Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caka84

abi bir müslüman cevap versin ya, birliğe erken teslim olmamak mı gerekiyor, törende çivi çakmamak için ?

törende çivi çakmak ödül olarak verilen bişey, ceza değii :) ama uğraşmaya gerek yok.
    ve sadece ilk teslim olana veriliyo bu, bi gün önceden teslim olan manyaklar var, o yüzden korkma sana kalmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

Orijinalden alıntı: caka84

abi bir müslüman cevap versin ya, birliğe erken teslim olmamak mı gerekiyor, törende çivi çakmamak için ?

törende çivi çakmak ödül olarak verilen bişey, ceza değii :) ama uğraşmaya gerek yok.
    ve sadece ilk teslim olana veriliyo bu, bi gün önceden teslim olan manyaklar var, o yüzden korkma sana kalmaz :)

çok teşekkürler cevap verdiğin için.
  • bu arada bence teslim olmak için en iyi saat 4 ile 5 arası.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Betta_54

senefro pıllı tras makınası gotursek gırıste sorun olur mu?

sorun olur ya da olmaz diye kimse garanti veremez. Benim bavulun fermuarını bile açmadılar girişte, traş makinesini boşver bomba soksam kimse farketmezdi. Ama baştan beri dediğimiz gibi burdaki yorumların hepsi gideceğiniz yere göre tamamen farklılık gösterebilir...

pekı arayıp buldular dıyelım sımdı bu makıne elektrıklı degil yanı bunla tras olmak yasak mı derler.Yanı kesın yasak bısey mı bu ılla jıletle mı tras olcaz.Olabılsem zaten sorun degılde hep makınayla oldum ben.
  • ilk gününüzü transformers olarak geçireceksiniz. Bilgili görgülü, okumuş, yabancı diler bilen, alanında uzman olsan siz, kısa sürede bi mala dönüieceksiniz. Ben dönüştüm ordan biliyorum :)
  • quote:

ilk gününüzü transformers olarak geçireceksiniz. Bilgili görgülü, okumuş, yabancı diler bilen, alanında uzman olsan siz, kısa sürede bi mala dönüieceksiniz. Ben dönüştüm ordan biliyorum :)

• ne biçim bi dönemde gidiyoruz ordunun tepesi istifa etti, bu diğer subayların morallerine yansır, komutanlarımız kesin sinirli olur.. terörün tekrar artması hatta iç isyan ihtimali bi yanda.. bir de bu hükümet askerliği kısaltayım derken herkesi tektip 9 ay yaparlar, bizi de etkiler metkiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazar -- 29 Temmuz 2011; 19:00:13 >
  • "dostum 1983'lümüsün belki yaşın 28 olunca kısa çıkabilir boyun kilon nasıl gözlüğün varmı sevk evraklarına a grubu arızalı felan yazdılarmı bunlarda etkiliyor sanırım yedek subaylığı. "
    cevap 1983 mezunuyum gözlüklüyüm komando olamaz demişlerdi . sol göz 4 sağ göz 4 derece miyop 170 cm boy 71 kg kısa olur mu yoksa yüksek yaptım diye yakarlar mı beni
  • Arkadaşlar tecil hakkında sorum olacaktı ben 7 temmuz itibariyle üniversiteden ilişimiği kesip mezun oldum,tecil işlemlerini en yakın hangi tarihte yaptırabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necokyar86

Arkadaşlar tecil hakkında sorum olacaktı ben 7 temmuz itibariyle üniversiteden ilişimiği kesip mezun oldum,tecil işlemlerini en yakın hangi tarihte yaptırabilirim.

pazartesi yaptırırsın kasım aralık gibide gidersin sanırım
  • quote:

Arkadaşlar tecil hakkında sorum olacaktı ben 7 temmuz itibariyle üniversiteden ilişimiği kesip mezun oldum,tecil işlemlerini en yakın hangi tarihte yaptırabilirim.

askere gitmek istiyorsan 31 ekim'e kadar başvuru yapacaksın. kasım ayı içinde sarı zarfını alacaksın. aralık'ta askersin.
  • quote:

