Şimdi Ara

Palit, GeForce GTX 590 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden Palit, çift grafik işlemcili GeForce GTX 590 modelini duyurdu. Nvidia'nın referans tasarımını temel alan DirectX 11 destekli ekran kartı, GF110 GPU'sunun çiftini kullanıyor. Grafik işlem birimleri 608MHz'de, paralel işlemcileri 1215MHz'de ve bellekleri de 3414MHz'de görev yapan ekran kartı, 1024x paralel işlem birimi (CUDA çekirdeği), 128x doku ünitesi, 96x ROP birimi, 2x 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 3072MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip.

Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartı, dörtlü GPU kurulumları için Quad SLI desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için üç adet DVI ve bir adet Mini DisplayPort konnektörüne sahip olan ekran kartı, 3DVision Surround teknolojisine destek sunuyor ve bu açıdan Nvidia'nın tek kartta üçlü monitör kurulumuna olanak tanıyan ilk modeli olma özelliğini de taşıyor. Güç tüketimi 365 Watt olarak açıklanan GeForce GTX 590'ın Vapor Chamber tasarımını temel alan soğutucusunun yarattığı gürültü oranı ise 48 dB olarak belirtiliyor.

Nvidia'nın referans tasarımı ile kıyaslandığında tasarım veya teknik anlamda herhangi bir farkı bulunmayan Palit GeForce GTX 590'ın, resmi lansman fiyatı olan 699$ seviyesinden sunulması bekleniyor.

• Palit, tasarımı iyice batırdı, hayırlısı... Bir de o turuncu fanları kullanmıyor mu diğer kartlarında... Eskiden bir şeye benziyordu kartları.
  • Tasarım berbat yakışmamış 590'a
  • Bu nasıl bir tasarim arkadas ya Bitter Çikolata gibi olmus
  • Magnum gold'a benzemiş aynı:D
  • 6990'nın tasarımı harika, no comment.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Mart 2011; 10:41:00 >
  • Bende bu tasarım meraklılarını bir türlü anlayamıyorum. Kasanız camlı olsa bile kartın PCB'sini görürsünüz başka bir şey görünmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunbuloglu

Bende bu tasarım meraklılarını bir türlü anlayamıyorum. Kasanız camlı olsa bile kartın PCB'sini görürsünüz başka bir şey görünmez.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.
  • quote:

Bende bu tasarım meraklılarını bir türlü anlayamıyorum. Kasanız camlı olsa bile kartın PCB'sini görürsünüz başka bir şey görünmez.

Böyle birşey alırmısın zaten gözükmüyormuş ya ondan dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

6990'nın tasarımı harika, no comment.

+1907
  • quote:

hd6990'ın tasarımı ile dalga mı geçiyorsun? yoksa gerçekten hoşuna mı gitti? valla ayıramadım

çünki gtx 590' ın daha iyi duruyor tasarımı....

hd6990, sanki bir karton sigara gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 26 Mart 2011; 11:51:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

quote:

Böyle birşey alırmısın zaten gözükmüyormuş ya ondan dedim

Alırım arkadaş,iyi soğutuyorsa alırım,arabamı alıyorsun,altı üstü ekran kartı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19
    hd6990'ın tasarımı ile dalga mı geçiyorsun? yoksa gerçekten hoşuna mı gitti? valla ayıramadım

Sence hangisi ? Birinin diğerinin yanında kalas gibi durduğunu söylememe gerek yok resim herşeyi gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Mart 2011; 12:13:54 >
  • quote:

quote:

Bende ilk gördüğümde karton kutu gibi olmus demiştim. +1

• Yahu insaf..ben bu markaları anlayamadım gitti.Be arkadaş o kart cayır cayır yanıyor ne diye gidip vapor chamberlı referans koyuyorsun.Koysana adam gibi heatsinki,fanları,dayasana 8-10 tane bakır boruyu.Bu kartı alacak adamlar zaten pro user.Gidipte niye bu referansı alsın.Ha söküp sıvı soğutma bloğu takacaksan orası ayrı tabi.
  • Palit, GeForce GTX 590 modelini kullanıma sunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 26 Mart 2011; 12:34:30 >
  • tasarım olarak yine vasat
  • tasarımı ne yapacaksınız ucuz olanı alın işte.Çattık ya yok turuncu olmamış yok bitter çikolata olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

tasarımı ne yapacaksınız ucuz olanı alın işte.Çattık ya yok turuncu olmamış yok bitter çikolata olmuş

ucuz etin yahnisi hesabına döner sonra bak

palit'lerin üst seviye diye tabir edebileceğim (gördüklerim) kartların hepsinde eski tip devre bileşenleri kullanılıyor...

+ benim en nefret ettiğim şey Palit lerde "garanti etiketi"..... vidayı çıkarmam için etiketi sökmek şart.... yırtılırsa(ki öyle duruyor) garanti dışı... al başına belayı

palit te sadece 8600 gt sonic+ olan kartı sevdim... referanstan farklı bir şey yapmış...
  • quote:

quote:

Nasıl 6990 iyi duruyor belediye çukuru gibi olmuş kartın tasarım facia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 26 Mart 2011; 16:37:06 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.