- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
hiçbir enerji olmadan elektrik enerjisi üreten cihaz
55 Cevap26303 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

230 Mesaj
21 Kasım 2005; 21:15:42 

arkadaşlar bu yazdı galiba zaman gazetesinde okumuştum emekli bir polis memuru bir cihaz geliştirmiş ve patentini almış ve büyük firmalar adamın peşindeymiş.cihaz elektrik üretmeye yarıyo.cihaz şu yapıda cihazda aküler var motor var ve bir invertör devresi var çıkışı 220 volt.gücünü tam olarak hatırlamıyorum.cihazın çalışma prensibi sadece başlangıçta aküden 12 volt kullanıyo sadece 8 sn .sonra devre otomatiğe geçiyo ve içinde bulunan motor dönerek dinamoya hareket enerjisini iletiyor.dinamodan elde edilen dc gerilim invertörde yükseltilip ac ye çevrilierek çıkışta 220 volt oluyor.iddia edilen o ki bu cihaz hiç bir başka enerjiye ihtiyaç duymuyor.sadeece başlangıçta aküden 8 sn 12volt kullanıyor.sonra motorun dönmesi için gerekli enerjiyi kendi sağlıyor. yorumlar yapılmıştı mühendislerden falan fizikte varolmayan hiç bir enerji başka bir enerjiye çevrilemez diye.bende böyle düşünüyorum.tamam başlangıçta 8 sn 12 volt kullanılıyo ama ya sonrası yani ortada hiç bir enerji olmadan bu şekilde bir cihazla 220 volt üretmek mümkün mü. şöyle düşünelim motor hareket enerjisi üretir ve dinamoya iletir .dinamo hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirir ve çıkıştaki invertörde bunu ac ye çevirip yükseltir.peki başlangıçtaki motor hareket enerjisini vermek için gerekli sürekli elektriksel enerjiyi nerden alıyor.yorumlarınızı bekliyorum.saygılar.

YEŞİL SENİ SEVİYORUM.
PENCERENE BAK BİR YARALI KIRLANGIÇ VAR/
YÜREĞİNE AL ONU ALEV GÖZLÜ YAR/
SENİ HER DÜŞÜNDÜĞÜMDE/
YAĞMUR YAĞAR TOPRAK KOKAR/
ÇOCUK GİBİ YANAĞIMDA /UMUT UMUT GÜLLER AÇAR/

132 Mesaj
22 Kasım 2005; 0:57:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurgokhan

arkadaşlar bu yazdı galiba zaman gazetesinde okumuştum emekli bir polis memuru bir cihaz geliştirmiş ve patentini almış ve büyük firmalar adamın peşindeymiş.cihaz elektrik üretmeye yarıyo.cihaz şu yapıda cihazda aküler var motor var ve bir invertör devresi var çıkışı 220 volt.gücünü tam olarak hatırlamıyorum.cihazın çalışma prensibi sadece başlangıçta aküden 12 volt kullanıyo sadece 8 sn .sonra devre otomatiğe geçiyo ve içinde bulunan motor dönerek dinamoya hareket enerjisini iletiyor.dinamodan elde edilen dc gerilim invertörde yükseltilip ac ye çevrilierek çıkışta 220 volt oluyor.iddia edilen o ki bu cihaz hiç bir başka enerjiye ihtiyaç duymuyor.sadeece başlangıçta aküden 8 sn 12volt kullanıyor.sonra motorun dönmesi için gerekli enerjiyi kendi sağlıyor. yorumlar yapılmıştı mühendislerden falan fizikte varolmayan hiç bir enerji başka bir enerjiye çevrilemez diye.bende böyle düşünüyorum.tamam başlangıçta 8 sn 12 volt kullanılıyo ama ya sonrası yani ortada hiç bir enerji olmadan bu şekilde bir cihazla 220 volt üretmek mümkün mü. şöyle düşünelim motor hareket enerjisi üretir ve dinamoya iletir .dinamo hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirir ve çıkıştaki invertörde bunu ac ye çevirip yükseltir.peki başlangıçtaki motor hareket enerjisini vermek için gerekli sürekli elektriksel enerjiyi nerden alıyor.yorumlarınızı bekliyorum.saygılar.

Dediğin gibi böyle bir şey olmaz. Birkaç senede bir bir sivrizeka çıkar, haber falan olur... İşte o kadar. Bizimkiler bilimin hala oturup dururken insanların kafasında bir ampul yanmasıyla ilerlediğini düşünür... he he..

290 Mesaj
22 Kasım 2005; 3:42:20 

Bu haber gercekten ciktiysa Elektronik ilminin temelini atanlardan (Alessandro Volta, Michael Faraday,..) bu gune epey bir bilim adami mezarinda ters donmustur...

Bunlar aksam haber programina cikip ertei gun kahvedeki arkadaslarina hava atmak isteyen ucuz zekalarin urunu...

