koşu bandı önerisi
147 Cevap241790 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

38 Mesaj
21 Kasım 2005; 12:11:02 

merhaba arkadaşlar,

eve koşu bandı almayı düşünüyorum ama beklemediğim kadar çok marka ve model çeşidiyle karşılaştım...

aranızda koşu bandı kullananlardan marka/model tavsiyesi bekliyorum...

şimdiden teşekkürler...

5476 Mesaj
18 Mart 2006; 11:56:56 

BENCE ALMA

383 Mesaj
14 Temmuz 2006; 10:29:44 

quote:

Orjinalden alıntı: numand

BENCE ALMA

Alayım Mı Almayayım Mı Diye Sormuyor Dikkat Edersen.:!

38 Mesaj
28 Mayıs 2007; 11:17:14 

ben bu soruyu sorduktan sonra uzun süre cevap alamamıştım, o zamanlarda biraz araştırma yapıp fazla özellikli olmayan "voit" marka bir koşu bandı almıştım, halen kullanıyorum, ben memnun kaldım, almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim,

quote:

Orjinalden alıntı: alsak

merhaba arkadaşlar,

eve koşu bandı almayı düşünüyorum ama beklemediğim kadar çok marka ve model çeşidiyle karşılaştım...

aranızda koşu bandı kullananlardan marka/model tavsiyesi bekliyorum...

şimdiden teşekkürler...

619 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:09:28 

mum kun oldugunca normal kosmaya calıs dogal yanı yesıllık alanlarda kosarsan super olur her adımın oksıjen cok yarar ama ısten eve gelıpte pek zamanı olmıyan ıcın bırebır dır kosu bandı hıc kosmamaktan bın kat ıyıdır saglıklı gunler

1818 Mesaj
28 Nisan 2008; 11:06:30 

[font="Trebuchet MS"]Dunlop çok kaliteli koşu bantları yapıyor. Tavsiye ederim...[/font]

everybody loves somebody sometime
everybody falls in love somehow

161 Mesaj
8 Temmuz 2008; 16:18:15 

Selamlar
Mesajların çoğu önceden kalmış ama bu aralar koşu bandı almayı düşündüğüm için bu konuya yazmaya karar verdim.
Seçimde zemin , motor gücü gibi şeylere dikkat edilmesi söylenmiş.
(ayrıca dışarda koşma imkanı mekanı zamanı vs olmadığı için almayı düşünüyorum)
Biraz araştırdım gözüme hoş gelen bir koşu bandı var ama emin olamıyorum daha önceden kullanan ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Kilom 80 ede kullanıcam ve baktığım alet şu.

DYNAMIC 2812 1.5 hp MOTORLU KOŞU BANDI
DYNAMIC 2812 1.5 hp MOTORLU KOŞU BANDI Detay Bilgisi
--------------------------------------------------------------------------------

DYNAMIC 2812 1.5 hp MOTORLU KOŞU BANDI

• Teknik Özellikler:
• Ürün Adı :2812 Motorlu Koşu Bantı
• Motor Gücü Sürekli: 1,5 hp Sürekli DC Motor
• Motor Gücü Maximum: 3,00 hp DC Motor
• Hız Limiti :0 - 16km/saat
• Koşu Alanı :40,6cmx130cm
• Eğim Oranı :0/10 % 10 otomatik eğim
• Taşıma Kapasitesi :120kg
• Katlanma ve Taşıma :Katlanır ve tekerlekleri sayesinde rahatça taşınır.
• Tutma Kolları : Elden nabız sensörleri
• Konsol Özellikleri
• Gösterge Tipi : 5 pencereli, LCD ekran
• Gözterge Bilgileri :Body fat , hız, zaman, mesafe, kalori, nabız, program
• Programlar :6X3 =18 Hazır program + 1 kullanıcı program.(Her program kendi içinde 3 farklı seviyeye sahiptir)
• Body Fat ile vücut yağ oranını ölçer.
• Tek Tuş Sistemi:3,6,9,12 km hıza tek tuşa basarak ulaşabilirsiniz.
• Elden Nabız Ölçme : Var
• Hedef Verme :Nabız, mesafe, kalori ve zaman hedefleri girilebilir
• Emniyet Anahtarı : Var
• Diğer Özellikler :
• CE Kalite Belgesi :Var
• Cihaz Rengi: Gri
• Gürültü Düzeyi :En yüksek hızda 58-60 db
• Zemin Sistemi :Cushion Deck - darbe emici tartan zemin
• Bantın Açılması :1 Amortisörlü (Emniyetli yavaş açılma (SAFETY DROP) Sistemi)
• Rohs belgeli ( Dogaya zarar vermeyen kurşun icermiyen malzemelerden yapılmıştır. )
• ISO-9001 servis kalite standardı
• 62 şehirde etkin teknik servis ağı
• İnterspor güvencesi
• Ölçü ve Ağırlıklar:
• Kurulu Ebatlar : Uzunluk: 182cm, Genişlik: 76cm, Yükseklik: 130cm
• Katlı Ebatlar : Uzunluk: 157cm, Genişlik: 76cm, Yükseklik: 85cm
• Net Brüt Ağırlık :72kg-77kg
• Koli Ebatları :180x85x29cm

10 Mesaj
18 Ekim 2008; 17:27:36 

liveshow kardes kosu bandını aldın mı ?

