- x
Lastik degisimi petlas yorum
67 Cevap42090 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

422 Mesaj
27 Mart 2011; 8:09:58 

Selam
Opel astra classic aracimda lastik degisimi zamani geldi.
Bridgestone er300 lerle yolda kalmadim 4 yilda.
Petlas Imperium a gecmeyi dusunuyorum. 185-65-r15 olculerim.
Yurdun malini kullanayim istiyorum. Petlas kullanip kotu deneyimi olan varsa uyarirsa sevinirm. Sikayetvar a baktim ama orda her markaya saydirilmis pek emin olamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
En Çok Beğenilenler
niye bizler kendi ülkemizin üretimini yerlerin dibine sokuyoruz?

Sen almazsan, ben almazsam nasıl para kazanıp gelişecek bu marka!

Arabam olsa gözümü kırpmadan,
Mutlu akü takar
Petlas la... Yoruma Git
Yorumun Devamı matgab - 27 Mart 2011; 12:03:30 +6

306 Mesaj
27 Mart 2011; 8:19:00 

Genelde yumuşak lastik üretiyormuş ve müşterileride memnun.

Ama bence pek bulaşmayın lassa ya falan bakabilirsiniz.

Türk insanıda para gibidir..içinde Atatürk yoksa sahtedir...

8177 Mesaj
27 Mart 2011; 8:42:46 

Lassa Impetus öneririm.

...

2282 Mesaj
27 Mart 2011; 11:02:09 

Böyle no name lastik almayın.Onun yerine kumho hankook alın yüz kere evladır.

merhaba

3607 Mesaj
27 Mart 2011; 11:07:54 

Memnun olduğun lastiği motor yağını hiçbir zaman değiştirme

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

293 Mesaj
27 Mart 2011; 11:08:33 

Arabamı aldığımda üzerinde yeni alınmış lassa lastikler vardı iki yıl kullandım. Bu sene yıprandıkları için onları petlas ile değiştirdim şimdi onları kullanıyorum.

Bire bir kullanıp iki lastiği kıyaslamış biri olarak hiç durma al diyorum. Petlas daha iyi yol tutuyor ve ani frende daha iyi duruyor ama lassa da bundan daha sessizdi.

382 Mesaj
27 Mart 2011; 11:31:28 

BENDE PETLASIN STARMAX SERİSİNİ KULLANDIM GAYET GÜZELDİ

2008 DACİA LOGAN 1,5DCİ AMBIANCE PACK

881 Mesaj
27 Mart 2011; 12:03:30 

Mutlu akü takar
Petlas lastik alırım.

Beğenmiyorsan bari karalama! Kullanmayanlar niye ağzını açar böyle konularda ahkam keser, resmen ezikliğin verdiği aşağılık psikolojisi.

Şiddetle kınıyorum, bu ülkeyi beğenmeyen, bu ülkenin insanını beğenmeyen nasıl bir ruh haline sahiptir, idrak edemiyorum.

Kimse kusura bakmasın, lütfen dönüp aynaya kim olduğunuza bir bakın.

3314 Mesaj
27 Mart 2011; 12:28:26 

Petlas da öyle dandik firma değil, yıllarca yüksek hız basınç ve yıpranmalara dayanıklı olması gereken uçak lastiklerini üreten bir firma. Sorun çıkaracağını düşünmüyorum sorun çıkacaksa zaten her lastik te çıkabilir.... Ama prelli den uzak dur

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

297 Mesaj
27 Mart 2011; 12:31:38 

Starmaxx'ı şiddetle tavsiye ederim. Ben de önceden duymadığım için almak istemedim, fakat 10 yıllık lastikçimin tavsiyesiyle aldım. Yaklaşık 4-5 bin kilometre oldu kullanmaya başlayalı.
Şimdiye kadar kullandığım lastiklerden (Hankook, Goodyear, Michelin, Lassa) inanın fazlası var eksiği yok.

Gösterilecek bir şey bulunamadı!

