Laptop klavyesinde bazı tuşlar çalışmıyor
26 Cevap37170 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1257 Mesaj
26 Mart 2011; 23:13:02 

Packard Bell Easynote Tj775 model laptopumda dünden itibaren "m,ö,ı,j,k ve space" tuşları çalışmamaya başladı. Sistem geri yükleme vs. denedim ama hala sorun devam ediyor.

Dükkanım

211 Mesaj
26 Mart 2011; 23:39:03 

num lock tuşu açık olabilir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1257 Mesaj
27 Mart 2011; 0:14:12 

numlock ile alakasını kuramadım? :)

Dükkanım

154 Mesaj
27 Mart 2011; 0:18:51 

sistem geri yüklemene rağmen düzelmediyse bence donanımsal bişeydir,,.. bahsettiğin tuşlarda birbirine yakın zaten..

Dokuz Eylül Üniversitesi
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

619 Mesaj
27 Mart 2011; 5:50:26 

FN tuşuna basıp basılı iken m,ö,ı,j,k ve space tuşlarına basın ve deneyin çalışıyorsa num lock açıktır...

2301 Mesaj
27 Mart 2011; 11:46:35 

quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

FN tuşuna basıp basılı iken m,ö,ı,j,k ve space tuşlarına basın ve deneyin çalışıyorsa num lock açıktır...

quote:

Orijinalden alıntı: Unnecessary

num lock tuşu açık olabilir :)

Arkadaşlar cevap vermişler. Hangi tuşla alakası olup olmadığıyla igilenmeksizin denediniz mi acaba?

Hackintosh 10.8.5 ML-Windows 8.1 Enterprise MSDN x64 build 9600-i7 3770K 3,5Ghz@4,3Ghz 1,14V-Maximus V Gene-Zotac GTX 670 AMP 1220/6600Mhz-8GB G.Skill RipjawX DDR3 1866Mhz CL9 1.5V-Corsair Force LS 120GB SSD-1.5TB Seagate Green-Zalman Z11 Plus-CM GX 750W-Coolermaster 212 Evo-Philips 23"238G4 3D IPS

1257 Mesaj
27 Mart 2011; 14:08:18 

Teşekkürler cevaplar için. Herşeyi denedim, format bile attım ama sonuç aynı. Donanımla alakalı bir sorun servise göndereceğim bakalım

Dükkanım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mart 2011; 10:21:28 

En iyisini yaparsın

222 Mesaj
28 Mart 2011; 12:28:23 

Farkında Olmadan Klavyene sıvı Dökülmüş oLamaz değil mi ?? En basiti USB bi kalvye ile çalışıyor mu ? gerçi format attığın halde çalıoşmıyor ise klavyedendir tuşilar birbirine çok yakın ben sıvıdan şüphelendim fakat sıvı ile ilgii yok diyorsan belki o kısımın yollarında bişi olmuştur neticesinde Kısaca Klavye değişecek diye düşünüyorum...

1257 Mesaj
28 Mart 2011; 14:16:27 

hiçbir şekilde sıvı teması olmadı kullanırken birden yanlış yazdığımı farkettim işte bende şaşırdım böyle olunca. Servise gitti bakalım :)

Dükkanım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2011; 9:12:48 

donanımsal olduğu belli klavyelerin içerisine toz vs. var olabilir temizleyin veya temizletin...

1257 Mesaj
11 Nisan 2011; 19:57:09 

servis klavyeyi değiştirdi :)

Dükkanım

1718 Mesaj
21 Mayıs 2011; 11:35:36 

benimkide sadece d tuşunu dokunmatik yapmış. milim temas halinde ddddddd oluyor

222 Mesaj
26 Mayıs 2011; 8:49:55 

quote:

Orijinalden alıntı: barhonda1

benimkide sadece d tuşunu dokunmatik yapmış. milim temas halinde ddddddd oluyor

Olur öLe şeler Hocam Eğr garantin yoksa ve Klavyeyi gzden Çıakrtıyorsan aç içinmi tinerle bi temizle :Pp Pc nin Kafası İyi oLsun...

14 Mesaj
26 Mayıs 2011; 10:56:28 

Klavyenin devrelerine statik elektrik içeren (örneğin;Demir) değdirirsen elektriklenmeden dolayı yanar.Benden tavsiye.

1 Mesaj
16 Şubat 2012; 15:40:25 

arkadaşlar benim laptopda da A, ve bi kaç yön tuşu çalışmıyor bu neden olablir.

158 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:13:30 

[font="Verdana"]Aynı sorun bende de vardı,,virüsten kaynaklanıyor.Kullandığım Microsoft Security Essantials virüs proğramıyla tarayınca düzeliyor.

33 Mesaj
1 Aralık 2013; 18:23:04 

bende de aynı sorun var. klavye iletken tabaka ile değişirse pahalı olur garantisi yok. ve virus diyen arkadaş senin durum farklı.