5456 Mesaj
20 Ekim 2008; 13:46:39 

arkadaşlar koşu bantlarından magnetik olanı bende var yanlız bandan kosu bılgısını alıp dijital ektana yolluyan probe aldıgım kişide kaybettigi için bulamıyoruz... ilk başlarda gerek yok uzerınde koşarız ne gerek var demiştik ama şimdilerde ne kadar koşmusuz kac kalorı harcamısız gorsek ıyı olurdu demeye başladık acaba bu tur aletlerı nerden bulabiliriz...

Ender
(Fujitsu-Siemens V3205 T7600 Cpu Laptop )
(Iphone 5s Beyaz)

1 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:06:26 

DYNAMİC 2812 modeli bende var.Garantisi yeni bitti ama sıfıra yakın temizlikte.Slikon yağı dahi var.Oldukça uygun fiyata veririm.>İlgilenenler için (irfaniyim@windowslive.com)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Ocak 2009; 8:57:37 

bende yeni dynamic tetra aldım 2.0 çok memnunum yalnız koşu bandınızı yağlamayı(sprey de olabilir) unutmayın.

3086 Mesaj
25 Şubat 2009; 6:19:03 

arkadaslar bende kosu bandı almayı dusunuyorum benım gıbı bılgısı olayanlar ıcın tecrubelı arkadaslarlar su urunlerı alt orta ust sevıye gıbı bı gruplasa bızde ona secım yapmaya calıssak hıc fena olmaz

ben suanda kosu bandı almak ıstıyorum ama ne alacağım konusunda hıcbır bılgım yok 15 20 gundur bı kosu bandı alıyım dıyorum ama ıcraata gecıremedım henuz

846 Mesaj
5 Nisan 2009; 0:44:17 

arkadaşlar benmi beceriksizim anlamadım bi türlü.
Bu koşu bantlarının resmi web siteleri yokmu acaba?
google dan arıyorum, modelleri görmek için, bulamadım bi türlü.
Voit var ama ordada top falan var. dynamic, dunlop activa... vs.

CLIO HB 1.4-8V

24 Mesaj
22 Mayıs 2009; 12:19:44 

iki yıldır koşu bandı ile koşuyorum ben. yalnız arkadaşlar koşu bandı tek başına kilo vermenize falan yardımcı olmuyor. yani diyet yada sağlıklı ve düzenli de beslenmeniz lazım. ben şimdi haftanın 5 günü sabah kahvaltıda nesfit yiyorum... öğlenleri çok kaçırmadan bazen kebap bazen fastfood ama sebze yediğim günler de oluyor. akşamları da ekmeksiz sadece çorba ama abartmdan vede bir tabak sebze yemeği yiyorum... siz de kendi vücudunuza uygun beslenme şeklini bulun derim...

koşu bandı ile ilgili de ben çok araştırmıştım o zamanlar bu forumdan birkaç arkadaşın yazdığı yorumlar ile karar vermiştim ve yanılmadım da... ama şimdi gördüğüm kadarıyla kaynak çok...

ben size bulduğum ve sürekli okuduğuım bir siteyi söyliyim dedim

www.sportifhareketler.com diyet de var koşu bandı da... onun dışında da bana ilginç gelen çok konu vardı...

0

Spor yaparsan zinde kalırsın! SportifHareketler'dir benim öğretmenim!

1443 Mesaj
23 Ağustos 2009; 14:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: sinem76

iki yıldır koşu bandı ile koşuyorum ben. yalnız arkadaşlar koşu bandı tek başına kilo vermenize falan yardımcı olmuyor. yani diyet yada sağlıklı ve düzenli de beslenmeniz lazım. ben şimdi haftanın 5 günü sabah kahvaltıda nesfit yiyorum... öğlenleri çok kaçırmadan bazen kebap bazen fastfood ama sebze yediğim günler de oluyor. akşamları da ekmeksiz sadece çorba ama abartmdan vede bir tabak sebze yemeği yiyorum... siz de kendi vücudunuza uygun beslenme şeklini bulun derim...

koşu bandı ile ilgili de ben çok araştırmıştım o zamanlar bu forumdan birkaç arkadaşın yazdığı yorumlar ile karar vermiştim ve yanılmadım da... ama şimdi gördüğüm kadarıyla kaynak çok...

ben size bulduğum ve sürekli okuduğuım bir siteyi söyliyim dedim

www.sportifhareketler.com diyet de var koşu bandı da... onun dışında da bana ilginç gelen çok konu vardı...

0

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1443 Mesaj
31 Ağustos 2009; 21:41:47 

şu aralar uygun yerde koşu bandı varmı ya. yada elimndekini samak isteyen??

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

147 Mesaj
14 Eylül 2009; 10:11:46 

Sana 2 öneri yapayım voit gerektiğinden pahalıdır.
Universal al tavsiye ederim çok süper bizdeki Universal 5.40 Black
Hepsi Burada dan al derim arada bir indirime giriyorlar

9 Mesaj
16 Eylül 2009; 22:21:42 

Uzman ekiple kondisyon aletleri ve koşu bandı tamiri,
bakımı garantili yapılmaktadır.. USTANIZI UZAKLARDA ARAMAYIN..!
05439534653 www.kosubanditamiri.com 05356230613

0

Ekteki dosya (1)

www.kosubanditamiri.com 05439534653, 05356230613 koşu bandı servisi
Her marka koşu bandı tamiri garantili yapılır.. http://www.kosubanditamiri.com

416 Mesaj
30 Aralık 2009; 15:13:40 

Sana Önereceğim Tek Marka Dynamic Model De İstersen Giy Nova Modelini Al Memnun Kalacaksın...

http://www.sanalmagaza....Pid=784&ProductID=90368

"No woman No kids"
-Leon-

701 Mesaj
5 Mart 2010; 23:25:41 

Bende almayı düşünüyorum. Fakat Kararsızım fiyatlarıda tutmuyor birbirini... varmı elinde olan satmak isteyen

24 Mesaj
18 Haziran 2010; 2:29:58 

Almadan önce iyi araştır derim. Kesinlikle sessiz olup olmadığını kontrol et ve alt katta komşunuz varsa altına bir tane mat al. Yağ çok iş görüyor, yalnız uygun yağ al yoksa yağ heryere sıçrıyor veya koşu bandı bir garip oluyor yani üstündeki plastik kısım ayrı kayıyor gibi hissediyorsun...