643 Mesaj
27 Mart 2011; 12:32:05 

aracımı aldığımda michelin energy saver lastik vardı üzerinde.eski sahibi 2 adet 6 aylık petlas kış lastiği verdi arcı alırken.gittim 2 adet petlas kış lastiği daha aldım. ekim ayından beri kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. aynı kış lastiği ile kurban bayramında izne denizliye gittim geldim sorunsuz. bu arada erzurumda yaşıyorum. erzurum şartlarında petlas sorun çıkartmadı. tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mart 2011; 14:03:53 

lastik esp den önemlidir .buna göre bütçe ayırın.

yerli malı güzelde, petlas iyi ise tonla lastik testleri yapılıyor. gönderir lastiğini bu tetstlere bedava reklam yapmış olur.lassa gönderdi teste sonuçları nı gördünüz.

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php

2218 Mesaj
27 Mart 2011; 15:20:19 

Geçen sene baya araştırdım, kendi lastiklerimiz brigstone er300dü. Sonunda impetus revo almaya karar verdik ve aldık bavulda hediye ettiler 4 lastik alınca:) gayet memnunuz

araç 2006 1.6TW Astra

300 Mesaj
27 Mart 2011; 15:29:58 

BEN 2 yıldır kullanıyorum.ha bir daha alırmısın dersen kesinlikle almam.sebebi ise çok çabuk kızaklamaya geçiyor.aynı (kangoo)aracımda daha önce continantal ve goody vardı.bu araçta 3.lastik. kar ve yağmur kullanımında ve ani frenlerde çok çabuk patinaja geçiyor.ama 40.000 km oldu.aşınma az oldu.diğerleri arasında goody en çabuk biten ama ama kızaklaması en az olan lastikti.umarım yardımcı olabilmişimdir.

8177 Mesaj
27 Mart 2011; 15:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Mutlu akü takar
Petlas lastik alırım.

Beğenmiyorsan bari karalama! Kullanmayanlar niye ağzını açar böyle konularda ahkam keser, resmen ezikliğin verdiği aşağılık psikolojisi.

Şiddetle kınıyorum, bu ülkeyi beğenmeyen, bu ülkenin insanını beğenmeyen nasıl bir ruh haline sahiptir, idrak edemiyorum.

Akü piyasasında şu anda yerli ürün hakimiyeti mevcut zaten ama nedense insanlarımız yerli lastiğe güvenmiyor. Bugün, Lassa ve Petlas dünya standartlarında üretim yapıyor. Petlas uçaklarda kullanılıyor. Lassa Snoways ise Rusya'da oldukça tutulan bir kış lastiği. Bu, bizim markalarımızın başarısını gösteriyor ki Lassa'nın ralli lastiği de var ve geçenlerde Facebook sayfasında, Amerikan ralli şampiyonasında oldukça fazla kişinin (Sayıyı hatırlamıyorum) Lassa kullandığı yazıyordu.

...

3211 Mesaj
27 Mart 2011; 15:49:57 

canınız kıymetli ise Bridgestone,Michelin,Toyo bunlardan birini kullanmalısınız keşke yerli üretimde bunlar kadar iyi olsaydı.
kontrolsüz güç güç değildir.

1793 Mesaj
27 Mart 2011; 15:53:22 

Petlas iyidir,tavsiye ediyorum kullanıcısı olarak.Yukarıdaki saçmasapan yorumlara takılma.Hiçbirisi kullanmamış,belli..

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

3211 Mesaj
27 Mart 2011; 16:05:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Petlas iyidir,tavsiye ediyorum kullanıcısı olarak.Yukarıdaki saçmasapan yorumlara takılma.Hiçbirisi kullanmamış,belli..

sanki sizde başka lastik hiç kullanmamış gibisin

1134 Mesaj
27 Mart 2011; 16:14:42 

quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Böyle no name lastik almayın.Onun yerine kumho hankook alın yüz kere evladır.

no name mi :D

Petlas uçak lastiği bile üretiyor siz ne diyorsunuz :)

Benim yazlık kıslık petlas, kısın zincirsiz kartalkaya'ya cıktım cok sükür yolda bırakmadı

Tavsiye ederim ucuz diye kötü değil ama performanslı bir araba kullanıyorsanız michelin primacy hp tavsiye ederim

300 Mesaj
27 Mart 2011; 16:18:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

2009 ocaktan beri kullanıyorum.benim yorumum saçma sapan değildi.alırken bende param yurdumda kalsın dedim ama maalesef kış şartlarında kullanıma uygun değil.ha derseniz o zaman kış lastiği al ama o kadar zengin değilim .

