Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY GIO [ANA KONU] ★★ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.246
Cevap
61
Favori
1.133.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakketenci

arkadasın biri yildiz.tv die bi yer önermiş oraya skyfire dan girdim olmadı aslında ben esas 3g mobil tv kullanmak istyordum ama mesaj attım desteklenmediğini öğrendim sinir oldum bu tv olayına bi çözüm getiremezmiyim

Skyfire da video öyle normal bilgisayardan girer gibi çıkmaz. Looking for video diye bir uyarı verir.

Oldu ya görmediniz sorun değil.

Seçenek ( Bu arada bu telefonun soldaki dokunmatik tuşu. Herhangibir yerde iken yapabileceğiniz işlemleri gösterir. ) tuşuna bastığınızda altta menu çıkar. Orada video ya tıkla gerisi zaten gelir.

1-4GB gibi kotalı netiniz var ise TV çok sorun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Arkadaşlar Gio'nun ekranı da Ace gibi çizilmeyen cinsten mi yoksa standart mı? Ona göre tavsiye edeceğim arkadaşlara. Sanırım kamera ve ufak tasarım farkları haricinde büyük bir farklılık bulunmuyor aralarında.

Gorilla Glass cam yok GİO da. Onun dışında dediğiniz gibi kamera ve tasarım dışında bir fark yok.

Ama kardeşim haftalarıdır jelatinsiz kullanıyor yine de çizik yok ekranda. Yani o kadar da hassas değil çizilmeye karşı.

Ama hep dediğim gibi ister gorilla olsun ister olmasın. Uzun bir kullanım ömrü için hepsinde jelatin şart.

Eyvallah hocam. Bazı arkadaşlarım Nokia vs. almayı düşünüyorlar 500-550 Lira'ya, onları doğru yola davet ediyorum ama anlamıyorlar. Şimdi benim Galaxy Ace'i gösterip Gio da bunun benzeri deyince belki anlarlar.

• avealılara bir müjde vereyim. belki haberiniz vardır ama olsun. aylık 1gb internet 9 tl.

yeni haberim oldu ve hemen aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: burakketenci

arkadasın biri yildiz.tv die bi yer önermiş oraya skyfire dan girdim olmadı aslında ben esas 3g mobil tv kullanmak istyordum ama mesaj attım desteklenmediğini öğrendim sinir oldum bu tv olayına bi çözüm getiremezmiyim

Skyfire da video öyle normal bilgisayardan girer gibi çıkmaz. Looking for video diye bir uyarı verir.

Oldu ya görmediniz sorun değil.

Seçenek ( Bu arada bu telefonun soldaki dokunmatik tuşu. Herhangibir yerde iken yapabileceğiniz işlemleri gösterir. ) tuşuna bastığınızda altta menu çıkar. Orada video ya tıkla gerisi zaten gelir.

1-4GB gibi kotalı netiniz var ise TV çok sorun değil.

genellkle spor kanalı izlerim ntvspor eurofutbol ntv tarzı önereceğiniz bi yer varmı izlemek için

• quote:

Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

quote:

Orijinalden alıntı: SpyAnaconda
    quote:

arkadaşlar şimdi veri ağı modunu etkinleştiriyorum modu kapattığımda en az 0.50 TL gidiyor.sınırsız facebook paketim de var giriyorum faceye , kapattığımda mobil ağı kesin ücret gidiyor. yani bunun ayarları yokmu senkronizasyon felanda otomatik tikini kaldırdım arka planda güncelleme felanmı yapıyor acaba? aynı şekilde ücretsiz olan 0.facebook a da giremiyorum kapadığımda mobil ağı para gidiyor.

yardımcı olacak birisi yokmu şimdi turkcell in online işlemlerden baktım face paketi yazıyo mesela -5tl felan onlar bakiyemden düşmüyor. ama altında internet diyo 5-50 kb arası değişen rakamlar var 0,50 tl almış yani interneti açtığımda bir şey yapıyor ve para gidiyor:S