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...

2116 Mesaj
22 Kasım 2005; 8:57:51 

yoktan enerji war etmiyo işte

hareket enerjisini kullanıyo

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Bmw 3.20d M Performance

1833 Mesaj
22 Kasım 2005; 9:09:06 

Bir dinamonun verimi %75'tir. Yani aldığı mekanik enerjinin %75'ini elektriğe çevirebilir.
Bir elektrik motorunun verimi %75'tir. Aldığı elektrik enejisinin %75'ini mekanik enerjiye çevirir.
İnvertörün bir fonksyonu yoktur. Elektrik enerjisinin şeklini değiştirmekten başka bir işe yaramaz.

Kayıpları 0 (yazı ile SIFIR) yapamazsınız. Kayıplar SIFIR olmadıkça verim %100 olmaz.

Bu alet bir işe yaramaz.

1558 Mesaj
22 Kasım 2005; 11:45:58 

yaw buna benzer bir olayı bilimteknikte okumuştum.
Ordada yeryuzunderki manyetik alan ve cekim guclerini kullanarak enerji uretecek bir motor uzerinde calısıldıgından bahsediliyordu.

Bu da boyle bişey olabilirmi acaba? Yoksa yoktan enerji var edilemez tabiyki bencede.

Kesintisiz nekadar enerji varsa sonuna kadar kullanmaya calısıyorlar bu bilimadamları Guneş enerjisiyle de;guneş panelleriyle enerji kazanacak aynı yelkenli gibi uzayda ilerleyebilecek uzay araçları yapmaya çalışılıyormuş.

GETZ 2005 1.5 CRDİ-Buz Mavisi

34 Mesaj
22 Kasım 2005; 13:59:10 

arkadasın dediği gibi boyle sivri zekalar bir iki senede bir cıkar...

buna benzer bişey cıkmıstı 1-2 yıl önce de.. ceviz kabuğunda bayağı rezil ettiler herifleri. işin enteresan tarafı adam mühendisti hatırladığım kadarıyla... onlarda yolcu ucaklarına motorların yanlarına birer tane rüzgar türbini ekliyorlardı. ve bu ruzgar turbinleri yardımıyla enerji üretrip motorları destekleyeceklerdi güya ... sonrabir kapalı cevrim git gidebildiğin kadar..! adamlar sürtünmeyi türbinlerin ucağı yavaslatacağını akıl edemiyolar mı anlamak mümmkün değil...

böyle bahsettiğiniz gibi kendini kendini besleyen sistemler için sürtünme nin olmaması , kacak akıların olmaması, enerji iletim kayıplarının olmaması kısacası kayıpların olmaması gerekir bu da verimin %100 olması anlamına gelir ki bu da teoride olabilir ancak..

Ama sürtünmeyi , kaçak akıları ve gerilim düşümlerini minumuma indirgeyecek sistemler üzerinde çalışşılıyor ve ilerleme kaydediliyor...

bahsedilen enerjisiz enerji üretimi gibi sistemlerin yapılabilir olaması yapanın nobele aday olması anlamına gelir... Çünkü şimdiye kadar kabul edilen birçok fizik kanunu (bunların başinda enerjinin korunumu gelir) geçerliliğini yitirecektir...

madem boyle fizik kanunlarını zorlayacak görüşlere meraklısınız ... alın size bi sivri daha... adam uçan daire yapıyor bir kaldırıyor ondan sonra pıırrrrrrr bidaha örebilene ask olsun...

http://www.zamandayolcu...cetinbal/JOHNRSEARL.HTM

bana inadırıcı gelmedi. ne kadar bilimsel bilemem.. inanalar beni de inandırsın..

331 Mesaj
22 Kasım 2005; 14:06:56 

Enerjisiz enerji üretimi olmaz. Neden çünkü enerjisiz bir ortam yok da ondan. Varolan enerji potansiyeli kullanılabilir enerjiye dönüştürülüyo. Mesela sıcak suların (Termal) buharından enerji üretilebiliyor.

cm 690 kasa-e8400 cpu-p35c-DS3R anakart- 2*1 gb Corsair Dominator Ram- ATI X1150 ekran kartı-Philips 190 cw monitör

1197 Mesaj
22 Kasım 2005; 14:29:22 

quote:

Orjinalden alıntı: istanbulutu

buna benzer bişey cıkmıstı 1-2 yıl önce de.. ceviz kabuğunda bayağı rezil ettiler herifleri. işin enteresan tarafı adam mühendisti hatırladığım kadarıyla... onlarda yolcu ucaklarına motorların yanlarına birer tane rüzgar türbini ekliyorlardı. ve bu ruzgar turbinleri yardımıyla enerji üretrip motorları destekleyeceklerdi güya ... sonrabir kapalı cevrim git gidebildiğin kadar..! adamlar sürtünmeyi türbinlerin ucağı yavaslatacağını akıl edemiyolar mı anlamak mümmkün değil...

böyle bahsettiğiniz gibi kendini kendini besleyen sistemler için sürtünme nin olmaması , kacak akıların olmaması, enerji iletim kayıplarının olmaması kısacası kayıpların olmaması gerekir bu da verimin %100 olması anlamına gelir ki bu da teoride olabilir ancak..