2282 Mesaj
27 Mart 2011; 16:46:09 

Ben bu tip lastiklere no name diyorum.

İyi olan olmayan bir çok marka test ediliyor ve herkes akı karayı görüyor.

Herkes kendini eksper ,test sürücüsü zannediyor.Sertleşmiş asimetrik olarak aşınmış , hamuru sertleşmiş yere homojen olarak bile basmayan rot ayarı göre bozulmuş lastikten yeni alınan taze lastikle tüm ayarları yerine getirilmiş aracımıza bindiğimizde oh deyip harika diyerek ahkam kesmeye başlıyoruz.

Adamlar hayatını vermiş sistemi kurmuş ekmeğini bundan kazanıyor af edersiniz ancak konuşmaya bile esvafı bulunmayan lastik satıcılarının abi süper lastik demesiyle bu ürünler süper oluyor.

Bir diğer konu da yurdumun malı onu tercih et diyor ,sanki insanlar vatan haini .Yok uçak lastiği yapmış mış.EE saab ta savaş jetleri yapıyordu bu mantığa göre daha iyi marka olmaması gerek .Bırakalım bunları arkadaşlar ,inanmak isteyen gider bu tip no name lere inanır sınırlı bilgisi ,sınırlı bu konudaki tecrübesi ve yarı kör hisleriyle yukarıdaki yazdığım şartlardaki haline gelmiş eski lastiğin yerine alınıp takılan en kötü lastikle bile olumlu sonuç alınması normaldir.

Arkadaşlar bir çok konuda dergileri takip edip bakın şu araç veya şu sonuç çıkmış bakın bu bunu geçmiş deyip yazıp çizip alıntı yaparak haberler veriyorsunuzda niye bu konudaki testlere sizden binlerce kat daha fazla tecrübesi,bilgisi ,yeteneği olan insanlarca bir çok yerde yapılan değerlendirmelere inanmıyorsunuz.

Hocanın şöyle bir sözü var Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne niye inanmıyorsun.

Sağlıcakla kalın.

merhaba

2539 Mesaj
27 Mart 2011; 17:01:11 

Hankook almayın da ne alırsanız alın.Lastiği 2 sene önce aldım.30000km yaptım şu anda resmen aracım buz pistinde gidiyor.Virajlarda falan araç kaymaya başlıyor.Eski lastiğimiz Dunloptu aynı suratlerde ve aynı yerlerde hiç bir güvensizlik yaşamamıştım.

1466 Mesaj
27 Mart 2011; 17:13:33 

abartmaya gerek yok, araç içinde en önemli donanımlardan biri lastiktir.
ama kullandığımız araçlar belli, bütçemiz belli

petlas idare eder bir lastiktir. kış lastiğini kullandım. kışın beni yolda bırakmadı.

1134 Mesaj
27 Mart 2011; 17:14:03 

forster sizde kabul edin ki kullanan insanlarda birsey biliyordur ;)

fiyat/performans olarak gayet kaliteli tavsiye ederim :)

3240 Mesaj
27 Mart 2011; 17:48:40 

prellı de turkıye de uretılıyor.onca yıl wrc ye lastık sagladı sımdı f1 e lastık verıyor artık.

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

1793 Mesaj
27 Mart 2011; 18:51:17 

quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

sanki sizde başka lastik hiç kullanmamış gibisin

Biz başka lastik de kullandım

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

625 Mesaj
28 Mart 2011; 0:04:15 

Yerli malını kullanmak takdir edilecek bir davranış. Ancak, lastik gibi kritik bir üründe petlas'a geçmek hiç iyi bir fikir olmayabilir.

Benim önerim internetteki testleri okuyun kendiniz karar verin. Fren mesafeleri ve ıslak-kuru yol tutuşlara bakın.

ER300 iyi bir lastikti, yeni arabamda P6 Cinturato aldım. İkisini de Almanların ADAC testlerine bakıp testin birincisini almak şeklinde karar verdim. Petlas'ı üste para verseler kullanmam. Samimiyim. Ancak bu benim fikrim. Siz gene okuyun edin kendiniz karar verin.

