Şimdi Ara

Allods Online TR [.:-Ana Konu-:.]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.640
Cevap
1
Favori
125.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından olan Astrum Nival tarafından hazırlanan Allods Online yine aynı stüdyo tarafından 90’ların sonunda PC platormu için piyasaya sürülen Rage of Mages serisi taban alınarak geliştirilmiş fantastik bir MMORPG oyunudur. Fantastik öğelerin bilim kurgu unsurlarıyla harmanlandığı destansı bir evrende geçen Allods Online Rusya’da aldığı ödüllerin yanı sıra birçok online oyun profesyoneli tarafından 2010 yılının en iyi online oyunu olarak gösterilmektedir.

Sarnaut gezegeni bir takım afetler zinciri sonrası parçalara bölünmüştü. Allod adı verilen bu parçalar Astral olarak adlandırılan uzaydaki gizemli bir madde tarafından çevrelenmiş bir şekilde salınmaktaydı. Her bir tarafta üçer ırkın bulunduğu imparatorluk ve ittifak olarak adlandırılan iki güç odağının hakimiyet sürdürdüğü bu evrende üçüncü ve belkide en büyük tehlike, parçalanmış Sarnaut gezegenine açtıkları portallar vasıtasıyla gelen astral yaratıklardı. İmparatorluk ve ittifak kendi görüşleri doğrultusunda bütün ırkları bir araya toplamak ve bu astral tehlikeye tek yumruk olup karşı koymak amacındaydı. Ancak farklı ideolojileri bir araya gelmelerine imkan vermediği gibi aralarındaki çekişmeyi de gün be gün artırıyordu. Allods evreninde işler günden güne daha da tehlikeli bir hal alıyordu...

-Temel Bilgiler-

Karakterinizi, klavyenizin W, S, A, D tuşlarıyla hareket ettirebilir, yönünü ise sol fare tuşuna basılı tutarak değiştirebilirsiniz.

W,S,A ve D tuşlarını basılı tutarak veya gitmek istediğiniz bölgeye farenizin sol tuşuyla tıklayarak karakterinizi hareket ettirebilirsiniz.

Yönetim ayarlarını istediğiniz her an değiştirebilirsiniz.Bunun için ekranın sol alt köşesinde bulunan "Ayarlar" simgesine tıklayınız.

Arayüz'e tıklayınız.

Ve açılan pencerede, istediğiniz ayarları seçiniz.

-Irklar-

Zadaganlar

VATAN, LİDER, ZAFER
    “Yaşamda bulduk mücadeleyi,
    Ölümse bize en büyük engeldir,
    İmparatorluk toprakları bize tek vatan,
    Gericiliğin ülkesi ise ittifak
    Astral gerçekse,
    Yegane mutluluk, güç birliğindedir”
    Zadagan halk şarkısından bir dize
    Zagadan, gücü yerinde, dünya hakimiyetini amaçlayan ve bunun için askeri gücünü kullanmaya hazır bir imparatorluktur. Bu askeri güç devamlı geliştiriliyor, parçalar birbirine uyumlu hale getiriliyor. Bu gücün düşmanını, ölümün pençesinden ancak bir mucize kurtarabilir.

Orklar

ÜRETKENLİK, ÖFKE, GÜÇ
    “Harb ola ki zafer gele,
    Tek mutluluğumuz zaferde,
    Ölüm kayıp değilse nedir,
    Yarış misali bu hayatta,
    İmparatorluğu süt annemiz biliriz,
    İttifağı ise ezilmesi gerek bir sinek
    Cehennem misali Astral’da vızıldayan.”
    Ork milli marşından bir dize
    İkinci milenyumun eşiğinde, Orkların birçoğu hala vahşi ve anarşiktir. İstekleri ve çıkarları basit ve açıktır. Orklarda güç konuşur. Her aile grubunun kendi ilkel kuralları vardır. Orklar arasında birlik yoktur. Fakat bu yaratıklar önlerine çıkan her şeyi yıkıp geçebilirler. Eğer ki Antik Çağ'daki kahramanlar gibi yeni bir önder çıkıp Orklar arasındaki birliği sağlayabilirse, Orklar'da bütün dünyayı emirleri altında titretebilecek bir potansiyel vardır. Ve görünüşe bakılırsa bu süreç başladı. Şu anda Orklar, yeni bir yol seçiminin eşiğinde bulunuyorlar. Bu yol gücün ve ruh ibadetinin yolu mu olacak, ya da Orklar en büyük büyüyü kullanmanın bir yolunu mu bulacaklar? Ya da Zagadanlıların paralı askerleri olarak mı kalacaklar? Bu sorunun cevabını ancak zaman verecek.