Ama sürtünmeyi , kaçak akıları ve gerilim düşümlerini minumuma indirgeyecek sistemler üzerinde çalışşılıyor ve ilerleme kaydediliyor...

bahsedilen enerjisiz enerji üretimi gibi sistemlerin yapılabilir olaması yapanın nobele aday olması anlamına gelir... Çünkü şimdiye kadar kabul edilen birçok fizik kanunu (bunların başinda enerjinin korunumu gelir) geçerliliğini yitirecektir...

madem boyle fizik kanunlarını zorlayacak görüşlere meraklısınız ... alın size bi sivri daha... adam uçan daire yapıyor bir kaldırıyor ondan sonra pıırrrrrrr bidaha örebilene ask olsun...

bana inadırıcı gelmedi. ne kadar bilimsel bilemem.. inanalar beni de inandırsın..

böyle fikirler öne süren tipler (mühendis fln bile olsa) lise 2 fiziğinden sonra fizik görmemiş olacaklarki lise 2 deki sürtünmesiz ortam deneylerinden esinlenerek böyle aptalca fikirler öne sürüyorlar...
hangi beyni basan adam cıkarda uçağa tirbün koyalım sonra motorları tirbünler göturur diye düşünebilirki...
bide beyni okadar basıyorki hem sürtünmeyi hesaplamıyor hemde sürtünmenin (havanın tirbün plakalarına l yaptığı basınc ile calışan tirbünün ) çalışmasına imkan sağladığı tirbünü koyuyor heyy akıllılar

sucker love is heaven sent
you pucker up, our passion's spent
my hearts a tart, your body's rent
my body's broken, yours is spent

1694 Mesaj
22 Kasım 2005; 15:11:17 

Arkadaşlar,
Onu bunu bilmem, girişinden örneğin 100 watt verip çıkışından 200 watt alabileceğimiz, yani net kazanç sağlayan, sistemler var mıdır?
Yoksa böyle bir sistem yeryzünde asla olamaz mı? Herkes fikrini beyan etsin.
olabilir diyenler? olamaz diyenler?

609 Mesaj
22 Kasım 2005; 15:23:09 

quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

Arkadaşlar,
Onu bunu bilmem, girişinden örneğin 100 watt verip çıkışından 200 watt alabileceğimiz, yani net kazanç sağlayan, sistemler var mıdır?

Yoktur ve olamaz. Enerji donusur, ne vardan yok olur ne de yoktan var olur.

Bunun tartisilacak tarafi yok, otur herhangi bir fizik kitabini dikkatlice oku.

Nasil bir yerde yasiyoruz hayret, onca bilim adami yuzyillar once bazi seyleri ispatlari ile ortaya koyuyorlar, bizim zeki halkimiz da okuyup dusunmek yerine basliyor tartismaya. Dusunmeden, arastirmadan okumadan ancak boyle komik tartismalar cikarirsiniz, tam mahalle kahvesi muhabbeti...

Bunun adi bilim, bir olay ispatlanir ve geriye tartisilacak birsey kalmaz...

AA nedir, Ne Ise yarar!

7937 Mesaj
22 Kasım 2005; 15:31:32 

Girişinden 100volt verip çıkı$ından 200v alırsın. V farklı W farklı...

Fizikte ilk öğrendiğimiz şeydir Enerji yoktan war olmaz..

quote:

Arkadaşlar,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

640 Mesaj
22 Kasım 2005; 15:39:08 

quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

yaw buna benzer bir olayı bilimteknikte okumuştum.
Ordada yeryuzunderki manyetik alan ve cekim guclerini kullanarak enerji uretecek bir motor uzerinde calısıldıgından bahsediliyordu.

hadi ya bilim teknikte çıktıysa ilerde bu yapılır çünkü aynı prensibi lisedeyken mıknatıslarla oynarken ben de farketmiştim fizik hocasına söyledim adam kendi kafasında bi hesaplar yaptı bi kağıda çizim falan yaptı sonra "evet, mantıklı" demişti.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ 2006 Renault Megane II Sedan Expression dCi 100 // 2013 Opel Insignia Sedan Cosmo 1.6 SIDI

1558 Mesaj
22 Kasım 2005; 15:42:20 

quote:

Arkadaşlar,

Atomu parçalamak için bir enerji verirsin ama sonuçta kazandıgın enerji daha fazla olur.
Yani atom parçalamadan, nukleer enerji kullanmadan boyle bir olayın olacagını zannetmiyorum.O da senin dedigin gibi basit bir sistem degil tabiyki :) Bunuda suanda anca denizaltıların enerji eldesinde falan kullanılabiliyor bildigim kadarıyla. Bilimteknikte; askeri denizaltının 180 yıllık enerji ihtiyacının bu yolla karşılanabilecegi yazıyordu.