Selamlar

Celeron 600, 128 mb ram, tümleşik ekran kartı
Pejo 504 GL, 1973 model (baba yadigarı)
Nokia 3210 cep tel (arada tutukluk yapıyor, tutukluk yapmadığında da kontorüm olmuyor)

4182 Mesaj
28 Mart 2011; 1:03:41 

TOYO kullanıyorum ve yanından geçmem bir daha...
Petlas belki

Nokian V
Bridgestone Ecopia EP150
Continental Premium Contact 2

bu üçlünün fiyatına göre seçimim değişir...

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

2038 Mesaj
28 Mart 2011; 1:29:39 

İyice abartılmış arabanında en kalitelisine biniyordur umarım bu arkadaşlar mercedes demeyeceğim maybach olmalı sanırım

Bizi öldürenler , bizi asanlar, bizi sokak ortasında vuranlar, ağabeyimiz, babamız yaşlarındaydılar. ya bu düzenin kirli çarklarına ortak olmuşlardı ya da susmuşlardı bütün olup bitenlere. öfkelerini bir gün bile karşısındakilere bağırmamış insanların gözleri önünde öldürüldük. Hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına, batı uygarlığı adına, bizleri, bir şafak vakti ipe çektiler.Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi...Giresun'daki köylüler, sizin için öldük. Ege'deki tütün işçileri, sizin için öldük. Doğudaki topraksız köylüler, sizin için öldük. İstanbul'daki, Ankara'daki işçiler sizin için öldük. Adanada, paramparça elleriyle, ak pamuk toplayan işçiler, sizin için öldük.

881 Mesaj
28 Mart 2011; 9:58:48 

quote:

Herkes kendini eksper ,test sürücüsü zannediyor.Sertleşmiş asimetrik olarak aşınmış , hamuru sertleşmiş yere homojen olarak bile basmayan rot ayarı göre bozulmuş lastikten yeni alınan taze lastikle tüm ayarları yerine getirilmiş aracımıza bindiğimizde oh deyip harika diyerek ahkam kesmeye başlıyoruz.

Adamlar hayatını vermiş sistemi kurmuş ekmeğini bundan kazanıyor af edersiniz ancak konuşmaya bile esvafı bulunmayan lastik satıcılarının abi süper lastik demesiyle bu ürünler süper oluyor.

Bir diğer konu da yurdumun malı onu tercih et diyor ,sanki insanlar vatan haini .Yok uçak lastiği yapmış mış.EE saab ta savaş jetleri yapıyordu bu mantığa göre daha iyi marka olmaması gerek .Bırakalım bunları arkadaşlar ,inanmak isteyen gider bu tip no name lere inanır sınırlı bilgisi ,sınırlı bu konudaki tecrübesi ve yarı kör hisleriyle yukarıdaki yazdığım şartlardaki haline gelmiş eski lastiğin yerine alınıp takılan en kötü lastikle bile olumlu sonuç alınması normaldir.

Arkadaşlar bir çok konuda dergileri takip edip bakın şu araç veya şu sonuç çıkmış bakın bu bunu geçmiş deyip yazıp çizip alıntı yaparak haberler veriyorsunuzda niye bu konudaki testlere sizden binlerce kat daha fazla tecrübesi,bilgisi ,yeteneği olan insanlarca bir çok yerde yapılan değerlendirmelere inanmıyorsunuz.

Hocanın şöyle bir sözü var Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne niye inanmıyorsun.

Sağlıcakla kalın.

Üstadım, ben illaki yerli malı alınsın demiyorum.

Yerli markasını yerden yere vuran arkadaşları anlamadığımı dile getiriyorum.

Evet, test sonuçlarına bizde bakarız, mühendislik çalışması ürünlere bizde saygı duyarız. Lakin yerli markasını almak isteyen insanlarımızı bundan şiddetle alıkoymak ve o markayı aşağılamak bize yakışmaz diye düşünüyorum.
Uçak lastiği üreten bir markaya vurgu yapan dostların fikirleri bence senin anladığın tarz da değil, burada zannederim ki asıl düşünce; Uçak lastiği gibi hassas konuda mühenslik çalışması yapmış ve geçerli bir marka olmuş olan şirket herhalde oto lastiği konusunda da çaba göstemiş olmalıdır..

Yani tutupta lastik ürettik demek için piyasaya sürülmüş olacak değildir.

Her markanın bir gelişme süreci olacaktır, Hankook ilk çıktığı yıllarda test sonuçlarında hep gerilerde idi, sonra kendini geliştirdi ve şuan bir çok ADAC vb. test sonuçlarında dikkate şayan sonuçlar çıkarmış durumda. Hatta bunun sonucunda kışlık Hankook lastik dahi almış ve kullanmışlığım var.

