Şimdi Ara

Lastik degisimi petlas yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
162
Cevap
0
Favori
230.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • niye bizler kendi ülkemizin üretimini yerlerin dibine sokuyoruz?

Sen almazsan, ben almazsam nasıl para kazanıp gelişecek bu marka!

Arabam olsa gözümü kırpmadan,
    Mutlu akü takar
    Petlas lastik alırım.

Beğenmiyorsan bari karalama! Kullanmayanlar niye ağzını açar böyle konularda ahkam keser, resmen ezikliğin verdiği aşağılık psikolojisi.

Şiddetle kınıyorum, bu ülkeyi beğenmeyen, bu ülkenin insanını beğenmeyen nasıl bir ruh haline sahiptir, idrak edemiyorum.

Kimse kusura bakmasın, lütfen dönüp aynaya kim olduğunuza bir bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozdem07

BENDE PETLASIN STARMAX SERİSİNİ KULLANDIM GAYET GÜZELDİ

Alıntıları Göster
    niye bizler kendi ülkemizin üretimini yerlerin dibine sokuyoruz?

Mutlu akü takar
    Petlas lastik alırım.

Beğenmiyorsan bari karalama! Kullanmayanlar niye ağzını açar böyle konularda ahkam keser, resmen ezikliğin verdiği aşağılık psikolojisi.

Şiddetle kınıyorum, bu ülkeyi beğenmeyen, bu ülkenin insanını beğenmeyen nasıl bir ruh haline sahiptir, idrak edemiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Böyle no name lastik almayın.Onun yerine kumho hankook alın yüz kere evladır.

no name mi :D

Petlas uçak lastiği bile üretiyor siz ne diyorsunuz :)

Benim yazlık kıslık petlas, kısın zincirsiz kartalkaya'ya cıktım cok sükür yolda bırakmadı

Tavsiye ederim ucuz diye kötü değil ama performanslı bir araba kullanıyorsanız michelin primacy hp tavsiye ederim
    quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Mutlu akü takar
    Petlas lastik alırım.

Alıntıları Göster
    Petlas da öyle dandik firma değil, yıllarca yüksek hız basınç ve yıpranmalara dayanıklı olması gereken uçak lastiklerini üreten bir firma. Sorun çıkaracağını düşünmüyorum sorun çıkacaksa zaten her lastik te çıkabilir.... Ama prelli den uzak dur
    10 AĞUSTOS 2018

TRUMP PAPAZ'ı bahane edip dolara el attı.

2 gün önce michelin lastiğimi yardım. Ondan 2 gün önce de babama Continental aldım. Hazır gelmişken benim lastiği sorayım dedim, 195 60 15 Continental 300TL dediler.

Bugün dolar 6.49TL e fırladı. Lastiğe 355TL dediler :) şimdilik 2004 üretimi araç sıfırken üzerinde gelen lastiği takmak zorunda kaldım:))

Burayı çok iyi okuyun arkadaşlar.

Kendi ve babamın aracına oldum olası Michelin takarım. Nedeni ise yumuşak hamurlu olması. Çok iyi fren tutması.

Bu konuda biraz pimpirikliyim, maddi durum iyi olmasada ne kendime ne başkasına zarar gelmesin diye 3 senede bir değiştiririm lastikleri. Lastikleri de tanesi 80 lira civarına lastikciye satarım. Çünkü daha gayet güzel dişleri olur.

Yılda 10000km anca yaparım. Yapmam bile. Bu sene malum dolardan dolayı alamadım lastik 4. Yılımdayım. Araba kayıyor, ABS sürekli tıkır tıkır, olur olmadık devreye giriyor. Yokuşta ışıkta arkamdaki çok yaklaştıysa kaydırmamak için seri kalktığımda patinaj yapıp direksiyon ne tarafa çevriki ise o yana kaymayıyor.

Dişler daha yepyeni. Çatlaklar 3.yıldan sonra başladı. Lastikler kurudu anlayacağınız.

Babamla belki 7-8 takım michelin eskitmişizdir bugüne kadar. MİCHELİN ömrü 2 yıl arkadaşlar. Babamın kapalı garajı var 2.5 yıl gidiyor lastiklerin yumuşaklığı.