Koşu bandı hakkında pek çok önemli detay var burada oku istersen bunları...

2 Mesaj
22 Eylül 2010; 6:50:59 

Koşu bandı tamir ve bakım servisi Dinamik Spor Aletleri ,,, Koşu bandı alacak olanlar, teknik destek ve servis hizmeti vermekteyiz. www.kondisyon.net info@kondisyon.net www.kosuband.com www.kosubanditamirservisi.com

0

local://upfiles/635352/CD1D226B666C4E5FA4486DC49EF8DFC4.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kecgym -- 22 Eylül 2010; 6:55:24 >

130 Mesaj
29 Eylül 2010; 15:31:55 

arkadaşlar
sürekli motor gücü enaz 1,5 hp.
maximum motor gücü enaz 3 hp.
HCR özelliği olsun (yani bilekten ve göğüsten nabız hesabı ile otomatik hızlanma veya yavaşlama yaparak yağ yakma )
cihazın boş ağırlığı 70 kg.den az olmamalı.
ekranda 6 veya 7 özellik (hız, mesafe, kalori, yağ yakma, eğim, süre, )
motor gücü max. 5 hp olanların genelde 5 yıl garantisi var.diğerlerinin 2 yıl.
motor rulmanlarındaki bilye sayısı önemli.
Veeee bandın kendisi... işte burada kalite önemli. voit, healhtstream öne çıkıyor.
3 özellik birarada olanlardan uzak durun derim. pazarlama tekniği...
90 kg nun üzerinde iseniz 1,5 hp lik cihazı zorlarsınız .
yardımcı olabildim mi?

84 Mesaj
25 Ekim 2010; 2:33:06 

quote:

Orijinalden alıntı: erdi28

arkadaşlar
sürekli motor gücü enaz 1,5 hp.
maximum motor gücü enaz 3 hp.
HCR özelliği olsun (yani bilekten ve göğüsten nabız hesabı ile otomatik hızlanma veya yavaşlama yaparak yağ yakma )
cihazın boş ağırlığı 70 kg.den az olmamalı.
ekranda 6 veya 7 özellik (hız, mesafe, kalori, yağ yakma, eğim, süre, )
motor gücü max. 5 hp olanların genelde 5 yıl garantisi var.diğerlerinin 2 yıl.
motor rulmanlarındaki bilye sayısı önemli.
Veeee bandın kendisi... işte burada kalite önemli. voit, healhtstream öne çıkıyor.
3 özellik birarada olanlardan uzak durun derim. pazarlama tekniği...
90 kg nun üzerinde iseniz 1,5 hp lik cihazı zorlarsınız .
yardımcı olabildim mi?

Teşekkür varmı bi tavsiye edeceğiniz marka

8342 Mesaj
27 Ekim 2010; 0:06:34 

Precor marka önerebilirim.
Fiyatı yukarıda geçen Dynamic ve Dunlop'a göre fazladır ama uygun bakımla uzunca yıllar sorunsuzca kullanırsınız.

32 Mesaj
9 Kasım 2010; 10:59:44 

Tüm Voit Koşu Bantlarında Sauna Eşofmanı + Rocket Mekik Aleti + Adım Sayar Hediyeli

Üstelik %10 + %5 İndirim Kodu : VTBY05 ile kazançlı alışverişler sizleri bekliyor

www.voitbayi.com

Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Eliptik Bisiklet

575 Mesaj
12 Kasım 2010; 7:48:27 

Arkadaslar ben Voit Orthopedics kosu bandini kullaniyorum 2,5 hp surekli 5 hp max motor gucune sahip. Zemini cok guzel, kesinlikle yorgunluk veya eklem agrisi hissetmiyorsunuz yani kisacasi bu bandi siddetle tavsiye ederim.

Kosu bandindan anlayan arkadaslara da bir kac sorum olacak. Yuruyus yada kosudan sonra bandin isinmasi (zemin) normalmidir yoksa bandin gerginligini fazla yapmis olabilirmiyim? Birde bu banttaki gerginlik ayari neye gore yapilmalidir, daha dogrusu bandin asiri gerilip gerilmedigi en iyi nasil anlasilir?

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

4 Mesaj
12 Kasım 2010; 14:55:01 

Merhaba,
Banttaki Isınma normaldir her cihazda olur.Isınma oranı cihazın bantının kalınlığına ve kalitesine göre değişebilir.Çok eskimiş ve sürtünme özelliğini kaybetmiş bir bantta veya altındaki zemindeki bozulmalarda yüksek ısıya sebep olabilir.Eskimiş bir bant hemen değiştirilmelidir.Aksi taktirde diğer parçaların arızalanmasına neden olacaktır.Yağlama yapmanız bantın sürtünme kat sayısını azaltacağından ısınma azalacaktır.Yağlama bakımı periyodik olarak yapılması gereken bir bakımdır.

