Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alev83

BEN makina yüksek mühendisiyim. Kısa dönem gitmek istiyorum sarı zarfı alırken oradaki
    bayan gülüp " sana da çok çıkar dedi" ben "pardon anlamadım" dedim .kadın "yüksek lisas yapan makine mühendislerine uzun yazıyorlar" dedi moralim gerçekten çok bozuldu.
    Şimdi benim kısa dönem gitme şansım yok mu bu seçimde bu sınavın önemi ne derece acaba?
    sınavın hepsini doğru yapsam ya da yapabildiğimin en iyisini yapsam yedek subay mı alırlar bunla bi bağlantısı var mı? sınavda ne yapmalıyım sizce?
    Offf

sana muhtemelen polatlı topçu alayı çıkar sonra da başka yerlere gidersin. inşallah kısa çıkar ama uzun dönemler içinde en iyisi topçu komandoluk çıkmasın diye dua edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mekanika

quote:

Orijinalden alıntı: senefro

iplerin geçtiği deliklerden iki botu birbirine kilitliyosun. çalınmayı zorlaştırmıyo ama bunları çalsan bi de açmakla uğraşacaksın havası vermek için işe yarayabilir. ama açmak isteyen o kilitleri de açar.
    valizliğe de elini kolunu sallayan giremiyo tabii ki ama isteyen onun da bi yolunu buluyo.
    yani açıkçası askerde hırsızlık olacaksa bunu önlemenin pek yolu yok, çok şükür ben hiç yaşamadım, bulunduğum ortamlarda da hiç yaşanmadı, inşallah siz de yaşamazsınız...

o zman yedek eşyalarımızı o bavulda tutmamızı önerirmisin..ben mesela 10 ar tane atlet don alacağım..şimdi bunları direk dolapta tutarsamda.. gelin bunları çalın demiş olmaz mııym

ben de fazla parçaları valizlikte bırakıyodum. en mantıklı yol o gibi görünüyo...

• quote:

iplerin geçtiği deliklerden iki botu birbirine kilitliyosun. çalınmayı zorlaştırmıyo ama bunları çalsan bi de açmakla uğraşacaksın havası vermek için işe yarayabilir. ama açmak isteyen o kilitleri de açar.
    valizliğe de elini kolunu sallayan giremiyo tabii ki ama isteyen onun da bi yolunu buluyo.
    yani açıkçası askerde hırsızlık olacaksa bunu önlemenin pek yolu yok, çok şükür ben hiç yaşamadım, bulunduğum ortamlarda da hiç yaşanmadı, inşallah siz de yaşamazsınız...

Şireli kilit götürsek anahtar derdi falan olmaz en azından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

quote:

askerlin tek derdi anahtar olsa keşke

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

quote:

askerlin tek derdi anahtar olsa keşke

Bizim gibi tedirginlere herşey başlamadan dert oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: kjer

yanlis hatirlamiyorsam bir arkadas kisla icerisinde internet kafe var demisti. acemi birliginde internet kafe oluyor mu?

kantinde ihtiyacimiz olan herseyi bulabilir miyiz? yiyecek olarak tost vs bulunuyor mu?

bizim kantinde tost patates kizartmasi sosisli sandvic lahmacun kiymali pide tavuk shnitzel cikolatali pastasindan baklavasina ordanda sabahlari kantin firinindan sicak poacasina kadar vardi ankara il jandarma komutanligi bu yer.jandarma olmak ayricaliktir dostlar olunca anlarsiniz hep bir farkiniz olur piyade yada havaci olursan nasil olur bilmem ama buraya gelirseniz cok rahat askerlik yaparsiniz gerisini orada ogrenirsiniz bu anlattiklarim disinda orada yasayarak ogrenin
  • yastıklara kılıf götürelim mi diye soran arkadaşlar...
    kisa dönem askerlik yapan bi arkadasim yastıklar kirli çıktığında yanlarında götürdükleri bi atlet veya fanilayi yastığa geçirip öyle yatmışlar...
    biz de böyle yapıp kılıf götürmeyiz olur biter ;)
  • yatagin kilifini goturmeyin tum kiliflar ayni renk olmali taktirmazlar sizde bosuna tasimis olursunuz
  • iyi geceler arkadaşlar askerliğimi 329. kısa dönem olarak Manisa daha sonra kıbrıs ta yaptım bu gibi yerlerle ilgili olarak sorusu olan varsa cevaplandırabilirim
  • sorularimizi cevaplayan tum arkadaslara tesekkurler.