Artık CONTİNENTAL e geçiş yaptık. Birdaha asla Michelin almam. Hadi eskiden dolar ucuzdu 4 yıl önce 700 liraydı 4 lastik. Şimdi tanesi 350 oldu.

Nerden baksan 15 yıla yakın sürekli 3 yıla bir michelin alan birisi olarak söylüyorum ki, frenim iyi tutsun sesi az olsun ömrü 2 yıl , 1 yılda tedirgin kullanımla 3 yıl olsun diyorsanız alın derim. 4. Yıl buzda gidiyırmuşsunuz gibi hissesiyorsunuz.

4 yılda 31.000km yapmışım son 2 yıl frenler ciddi manada tedirgin ediyor.

ŞUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYIN. DÜNYANIN EN İYİ LASTİĞİ DE OLSA 3 yıl giden lastik yoktur. DİŞİ erimemiştir, çatlak yoktur, rengi atmamıştır ama asla ve asla ilk yılki gibi tutmaz frenler. Viraj yağmur v.s. anlamam ben. Frene bastın mı emniyet kemeri göğüs kafesini acıtacak.

Baktım continental dende hoşnut kalmadım, petlas takıp 2 yılda bir değiştireceğim.

Continental 1400TL

Michelin 1300TL

PETLAS 795TL

Yorumları okurken 3. Ve daha sonraki yıllarda kullanım tecrübelerini dikkate alın.

Her sıfır lastik aşağı yukarı her biniciyi ziyadesiyle memnun eder.

Petlas 3. Yılda çok kötü diyenler var. Sen 2 katı para ver benim gibi michelin'a 3. Yıl bende de durum aynı.

Sanırım bu işin sırrı ucuz lastik alıp, sık değiştirmek.
    Forumlarda Petlas için yazılanları okuyunca acaba ben Petlas'ın çakmasını mı alıp kullandım diyorum.

Kışlık olanları fren yapınca durmuyordu, sürekli kızaklama ve patinaj yaşatıyordu.aynı yıl üretimli olan Nankang ile takas ettim kurtuldum.

Yazlık olanlar ise yine sürekli patinaja düştüğü için 1,5 yıl olunca çöpe attım.

Yerli olabilir ama hala daha memnun etmiyor, pahalı yapsınlar ama kaliteli yapsınlar razıyım şu an ucuz olmasına rağmen alınabilir değil benim için
    Yerli malı kullanmayı isteyen ve seven biriyim. Bu nedenle Petlas (Starmax) da kullandım. Modeli pt 311 idi. Hayatımda kullandığım en kötü lastik idi. (Yaşım 38)

Hankook, Kumho, Lassa, Michelin, Continental, Nokian, Nexen marka lastiklerim oldu. Kiraladığım araçlarda başka marka lastikler de kullandım. Maalesef Petlas kadar kötüsüne rastlamadım.

Yerli malı için Lassa çok daha iyi.
    Yerli malı kullanımını önemsediğiniz için sizi tebrik ederim. Malesef yeni nesile bu bilinci kazandıramadık. Adam en ufak bir avantaj görürse ithal ürün tercih ediyor. Hatta yerlinin daha iyi olduğunu kanıtlasan bile, yerli üretimi almaya zor ikna oluyor.

Neyse, konuya dönersek bence şuan lastik piyasasının fiyat/performans ürünlerini Lassa satıyor. Fiyatları Petlas'ın bir tık üstünde, ancak kalite ve teknoloji olarak olarak üst düzey lastikleri var. Driveways veya impetus revo 2+ serisini öneririm. Driveways tüketimde, impetus revo 2 + sessizlikte çok iyidir. Ayrıca uzun ömürlü ve dayanıklı lastik yapıyor.
  • quote:

Böyle no name lastik almayın.Onun yerine kumho hankook alın yüz kere evladır.

no name mi :D

Petlas uçak lastiği bile üretiyor siz ne diyorsunuz :)

Benim yazlık kıslık petlas, kısın zincirsiz kartalkaya'ya cıktım cok sükür yolda bırakmadı

Tavsiye ederim ucuz diye kötü değil ama performanslı bir araba kullanıyorsanız michelin primacy hp tavsiye ederim
  • Petlas da öyle dandik firma değil, yıllarca yüksek hız basınç ve yıpranmalara dayanıklı olması gereken uçak lastiklerini üreten bir firma. Sorun çıkaracağını düşünmüyorum sorun çıkacaksa zaten her lastik te çıkabilir.... Ama prelli den uzak dur
  • Kalite neredeyse onu kullanın. Devlet ithal lastik satarken de para kazanıyor, yerli malı satarken de...