Ayarlar>Hesaplar ve Senkr'dan Arkaplan verisi ve Otomatik senkr'ın tikini kaldırın.
    Bedava uygulamaların çoğu internete bağlanıp reklam gösteriyor, hava durumu gibi widgetler'da internete bağlanıyor. Paket veri kullanımı açıkken bu tür uygulamaları çalıştırmayın.

evet kaldırmıştım onu ve de oyun uygulama vs açmadım sadece facebook android uygulamasına girdim acaba şeyden olabilirmi ekran hava durumu widgeti varda:S

• quote:

Arkadaşlar telefonun en büyük eksiği dahili hafızasının çabucak dolması. Bazı programlar malesef SD karta taşınamıyor. Bunun nedeni Android Froyo 2.2 sürümünden önce uygulamaların SD karta yükleme desteğinin olmaması veya uygulama geliştiricisinin tercihi. Android 2.2'den itibaren uygulamaların SD karta taşınıp taşınamayacağı seçeneği uygulama geliştiricisine bırakıldı.

Tüm programları SD karta taşımanın bir yöntemi root etmek. Garantiyi bozuyor.
    Fakat telefonu root etmek istemeyenler için Android SDK kullanarak yapılan bir yöntem daha var. Hem de geri dönüşümlü
    İşlemleri sırasıyla anlatıyorum:
    1. Telefonda Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Gelişim>USB Hata ayıklama açık olsun.
    2. Telefonun kutusundan çıkan cd ile Kies programını kurun.
    3. Telefonu USB'den bilgisayara bağlayın.
    4. Buradan Android SDK'in zip versiyonunu indirin:http://developer.android.com/sdk/index.html
    5. Zip dosyasını açarak içinden çıkan klasörün ismini android yapın ve bu klasörü C:\ dizinine kopyalayın. (ismi komut satırına yazması kolay olsun diye değiştiriyoruz)
    6. Zipin içinden çıkan SDK Manager programını çalıştırın.
    7. Settings'ten "Force https:// sources to be fetched usinghttp://" kutucuğunu işaretleyin.
    8. Available Packages'dan Platform-tools'u yükleyin ve programı kapatın.
    9. Windows'tan Başlat>Çalıştır'a girin. CMD yazıp enter'a basın. (Windows 7'de direk arama kutusuna CMD yazın)
    10. Açılan komut penceresinde "cd c:\android\platform-tools\" yazıp enter'a basın. (Tırnaklar olmadan)
    11. Şimdi "adb shell pm setInstallLocation 2" yazarak enter'a basın. (tırnak yok) İşlem tamam. Herhangi bir mesaj çıkmıyor. Bir hata mesajı çıkarsa bir yerlerde hata var demektir.
    12. Tüm pencereleri kapatıp telefonu çıkartın. Telefonu kapatıp açın.
    13. İsterseniz uygulamaları yönet'ten tek tek elle uğraşarak, isterseniz App 2 SD gibi bir programlar kolay bir şekilde tüm uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz. Ayrıca yeni yüklenen uygulamaların hepsi otomatik olarak SD karta yüklenir.
    Not: Widgetlar, live wallpaperlar, service şeklinde devamlı çalışan uygulamalar, IM uygulamaları vs. SD karta taşınırsa problem yaratabilir. Çünkü SD kartı çıkardığınızda yada bilgisayara USB bellek olarak telefonu bağladığınızda SD kartla iletişim kesilir. Bu tür programları SD karta taşımanızı tavsiye etmiyorum.
    14. Telefonu eski haline döndürmek için, tekrar USB'den bilgisayara bağlıyoruz. 9. ve 10. adımları tekrarlıyoruz. Ondan sonra bu sefer "adb shell pm setInstallLocation 0" yazarak enter'a basıyoruz. Telefon eski haline dönüyor. Taşıdığımız uygulamalar SD kartta kalıyor.