Zem Halkı

BİLGİ, ÖLÜM, ÜLKÜ
    “Astral bizim kitabımızdır,
    Ölümde bulduk ölümsüzlüğü,
    Ölüm değil mi zaten yaşam dedikleri
    Mutluluk bunun için kalbimizdedir,
    Su gibi elzem imparatorluk bize,
    İttifaka kinimiz ise okyanuslara denktir”
    Zem Bilim Adamları Birliği marşı
    Zemler, ölümlerinin üzerinden 2000 yıl geçtikten sonra geri geldikleri bu dünyaya yabancı olan, garip yaratıklardır. Kaderin kendilerine bahşettiği ölümsüzlük, dünyanın geleceğini onların eline verebilir.

Kanyalılar

İYİLİK, İNANÇ, DÜZEN
    “Hizmet etmeli bir kanyalı ömrü boyunca,
    Ki, ölümden sonraki bayrama işi kalmasın,
    Bu savaş meydanı misalı dört tarafı saran Astral’da,
    Mutluluğumuz ödüldür bize,
    Gelecek tek ittifakta,
    Başıboş koyun sürüsü imparatorluk için bile
    Gelecek ittifakta.”
    Kanya marşından bir bölüm
    İkinci milenyumun eşiğinde olan Kanya, bu tehlikeli dünyada sağ kalabilmek için kökten değişiklere gitmek zorunda kalmış, eski bir federatif eyalettir. Çağdışı kalmış gelenek görenekleri, güçleri, yenileriyle tazeleyerek inanç ve bağlılığa dayalı bir düzeni tekrar oluşturmak isteyenlerin başında Işık Mabedi gelir.
    Voisvet Heleni, Vatohan hakimi ve birinci daire Paladin'i Kanya'nın hedefi "hayatını, geleceğe hizmete adamaktır".

Bodurlar

BAĞIMSIZLIK, İYİMSERLİK, HEDEF
    “Yaşarken eğlenmeli bir bodur,
    Ölürken ise utanmalı,
    Biz mutluluğu özgürlükte bulduk,
    İşte bundan yegane durağımızdır ittifak,
    Tek hata sayarız imparatorluğu
    Gemilerimizle bir kıldığımız astralde”
    Bodur marşından bir kıta
    Sarnaut dünyasının bir parçası olan Bodurların dünyaları parçalanmış ve Astral içinde kaybolmuştur. Merakları, uzlaşmacı halleri, arkadaşça tavırları sayesinde yeni koşullara çok çabuk uyum sağlamışlardır. Kimilerinin güvenebilecekleri bir dostu, kimilerininse tehlikeli birer düşmanı haline gelmişlerdir. Fakat bu yaratıkların bu dünyada belli bir hedefleri yoktur. Birçoğu, içinde Ulu Ağaç ve Bilginlerin olduğu, bütün dünyanın kendileri tarafından keşfedilmeyi beklediği o eski, güzel günlere geri dönmek isterler. Bodurlar eski mutluluklarına giden bir yol bulabilecekler mi? Ya da bir yenisini mi yaratacaklar? Olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki, cevap muhakkak çok yakında ortaya çıkacak. Aynen yeni sorular gibi.

Elfler

MEMNUNİYET, GÜZELLİK, İDEAL
    “Ne hoş şu ölümle sonlanan hayat,
    Oysa ki mutluluk yok olmakta değil, yaratıcılıkta,
    En yegane dostumuz bildik ittifakı,
    Ki imparatorluk geçici bir ilişki bile değil
    Astral’ın büyüleyiciliğinde”
    Elf marşından bir kıta
    1010 senesi itibariyle Elfler, İttifak'ı oluşturan üç güçten biridir. Bu güç, büyünün, güzelliğin ve binlerce yıllık deneyimin gücüdür. Elfler, mükemmel danışmanlar ve tehlikeli büyücülerdir. Kültürleri ve önem verdikleri değerler, İmparatorluk'a karşı savaşta, Astral gemilerden daha çok işe yarayabilir. Belki de gelecekte, bugünlerin tarihini yazacak olanlar, büyük bir rahatlıkla şunu söyleyebileceklerdi: "Dünyayı güzellik kurtardı."