Siz de hala yerli malı, yurdun malı herkes bunu kullanmalı safsatalarına inanmaya devam edin. Petlas' ın Ar -Ge çalışması yok, lastik testlerine bile girmemiş.
  • Memnun olduğun lastiği motor yağını hiçbir zaman değiştirme
  • 10 AĞUSTOS 2018

TRUMP PAPAZ'ı bahane edip dolara el attı.

2 gün önce michelin lastiğimi yardım. Ondan 2 gün önce de babama Continental aldım. Hazır gelmişken benim lastiği sorayım dedim, 195 60 15 Continental 300TL dediler.

Bugün dolar 6.49TL e fırladı. Lastiğe 355TL dediler :) şimdilik 2004 üretimi araç sıfırken üzerinde gelen lastiği takmak zorunda kaldım:))

Burayı çok iyi okuyun arkadaşlar.

Kendi ve babamın aracına oldum olası Michelin takarım. Nedeni ise yumuşak hamurlu olması. Çok iyi fren tutması.

Bu konuda biraz pimpirikliyim, maddi durum iyi olmasada ne kendime ne başkasına zarar gelmesin diye 3 senede bir değiştiririm lastikleri. Lastikleri de tanesi 80 lira civarına lastikciye satarım. Çünkü daha gayet güzel dişleri olur.

Yılda 10000km anca yaparım. Yapmam bile. Bu sene malum dolardan dolayı alamadım lastik 4. Yılımdayım. Araba kayıyor, ABS sürekli tıkır tıkır, olur olmadık devreye giriyor. Yokuşta ışıkta arkamdaki çok yaklaştıysa kaydırmamak için seri kalktığımda patinaj yapıp direksiyon ne tarafa çevriki ise o yana kaymayıyor.

Dişler daha yepyeni. Çatlaklar 3.yıldan sonra başladı. Lastikler kurudu anlayacağınız.

Babamla belki 7-8 takım michelin eskitmişizdir bugüne kadar. MİCHELİN ömrü 2 yıl arkadaşlar. Babamın kapalı garajı var 2.5 yıl gidiyor lastiklerin yumuşaklığı.

Artık CONTİNENTAL e geçiş yaptık. Birdaha asla Michelin almam. Hadi eskiden dolar ucuzdu 4 yıl önce 700 liraydı 4 lastik. Şimdi tanesi 350 oldu.

Nerden baksan 15 yıla yakın sürekli 3 yıla bir michelin alan birisi olarak söylüyorum ki, frenim iyi tutsun sesi az olsun ömrü 2 yıl , 1 yılda tedirgin kullanımla 3 yıl olsun diyorsanız alın derim. 4. Yıl buzda gidiyırmuşsunuz gibi hissesiyorsunuz.

4 yılda 31.000km yapmışım son 2 yıl frenler ciddi manada tedirgin ediyor.

ŞUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYIN. DÜNYANIN EN İYİ LASTİĞİ DE OLSA 3 yıl giden lastik yoktur. DİŞİ erimemiştir, çatlak yoktur, rengi atmamıştır ama asla ve asla ilk yılki gibi tutmaz frenler. Viraj yağmur v.s. anlamam ben. Frene bastın mı emniyet kemeri göğüs kafesini acıtacak.

Baktım continental dende hoşnut kalmadım, petlas takıp 2 yılda bir değiştireceğim.

Continental 1400TL

Michelin 1300TL

PETLAS 795TL

Yorumları okurken 3. Ve daha sonraki yıllarda kullanım tecrübelerini dikkate alın.

Her sıfır lastik aşağı yukarı her biniciyi ziyadesiyle memnun eder.

Petlas 3. Yılda çok kötü diyenler var. Sen 2 katı para ver benim gibi michelin'a 3. Yıl bende de durum aynı.

Sanırım bu işin sırrı ucuz lastik alıp, sık değiştirmek.