Düşünsenize bundan 20-30 yıl sonra uretilen arabalar nukleer enerjiyle calısıyormuş. Arabanın yakıtı 200 yıl yetiyor diye reklamlar yaparlar tv lerde artık.

GETZ 2005 1.5 CRDİ-Buz Mavisi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Kasım 2005; 20:01:49 

yalnız atomu parçalayıncada kütleden kayıp oluyor o kütle de enerjiye dönüşüyor :)
bide angaralı dediğin o sistem zaten nükleer santrallerin çalışma prensibi.
ya bu tür hurafe işleri bırakıp mantıklı yollarla enerji üretmeyi denesek. mesela kaçımızın evinde yazın sıcak su elde etmek kullandığımız güneş paneli var? 3 yanı denizlerle çevrili bu ülkede neden denizlerdeki akıntılar veya dalgaların gücünden yararlanıp elektrik üreten sistemler yok.
gazetede okumuştum ve türkiyede böyle birşey olduğu için çok aşşırmıştım ankara yeni mahalle belediyesi parkların aydınlatılmasında güneş panelleri kullanma kararı almış. gündüz güneş enerjisini depolayıp gece onu kullanan sistemler bu tür şeyleri kullanmayı öğrensek bile kardır şimdilik.

928 Mesaj
22 Kasım 2005; 20:17:24 

bir elektrik öğretmeni olarak düşüncemi söylemek istiyorum arkadaşlar. kesinlikle enerji dönüşümü vardır. gerisi palavra. verimi en yüksek elektrik makinası trafo (transformatör) lerdir. o da yaklaşık olarak %90-95 civarında. elektrik motorları trafolardan daha düşüktür.

www.twitter.com/ilyaskara | | Nissan Qashqai 1.6 DCI man. sky w/i
Zaman İnsanları Değil, Armutları Olgunlaştırır. N.F.K.

209 Mesaj
22 Kasım 2005; 20:53:28 

Bu yapılan alet sarkaç teoremiyle açıklanabilir.Yani zamanla bu alet aldığı elektrik enerjisini harcayarak duracaktır.

212 Mesaj
22 Kasım 2005; 21:11:41 

haberi yazın gazetede okumustum yanlis hatirlamiyorsam, 1000 e yakın bilim adamını inandırmak icin davet edeceklerini, erken gelenlerin ise sahiden inanamadıkları yazıyordu

hatta nasa nın bu adamın pesinde oldugunu da okumustum, bulan kişinin ismi mehmet idi sanırsam ama o gunden sonra ne televizyonda ne de baska bir yerde haberi bir daha gormedim...

umarım doğrudur...

824 Mesaj
22 Kasım 2005; 21:15:04 

HİÇBİR ŞEY YOKTAN VAR OLMAZ

eskiden eti bırakıp üstündeki mikroorganizmaları örnek göstererek ahan da böyle denmişti

pasteur amca da durumu izah edince bunun da yanlış olduğu ortaya çıktı

Hayat Alışveriş Gibidir. Önemli olan ne kadar verip neler alabildiğinizdir.

737 Mesaj
23 Kasım 2005; 11:47:32 

ENERJİNİN KORUNUMU KANUNU VAR O ADAM SAÇMALAMASIN...

Mekatronik ( Step Servo Sistemler, CNC, PLC, Akıllı Makinalar, Robotik, Makina Otomasyonu vs.)
demirelu@hotmail.com

1694 Mesaj
23 Kasım 2005; 17:53:22 

quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Atomu parçalamak için bir enerji verirsin ama sonuçta kazandıgın enerji daha fazla olur.
Yani atom parçalamadan, nukleer enerji kullanmadan boyle bir olayın olacagını zannetmiyorum.O da senin dedigin gibi basit bir sistem degil tabiyki :) Bunuda suanda anca denizaltıların enerji eldesinde falan kullanılabiliyor bildigim kadarıyla. Bilimteknikte; askeri denizaltının 180 yıllık enerji ihtiyacının bu yolla karşılanabilecegi yazıyordu.

Düşünsenize bundan 20-30 yıl sonra uretilen arabalar nukleer enerjiyle calısıyormuş. Arabanın yakıtı 200 yıl yetiyor diye reklamlar yaparlar tv lerde artık.