-Sınıflar-

Sınıflar ve Özellikleri

Allods Online, sunduğu 6 ırkın yanı sıra oyuncuya 8 farklı sınıf arasından birini seçme imkanı verir. Seçilen sınıfa göre oyunun ilerleyişi esnasından yüzlerce farklı yetenekten istenenler kazanılan tecrübeye bağlı olarak açılabilir. Oyundaki sınıflar şunlardır:

Savaşçı

Allods Online'da bulunan sınıflar arasındaki yakın dövüş uzmanıdır. Tapınak Şövalyesinin aksine daha hızlı saldırıları
    tercih eder. Buna rağmen aynı anda birden fazla düşman ile savaşabilir ve aldığı hasarlara rağmen daha dayanıklıdır. Bu
    yeteneğinden dolayı sınıflar arasındaki "Tank" rolünü üstlenmiştir. Takım arkadaşlarına ise Savaşçının üzerine çektiği
    düşmanların işini bitirmek kalıyor.

Tapınak Şövalyesi

Tapınak Şövalyesinin takım dövüşlerinde ana görevi tank rolünü üstlenmektir. En önemli özelliklerinden biri ise aldığı
    hasarların belli bir miktarını bariyerler sayesinde saklayabilmesidir.Bu sayede düşmanın verdiği hasar tapınak
    şovalyesine gecikmeli ulaşır.Bu değişik özelliği sayesinde gecikmeli ulaşan hasar'ı emme veya düşmanına geri atma
    şansını elde eder. Bu sınıfın bir başka özelliği de, kendisi veya müttefiklerini Kutsal Gün Işığı sayesinde iyileştirmektir.

Casus

Tipik bir uzak dövüş uzmanıdır. Yay,tatar yay'ı ve çeşitli uzak dövüş silahlarını ustaca kullanır. Kamuflaj yeteneği
    sayesinde arka planda kalabilir ve kısa bir süre için görünmez hale bürünebilir.Ayrıca farklı etkiler sağlayan büyülü ok'lar
    oluşturabilme ve daha sonra kullanmak üzere saklayabilme gibi bir özelliğe de sahiptir.

Pagan

Takım dövüşlerinde düşmanlara zarar vermekle görevlidir. Yeteneklerinden yararlanabilmesi için mana kullanır. En
    önemli özelliği kontrolü altında olan bir yaratık'a sahip olmasıdır. Bu yaratık Pagan'ı adım adım takip eder ve enerjisini
    onu korumak için harcar. Özel saldırılar gerçekleştiren bu yaratık,düşmanlara büyük zararlar verir.Yetenekleri ise
    Pagan'ın istatistiklerine bağlıdır. Pagan'ın bir diğer özelliği ise dövüşlerde kullanabileceği özel iksirler hazırlayabilmesidir.
    Bu iksirler ona kaybettiği sağlık ve enerjiyi geri yükleme olanağı sağlar.

Şifacı

Kendisini tamamen takım arkadaşlarına şifa dağıtmaya ve onları güçlendirmeye adamıştır. Özel güçleri sayesinde en zor
    dövüşleri bile kolaylaştırır. Bundan dolayı takım dövüşlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.Bu özel güçlerini kullanabilmesi
    için mana'ya ihtiyaç duyar.

Büyücü

Çeşitli sihirlerin yardımıyla düşmanlarına zarar verme konusunda uzmanlaşmıştır.Sahip olduğu gücü kendisi ve
    arkadaşları için kullanırken doğa'nın enerji dengesini sarsmamak için çok dikkatli olmak zorundadır. Herhangi bir
    unusurun sihirini ard arda kullandığı takdirde beklenmedik etkilerin doğmasına sebep olabilir. Bu etkilerin ise kendisi için
    hem olumlu hem de olumsuz yönleri olabilir.

Kara Büyücü

Yaşam ve ölüm konusunda uzmanlaşmıştır.Sahip olduğu özel güçler ona başka hiç kimsede olmayan bir yetenek
    bahşetmiştir.. Düşmanlarının yaşam enerjisini alıp kendine veya arkadaşlarına aktarma yeteneği.Bunun haricinde
    rakiplerine belli bir süre için zarar verme gibi bir güce de sahiptir.Bu özelliklerinden dolayı takım dövüşlerinde her zaman
    aranılan bir sınıftır.

Mistik

Olağanüstü yeteneklere sahip olan Mistik, sadece zihin gücünü kullanarak düşmanlarının davranışlarını etkileme ve
    onları yönlendirme yeteneğine sahiptir.Çok tehlikeli ve bir o kadar da gizemli bir rakiptir.Düşmanlarıyla kurduğu zihinsel
    bağ sayesinde onların duygu,ruh ve eylemlerini kontrol eder. Buna ek olarak düşmanlarını halüsinasyon ve yanılsamalar
    kullanarak aldatabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuz. -- 30 Nisan 2011; 18:35:09 >

• İyi güzel oyun ama savaş sistemi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatalGeneral

İyi güzel oyun ama savaş sistemi nasıl?