Yağlama bakımı periyodik olarak yapmanız ;
1) Sürtünmeyi azaltacağından hem ısı azalacak hemde bantın ömrünü uzatacaktır.
2) Motorun zorlanmamasına yarayacak hem motoru hemde motoru kontrol eden sürücü kartını koruyacaktır.
3 )Bantın altındaki zemini koruyacaktır.
4)Sürtünmelerden meydana gelen statik elektrik oluşumunu engeller.

Koşu Bandı Yağı seçimi
Koşu bandı bantı yağlanırken kullanılan yağ koşu bandı için özel üretilmiş antistatik likit yağ olmalıdır.Bu yağ koyu ve şeffav bir yağdır.Cihazı ilk satın aldığınızda içinden küçük bir şişe halinde mutlaka çıkacaktır.Sprey ürünlerde kullanılabilir ancak sprey ürünlerde yağın basınçla dışarıya püskürmesi için inceltici kimyassal kullanılması yağın etkileşim süresini azalttığı gibi uygulama esnasında solunmasınada sebebiyet verir. 100-150 ml 'lik likit bir yağ yaklaşık bir kutu spreye eşdeğerdir.Bunu için likit yağ hem ekonomik, hem daha etkili, hemde sağlık açısında uygulama esnasında zararsızdır.Bu yağları farlı ambalaj ölçülerinde bizden temin edebilirsiniz.

Eskimiş bir bantı yağlamanızda herangibir fayda sağlamayacaktır.Aktif olarak yağlama yapılarak kullanılan bir koşu bandının bantı yaklaşık 2-3 yılda bir değişmesi gerekmektedir.Değişmedende cihaz çalışabilir ancak motorun ömrü daha çabuk bitecek ve yüksek servis maliyeti çıkaracaktır.Hiç yağlama yapılmadan kullanılması bantın ömrünü yarı yarıya düşerecektir.

Koşu Bandı Bant Gerginliği
Koşu bandının ilk montajı yapıldıktan sonra cihazın bulunduğu ortam sıcaklığına,kullanım sıklığına göre bant esnekeliğini kaybedecek ve yürüyüş yapılırken tökezlenme/teklemeye sebebiyet verecektir.Her cihazda olan bu durum bant gerginlik ayarı yapılarak giderilir. Bant gerginlik ayarı teknik ve hassas bir konu olduğu için koşu bandı servisi tarafından yapılmasında fayda olacaktır.Kullanıcının dengesiz bir ayar yapması veya fazla germesi bantı parçalayabilir.Motora hasar verebilir.

Daha detaylı Teknik bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir,Teknik hizmet alabilirisiz.

Kondisyon Servis
Spor Aletleri & Koşu Bandı Tamiri ve Bakım Servisi
www.kondisyonservis.com
0536 708 01 59
0541 613 45 38

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Democrats -- 12 Kasım 2010; 18:27:49 >

575 Mesaj
12 Kasım 2010; 19:47:28 

cevap icin tesekkurler, bant yeni sayilir oyle cok asiri bir isinma olmuyor ama yinede azda olsa isinmasi beni meraklandirdi. Kosu bandi yagina gelince voit in slikon sprey seklinde olan yagini kullaniyorum. Kullanimi kolay diye aldim ama okadar da kolay degil, bazen sprey yagi puskurtmuyor, sadece icindeki basincili gazi disari veriyor.

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

32 Mesaj
15 Kasım 2010; 11:57:36 

Merhabalar,
Koşu Bandı bakımı için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Koşu Bandınızı markanızın tavsiye ettigi periyotlarda ve tavsiye ettigi bakim urunleri ile bakımını gerceklestirmeniz gerekmektedir.

Voit Koşu Bandı Yetkili Satıcısı ...

Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Eliptik Bisiklet

9 Mesaj
22 Kasım 2010; 13:48:13 

arkadaşlar ortalama fiyatı olan ürünlerde ya eğim var ya da masaj aleti. masaj aleti gerçekten işe yarıyor mu? kullanan biri hangisini seçmem gerektiği hakkında bilgilendirebilirse sevinirim.

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2010; 13:33:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ada121

arkadaşlar ortalama fiyatı olan ürünlerde ya eğim var ya da masaj aleti. masaj aleti gerçekten işe yarıyor mu? kullanan biri hangisini seçmem gerektiği hakkında bilgilendirebilirse sevinirim.

Merhabalar,

masaj aleti yerin bence otomatik eğimli modelleri seçmelisiniz. otomatik eğim masaj aparatlarına göre daha etkilidir. koşu bantlarına monte edilmiş masaj aletleri çok etkili olmamakla birlikte Koşu Bandına gereksiz bir ağırlık yüklemektedir.

Koşu Bandı Modelleri için tıklayın ...

24 Mesaj
22 Aralık 2010; 9:14:55 

Koşu bandı modelleri, koşu bandı bakımı, egzersiz programları gibi çok detaylı konularda bilgi alabileceğiniz bir site var. Benim gördüğüm kadarıyla Türkiye'de satılan tüm marka ve modellerin tanıtımı var. Koşu bandı almadan önce bir incelemenizi tavsiye ederim.

Koşu Bandı

24 Mesaj
22 Aralık 2010; 9:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ada121

Masaj aleti fonksiyonu olan bir koşu bandını kayınvalidemler aldı. Koşu bandı dışında kullandıklarını hiç görmedim. Zaten anlamsız bir şekilde belinize taktığınız kemerin sarsması ile masaj yaptırmış gibi de olmuyorsunuz. Deneyip etkisini görme şansınız varsa söylediğimi denerken anlayacaksınız. Sanırım her markada bu tarz aletler var, daha çok fonksiyonu olunca daha faydalı oluyor gibi düşünmemizi istiyorlar. Bana kalırsa koşu bandı olarak özelliği iyi olan bir alet alın.