• 2 sene önce petlas kış lastiği aldık herhangi bir olumsuzluk görmedim istanbulda işimi görüyorum rusya da iken aracımda goodyear vardı kış lastiği öyle ahım şahim fark göremedim istanbuldaki koşullarda yetiyor.
  • Forumlarda Petlas için yazılanları okuyunca acaba ben Petlas'ın çakmasını mı alıp kullandım diyorum.

Kışlık olanları fren yapınca durmuyordu, sürekli kızaklama ve patinaj yaşatıyordu.aynı yıl üretimli olan Nankang ile takas ettim kurtuldum.

Yazlık olanlar ise yine sürekli patinaja düştüğü için 1,5 yıl olunca çöpe attım.

Yerli olabilir ama hala daha memnun etmiyor, pahalı yapsınlar ama kaliteli yapsınlar razıyım şu an ucuz olmasına rağmen alınabilir değil benim için
  • Yerli malı kullanmayı isteyen ve seven biriyim. Bu nedenle Petlas (Starmax) da kullandım. Modeli pt 311 idi. Hayatımda kullandığım en kötü lastik idi. (Yaşım 38)

Hankook, Kumho, Lassa, Michelin, Continental, Nokian, Nexen marka lastiklerim oldu. Kiraladığım araçlarda başka marka lastikler de kullandım. Maalesef Petlas kadar kötüsüne rastlamadım.

Yerli malı için Lassa çok daha iyi.
  • Yerli malı kullanımını önemsediğiniz için sizi tebrik ederim. Malesef yeni nesile bu bilinci kazandıramadık. Adam en ufak bir avantaj görürse ithal ürün tercih ediyor. Hatta yerlinin daha iyi olduğunu kanıtlasan bile, yerli üretimi almaya zor ikna oluyor.

Neyse, konuya dönersek bence şuan lastik piyasasının fiyat/performans ürünlerini Lassa satıyor. Fiyatları Petlas'ın bir tık üstünde, ancak kalite ve teknoloji olarak olarak üst düzey lastikleri var. Driveways veya impetus revo 2+ serisini öneririm. Driveways tüketimde, impetus revo 2 + sessizlikte çok iyidir. Ayrıca uzun ömürlü ve dayanıklı lastik yapıyor.
  • Selam
    Opel astra classic aracimda lastik degisimi zamani geldi.
    Bridgestone er300 lerle yolda kalmadim 4 yilda.
    Petlas Imperium a gecmeyi dusunuyorum. 185-65-r15 olculerim.
    Yurdun malini kullanayim istiyorum. Petlas kullanip kotu deneyimi olan varsa uyarirsa sevinirm. Sikayetvar a baktim ama orda her markaya saydirilmis pek emin olamadim

• Arabamı aldığımda üzerinde yeni alınmış lassa lastikler vardı iki yıl kullandım. Bu sene yıprandıkları için onları petlas ile değiştirdim şimdi onları kullanıyorum.

Bire bir kullanıp iki lastiği kıyaslamış biri olarak hiç durma al diyorum. Petlas daha iyi yol tutuyor ve ani frende daha iyi duruyor ama lassa da bundan daha sessizdi.
  • quote:

Ben bu tip lastiklere no name diyorum.

İyi olan olmayan bir çok marka test ediliyor ve herkes akı karayı görüyor.

Herkes kendini eksper ,test sürücüsü zannediyor.Sertleşmiş asimetrik olarak aşınmış , hamuru sertleşmiş yere homojen olarak bile basmayan rot ayarı göre bozulmuş lastikten yeni alınan taze lastikle tüm ayarları yerine getirilmiş aracımıza bindiğimizde oh deyip harika diyerek ahkam kesmeye başlıyoruz.

Adamlar hayatını vermiş sistemi kurmuş ekmeğini bundan kazanıyor af edersiniz ancak konuşmaya bile esvafı bulunmayan lastik satıcılarının abi süper lastik demesiyle bu ürünler süper oluyor.

Bir diğer konu da yurdumun malı onu tercih et diyor ,sanki insanlar vatan haini .Yok uçak lastiği yapmış mış.EE saab ta savaş jetleri yapıyordu bu mantığa göre daha iyi marka olmaması gerek .Bırakalım bunları arkadaşlar ,inanmak isteyen gider bu tip no name lere inanır sınırlı bilgisi ,sınırlı bu konudaki tecrübesi ve yarı kör hisleriyle yukarıdaki yazdığım şartlardaki haline gelmiş eski lastiğin yerine alınıp takılan en kötü lastikle bile olumlu sonuç alınması normaldir.