Yaptığımız işlem default olarak uygulamaların yükleneceği yeri SD kart olarak ayarlamak. Normalde uygulamaların yükleneceği yer telefon tarafından seçiliyor.
    Root gibi bir işlem olmadığı için garantiyi bozacağını sanmıyorum. Ama garanti de vermiyorum.
    Kendim denedim. Hiç bir sorun çıkmadı. Ama bu sizde kesinlikle bir sorun yaratmayacağı anlamına gelmez. Çıkabilecek sorunlar uygulamanın yavaş çalışması ya da hiç çalışmaması olabilir. Bende olmadı ama böyle bir durumda uygulamayı tekrar telefona taşıyabilirsiniz.

Sağ ol .. en sonunda oldu.. server kopup duruyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haddat -- 28 Nisan 2011; 10:04:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şimdi veri ağı modunu etkinleştiriyorum modu kapattığımda en az 0.50 TL gidiyor.sınırsız facebook paketim de var giriyorum faceye , kapattığımda mobil ağı kesin ücret gidiyor. yani bunun ayarları yokmu senkronizasyon felanda otomatik tikini kaldırdım arka planda güncelleme felanmı yapıyor acaba? aynı şekilde ücretsiz olan 0.facebook a da giremiyorum kapadığımda mobil ağı para gidiyor.

yardımcı olacak birisi yokmu şimdi turkcell in online işlemlerden baktım face paketi yazıyo mesela -5tl felan onlar bakiyemden düşmüyor. ama altında internet diyo 5-50 kb arası değişen rakamlar var 0,50 tl almış yani interneti açtığımda bir şey yapıyor ve para gidiyor:S

Ayarlar>Hesaplar ve Senkr'dan Arkaplan verisi ve Otomatik senkr'ın tikini kaldırın.
    Bedava uygulamaların çoğu internete bağlanıp reklam gösteriyor, hava durumu gibi widgetler'da internete bağlanıyor. Paket veri kullanımı açıkken bu tür uygulamaları çalıştırmayın.

evet kaldırmıştım onu ve de oyun uygulama vs açmadım sadece facebook android uygulamasına girdim acaba şeyden olabilirmi ekran hava durumu widgeti varda:S

evet çok normal hava durumu widgeti internete bağlanıyordur yoksa başka türlü nasıl alacak ki hava durumu bilgilerini?

• quote:

evet çok normal hava durumu widgeti internete bağlanıyordur yoksa başka türlü nasıl alacak ki hava durumu bilgilerini?

sonunda işte gitmedi ücret bunu öğrenmem pahalıya patladı biraz ama bundan sonra tedbirli davranırız artık.Ben hava durumuna tıklamadığım için ücret gitmez sanıyodum ama ekran duruyo gidiyormuş demekki arkaplan verisini felanda kapadım market uygulama güncellemesi felan göstermiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanelka

quote:

Orijinalden alıntı: bahadiry_61

ebay dan ekran koruyucu alan arkadaşlara bi şey sormak istiyorum. ben de siparişi verdim 12 gün oldu ve ses seda yok. acaba ebayde tracking number (takip numarası) gözüküyor muydu siparişinizde. ptt yi arıyorum bunu istiyorlar elimde numara olmadan sorgulama yapamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum

bende 15 nisanda vermiştim siparişi tracking number benmde yazmıyodu ama ürün elime bugun ulaştı.

Ben aşağıdakini aldım, 15 nisanda, henüz ulaşmadı malesef.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280652407022&ssPageName=ADME:R:RC:GB:1123