11 Mesaj
29 Ocak 2011; 11:08:33 

www.cazipalisveris.com sitesinde voit koşu bantları çok uygun fiyata

http://www.cazipalisveris.com/catinfo.asp?cid=410

203 Mesaj
14 Mart 2011; 22:03:21 

benim koşu bandından yanık plastik kokusu geliyor yaglamasını yapıyorum ama bi türlü kokudan kurtulamıyorum.odaya bie sinmiş vaziyette bu kokudan nasıl kurtulabilirim.

Geçimini mertçe kazanmaya çalış. Nefsini alçaklıktan koru ki, fakir olsan bile şerefli kalasın.
Hz.ALİ

21 Mesaj
16 Mart 2011; 21:15:26 

koşu bandı alırrken en önemli kriterlerden biri de bandın ebatı, çok dikkatli olmalısınız, 43 santimden aşagı bi genişlikte koşmak yerine cambazlık yaparsızın =) onun için ebatına iyi bakmalısızın, bir de motorun sessizliği tabiki, ben bi kaç ürüne bayilerinde baktım adler diye bişey var her an patlayacakmış gibi çalışıyor aşırı gürültülü, altis markası var o da süpriz yumurtalardan çıkn oyuncak ımajı veriyor, voit de fiyatlar fazla kabarık ürünlerin de pek bi ekstrasını göremedim, bayide fit smart diye bi markaya baktım yeni çıkmış son derece sessiz ve genişliği vs çok iyi fiyat olarak da çok cazip geldi almadan önce bi göz atın derim online satan mağazalar da var sanırım,

31 Mesaj
21 Nisan 2011; 20:35:32 

Merhaba arkadaşlar. Ankarada başka bir eve taşınmak üzereyim, yeni taşınacağımız evin ölçüleri, eşimin koşu bandını kullanabilmesine uygun görünmüyor. bu sebeble eşimin çok çok az kullandığı koşu bandını çok uygun bir fiyata ilgilenen arkadaşlara verebilirim.
DUNLOP SONİC 1.75 Hp 1-16km/saat
ilgisini çeken arkadaşlarım özelden irtibat kurabilir. Teşekkür ederim.

267 Mesaj
25 Nisan 2011; 17:35:23 

Arkadaşlar bende koşu bandı almayı düşnüyorum. Evim zemin katta olduğu için ses çok önemli değil. Ancak fiyatlar çok uçuk. 500-1000 tl arası birşey düşnüyorum. Bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum...

32 Mesaj
20 Haziran 2011; 14:04:18 

Merhabalar,

voit marka koşu bantlarındaki kampanyadan dolayı 5 yıl garantili bir model almanızı öneririm.

voit Epic Koşu Bandı 1190 Liste fiyatı yerine , 1071 TL online satış fiyatı vardir. %5 lik ozel indirim ile 1016 Tl ye voit epic koşu bandına sahip olabilirsiniz.
tüm türkiyeye ücretsiz kargo, ücretsiz kurulum ve vade farksız taksit secenekleri ile gayet cazip.

http://www.voitbayi.com...su-Bandi/Ozellik?PID=20

Kısa bir süre için geçerli %5 İndirim Şifresi : VTBY05 ...

iyi alisverisler ...

Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Eliptik Bisiklet

22 Mesaj
9 Temmuz 2011; 19:29:57 

arkadaşlar

http://www.hepsiburada....productid=spor1dykb240m

Dynamic 240M Masaj + Mekik Fonksiyonlu 2.0 Hp Motorlu Koşu Bandı + Goodman 80 Kondisyon Bisikleti Hediyeli kampanyalı tavsiye olunur..

54 Mesaj
12 Temmuz 2011; 12:47:22 

bant genişliği en az ne kadar olmalı? aldıktan sonra keşke daha geniş alsaydım demek istemiyorum,sanırım ilk kullanım zamanında pek önemsenmeyecek bir sorun gibi. bir de elektrik tüketimini sormak istiyorum. kullananlar cevaplarını esirgemezlerse memnun olurum. teşekkürler şimdiden.

4404 Mesaj
16 Temmuz 2011; 23:06:27 

quote:

Orijinalden alıntı: tnevellnac1

bant genişliği en az ne kadar olmalı? aldıktan sonra keşke daha geniş alsaydım demek istemiyorum,sanırım ilk kullanım zamanında pek önemsenmeyecek bir sorun gibi. bir de elektrik tüketimini sormak istiyorum. kullananlar cevaplarını esirgemezlerse memnun olurum. teşekkürler şimdiden.

Şu konuda bi cevapta ben alırsam iyi olur ben evde kullanmak için bi koşu bandı istiyorum koşmaktan çok yürümeyi düşünüyorum üzerinde günlük 1 saat yürüsem yeter herhalde ofis ortamında çalışıyoruz spor yapamıyoruz bide koşu bandında koşup yürüyüp terledikten sonra direk evde duş almak çok mantıklı geliyor bana

Şöyle ucuz yollu birşeyler için tavsiye bekliyorum

Bazı arkadaşlar Dunlop Z1 demiş varmı kullanan koşu alanı felan nasıl ?

