Şimdi Ara

Sony Ericsson Xperia X10, Android 2.3 güncellemesi alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
21.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Xperia ARC ve Xperia Play gibi yeni nesil telefonlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sony Ericsson, daha önce Android 2.1'in üzerinde güncelleme almayacağı belirtilen popüler modeli Xperia X10 için Android işletim sisteminin en güncel sürümü olan Gingerbread kod adlı 2.3'ü sunmaya hazırlanıyor. İkinci çeyreğin sonunda veya üçüncü çeyreğin başında yani Haziran-Temmuz döneminde çıkması beklenen Android 2.3 güncellemesiyle birlikte Flash desteği başta olmak üzere çok sayıda güncelleme, performans artışı ve yeni özellik kazanacak olan Xperia X10, donanımsal anlamda güçlü olan özellikleriyle daha rekabetçi bir kimliğe bürünecek.

Qualcomm'un 1GHz'de çalışan Snapdragon QSD8250 işlemcisinden güç alan Sony Ericsson Xperia X10, 4-inç boyutunda ve 480 x 854 piksel çözünürlüğünde kapasitif dokunmatik ekrana sahip. 384MB RAM ve 1GB dahili depolama kapasitesiyle gelen telefon, 8 MP çözünürlüğündeki oto-fokus ve LED Flash destekli kamerası ile HD video kaydı da yapabiliyor. Ülkemizde de satışta olan telefon, 1000-1100 TL seviyesinde bir fiyatlandırmaya sahip.

• Istenildiğinde nasılda güncellenebiliyormuş ama. Adamlar yanlış hatırlamıyorsam 1.6 dan, 2.3 e kadar çektiler.
  • telefonlarda sonyericsson hayranlığıma rağmen 1.6 da bıraktıklarını açıkladıkları için bu telefonu almamıştım.zaten o donanım özelliklerine sahip bir cihaz için 1.6 da bırakmak saçma bir durumdu..geç de olsa doğru kararı vermişler..
  • Yok yasal olarak 1.6 dan 2.1 e çektiler
  • hocam konuyu almışsınız hemen

burada paylaşılmıştı

http://forum.donanimhaber.com/m_47747383/tm.htm
  • Güncel donanımların yanında biraz daha sönük kalan bu model özellikle TFT ekranı yüzünden zaten tercih edilmiyordu, birde Android 2.1'den sonrası desteklenmeyeceği söylenince iyice gözden düşmüştü, 2.3 haberinden sonra bu telefonu alınabilir yapabilecek tek şey fiyatının düşmesi olacaktır. Yoksa aynı fiyat segmentindeki rakipleri belli zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Güncel donanımların yanında biraz daha sönük kalan bu model özellikle TFT ekranı yüzünden zaten tercih edilmiyordu, birde Android 2.1'den sonrası desteklenmeyeceği söylenince iyice gözden düşmüştü, 2.3 haberinden sonra bu telefonu alınabilir yapabilecek tek şey fiyatının düşmesi olacaktır. Yoksa aynı fiyat segmentindeki rakipleri belli zaten.

TFT ekrana aldanmamak lazım , Sony'nin ekran panelleri çok kaliteli , 262 k ekranları bile diğer markaların 16 milyonundan daha net ve canlı , 2.3.3 en güncel sürüm ve satılmasını sağlayacak , 2.1 de kaldı diye nam yaptı ve satışları azaldı , 2.3 ile tekrar satışları artacaltr li bende alıcam yine

• vay vay vay s.e. çok kızmış ya bi hareketlilik var :D
  • se ceo filan mı değitirdiki böyle ortalık se haberleriyle coşuyor :)
  • O Kadar özellikli bir telefonu 2.1 de bırakmaları akıl karı değildi zaten. Doğru bir karar bilse idim alırdım zamanında bunu.
  • http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=45771281&mpage=2

bu konuyla bazı insanlar x10 2.1 de kaldı diye bi yerine kına yakacaktı az kalsın , onlara iyi bir cevap oldu bu
  • Samsung duy bunları
  • Son telefonlarına verdikleri destekle ve kalitesiyle hakettiği için,verdiğim paraya hiç acımam.
  • 3 ay falan önceden bilseydim iphone 4 yerine x10 alırdım.
  • Bu telefonu almayı düşünüyordum.Sevindim buna..Fiyat-performans açısından başarılı bir telefon..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

3 ay falan önceden bilseydim iphone 4 yerine x10 alırdım.

adamlar 3 ay önce desteği kestik demişlerdi zaten kendileri bile bilmiyodu 2.3.3 çıkartacaklarını

quote:

Bu telefonu almayı düşünüyordum.Sevindim buna..Fiyat-performans açısından başarılı bir telefon..

bence de
  • Son aylarda duyduğum en güzel haber. :D
  • Harbiden isteyince nasıl yapıyorlar ama. Niye millete işkence ediyorsunuz madem güncelleme olabiliyorsa. Konu dışı sinirlendirdi beni küfür etmek istiyorum ama neyse SE ye boşu boşuna saymayalım. :D
  • sony ericsson da gercekten hareketlenme var boyle olsunlar musteri cekerler cok rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Harbiden isteyince nasıl yapıyorlar ama. Niye millete işkence ediyorsunuz madem güncelleme olabiliyorsa. Konu dışı sinirlendirdi beni küfür etmek istiyorum ama neyse SE ye boşu boşuna saymayalım. :D

güncelleme 3.0 sıfır için bile gelir , cihazın donanımı neo yada arc'dan eksik değil , 1 gb dahili hafıza ile fazla bile , sırf satış politikaları yüzünden gelmeyecekti ama satamayacaklarını anlayınca getirdiler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.