Korkutmak gibi olmasın ama bakaya durumu olabilir. Mezun olduktan sonra eve tecilin iptal edildiğine dair kağıt geldi mi? Geldiyse 31 temmuz son gündür işlem için. Keşke bugün gitseydiniz veya telefon etseydiniz en azından şubeye.

düzeltme: yüksek lisans sonrası durumla karıştırdım. son yoklamayı yaptırmadınız heralde? o zaman sorun yok. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 31 ekim son..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordinarious -- 29 Temmuz 2011; 19:28:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernova

ne biçim bi dönemde gidiyoruz ordunun tepesi istifa etti, bu diğer subayların morallerine yansır, komutanlarımız kesin sinirli olur.. terörün tekrar artması hatta iç isyan ihtimali bi yanda.. bir de bu hükümet askerliği kısaltayım derken herkesi tektip 9 ay yaparlar, bizi de etkiler metkiler...

yok uzamaz artık ama kısalacak diye haberler arttı. pazartesi belli olur inşallah kısalır.
  • Arkadaslar ev taşıdım 10 gundur internetım yok gıremıyorum.

Sınava çorluda giricem sınav yeri 5.kolordumu yoksa 15.topcu alayımı cevap verırmısınız.
  • tek tip askerlik diye birşey olamaz çünkü biri dağda yapıyor biri deniz kenarında bunun nesi tektip. aslında iyi bir düzenleme yapılması lazım.
  • arkadaşlar belki de askerlik kısalsın dedi hükümet, ordu da asker açığı var diyerek kabul etmedi ve iki taraf da restleşince asker istifa etti. çünkü son zamanlarda tek çıkan haber bu askerliğin kısalma haberiydi. olabilir bence.
  • Şimdi benim şu yönde korkularım oluştu. Bu genel kurmay başkanıdır, kuvvetler komutanları falan istifa ettiği için, bunların yerleri bir alt rutbelerden doldurulmak durumunda. Zincirleme olarak bu alt rutbeler birlik komutanlarına kadar inebilir. Bu da haddinden fazla denetleme dönemlerine maruz kalabiliriz anlamına gelir mi? Eğer öyle olursa, oy oy oy oy
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Şimdi benim şu yönde korkularım oluştu. Bu genel kurmay başkanıdır, kuvvetler komutanları falan istifa ettiği için, bunların yerleri bir alt rutbelerden doldurulmak durumunda. Zincirleme olarak bu alt rutbeler birlik komutanlarına kadar inebilir. Bu da haddinden fazla denetleme dönemlerine maruz kalabiliriz anlamına gelir mi? Eğer öyle olursa, oy oy oy oy

Ben de en çok o konuyu merak ediyorum @shruikan. Umarım düşündüklerimiz başımıza gelmez, zira ciddi seviyede bir yenilenme olacak. Bu sebeple de denetlemelere denk gelmemiz muhtemel olur mu, bilemiyorum. "Umarım olmaz" demekten başka bir şey gelmiyor elimden şahsen. Ayrıca bu gibi olayların çabuk ve serikanlı bir şekilde halledilmesi gerekiyor; zira Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü oluşturan temel taşlardan. Doğu tarafındaki olayların bu süre zarfında artmamasını diliyorum.

• quote:

quote:

quote:

senefro pıllı tras makınası gotursek gırıste sorun olur mu?

sorun olur ya da olmaz diye kimse garanti veremez. Benim bavulun fermuarını bile açmadılar girişte, traş makinesini boşver bomba soksam kimse farketmezdi. Ama baştan beri dediğimiz gibi burdaki yorumların hepsi gideceğiniz yere göre tamamen farklılık gösterebilir...

pekı arayıp buldular dıyelım sımdı bu makıne elektrıklı degil yanı bunla tras olmak yasak mı derler.Yanı kesın yasak bısey mı bu ılla jıletle mı tras olcaz.Olabılsem zaten sorun degılde hep makınayla oldum ben.

bir an önce jilet ile traş olmaya alışmanı öneririm

• Ergenekon savcısı Cihan KANSIZ, NATO'ya bağlı olmayan tek ordunun, yani Ege Ordusu'nun Komutanı Orgeneral Nusret TAŞDELER hakkında YAKALAMA talep etti!
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.