http://ecom.finspor.com...ils.aspx?ProductID=5991

Şu site güvenilir mi fiyatta uygun markada Dunlop sonuçta kaliteli sanıırm

1 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:44:33 

Yaklaşık 15 yıllık bir uzman mühendis olarak bu konu için yazılanları okuyunca bilgilendirmek maksadıyla cevap yazmayı uygun gördüm.
Arkadaşlar, koşu bandı veya diğer başka egzersiz cihazlarını evde kullanmak gerçekten verilebilecek çok iyi bir karardır. Ortamın ısısını, kokusunu, aydınlığını, gürültüsünü vs. siz belirliyorsunuz. Egzersiz yapıyorsunuz, sağlığınızı koruyorsunuz. Belki form da tutuyorsunuz. Bu işin olumlu yanı. Ancak bir de madalyonun öbür tarafı var. Madalyonun diğer tarafında istikrar yazar. Araştırmalara göre alıcılar evde kullanmak için cihaz aldıktan bir süre sonra %97 gibi büyük bir çoğunluk cihazını kullanmıyor, elbise askısı oluyor, salonda süs oluyor, vs. Bu nedenle üretilen cihazlar çok satılabilsin diye ucuz üretimin merkezi Çin de üretiliyor ve ergonomi, kalite, dizayn vs özellikler göz ardı ediliyor. Geriye kalan gerçek kullanan % 3 cihazından memnun olmazsa ya da cihazı arızalanırsa geriye almak problem olmuyor. Nasılsa %97 den gerekli karlar elde ediliyor. Bu işin sosyo-ekonomik-psikolojik yorumu. Gelelim biz ne yapacağız. Kendinizin hangi yüzdelik dilimde olduğunuzu nasıl öğreneceğinizi merak ettiğinizi hissedebiliyorum. Son derece kolay. Önce Doktor kontrolundan geçeceksiniz. Kardiyovasküler olarak probleminiz yoksa, iskelet kemik kas sisteminizin hangi aktiviteye uyduğunu da belirledikten sonra en az 6 aylığına bir spor salonuna yazılacaksınız. En az 2-3 günde bir spor salonuna gideceksiniz. Almayı düşündüğünüz cihazı kullanacaksınız. 6 ay sonunda hala şevkle, koşarak salona gidiyorsanız, oturup bunun nedeninin yaptığınız egzersiz olduğunu belirleyeceksiniz. Yoksa salonun sosyal ortamının çekiciliği size cihaz aldırmasın.

Kararımızı verdikten sonra ne tür bir cihaz alalımının yorumunu yapalım. Koşma eylemi vücutta ki tüm eklemlere darbe olarak etki eder. Vücut bunları absorbe edebilir. Ancak o da bir dereceye kadardır. Dolayısıyla karar vermeden önce doktorunuzun tavsiyesine uyun. Eklemlerinizde oluşabilecek zararlar hemen ortaya çıkmaz. Yıllar, yıllar sonra çıkar ki, sağlıklı olayım derken yaşam kalitenizin yerlerde sürünmesine neden olabilir. Kaliteli koşu bantlarının bu darbeleri kabul edilebilir bir seviyeye kadar absorbe edebilen donanımları vardır. Çok kolay bir test yöntemi vardır. Koşu bandının üstüne çıkın. Bandın orta yerinde ayakta iken ayak parmaklarınızın üzerinde yükselebildiğiniz kadar yükselin ve kendinizi topuklarınızın üzerine bırakın. Bu deneyi normal zeminde de yapın ve neler olduğunu hissedin. Koşu bandı yerine uzay yürüyüşü ya da eliptik diye adlandırılan bir cihaz veya bir bisiklette karar kılabilirsiniz. Bu tür cihazlarda da ergonomiye dikkat edeceksiniz. Gerçi o da ayrı bir başlık konusu..

Koşu bantlarında kalp atışlarına göre direnç uygulayan programlar bulunabilir. Seçilen fitness aralığında sizi tutan tempoyu ayarlayabilen cihazlar seçiminizde bir adım önde olsun. Dikkat edin, bahsettiğim direnç eğimdir. Hızı değiştiren cihazdan uzak durun.

Kaliteli koşu bantları kaydırıcılara ihtiyaç duymazlar. Silikon, spray, yağ vs. gibi malzemeler kullandıran cihazlardan uzak durun. Almayın aldırmayın. Bu tür kimyasallara ihtiyaç duyan cihazların üzerinde ani duruşlar yaşayabilir, düşebilir ve bir taraflarınızı kırabilirsiniz. Unutmayın siz teknisyen değilsiniz ve sizi teknisyen yerine koyan cihazlardan uzak durun.

Koşu bandı almak çok ciddi bir karardır. Paraya kıyılmalıdır. öyle 1000 liralık veya daha ucuz cihazlar yukarda belirttiğim %97 çoğunluk için üretilmiştir. Tuzağa düşmeyin.

Bol fitnessli sağlıklı günler, saygılar,

45 Mesaj
26 Temmuz 2011; 2:41:53 

Deneme imkanım yok ve açıkçası pek bilgim de yok o yüzden bilgili üyelerimizden rica ediyorum yardımcı olurlarsa sevinirim. Daha çok yürüyüş için bir koşu bandı düşünüyorum annemin sağlığını bir nebze de iyiye götürmek için.

fiyatı da 1500 civarı düşünüyorum ki ucuz birşey alıp da sağlık yapalım derken bozmaktan korkuyorum. İki alternatif var şu an aklımda. kağıt üzerinde özellikler iyi gibi duruyor,

http://www.hepsiburada....&productId=sporadler181

ve

http://www.spordunyasi.com/pinfo.asp?pid=3424

konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. teşekkürler

32 Mesaj
27 Temmuz 2011; 12:06:56 

Voit Koşu Bantlarında Elektrik Tüketimi :

Voit Koşu bantlarının harcadığı elektriğin miktarı, koşu bandının motor gücüne bağlıdır. Aşağıdaki şemada voit koşu bantlarının motor güçlerine göre harcadığı elektrik ve tüketim bedellerini bulabilirsiniz.