sinava giderken cep telefonu goturebiliyor muyuz?

acemilikte boy-kilo kontrolu yapiliyor mu? suan 29 kilo fark var boyuma gore bir sikinti olur mu? kilodan dolayi spor izni alma ihtimalim var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kjer -- 29 Temmuz 2011; 1:31:31 >
  • arkadaslar aranızda sarı zarfı acsak mı falan dıye soranlar var, kesınlıkle sarı zarfları acmayın uzerınde oynama yapmayın ters bır rutbelıye denk gelırsınz askerlıgınız baslamadan uzar ! Askerıyede bıldıgın abılık yapan komutanlarda var egosunu asker uzerınde tatmın edenlerde, o yuzden kesınlıkle acemılıgınız bıtene kadar uyanıklık yapmayın sadece goze batmamaya gayret edın bıde hıcbır zaman on sıralarda olmayın butun ıslerı ondekıler yapar :)
    Bot mevzusuna gelınce sıvılden bot goturmeyın heryerde ızın vermezler zaten ızın verılıyosa esya kantınınde de mutlaka satılıyodur gıttıgınız yerden alırsınız..
    Bırde cok endıselı goruyorum sızı bu kadar takmayın zaten 1 hafta ıcınde her yolu ogrenırsınız, onemlı olan ılk 10 gun cok sıkıntı cekersınız sonra safak saymaya baslarsınız bızler gıbı..

339 ksd
  • şu don atlet olayı.. belli olduktan sonra alıcaz herhalde.. denizciler beyaz,havacılar mavi,karacılar haki yeşili.. yoksa farketmez şimdiden alalım mı? bide illa askeri malzeme satan yerlerden mi almak gerekir? şu kilit olayına değinirsem bir cok yerde izin vermediklerini öğrendim.. daha önce askerliğini yapan arklar söledi..

mesela eskişehirde havacı olarak yapan arklarım hafta 1 gün kamuflajı kurutemizlemeye veriomuş..onun dışında kantinde herşey mevcutmuş.. kısacası düşeceğimiz yere göre durum belli olucak.. herkese Allah sabır versin.. içimden bir ses 12 ay diyorya hadi hayırlısı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

şu don atlet olayı.. belli olduktan sonra alıcaz herhalde.. denizciler beyaz,havacılar mavi,karacılar haki yeşili.. yoksa farketmez şimdiden alalım mı? bide illa askeri malzeme satan yerlerden mi almak gerekir? şu kilit olayına değinirsem bir cok yerde izin vermediklerini öğrendim.. daha önce askerliğini yapan arklar söledi..

mesela eskişehirde havacı olarak yapan arklarım hafta 1 gün kamuflajı kurutemizlemeye veriomuş..onun dışında kantinde herşey mevcutmuş.. kısacası düşeceğimiz yere göre durum belli olucak.. herkese Allah sabır versin.. içimden bir ses 12 ay diyorya hadi hayırlısı..
    don atlet olayına yeriniz belli olduğu zaman bakarsınız, ben bir miktar iç çamaşırı götürmüştüm iyi ki götürmüşüm. ayrıca kilit yasaktı ama siz yinede götürün

• quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: bluespark

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

quote:

Orijinalden alıntı: emrecorduk

Arkadaşlar askerde yatacagımız yatak hakkında hiç bilgi verilmemiş.Bu konuda askerdeki arkadaşlar yazarsa iyi olur.Yatak çarşafları sıfır mı verilcek bize,üzerimize yorgan battaniye v.s ne verilcek ve sıfır mı olcak.Yastık nasıl olcak.