44 Mesaj
24 Aralık 2013; 22:39:17 

quote:

Orijinalden alıntı: tiger_man

bende de aynı sorun var. klavye iletken tabaka ile değişirse pahalı olur garantisi yok. ve virus diyen arkadaş senin durum farklı.

arkadaslarbenim hp pavilion g6 serisi pc dede bu sorun var.t y 6 ve ses arttirip azaltma tuslari basmiyor.arka arkaya hizli hizli basinca duzeliyor.sorun ne olabilir?yardim bekliyorum

1118 Mesaj
24 Aralık 2013; 22:42:47 

arkadaş hazır demişken bende çok kullanıyorum klavyeyi bi klavye mi alsam laptop a ayrıyetten ?

BASBUGTURKES

191 Mesaj
25 Aralık 2013; 0:47:43 

Dell inspiron kullanıyorum 2 senedir klavyenin 5, 6 sol taraftaki ctrl ses arttıtma ve yükseltme wlan tuşları çalışmıyor garanti doldu kaç kere formatladım düzelmedi ve hala sanal klvye sayesinde kullanıyorum. Komple lattopu söktüm taktım klavyeyi çıkardım sonuç sıfır. Sanal klavye sayesinde kullanmaya ve kriz geçirmeye devam ediyorum.

Not:Klavye sıkıştırmalı yani ince birşey içi açılamıyor sadece olduğu yerden sökülebiliyor. sorun donanımsal biliyorum tek çaresi değiştirmek ama böyle alıştım artık oda bana alıştı.:)))

Doğa için bisiklet bin
..::Bloğum::..

33 Mesaj
30 Aralık 2013; 18:15:30 

canlar ben sorunu kökten değiştirdim. benimkine kahve dökülmüş sökerken belli oldu. pc ci 80 tl klavye artı takma parası 110 tl dedi. şok oldum hemen netten ilanlara baktım 50 tl ye klavye buldum gidip elden aaldım kendim taktım . ama şunu söyleyim samsung işçilik berbat telefonda da böyle. adamlar klavyeyi laylon ile eritmiş kasaya sabitlemiş. çok zahmetli iş oldu. ve cihaz gevşek kaldı. bence samsıng pişman ediyor. zorda kalmadıkça almayın yazık verilen paraya.

9 Mesaj
1 Ocak 2014; 11:19:35 

klavyede bn. yön tuşları ve boşluk çalışmıyor neden olabilir

33 Mesaj
3 Ocak 2014; 20:23:47 

quote:

Orijinalden alıntı: denizkan38

bendeki sorunun aynısı klavye değiştirmen gerekir başka çaren yok. takma parası yuksek gelirse klavye siparişi ver kendin tak ama yapamazsan riske girme.

766 Mesaj
8 Ocak 2014; 18:09:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tiger_man

quote:

Orijinalden alıntı: denizkan38

bendeki sorunun aynısı klavye değiştirmen gerekir başka çaren yok. takma parası yuksek gelirse klavye siparişi ver kendin tak ama yapamazsan riske girme.

bendeki bazı tuşlarda durduk yere çalışmıyordu.
sorunu servise göndermeden şöyle çözdüm
bilgisayarın başlama ekranındaydı bu problem. parola yazamıyordum.
sanal klavye kullanarak parolayı yazdım ve bilgisayarı başlattım.
bilgisayar açılınca ccleaner pro programıyla bir güzel temizlik yaptım.
ardından antivirüs programımla tam bir tarama yaptım.
bilgisayarı yeniden başlattım.
sorun çözüldü

iyi forumlar

1 Mesaj
10 Ocak 2014; 22:34:31 

Arkadaşlar benimde bilgisayarım win8'di güncelleme geldi 8.1 yatım daha sonra ses kısma yani mute tuşu işlememeye başladı bi yardım ederseniz sevinirim.

1 Mesaj
21 Şubat 2014; 20:14:27 

[font="Tahoma"]Arkadaşlar herkes bir şeyler yazmış ama aynı sorunu yaşayan birisi olarak konuya açıklık getirmek istiyorum...

1. Sıvı teması veya donanımsal bir arıza yokken klavyenin çalışmaması bir tek şeye bağlıdır oda KİR..

Şimdi bunu açıklıyorum laptop kalvyesini sökmesini bilen birisi olarak klavyenin neden çalışmadığını kontrol etmek için açmıştım... klavyenin pc giriş noktasında bulununan ince zar şeklinde jaklar olur... ben köprü diyorum ona üzerinde çizgi şeklinde komut geçişini sağlayan çizgiler olur... Klavyenin altına toz kaçması sonucu klavyenin tuşlarına sert basmak daha doğrusu parmak ucuyla sert vurmak kaydı ile küçük toplu iğne başından daha küçük bir toz tanesinin köprülerden birisini EZDİĞİNİ ZARAR VERDİĞİNİ gördüm internetten (toshiba kullanıyorum) 80 lira bayılıp yeni bi klavye aldım çatır çatır çalışıyor şu an bütün tuşlar... benimde 9,10 tane tuşum çalışmıyordu..
.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop klavyesinde bazı tuşlar çalışmıyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266