Güzel.
  • Bu oyunu DH olarak hep beraber oynayacaksak indiririm, başka türlü tek başına zevk vermiyor.Ayrıca PvP sistemi nasıl merak ediyorum.
  • ben indiriyorum ama korkuyorumda burayıda -13 yaş basarsa emeklerimiz boşa gider. onun dışında gayet güzel bir oyun
  • Bende indiriyorum şuan, Türkçe MMORPG'lere karşı önyargılıyım, Metin2 veya Knight Online gibi olacağından korkuyorum.Hep beraber oynayacaksak problem olmaz heralde.
  • Oyunda fame sistemi varmı ve fameyi herkes görebiliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByNeron

Bende indiriyorum şuan, Türkçe MMORPG'lere karşı önyargılıyım, Metin2 veya Knight Online gibi olacağından korkuyorum.Hep beraber oynayacaksak problem olmaz heralde.

bu oyunun metin 2 ye dönme imkanı yok. Oyun türkçe olsa bile öğrenilmesi çok zor. O çocuklar knayt yada metiniki oyunlarını oynamaya devam eder.

indirip denemiycem. Ama bu oyunu sonuna kadar desteklerim. Türkiyede ilk defa bir oyun tamamiyle türkçe ve dublajlı olarak serüvenine başladı. elimizde patlamaz inşallah
  • Oyunun pwp sistemi bildiğim kadarıyla Görev haritasında gorev yaparken kapışma gibi bir harita var orda 2 ırk gorev yapmak zorunda orda kapışıyorsun.

Astral gemiler var Astral gemi alabiliyosun astral fetih savaşları oluyor.

Bildiğim kadarıyla fame sistemi vardı.Tam hatırlamıyorum.
  • Oyun benim de dikkatimi çekti.Bende başlamayı düşünüyorum.İlk defa oyun aleminde adam yerine konuyoruz.Eğer forumda oyuna yeni başlayacak arkadaşlar varsa hep birlikte başlamamız güzel olur.
  • Oyunda fame sistemi varmı ve fameyi herkes görebiliyormu

bir kişide söylesin ya
  • Fame sistemi var ve herkes görebilir ancak şöyle görebilir üstündeki itemlarını inceler orada fame itemı giyiyorsan hangi fameden olduğunu anlar.Fame de pvpde adam kestikçe geliyor.
  • Hangi tarafta toplanacağız league mi imparatorluk mu ?
  • Oyunu indirdim,kurdum ve oynadım.Türkçe seslendirmeler felan hoş olmuş, başlayınca ana görevleri yapmaya koyuldum, en sonunda iblis gibi birşey çıktı, elf perisi onu öldürdü.Bende orda mahsur kaldım, oyundan çıktım ve tekrar girdim, ancak görev yeniden başlatıldı.Bir bilgisi olan var mı bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightful

Fame sistemi var ve herkes görebilir ancak şöyle görebilir üstündeki itemlarını inceler orada fame itemı giyiyorsan hangi fameden olduğunu anlar.Fame de pvpde adam kestikçe geliyor.

Aga onun bi sınırı var Ben sınırsız olsun istiyorum
  • Oyun gitgide kalabalıklaşmaya başladı. Bu yüzden sadece DH'den toplanmaya gerek yok coktan guildler vs kuruldu gayet zevk alıyorum ben oynarken. Tutucak gıbı bakalım.
  • Bugün bi arkadaş sayesinde tanıştım ve indirmeye karar verdim MMORPG hanemize bu oyunda yazılsın bakalım inş hilesi hurdası geç çıkarda zevk alırız biraz oyundan.
  • Açıkcası benide en çok korkutan o. Sro KO gibi çok tutulur ve hile artık normal bişeymiş gibi karşılanırsa zaten oyun için yapacak bişey kalmamış demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByNeron

Oyunu indirdim,kurdum ve oynadım.Türkçe seslendirmeler felan hoş olmuş, başlayınca ana görevleri yapmaya koyuldum, en sonunda iblis gibi birşey çıktı, elf perisi onu öldürdü.Bende orda mahsur kaldım, oyundan çıktım ve tekrar girdim, ancak görev yeniden başlatıldı.Bir bilgisi olan var mı bu konuda?

Ortadaki yerden ışınlanabileceğini tahmin edemedin mi yoksa ışınlanamadın mı
  • Ya oyunun seslerinde sorun mu var oyunda müzik çalmıyor ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.