Arkadaşlar,
Angaralı kardeşim bir nokta yakalamış! demek ki sorunun cevabını olmaz öyle şey die kestirip atmak doğru bir yaklaşım değilmiş!
Herşeye hemen iyi veya kötü diye atlamayın! Ancak fanatik olursunuz! bilim adına da fanatiklik yapılıyor bu memlekette
Bakın enerjinin korunumu kanunu ya da en genel yaklaşımla Newton fiziği 1700'lü yıllardan beridir var olan kurallara sahip ve liselerde bu okutuluyor. Bir de 1900'lü yılların başında Albert Einstein'in keşfetmiş olduğu E=mC2 ile başlayan kuantum fiziği denen bir olay var. Atomun parçalanması ise 2. dünya savaşından sonraya oluyor.
Şimdi Albert Einstein "olmaz öyle şey!" diye düşünseydi bilim ilerlemezdi. Nükleer enerji bulunmadan evvel birisine sorsan "bir sisteme 100joule (watt ile volt'u karıştıranlar olunca joule dedim, bakalım o neyle karışacak) verip 200joule alabilir misin?" deli olduğunu düşünürdü. Ama artık biliyoruz ki böyle sistemler var.
Evet kütlesinde bir kayıp oluyor ama ışık hızının karesinde bir kadarlık, yani ihmal edilebilir.
Newton ilkeleri ve enerjinin korunumu kanunu elbette geçerlidir ama tek başına herşeyi açıklamaya yetmeyebiliyor.
Quantum fiziği kanunlarına da dikkat etmek gerekiyor.
Şimdi acil çıkmam gerekiyor, daha sonra başka şeyler de yazarım. Bu konularda ciddi gelişmeler var. olmaz öyle şey derseniz zamanında matbaaya karşı çıkan kişilerden bir farkınız olmaz! İstemezük'çü olursunuz! lütfen dikkatli konuşalım.

290 Mesaj
24 Kasım 2005; 20:02:26 

Nukleer enerjiy arabaya koy da gor gununu...

Hele Turkiye'de...

Sarhos bir okuz kaza yaptigi zaman ortalik nukleer serpintiye maruz kalacak...

Valla 10 senede Turkiye'de yasayan kimse kalmaz, kanserden nallari diker herkes...

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2005; 21:38:10 

dedikodu haklısın herşeye anlamadan dinlemeden karşı çıkmak anlamsız olur ancak burda bahsedilen sistem tamamen palavra ve insanların asıl karşı çıktığı şey bu sistem.
kendinde belirttiğin gibi enerji yoktan var olmaz ancak kütleden kaybedip enerji elde edersin ancak çekirdek tepkimelerini kontrol altında tutmak çok zor ve sonuçta ürettikleri atıklar her türlü egzoz gazından daha tehlikeli.

345 Mesaj
24 Kasım 2005; 21:38:41 

ben de küfürden enerji üretiyorum ama forum dışında

http://www.chrismartenson.com/crash-course

253 Mesaj
25 Kasım 2005; 0:52:20 

bu ceviz kabuğuna çıkan adam havayı sıkıştırarak enerji üreticem demişti rezil etmişti sonra kendini cümle aleme

Uzaklaştırılmış
25 Ekim 2011; 1:30:45 

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulutu

UFO gören masum köylü hesabı

1133 Mesaj
25 Ekim 2011; 9:27:40 

dünya yoktan var olduysa enerji de yoktan var olabilir

2010 megane 3 dynamic pp cam tavan

1102 Mesaj
25 Ekim 2011; 10:21:46 

yine hort

acemi kullanıcı

SATILIK ASUS M51SN NOTEBOOK, T9300 2,5GHz L2 6MB-250GB HDD-2GB RAM-512MB 9500M GS NVIDIA-15.4"-NUM PAD

3371 Mesaj
25 Ekim 2011; 10:24:13 

Altı senelik konu, herhalde testler uzun sürüyor :)

0

1 Mesaj
3 Mart 2012; 15:46:31 

kardeş kafanı yorma olur aynısının deneme olarak küçüğünü (yani 5v çıkışlı) ben yapmıştım

1757 Mesaj
3 Mart 2012; 16:19:11 

Zaten bu tür şeyleri 40 yıllık akademik geçmişi olan bilimciler yapamıyor. Ya sanayi ustası, ya polis, ya da kasap vs.

100 Mesaj
3 Mart 2012; 16:28:53 

edit: tarihe dikkat etmek lazım konularda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quenloth -- 3 Mart 2012; 16:30:30 >

165 Mesaj
13 Kasım 2012; 16:06:22 

Googleye sadece " türk mucit muammer yıldız" yazmanız yeterli olacaktur bu alet için.

cihazı görmek isteyenler cihazın videoları

http://www.teknikvideo....er-yildiz-ve-icadi.html

http://www.bilgiustam.c...-icadi-neler-vadediyor/

birde diğer yoruma da katılıyorum. bu tür icatları mecburen bilim adamları yapamıyor. baksana adam elektrik öğretmeni olmuş, diğeri elektrik mühendisi herşeye önyargı ile yaklaşıyor. makinanın çalışma mantığı ise

makina normal bir magnet motordur arkadaşlar. magnet motorlar da mıknatıslardaki potansiyel enerjiyi kinetik enerjiye çevirir. yani enerji dönüşümü söz konusu. yoktan var olmuyor elbet. birde makina elektrik üretiyor, ürettiği elektrik ile ise elektrik mıknatısı yapıyor kendisini

elektrik mıknatıslarının arabaları kaldıracak kadar kuvvetli olduğunu biliyorsunuz dimi. belki ona da önyargı ile yaklaşıp çamur atabilirsiniz.

