştım; olayın bildirimler kısmında olduğunu bilmediğimden, aramayı kapatmak için cebelleşip en son (1dk sonra) telefonun pilini çıkararak sonuca ulaşmıştım

Sağ taraftaki power düğmesini deneseniz ? olur mu acaba :D

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.