Arkadaşlar bir çok konuda dergileri takip edip bakın şu araç veya şu sonuç çıkmış bakın bu bunu geçmiş deyip yazıp çizip alıntı yaparak haberler veriyorsunuzda niye bu konudaki testlere sizden binlerce kat daha fazla tecrübesi,bilgisi ,yeteneği olan insanlarca bir çok yerde yapılan değerlendirmelere inanmıyorsunuz.

Hocanın şöyle bir sözü var Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne niye inanmıyorsun.

Sağlıcakla kalın.

Üstadım, ben illaki yerli malı alınsın demiyorum.

Yerli markasını yerden yere vuran arkadaşları anlamadığımı dile getiriyorum.

Evet, test sonuçlarına bizde bakarız, mühendislik çalışması ürünlere bizde saygı duyarız. Lakin yerli markasını almak isteyen insanlarımızı bundan şiddetle alıkoymak ve o markayı aşağılamak bize yakışmaz diye düşünüyorum.
    Uçak lastiği üreten bir markaya vurgu yapan dostların fikirleri bence senin anladığın tarz da değil, burada zannederim ki asıl düşünce; Uçak lastiği gibi hassas konuda mühenslik çalışması yapmış ve geçerli bir marka olmuş olan şirket herhalde oto lastiği konusunda da çaba göstemiş olmalıdır..

Yani tutupta lastik ürettik demek için piyasaya sürülmüş olacak değildir.

Her markanın bir gelişme süreci olacaktır, Hankook ilk çıktığı yıllarda test sonuçlarında hep gerilerde idi, sonra kendini geliştirdi ve şuan bir çok ADAC vb. test sonuçlarında dikkate şayan sonuçlar çıkarmış durumda. Hatta bunun sonucunda kışlık Hankook lastik dahi almış ve kullanmışlığım var.

Herkes bütçesi ölçüsünde karar veriyor, petlas da uygun fiyatlı lastikler arasında, kendi kanaatim olarak dile getiriyorum, tercih edeceğim ilk markadır. Sonuçta fiyat aralığında olduğu rakipleri bence eşdeğer.

Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Mutlu akü takar
    Petlas lastik alırım.

+100

• quote:

Ben bu tip lastiklere no name diyorum.

İyi olan olmayan bir çok marka test ediliyor ve herkes akı karayı görüyor.

Herkes kendini eksper ,test sürücüsü zannediyor.Sertleşmiş asimetrik olarak aşınmış , hamuru sertleşmiş yere homojen olarak bile basmayan rot ayarı göre bozulmuş lastikten yeni alınan taze lastikle tüm ayarları yerine getirilmiş aracımıza bindiğimizde oh deyip harika diyerek ahkam kesmeye başlıyoruz.

Adamlar hayatını vermiş sistemi kurmuş ekmeğini bundan kazanıyor af edersiniz ancak konuşmaya bile esvafı bulunmayan lastik satıcılarının abi süper lastik demesiyle bu ürünler süper oluyor.

Bir diğer konu da yurdumun malı onu tercih et diyor ,sanki insanlar vatan haini .Yok uçak lastiği yapmış mış.EE saab ta savaş jetleri yapıyordu bu mantığa göre daha iyi marka olmaması gerek .Bırakalım bunları arkadaşlar ,inanmak isteyen gider bu tip no name lere inanır sınırlı bilgisi ,sınırlı bu konudaki tecrübesi ve yarı kör hisleriyle yukarıdaki yazdığım şartlardaki haline gelmiş eski lastiğin yerine alınıp takılan en kötü lastikle bile olumlu sonuç alınması normaldir.

Arkadaşlar bir çok konuda dergileri takip edip bakın şu araç veya şu sonuç çıkmış bakın bu bunu geçmiş deyip yazıp çizip alıntı yaparak haberler veriyorsunuzda niye bu konudaki testlere sizden binlerce kat daha fazla tecrübesi,bilgisi ,yeteneği olan insanlarca bir çok yerde yapılan değerlendirmelere inanmıyorsunuz.

Hocanın şöyle bir sözü var Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne niye inanmıyorsun.