3787 Mesaj
13 Kasım 2012; 16:18:06 

Polisse yapabilir, yoktan var edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 13 Kasım 2012; 16:33:38 >

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

3336 Mesaj
13 Kasım 2012; 16:28:59 

Ah şu sürtünme olmasa her şey çok güzel olacak da, işte sürtünme işi bozuyor.

193 Mesaj
13 Kasım 2012; 16:32:54 

Enerji kadina benzer arkadaslar. 200 watt verirsiniz, verdiginizi 100 olarak alirsiniz. Yok oyle 100 watt verip 200 almak
Yok "100 veririm 200 alirim quantum muantum hesabi" diyorsaniz da oyle kadini bu memlekette zor bulursunuz, olsa olsa kutle kaybi ile bir iluzyon gerceklesir ki burada da formule su hakikat giriverir: (kutle=erkegin omru)
Hadi Harry Poterliginiz tuttu diyelim, orada da devlet baba KDV mudahalesinde bulunur, kazandiginiz enerjjinin bedelini soke soke alir (Kadinin mi var Derdin var Vergisi)
Bu is olmaz, hadi oldu diyelim, olsa bile bu topraklarda olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

52 Mesaj
14 Kasım 2012; 7:27:36 

quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Ah şu sürtünme olmasa her şey çok güzel olacak da, işte sürtünme işi bozuyor.

Sürtünme olmazsa çoğalamayız dostum, sürtünme önemli :))

52 Mesaj
14 Kasım 2012; 7:31:05 

quote:

Orijinalden alıntı: abuzerefendi

Googleye sadece " türk mucit muammer yıldız" yazmanız yeterli olacaktur bu alet için.

cihazı görmek isteyenler cihazın videoları

http://www.teknikvideo....er-yildiz-ve-icadi.html

http://www.bilgiustam.c...-icadi-neler-vadediyor/

birde diğer yoruma da katılıyorum. bu tür icatları mecburen bilim adamları yapamıyor. baksana adam elektrik öğretmeni olmuş, diğeri elektrik mühendisi herşeye önyargı ile yaklaşıyor. makinanın çalışma mantığı ise

makina normal bir magnet motordur arkadaşlar. magnet motorlar da mıknatıslardaki potansiyel enerjiyi kinetik enerjiye çevirir. yani enerji dönüşümü söz konusu. yoktan var olmuyor elbet. birde makina elektrik üretiyor, ürettiği elektrik ile ise elektrik mıknatısı yapıyor kendisini

elektrik mıknatıslarının arabaları kaldıracak kadar kuvvetli olduğunu biliyorsunuz dimi. belki ona da önyargı ile yaklaşıp çamur atabilirsiniz.

arkadaş son noktayı koymuş..

165 Mesaj
14 Kasım 2012; 9:41:45 

arkadaşlar yoktan var etme diye bir şey yok. magnetik alan olayı var işin içerisinde mıknatısların kuvvetleri eşit değil. özellikle de bazı noktalarda adam elektro mıknatıs kullanmış. sonra da çarklar ile dönme sayısını arttırmış ve daha fazla üretime başlamış. neden olmasın ki?

Sonuç olarak yoktan var olma söz konusu değil sadece enerjisel dönüşüm söz konusu. mıknatıslardaki potansiyel magnetik alanı kinetik enerjiye çeviriyorsunuz...

6379 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:13:11 

Termodinamik okumayan adamlarin bu iddialarla ortaya cikmasi cok normal. Tek akilli kendileri.

2906 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:56:38 

Konu 7 yıldır hortlaya hortlayla bi hal olmuş...

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah

3877 Mesaj
14 Kasım 2012; 11:39:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurgokhan

Bu işlerde konu hep döner dolaşır Con Ahmet'in devridaim makinasına gelir. Gazetelerde yazan şeylerin aslını öğrenmek için araştırma yapmak gerekir. Sadece Zaman için söylemiyorum, yurdumun tüm gazeteleri bir hayli sorgulanabilirdir. Bilimsel haberleri araştırmak gerekir. Gündelik haberlerin altındaki önemli konuyu anlamak için ise aynı gün Hürriyet, Zaman, Milliyet ve Sözcü'yü aynı anda okumanız, Zaman ve Sözcü'nün söylevlerine tahammül etmeniz, asabınızı bozmamanız falan lazım. Türkiye'de haberin özünü yakalamak zor zanaat. Biri der ülke elden gidiyor, diğeri der ne güzel oldu. Sonuçta size ne girdi ne çıktı anlayamazsınız !?