Herkes bütçesi ölçüsünde karar veriyor, petlas da uygun fiyatlı lastikler arasında, kendi kanaatim olarak dile getiriyorum, tercih edeceğim ilk markadır. Sonuçta fiyat aralığında olduğu rakipleri bence eşdeğer.

Sağlıcakla kalın.

802 Mesaj
28 Mart 2011; 10:34:45 

bende 18 janttan 17 janta geçmeyi planlıyorum ve lastik ihtiyacım doğacak. bu yüzden aklımda olan bir lastikti petlas. sizde konuyu actıktan sonra internet arastırması için uygun bir zaman oluştu benim için. yaptıgım ilk izlenimlerde internette çok büyük eksi puanlara rastlamadım. sağlam bir lastik oldugu söyleniyor. 30 bin km'dir sonar marka lastik kullanıyorum ve benim için pekte fark etmez sanırım

Diesel Power
TDI

3274 Mesaj
28 Mart 2011; 12:28:13 

ben petlas 185/65/r15 kullanıyorum.
hiç hız yapmam, hız kuralları sınırları içerisinde sürerim.
sakin araç kullanırım.
bu koşullarda lastiğimden bir sıkıntm olmadı.
memnunum. öyle üsper sessiz bir lastik değil.
fiyatına göre bence iyi bir ürün.
yerli malı yurdun malı zihniyetinde büyüdüm ben.
petlas olmasa idi lassa alacaktım.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

553 Mesaj
28 Mart 2011; 13:07:21 

2. kalite hamurdan üretildikleri için, özellikle ıslakta dikkat etmek gerekir..

Ben aracımı, genelde sakin kullanırım diyenler için; kendi sınıfındaki çoğu ithal lastiğe göre, kaliteli bir yapıya ve üretime sahiptir.

964 Mesaj
31 Ağustos 2011; 13:57:31 

Petlas , Starmaxx hakkında konu açtım;

http://forum.donanimhaber.com/m_50875976/tm.htm

Ben Petlas ve Starmaxx için EVET diyorum

2314 Mesaj
31 Ağustos 2011; 14:32:01 

Hocam bende 1 hafta baktım ettim webte lastik sıralamalarına baktım adac testlerine baktım aslında ilk başta lassa petlas gibi marka alıp paramın yurt içinde kalmasını sağlamaktı ama sonra güvenlik dedim yiğende biniyor arabaya sağa sola gidiyoruz 20 30 fazla verip iyi birşey alıyım oldu en son, lassa 157 bridgeston er300 185 tl idi goodyear 200 civari petlas 150 olması lazım, en son bridgestone aldım hemde testlerde ilk 5 te bazı durumlarda 1. Bridgestone da sabancı ortak üretimi var galiba bursada birsa fabrikalarında lassa ile birlikte çıkıyor sonuç olarak bir yüzdede sabancıya kalıyordur.

benim gördüğüm kadarıyla michelin continental goodyear bridgeston yokohoma bunlar ilk 5 fiyatları 200 etrafında. kardeşim o kadar vermem dıyorsan ama markasıda olsun dıyorsan fulda dunlop 150 civarı bunlardanda alabılırsın beım bır oncekıler dunlop tu fabrika çıkışı astrada 6 sene kullandım memnunda kaldım problem çıkmadı artık ömrü doldugu ıcın sertlşmeye başlamıştı.

2917 Mesaj
31 Ağustos 2011; 14:48:17 

kullanılabilir, lastik sonuçta bu. kötü olsa marka devamlılığı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citroxsara -- 31 Ağustos 2011; 14:48:54 >

5 Mesaj
10 Eylül 2011; 16:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Mutlu akü takar
Petlas lastik alırım.

+100

kia ceed consept 1.6 crdi

4404 Mesaj
10 Eylül 2011; 18:55:02 

Edindiğim tecrübeye göre alt sınıf lastikler aşağı yukarı birbirinin aynısı.Daha önce goodyear,kleber,fulda, ceat,pirelli ve yokohama kullandım.Şuan da michelin Energy Saver kullanıyorum. Çok övülen michelin e.saver ile hafif ıslanmış yerden ve biraz keskin virajdan tedirgin geçiyorum.frene basınca hafif kayıyor. Yol tutuş ve frenleme açısından en memnun kaldığım lastik yokohamaydı.