• Creative EP-630i kulaklık biraz önce elime ulaştı. iphone için üretilmesine rağmen Gio'da sorunsuz çalışıyor.
    Sağ kulaklığın kablosunun üzerinde bir adet tuş ve mikrofon var. Mikrofon ağza yakın duruyor. Normalde tuşa basınca müzik çalar açılıyor ve son kaldığı yerden çalmaya başlıyor. Tekrar basınca play/pause görevi görüyor. Çağrı geldiğinde cevaplama ve çağrıyı bitirme görevi görüyor.
    Müzik dinlerken ses kalitesi mükemmel. Gio'nun kendi kulaklığından bas olsun tiz olsun netlik olsun her alanda daha üstün. 50TL'ye dahi iyisi zor. Hizlial.com'dan aldım, ertesi gün geldi.
    Çağrı sırasında mikrofon performansı da güzel. Karşı tarafa ses net gidiyor. Yalnız kulakiçi tipte olduğundan konuşurken kendi sesinizi duyuyorsunuz.(parmaklarınızla kulaklarınızı tıkamış gibi)
    Telefonla gerçek anlamda müzik dinlemek isteyen ve müzik dinlerken gelen çağrılara da cevap verebilmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim

★★ SAMSUNG GALAXY GIO [ANA KONU] ★★

• bu arada barca iki yaptı beyler
  • bu telefon teknosa dışında niye başka magazalarda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diveman

bu telefon teknosa dışında niye başka magazalarda yok...

Daha yeni çıktı
  • çok işe yarıyor arkadaşlar. ben yaptım şimdilik kullanıyorum.

Ama ebay'den verdiğim sipariş halen gelmedi :( 8-9 gün oldu YAW

quote:

Orijinalden alıntı: osmanay1984

Arkadaşlar orjinal ekran filmini atmayanlara bir haberim var.
    Ben atmamıştım duruyordu ekran filmim.
    Sonra aklıma o boyaları cıkarmak geldi.
    Çıkardım yıkadım temizledim ve telefona yapıştırdım.
    Bence güzel oldu.
    Bu arada bantın tutma ucunu kesmeyi unutmayın.

• Arkadaşlar vakit yaklaştı, şu Teknosa'nın 50 TLlik çekiyle ne alacağız? Kayda değer ne var Teknosa da? Tabiiiki f/p ve diğer mağazalara göre avantajlı bir üründe olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezilen

Arkadaşlar vakit yaklaştı, şu Teknosa'nın 50 TLlik çekiyle ne alacağız? Kayda değer ne var Teknosa da? Tabiiiki f/p ve diğer mağazalara göre avantajlı bir üründe olsun.

telefona alınması gereken ilk üç şey bence ekran koruyucu, hafıza kartı ve kulaklıktır lakin ben öyle yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezilen

Arkadaşlar vakit yaklaştı, şu Teknosa'nın 50 TLlik çekiyle ne alacağız? Kayda değer ne var Teknosa da? Tabiiiki f/p ve diğer mağazalara göre avantajlı bir üründe olsun.

buarada 8 mayıs anneler günü, hep kendimizi düşünmeyelim
  • arkadaşlar şu nfs shift i ne denediysem kuramadım. download ı yapıyor, sonra titreşimle çıkıyor uygulamadan. applanetten indirdim olmadı, sd kart ile burda paylaşılan hotfile dosyasındakini denedim yine aynı sorun. benim gibi kuramayan var mı bunu, çözümü yok mu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadiry_61
    telefona alınması gereken ilk üç şey bence ekran koruyucu, hafıza kartı ve kulaklıktır lakin ben öyle yapacağım

hafıza kartını aldım(team 16GB class 10), ekran koruyucu yolda, kulaklık için ise bi arkadaş geçmiş sayfalarda tel ile gelen kulaklığın yeterince kaliteli olduğunu söylemişti, tabii kulağım üstte bahsedilen ep 630i ile bu kulaklığın farkını anlayacak kadar hassas mı bilmiyorum?
  • hafıza kartını kaça aldın arkadaş bende 8gb lik sdhc hafıza kartı var class kaç bilmiyorum biçimlendirip tele taktım bir haftalık kullanımdan sonra oyun dosyaları felan 4gb geçmişti ve şuan telefon hafıza kartını görmüyor işin kötü yanı bilgisayarda görmüyor ve doğal olarak format atamıyorum çözüm önerisi olan var mı hafıza kartım şuan kullanım dışı ;s
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.