Basının yazdığı yazıyı 3 kere tartmak önemli. Con Ahmet'in devridaim makinasını da arştırmanızı öneririm.

Manyetik enerji kullanarak bu tarz işlere girişmenin de bir farkı yok. Biraz araştırırsanız, görürsünüz. Her şekilde Con Ahmet'in Devridaim makinası...

1833 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:07:26 

Lisede gördüğü fizik dersinden aklında kalanlarla "olmaz, yoktan varolmaz" diyenler olabilir.

Ancak o fizik kuralları her şeyi açıklayamıyor ne yazık kı.

Hatta evreni bugün bile tam çözebilmiş değil insanoğlu.

sadece bildiğimiz artık fizik (o da ne derece doğru bilinmez) evrenin %4'ünün bildiğimiz maddeden meydana geldiği, kalan büyük kısmının görülmeyen, elle tutulmayan ve herhangi bir maddenin içinden etkilenmeden geçen ve literatürde "karanlık madde" diye tabir edilen madde ile dolu olduğu, kalan kısmında enerji olduğunu varsaymaktadır.

yani şu anda çevrenizde madde, karanlık madde ve enerji var. gittiğiniz her yerde bu var.

Bence bilmediğimiz veya bildiğimizi sandığımız çok şey var.

Bu mucidin makinası bence çalışıyor ve enerji üretiyor. Geliştirilmesi gerek.

Politik yönden bakarsanız şu an bu aletin geliştirilmesini, yoktan yere elektrik üretmesini, dünyayı yönetenler şimdilik istemez.

Önce eldeki petrolü satıp dünyayı köküne kadar sömürmeleri gerekiyor.

Ve sonuçta bu mucit insana bizim ülkemiz değil Almanya ilgi göstermiş.
Bizim insanımıza Newton fiziği yüklendiği için "enerji yoktan var edilemez lan" deyip adamcağızı bir dövmediğimiz kaldı.

Vakti zamanında birisi de dünya yuvarlak dediği için kelleyi kaybedecekti.

Çok dar görüşlüyüz çooook

165 Mesaj
15 Kasım 2012; 13:53:51 

quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Lisede gördüğü fizik dersinden aklında kalanlarla "olmaz, yoktan varolmaz" diyenler olabilir.

Ancak o fizik kuralları her şeyi açıklayamıyor ne yazık kı.

Hatta evreni bugün bile tam çözebilmiş değil insanoğlu.

sadece bildiğimiz artık fizik (o da ne derece doğru bilinmez) evrenin %4'ünün bildiğimiz maddeden meydana geldiği, kalan büyük kısmının görülmeyen, elle tutulmayan ve herhangi bir maddenin içinden etkilenmeden geçen ve literatürde "karanlık madde" diye tabir edilen madde ile dolu olduğu, kalan kısmında enerji olduğunu varsaymaktadır.

yani şu anda çevrenizde madde, karanlık madde ve enerji var. gittiğiniz her yerde bu var.

Bence bilmediğimiz veya bildiğimizi sandığımız çok şey var.

Bu mucidin makinası bence çalışıyor ve enerji üretiyor. Geliştirilmesi gerek.

Politik yönden bakarsanız şu an bu aletin geliştirilmesini, yoktan yere elektrik üretmesini, dünyayı yönetenler şimdilik istemez.

Önce eldeki petrolü satıp dünyayı köküne kadar sömürmeleri gerekiyor.

Ve sonuçta bu mucit insana bizim ülkemiz değil Almanya ilgi göstermiş.
Bizim insanımıza Newton fiziği yüklendiği için "enerji yoktan var edilemez lan" deyip adamcağızı bir dövmediğimiz kaldı.

Vakti zamanında birisi de dünya yuvarlak dediği için kelleyi kaybedecekti.

Çok dar görüşlüyüz çooook

Arkaşım sana aynen katılıyorum. zaten sırf bu yüzden de böyle değişik ilginç buluşları hiçbir zaman bilim adamları bulamıyorlar.

hep con ahmet diye tabir edilen adamlar böyle şeyleri buluyorlar. zamanında uzaktan kumanda için de aynı şeyi söylemişlerdi olmaz dediler oldu. düne kadar havadan enerji transfer edilemez diyorlardı şimdi cep telefonu radyo vs sinyallerini elektrik enerjisine çeviren şeyler çıktı. kimse böyle şeylere inanmıyor zaten. ama işte böyle şeyleri hep yapanlar da bilim adamları değil. con ahmet diye tabir ettiğiniz okumamış adamlar.

bence mıknatısın içerisindeki manyetik alanın da bir potensiyel olduğunu unutmayın. bu mıknatısın manyetik enerjisinin de kinetik enerjiye çevrilebileceğini de unutmayın derim ben...