Petlasın da bunlardan aşağı kalacağını sanmam.

12 Mesaj
18 Nisan 2013; 20:56:30 

toyota avensis aracıma servis tavsiyesiyle (ki tanış oluruz) petlas lastik aldım fiyatı 145 tl ye Fiyatına göre idare eder bir lastik ama içeri acayip gürültü veriyor. Frenlemesi kötü yol tutuşu vasat bir daha asla almam.Allah tan arabayı çok hızlı kullanmıyorum. Kısacası keşke 20 30 daha verip toyyo alsaydım diyorum.

8 Mesaj
25 Ocak 2014; 9:48:59 

+ 100 puan @matgab

Bu mesajda bahsedilenler: matgab

1 Mesaj
5 Mayıs 2014; 21:24:58 

petlas lastigini aracıma taktıralı bir ay oldu başta benimde kuşkularım vardı amaşimdi kuşkularımın ne kadar yersiz ve gülünc oldugunu lastikleri kulandıkca anlıyorum vede petlas lastikleri icin olumsuz yorumları okuyunca gülüyorum onları rasim kütahlıya benzetiyorum varada yokada konuşan amcam varya işte o al arkadaşım alda rahatlıgı gör yol tutuşu fren hele kasislerde tatlı esnemeler harika herkeze zevkli sürüşler

2213 Mesaj
5 Mayıs 2014; 21:28:45 

Opel astra G aracımda Petlas 3.yıl kullandım çok çok memnundum.

En iyi araba galerinin vitrininde olan değil,anahtarı benim cebimde olandır.

94 Mesaj
5 Mayıs 2014; 23:27:26 

babam dobloya köyde gelirken 4 petlas taktırmış istanbul izmit otabınında kaza yaptı.. nedeni 2 tur atıp arkadan yan bariyere vurması. aşa inmiş bakmışki arka sol lastik yarılmış 3 bin tl masraf cıktı arka kapak kople değişti 700 tl aldık .petlas paha biçilemezzz

1565 Mesaj
5 Mayıs 2014; 23:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: homes

babam dobloya köyde gelirken 4 petlas taktırmış istanbul izmit otabınında kaza yaptı.. nedeni 2 tur atıp arkadan yan bariyere vurması. aşa inmiş bakmışki arka sol lastik yarılmış 3 bin tl masraf cıktı arka kapak kople değişti 700 tl aldık .petlas paha biçilemezzz

Miclen olsa patlamazdi tabiki

1379 Mesaj
6 Mayıs 2014; 0:09:10 

Petlas iyi lastiktir.Bakma sen bunlara biz eski arabamız w211 mercedese bile petlas almıştık eski lastikleri pirelli midir firelli midir nedir ondandı ondan kat kat daha iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bazen cevaplar sadece kelimelerle verilmez..

595 Mesaj
6 Mayıs 2014; 1:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Miclen olsa patlamazdi tabiki

Kaç tane taksici abiye sorduk hepsi petlas iyidir bizde kullanıyoruz dediler güvendik aldık arkadaşın arabasına. Her frenlemeden önce dua ediyoruz araba dursun diye

★★★ Fenerbahçe ★★★

94 Mesaj
6 Mayıs 2014; 1:16:09 

taksici ne yapsın ucuza kacıyor en eucuz marka petlas galiba o yüzden babamda onu almış.

taksicinin parası olsa gider lassa takar plka kiralık arac kiralık ne yapsın

birazdan petlasdan biri gelir yok efendin lasiği bizie yollayın biz bakalım test edelim ula lastik diye birşey yok ortada siz ona lastikmi diyorsunuz.. utanmadan forumdan petlas yetkilisi kargoya ver dio kargo parası 100 lira tutar onun da gider 1 lasti kdaha alırım hemde lassa

1565 Mesaj
6 Mayıs 2014; 8:34:12 

quote:

taksici ne yapsın ucuza kacıyor en eucuz marka petlas galiba o yüzden babamda onu almış.

