Şimdi Ara

Koolance, AMD Radeon HD 6990 için hazırladığı su soğutma bloğunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• EK Waterblocks firmasından sonra Koolance da AMD'nin çift grafik işlemcili amiral gemisi Radeon HD 6990'a yönelik su soğutma bloğu hazırladı. Firmanın VID-AR699 olarak isimlendirdiği yeni blok, referans tasarım Radeon HD 6990'lerle çalışmak üzere tasarlanırken, tamamı bakır olan yapısı (Ağırlığı 1Kg) ile soğutma konusunda iddialı bir duruş sergiliyor.

Yüksek performanslı microfin (0,5mm) tasarımını temel alan soğutucu blok, Cayman XT GPU'larıyla birlikte, grafik birimlerinin haberleşmesi için kullanılan köprü yongayı, bellek modüllerini ve PWM güç bölgesini de örtüyor. Üzeri Nikel kaplı olan VID-AR669, güncel su soğutma sistemleriyle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Koolance'dan gelen açıklamaya göre satışına önümüzdeki hafta içerisinde başlanacak VID-AR699'un fiyatı ise 160$ olacak.

• sıvı soğutma yrı bir fantezi ama gerçekten değer
  • hem soğutma, hem sessizlik bir arada..
  • Bu kartın stok sogutucusunun zaten yeterli oldugunu asla düşünmemiştim ama ekran kartı blokarıda bi ekran kartı fiyatına olunca stokla devam ediyo insanlar.
  • Soğutucu olaylarında benim düşünceme uygun bir ürün. Motoruydu gablolarıydı al bunlar ayrı, bir de işlemci ve ekran kartları için ayrı ayrı soğutucu tabletler elde edilir. En verimli yöntem bu.
  • 800g 1kg gibi işlemci sogutucularında anakartın beli kırılmasın kasadan destek alabilsin diye gergiler veriliyor 1kg lık + sıvı ile pci yuvalarını zorlaya bilir ekran karını her ne kadar kasaya vidalamış olsakta bence bunların yanında destek aparat verilmesi lazım.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 17:47:47 >
  • gerçekten harika bir ürüne benziyor testleri felan çıkarsa konu altında yayınlarsanız sevinirim
  • evet aynı ürünü malesef gtx 590 için tasarlayamadılar zira gpuların üzerinden geçen su kaynama sebebiyle hortum patlatıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

evet aynı ürünü malesef gtx 590 için tasarlayamadılar zira gpuların üzerinden geçen su kaynama sebebiyle hortum patlatıyor

kocaman gpu koyuyolar bide gitmişler 6990 kısa olacak ya pcbden de kısmışlar olur yani böyle şeyler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.