1.50 Hp Voit Koşu Bandı ;

Harcadığı elektrik enerjisi : 1.13 kW

Yaklaşık Tüketim Bedeli : 0.20 TL

1.75 Hp Voit Koşu Bandı ;

Harcadığı elektrik enerjisi : 1.31 kW

Yaklaşık Tüketim Bedeli : 0.23 TL

2.00 Hp Voit Koşu Bandı ;

Harcadığı elektrik enerjisi : 1.50 kW

Yaklaşık Tüketim Bedeli : 0.27 TL

2.50 Hp Voit Koşu Bandı ;

Harcadığı elektrik enerjisi : 1.88 kW

Yaklaşık Tüketim Bedeli : 0.33 TL

3.00 Hp Voit Koşu Bandı ;

Harcadığı elektrik enerjisi : 2.25 kW

Yaklaşık Tüketim Bedeli : 0.40 TL

Yukarıdaki veriler voit koşu bantlarının 1 saatlik ortalama çalışma süresine göre hesaplanmıştır.

Hesaplamadaki elektrik tüketim birim fiyatı 0.178 TL olarak baz alınmıştır. (İllere göre elektrik tüketim birim fiyatı değişmektedir.)

http://www.voitbayi.com...Tuketimi-Duyuru/?MID=25

Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Eliptik Bisiklet

32 Mesaj
27 Temmuz 2011; 12:31:26 

Koşu Bandı tercih ederken,
öncelikle kullanacak kişilerin maksimum kilosuna uygun bir motor gücü tercih edilmelidir. çünkü koşu bantlarının motorlarının bir taşıma kapasitesi mevcuttur.

ikinci olarak bant genişliği önemlidir. her kişinin adım genişliği ve uzunluğu fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterdiğinden kullanacak kişilerin fiziksel özelliklerine uygun bant genişliği seçilmelidir.

üçün olarak zemin türü önemlidir. yanlış zeminde spor yapmak size faydadan çok zarar getirecektir. uygun bir ayakkabı ve uygun bir zemin spor yapmazsanız istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız.

bu üçünün ardından soylenecekler tüketicinin tercihleri ile ilgilidir. bu tarz pahalı ürünle alınırken garanti ve servis ağının önemi ile birlikte satış sonrası destek de çok önemlidir. sonuçta elektronik ürünler olduğu için oluşacak problemlerde kesinlikle servis müdahalesi şarttır. ben bu konuda kesinlikle sektörün en iyisi olan voit i öneririm. çünkü 81 ilde yaygın sevis ağı vardır ve koşu bantlarına 5 yıl garanti vermektedir. bu da demek oluyorki, 5 yıl boyunca başınız hiçbir şekilde ağrımayacaktır.

voit koşu bandı modellerini www.voitbayi.com dan inceleyebilirsiniz, dilerseniz uzman satış ekibimizden 0212 589 4744 nolu telefondan satış öncesi ve satış ile ilgili yardım alabilirsiniz. bizi tercih ederseniz, size özel indirimler uygulancaktır.

Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Eliptik Bisiklet

5 Mesaj
27 Temmuz 2011; 13:57:09 

Voit Koşu Bantlarında %10 + %5 Sezon İndirimi Başlamıştır...

Dilediğiniz Voit ürünlerini sepetinize ekleyin ve İndirim Şifrenizi VFS2011 olarak girin. uygun fiyatlarla vade farksız taksitle ve ücretsiz teslimat ve montaj hizmeti ile satın alın...

Voit Fitness Online Satış

Voit Fitness Türkiye
Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti

8 Mesaj
5 Ağustos 2011; 15:39:05 

Dynamic, Prostar, Activa marka koşu bandları için www.sporalisveris.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Burdan size uygun olanını seçebilirsiniz..

5 Mesaj
21 Ağustos 2011; 1:28:44 

koşu bandı almak isteyen olursa bende sıfır kadar temiz dynamıc forester var almak isteyen olursa istanbul seyrantepe elden almanız gerekir en fazla 20 kez kullanılmıştır çocuklarım küçük çalıştırınca benden önce koşuyorlar yanına fiyatı 600TL

5 Mesaj
7 Eylül 2011; 12:35:40 

Voit KOŞU BANTLARIN da Sezonun son indirimi..

Tüm Voit Modellerinde Geçerli %5 İndirim Şifresi : VFS2011

Özel fiyatlandırma ve istekleriniz için lütfen müşteri hizmetlerimiz ile iritbata geçiniz ...

Voit Fitness Türkiye
Voit
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2011; 12:59:58 

DYNAMIC A 320 KOŞU BANDI COK UYGUN FIYAT INTER SPOR GARANTISI

http://www.sporservis.c...cretsiz-Montaj----.html

0

Ekteki dosya (1)

288 Mesaj
13 Ekim 2011; 23:13:18 

selamlar

ürün alirken araştirmak her zaman gereklidir.

adler 2243 2.25 hp li ,
dynamic 240 m masajlı 2 hp ,
altis sd 5000 3hp plus
altis sd 5000 2.5 hp li

modeller arasinda kaldım .

zemin sistemleri darbe emicili sadece adler de 8 noktadan süspansiyon var demekdedir.

bu ürün ler arasinda hangisini almaliyim karar veremedim.
fiyat araliği 750 -1150 araliğindadir.
bu rakamlara kadar çikabilir.

eğer sizlerinde bilgisi varsa 1150 tl li rakamlara çikabileceğim ürün tavsiye edebilirsiniz.
bu 4 üründen artı ve ya eksilerini yazarak.