126 Mesaj
15 Kasım 2012; 18:05:49 

Bulur bulur...
Bir de Erke dönergeci vardı hatırlar mısınız?
Con Ahmetler bunları 3-5 ayda bir bulurlar bunları ama bi türlü gerisi gelmez nedense.

Termodinamiğin birinci yasasına göre kapalı bir sistemce üretilen/depolanan iş/enerji sisteme giren enerji
(her ne cinste ise hareket, potansiyel, elektrik, kimyasal v.s.)
ile sistemden çıkan enerjinin farkına eşitttir.
Bu kanuna aykırı sözde buluşların ardından her zaman yetersiz bilgi ile yapılan hesap hataları
çıkar.

Bu tabir caizse, bir eşeğe hiç hem vermeyip zıçmasını beklemekten farksızdır.
Sistem ilk bakışta karışık görünebilir ama eşeğin de iç organları, dolaşım, sindirim sistemleri oldukça karışıktır.
Bu sonucu değiştirmez.

126 Mesaj
15 Kasım 2012; 18:10:15 

Bir de bu nedenle bilim adamları buluş yapamaz geyiği var, bu yasayı tanımlayan iki kişiden biri (Rankine)
buharlı motor ve tüm yanmalı motorların hesap yöntemlerini ve teorisini ortaya koymuştur.
İçten yanmalı motor teknolojisinde yapılan tüm buluşlar, geliştirmeler bu adamın koyduğu temeller üzerine oturur.
Halkımızdaki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma yeteneği hayret verici.

126 Mesaj
15 Kasım 2012; 18:17:07 

Gene avlandık, 2005 tarihinde adam sonsuz enerjiyi bulmuş, biz 2012de neden olacağını/olmayacağını açıklamaya çalışıyoruz.

2 Mesaj
5 Aralık 2012; 19:14:32 

Yahu ne inat ediosunuz anlamadim adam uluslar arasi yaralilik belgesi dahil 3-4 tane patent aldı bir miknatistan sonsuz guc cikiyorda bundan nie cikmasin ben de uzun zamandir bu mesele uzerinde calisiyorum her aradigimi bulamadigim icin toparlayamiyirum amaneticelerini aldik az kaldi dua edin

165 Mesaj
30 Aralık 2012; 16:22:08 

quote:

Orijinalden alıntı: biologic

Bulur bulur...
Bir de Erke dönergeci vardı hatırlar mısınız?
Con Ahmetler bunları 3-5 ayda bir bulurlar bunları ama bi türlü gerisi gelmez nedense.

Termodinamiğin birinci yasasına göre kapalı bir sistemce üretilen/depolanan iş/enerji sisteme giren enerji
(her ne cinste ise hareket, potansiyel, elektrik, kimyasal v.s.)
ile sistemden çıkan enerjinin farkına eşitttir.
Bu kanuna aykırı sözde buluşların ardından her zaman yetersiz bilgi ile yapılan hesap hataları
çıkar.

Bu tabir caizse, bir eşeğe hiç hem vermeyip zıçmasını beklemekten farksızdır.
Sistem ilk bakışta karışık görünebilir ama eşeğin de iç organları, dolaşım, sindirim sistemleri oldukça karışıktır.
Bu sonucu değiştirmez.

Mıknatıslarla buna benzer bir motor yaptık güzelde dönüyordu ama 3 V lik dc motoru bile bağlayınca yük bindiği anda duruyordu sistem. tabi elimizdeki mıknatıslar kaliteli değil

belki kaliteli mıknatıslar ile bunu yapmak mümkün olabilir.

11064 Mesaj
30 Aralık 2012; 21:18:15 

Kimya hocamız 1 sene boyunca yoktan var falan filan demişti

Bu konuyu yüzüne vurmak isterdim ama hem lise donemleri bitti hem konu 2005 inmiş

>CoNTiNuE<

"Men love women, but even more than that, men love cars."

514 Mesaj
30 Aralık 2012; 23:35:13 

İmkansız.

8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra spiker:
-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.
8. golden sonra:
-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2013; 0:52:29 

ayıp bişey madem yazdı link paylasın bosa mesgul etmeyin burayı

1998 Mesaj
10 Ocak 2013; 16:41:10 

4533 Mesaj
10 Ocak 2013; 17:48:11 

ya bende geçenlerde gördüm bir çeşme var havada duruyor su akıyor, herkesin peşindeymiş icatın, su derdi yok allah'ın hikmeti işte, babama dedim alalım tarlayı sularız diye kafama patlattı bir tane neden anlamadım.

173 Mesaj
10 Ocak 2013; 19:02:19