Sağlıcakla kalın.

ben petlas imperium kullanıyorum çok da memnunum.yerine göre viraja sert giriyorum ,yerine göre yüksek hız yapıyorum.diğer pahalı olan markalar petlastan daha fazla ne iş görecek merak içindeyim?
    millet sallamış da sallamış.Yok canını seven petlas almasın mış !!! evet benim canıma kastım var o yüzden petlas alıyorum .petlas aynı kalitede türk değil de başka bir avrupa ülkesinin malı olsa yere göğe sığdıramayız.iddaa ediyorum aynı marka aracın birine petlas diğerine başka marka lastik takıp hangi lastiğin hangi aracta takılı olduğunu göstermeden test sürüşü yaptırın, o çok bilen arkadaşların çoğu hangi lastik olduğunu doğru bilemez.

• 5 yıllık ölü lastikleri değiştirip 4 sıfır petlas imperium taktırdım ertesi gün 2 kere kazadan döndüm. bazen kızak gibi kayıyor lastikler neden anlamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 25 Temmuz 2014; 23:49:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

petlasa mükemmel diyen cpc5 kullandığında ne diyor acaba?

Bu başlıkta Petlas'ın kış lastiği ve gene olarak da kış lastikleri konuşulduğu için CPC5 kullanan birisi "karda hiç bir işe yaramıyor, yolda kaldım" diyecektir.
  • -------BUYRUN

SİZE O ÖVE ÖVE BİTİREMEDİĞİNİZ PETLAS--------

Yaklaşık olarak 8 ay önce sıfır 4 adet 175/65/R14 Petlas PT311 marka lastik aldım.

Bayram ın 1. günü 3 4 arkadaş tatil planı yaptık ama malesef daha şehirden ayrılamadan otoban gişesini geçtikten sonra hızımız 110 civarında iken sağ arka lastik yolda hiçbir taş veya kesici alet olmaksızın hem iç hemde dış yanaktan parçalandı. Tabi aklımıza ilk gelen şey üretim hatası olduğu konuydu. Diğer lastiklerde de olabilir endişesiyle tatil planımız sulara gömülmüştü malesef. Lastikler gerçekten çok önemli. Daha 5000 km bile yapılmayan lastik nasıl olurda böyle parçalanabilir. Birbirinden farklı 3 4 tane lastikçide Üretim hatası bu demelerine karşın Satıcı bayii de kullanıcı hatası diyip geçmez mi daha birde deli olmamak elde değil inanın. Şuan o parçalanan 1 lastik yüzünden bütün lastikleri değiştirmek zorunda kalıcam.Neden mi ya diğer lastiklerde de aynısı başımıza gelirse Allah göstermesin. Arkadaşlar Sizlerde lastik seçiminde herşeyden önce can güvenliğinizi seçin yerli üretim diyip kendimizi kandırmayalım.

• Herkese iyi günler

Petlas ve Lassa bunlar Türkiye üretimi lastikler. Sermayeleri Türkiye de kalıyor. Yani bazı markalar gibi Türkiye de üretilip sermaye yi yurt dışına götürmüyorlar diye biliyorum

Çünkü sahipleri Türk.

Ben yeni aldım 4 starmaxx lastik (Petlas ürünü bir marka)

Şimdilik kötü bi tecrübem yok.

Ancak lastik markası ne olursa olsun çukur lara yavaş girmek lazım ve lastiği kaldırıma sürtmemek lazım

Lütfen kötü yorum yapmayalım eğer Türkiye ekonomisini düşünüyor sak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahmut mehmet

Herkese iyi günler

Petlas ve Lassa bunlar Türkiye üretimi lastikler. Sermayeleri Türkiye de kalıyor. Yani bazı markalar gibi Türkiye de üretilip sermaye yi yurt dışına götürmüyorlar diye biliyorum

Çünkü sahipleri Türk.

Ben yeni aldım 4 starmaxx lastik (Petlas ürünü bir marka)

Şimdilik kötü bi tecrübem yok.

Ancak lastik markası ne olursa olsun çukur lara yavaş girmek lazım ve lastiği kaldırıma sürtmemek lazım

Lütfen kötü yorum yapmayalım eğer Türkiye ekonomisini düşünüyor sak

Nasil turkiyede kaliyor aciklarmisin? Ben sahiplerini biliyirum miamide bircok gayrimenkulleri var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.