9 Mesaj
14 Ekim 2011; 13:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ertuğ2045

selamlar

ürün alirken araştirmak her zaman gereklidir.

adler 2243 2.25 hp li ,
dynamic 240 m masajlı 2 hp ,
altis sd 5000 3hp plus
altis sd 5000 2.5 hp li

modeller arasinda kaldım .

zemin sistemleri darbe emicili sadece adler de 8 noktadan süspansiyon var demekdedir.

bu ürün ler arasinda hangisini almaliyim karar veremedim.
fiyat araliği 750 -1150 araliğindadir.
bu rakamlara kadar çikabilir.

eğer sizlerinde bilgisi varsa 1150 tl li rakamlara çikabileceğim ürün tavsiye edebilirsiniz.
bu 4 üründen artı ve ya eksilerini yazarak.

ben asagıdakı urunu aldım memnunum servısıde cok alakalı satıcı fırmada cok ozenlı tavsıye ederım.

http://www.voitshop.com/urun_detay.asp?id=2262

0

Ekteki dosya (1)

288 Mesaj
24 Ekim 2011; 0:27:58 

http://www.bedava.com/P...D=3369&ProductId=273334

Dynamic Masajlı + Motorlu Koşu Bandı - 410 M modeli kargo dahil 903 tl geliyor bedava.com dan daha öncede alişveriş yapmiştim.

süre geçmeden sipariş verebilirim.

tavsiyen için teşekkür ederim .

3 Mesaj
31 Ekim 2011; 19:06:17 

Bence ev tipi koşu bantlarında en sessiz çalışan Fıt & Smart m205 koşu bandı

http://www.kosubandim.c...rt-m205-kosu-bandi.aspx

Motor Gücü: 2,0 Hp

Hız : 1-12 km/saat

Gösterge Bilgileri : Hız, Zaman, Mesafe, Kalori, Nabız, Program Bilgileri

Gösterge Tipi: 1 adet mavi ışıklı LED ekran (Gün ışığından etkilenmez)

Program Sayısı : Freewill, track, ramble, fat burn, aerobic ve warm up olmak üzere 3 adet hazır program ve 4 adet manuel program bulunmaktadır

Eğim: %3 ayarlanabilir manuel eğim

Cihazın kurulu ebatları: 128x74x150 cm

Cihazın Katlanmış Ebatları : 165x74x110 cm

Cihazın Ağırlığı : 60 Kg

Koşu Alanı : 44,5x127,5 cm (Bu grupta en geniş koşu bandı)

Elden nabız ölçer

Hidrolik amortisör sayesinde ürünün tek parmağınızla bile rahatlıkla katlayıp açabilirsiniz.

Taşıma Kapasitesi : 115 kg

Göstergede kolay erişim tuşları bulunmaktadır.2,4,6,8,10,12 km hıza tek tuşa basarak ulaşabilirsiniz.Kollarda hız arttırma-azaltma tuşları vardır.

Zemin Türü: Tartan Zemin. 8 noktadan süspansiyonlu titreşimi ve gürültüyü absorbe eden, koşu esnasında diz kapaklarını ve bilekleri rahatlatan esnek zemin yapısı

Bandın açılması 1 amortisör ve çift emniyet sistemi ile %100 güvenlik

Tutma Kolları: Elden nabız sensörleri, hız kumandası

Hedef Girme : Mesafe, zaman, kalori hedefleri girilebilir.

Müzik Sistemi : MP3 girişi, yüksek kalite hoparlör

Gürültü : Sağlam gövde yapısı ayarlanabilir ayak sistemi ile ürünün zemine %100 teması sağlanır ve aynı zamanda 2 hp ' lik güçlü motor size bu grupta en sessiz koşu bandını sunar

Taşıma : Tekerlekleri sayesinde tek kişi ile rahatça taşınabilir

Twister: Bel ve karın bölgelerinin çalışması için twister cihaz ile birlikte hediyedir

Mekik : Karın kaslarınızı güçlendirmek için mekik aparatı cihazın ön alt kısmına monte edilmiştir

Masaj Kemeri: Cihaz üzerinde Anti-Selülit Masaj Kemeri vardır.Vücut yağlarını ve selülitleri titreşimle eritmenizde yardımcı olur.Sağlık kemeri 7 değişik fonksiyon, 40 değişik vuruş sistemiyle deri altı yağ bezlerini parçalayıp dağıtarak o bölgede kas oluşmasını sağlar.Aynı zamanda vücudunuzu sağlıklı ve diri tutar.Bu cihazın vücudun hiçbir yerine yan etkisi yoktur.Aksine en ince sinir uçlarını harekete geçirerek vücutta büyük bir rahatlama sağlar

Koşu Esnasında belirli bir süre geçtikten sonra nabzınız yükselir, vücut ısısı artar. Kan dolaşımı hızlanır ve bütün bunlara bağlı olarak vüücudunuz ve bacaklarınız koşuya başlarkenki gösterdiği dengeyi bir süre sonra göstermeyebilir.Koşarken bilinçsiz bir şekilde halif ileri-geri, sağa-sola kayma olabilir.Bu nedenle koşu bandında koşarken geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır.

Kurulum: Ürün paketi açıldığında %90 fabrikada monte edilmiştir.Dilerseniz kendiniz 10 dakika gibi kısa sürede kurabilir, dilerseniz de yaygın ser

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2011; 13:53:24 

Ekteki dosya (1)