Şimdi Ara

Kia'nın elektrikli otomobili Venga EV 2013'te pazara sunulacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kia elektrikli ilk otomobilini 2013'te pazara sunmaya hazırlanıyor. Henüz çok fazla detay olmasa da, gelen son bilgilere göre üretime girecek olan model, ilk defa 2010 yılında Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenen elektrikli Venga EV konseptini temel alacak. 80 beygir gücünde elektrikli motora sahip olması beklenen yeni modele, lityum-iyon piller güç verecek ve tam şarj ile yaklaşık 140 Km gidilebilek. Piller bittiğinde ise ev ya da garajdaki standart güç bağlantısı ile 6 saatte yeniden şarj edilebilecek.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi en erken 2013'te lanse edilmesi beklenen yeni otomobilini pazara sunmadan önce Kia, 2000 test aracı üretecek.

• Antalyadan yola çıktık gidiyoruz Adana'ya 130 km sonra vardık alanya ya kaldıkmı şimdi yolun daha başında??? 6 saatlik mola mı olur?

Bu araçlarda şarj problemi çözülmeden bizim milletimiz almaz bunları, benzin istasyonunda bile beklerken kavga eden bir milletiz değilki 6 saat şarj bekleyelim...

Bence en mantıklısı yine renaultun batarya değişim istasyonu kurma projesi. ayrıca ne olursa olsun bu araçlar bence gazlı da olmalı, hem çevreci hem yolda bırakmaz en azından.
  • 220v yerine 440v ile şarj edilirse pilin %80 i yarım saat gibi bir sürede şarj oluyor. mesela nissan leaf de , chevrolet volt da oyle. yani şarj istasyonları olursa olabilir. ama gene yetmez şehirlearsı yolculukta. zaten bu tip araçların önceliği şehiriçi kullanım.

volt un getirdiği çözüm güzel aslında benzin jeneratörlü elektrikli araba. ama onun da batarya menzili kısa.
  • Şehir içinde kullanmak için harika tabiki bizim memleket gibi küçük şehirlerde Korelileri ve japonlar elektrikli araçlarda bence öne çıkabilirler malum elektrik konusunda batıdan ilerdeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

Antalyadan yola çıktık gidiyoruz Adana'ya 130 km sonra vardık alanya ya kaldıkmı şimdi yolun daha başında??? 6 saatlik mola mı olur?

Bu araçlarda şarj problemi çözülmeden bizim milletimiz almaz bunları, benzin istasyonunda bile beklerken kavga eden bir milletiz değilki 6 saat şarj bekleyelim...

Bence en mantıklısı yine renaultun batarya değişim istasyonu kurma projesi. ayrıca ne olursa olsun bu araçlar bence gazlı da olmalı, hem çevreci hem yolda bırakmaz en azından.

ne yazık ki bu tür araçlar şehir içi kullanım için uygun olacaklar. misal 50km lik mesafen var işe gitmek için git gel 100km aksam da geldiğinde şarja takarsın arabanı oh mis gibi

• 1-2 yıl içerisinde batarya teknolojisinde yeni gelişmeler olacak...şarj süreleri kısaltılıp pillerin deşarj döngüleri yükseltilecek..
    şimdiki çalışmalar prototip ve test aşamasında..
  • kia gibi dandik marka bile elektrikli araba yapacak konuma geldi,
    deli olmamak elde değil
    hyundai bile Türkiye pazarında öğrendi araba yapmayı şimdi birçok avrupa arabayla kalite olarak aynı...
    demek istediğim biz tüketim toplumuyuz efenim
    bırakın bu elektrikli arabayıda başka ülkelere kakalasınlar :)
  • tam şarj ile yaklaşık 140 Km gidilebilek bunlara acil yüksek menzil sağlayacak pil sağlamazlarsa hiç bi işe yaramamaya devam edecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baweraltunkanat

quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

Antalyadan yola çıktık gidiyoruz Adana'ya 130 km sonra vardık alanya ya kaldıkmı şimdi yolun daha başında??? 6 saatlik mola mı olur?

ne yazık ki bu tür araçlar şehir içi kullanım için uygun olacaklar. misal 50km lik mesafen var işe gitmek için git gel 100km aksam da geldiğinde şarja takarsın arabanı oh mis gibi

iyice bitmeden şarja takma batarya zayıflıyo

• şehir içi aracı olacak şimdi bu araçlar
    ama anlayamadığım nokta neden büyükler bu kadar renault fluance hele
    ilk etapta şu depolama sorunu çözülene kadar olabildiğince küçük araçlar olmalı (citroen Czero gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

kia gibi dandik marka bile elektrikli araba yapacak konuma geldi,
    deli olmamak elde değil
    hyundai bile Türkiye pazarında öğrendi araba yapmayı şimdi birçok avrupa arabayla kalite olarak aynı...
    demek istediğim biz tüketim toplumuyuz efenim
    bırakın bu elektrikli arabayıda başka ülkelere kakalasınlar :)

Sayın Zultaran bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz , hayatımda bu kadar cahilce biryorum görmedim , 2009 Soul- 2010 Venga-2011 sportage ve Optima olmak üzere Almanyanın en popüler tasarım kuruluşu red dot tasarım ödülleri bu dandik dediğiniz Kia markasına verildi , adamlar Amerikada araçlarına 10 sene avrupada 7 ülkemizde de 5 sene + 150.000 km garanti veriyorlar :D şaka gibisiniz ...
  • yeni aletler bunlar daha pil olayı 3-5 sene sora daha iyi konumda olur menzili yükseltip şarj olma olayı kısalır
  • Bu arabayı alınca, ilk şarjını en az 16 saat yapmak gerekecek mi?

HTC Desire gibi batarya kalibrasyonu ister mi?

Bazı özellikleri kapatsak, daha fazla yol alabilir miyiz, örneğin radyo, farlar, camları elle açsak, vs.?
  • kia ceed modelinin elektriklisini bekliyorum.. söylentilere göre 3. vitese kadar elektrik, 4 .viteste araba plütonyuma geçecekmiş bekleyip görücez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 28 Mart 2011; 1:13:56 >
  • kia ceed için bi arkadaş vardı yanılmıyorsam 4.vitese çatt diye atanlar diye
  • Ben kendimi bildim bileli bu batarya teknolojisi hiç gelişmedi.Olduğu yerde sayıyor arkadaş bir çözüm bulamadılar.
  • önce şuan ki kısa ömürlü bataryalarla araçlar belirli adetlerde satılacaktır. bu güne kadar ki araştırma maliyetleri karşılansın. daha sonra uzun ömürlü bataryalar çıkar. insanlar mevcut eski bataryalarını değiştirmek zorunda kalır. bide yeni bataryalar satılır. 2. kez kar elde edilir. ben uzun ömürlü bataryalarla bu araçların satışına başlanacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.