taksicinin parası olsa gider lassa takar plka kiralık arac kiralık ne yapsın

birazdan petlasdan biri gelir yok efendin lasiği bizie yollayın biz bakalım test edelim ula lastik diye birşey yok ortada siz ona lastikmi diyorsunuz.. utanmadan forumdan petlas yetkilisi kargoya ver dio kargo parası 100 lira tutar onun da gider 1 lasti kdaha alırım hemde lassa

Ben aracında 1 seneye yakin petlas kullanıyorum imperium modeli. Ne yağmurda ne kuru havada aracım hicbir frenlemede bir kere kaymadi frene bastigim an çakılıp kalıyor ayrıca yol tutuş mükemmel . bir kaç kere kaldırıma sert vurdum çukurlara sert girdiğimde oldu balon yapma yada yarılma olmadi . Bence sizin sorun araçla ilgili

6382 Mesaj
6 Mayıs 2014; 9:01:33 

2006 model Opel Zafira B aracımı yazın aldığımda üzerinde orjinal 2005/ 37.hafta Michelin lastikler vardı.Tabi yıllardır iyice betonlaşmış resmen kemik gibi olmuşlardı ama 82.000 km olmasına rağmen dişleri falan gayet iyi durumdaydı.Süspansiyonları zaten sert bir araç olduğu için bu şekilde kullanamam dedim ve lastik arayışına giriştim.Yorumlar testler şikayetler falan derken Ankara Petlas Bölge ana bayisine gidip inceledim fiyat da makul ve almaya karar verdim.Diğer markaların 205/55/16 ebatları en az toplamda 500-600 lira daha pahalı.Yemin ederim daha 1 aylık lastikler takıldı ve bugüne kadar 13.000 km civarı yaptım çok şükür bir yamuğunu görmedim.Yol sesi,konforu,tutuşu bence yeterli.Allah var karda falan hiç kullanmadım ama yağmur çamur bi kelek yapmadı.Demem o ki yerli malı diye hemen çamur at izi kalsın mantığıyla karalamamak lazım ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

326 Mesaj
6 Mayıs 2014; 9:58:43 

quote:

Sağlıcakla kalın.

ben petlas imperium kullanıyorum çok da memnunum.yerine göre viraja sert giriyorum ,yerine göre yüksek hız yapıyorum.diğer pahalı olan markalar petlastan daha fazla ne iş görecek merak içindeyim?
millet sallamış da sallamış.Yok canını seven petlas almasın mış !!! evet benim canıma kastım var o yüzden petlas alıyorum .petlas aynı kalitede türk değil de başka bir avrupa ülkesinin malı olsa yere göğe sığdıramayız.iddaa ediyorum aynı marka aracın birine petlas diğerine başka marka lastik takıp hangi lastiğin hangi aracta takılı olduğunu göstermeden test sürüşü yaptırın, o çok bilen arkadaşların çoğu hangi lastik olduğunu doğru bilemez.

Şampiyon takım tutmadık,tuttuğumuz takım Şampiyon oldu. BURSASPOR

94 Mesaj
6 Mayıs 2014; 14:21:54 

hayret ben petlas yetkilisini bekliyordum konuya siz geldiniz olmadı bu.

3888 Mesaj
6 Mayıs 2014; 14:36:10 

kumho alacağına petlas al kumhoyu beğenen adam petlası öve öve bitiremez

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

158 Mesaj
6 Mayıs 2014; 14:38:51 

Petlas ile dunlop kullandım fark göremedim f/p oranında oldukça başarılı bir marka petlas

1565 Mesaj
6 Mayıs 2014; 14:59:09 

quote:

hayret ben petlas yetkilisini bekliyordum konuya siz geldiniz olmadı bu.

ben kullandığım ve memnun kaldığım ürünlerin arkasında dururum

403 Mesaj
13 Mayıs 2014; 13:37:16 

Petlas'ın marka imajını kuvvetlendirebilmek için lastik testlerine girmesinde fayda var.

2 Mesaj
15 Temmuz 2014; 17:25:19 

ben de hyundai accent 1.5 admire 2004 kullanıcısıyım .aracımda lastik değişimi yapmayı dşünüyorum bu da petlas 4 mevsimlik sizce iyimidir ?

11 Mesaj
18 Temmuz 2014; 9:57:00 

bende kısa zaman önce lastik değişimi yaptım uzun araştırmalar sounucu nexen aldım alırken bir tereddütüm vardı ama kullanınca ıyıkı almısım dedım fıyat o