yatacagınız yataklar ozelllkle acemı bırlıgınızde pek ıyı olmaz yıkanmıs temız nevresım carsaf olur yataklarda ne olursa olsun koku olacaktır zaten buyuk ıhtımalle 150-200 kısılık koguslarda kalırsınız gozunuz korkmasın ınsan onada alısıyor, usta bırlıgınde kogusunuz daha az kalabalık ve dolayısıyle daha temız olacaktır

hehe orada sizi şok bekliyor. ben yatağı başkası ile ortak kullanmak zorundaydım adam gececiydi ben kalkıyordum o yatıroyrdu ben yatıyordum o kalkıyordu aynı yatak aynı çarşaf aynı yastık. usta birliğinde de yıkanmadı hiç. sadece denetleme dönemi denetleme çarşafı denetleme yastık kılıfı serildi ama üzerine yatmak yasak bir gece öyle kaldı kimse yatamadı. bu arada öğrendik ki çarşaf ve yastıklar maviymiş bizimkiler sarı-yeşildi :)

denetleme sonrası tekrar eski çarşaf ve yastıklar geldi ama tabi rastgele serildi herkesin eski çarşafı eski kılıfı başkasına gitti. hadi kendi 3-4 yattığınız çarşafı geçtim başkasının 3-4 ay yattığı çarşafı taktık.

merak etmeyin alışırsınız :)

şaka gibi ya... tüm moralim alt üst oldu. ben kendi nevresimlerimi bile haftada bir değiştiririm. başkasının 3-4 ay kullandığı nevresimde uyumak tek kelimeyle kabus olsa gerek...

sen yazıyı tam okumamışsın galiba adam hiç yıkanmayan biriyle paylaşıyormuş yatağı. 2. el nevresim bunun yanında cennet kalır. oof off.

yok dostum hiç yıkanmayan biri değil nevresimler hiç yıkanmamış usta birliğinde felan sen hiç yıkanmayan bir adamla aynı yatağı paylaştık anlamışsın sanırım.

evet dedigim usta birliginde yataklar yikamadi idi yani adamin yikanip yikanmadigini bilmiyorum zaten acemi birliginde ortak kullandim 3 hafta. ustada oyle bir sey yoktu yani herkese 1 yatak geliyordu.

ama dedigim gibi carsaflar yikanmadi hic ne acemide ne ustada.

bu arada banyo konusunda mezhebi yasakladigi icin veya adam usendigi icin hic yikanmayanlar da vardi zorla banyoya sokuyorduk kavga dovus.10 ay yikanmamis adam vardi. hijyene takilmayin daha anlatacak cok sey var yatak yorgan olayi sadece buzdaginin gorunen yuzu. tencereden zıplayan fareler vs vs

tabi bunlar piyade icin gecerli. bitli piyade diye bir tabiri bosuna koymamislar. yani hava deniz jandarma veya uzun donemde bu tip seyler olmaz.

genelde her piyade de boyle olmaz herhalde bizimki surgun yeriydi. demek istedigim moral bozmayin insan gercekten guclu bir varlık hemen adapte olabiliyorsunuz :)

hocam seninki ozel birlikmis zor sartlarda kisa donem nasil yasar onu test etmisler:)vallaha jandarma karakoluna dusen yasar yanlis hatirlamiyosam ayda nerden bakarsan adam basi hic yemesek 4kilo et ve tavuk yerdik ayrica istihkakimiZ olan haftada 2 gun findik fistik cerez ve yaninda cola fanta verirlerdi her oglen yada aksam baklava gelirdi tatli olarak hemde en kalitelisinden karakol komutanimiz cok onem verirdi beslenmemize.karakolun tek kotu yani iki haftada 4 -5 saat carsimiz vardi oda nazar boncugumuzdu surgun yer degilse ve jandarma olursaniz bu tarz bir askerlik ve bol nobet sizleri bekliyor:)birde gittiginiz yerde insan gibi davranirsaniz komutanlarda size adam gibi davranir mutlu mesut askerligi bitirirsiniz

işte jandarma ve piyadenin farkı.
    5 ayda 2 çarşı.
    yemekler konusunda sadece hindi vardı o da sadece kemik. et tavuk yiyemedik. bir kaç kere et geldi ama bozulmuştu yemyeşildi aşçı dedi arkadaşlar yemeyin sakın bunlar marsıl eti :)
    fındık fıstık baklava rüyada tabi. onun dışında her gün fasulye. kahvaltı olayı süperdi tabi sadece zeytin :) peynir haftada bir çıkardı. hasta olmamak için sürekli limon ve soğan yerdik.

ama banyo sorunu yaşamadık çünki karakolun kapasitesi 50 kişiydi ama 20 asker vardı en fazla o yüzden sıra vs olmuyordu. yani genelleme yapmak doğru değil
    kimi yerde yemekler süper olur banyo sıkıntı olur kimi yer şöyle olur kimi böyle.

özet kafaya takmayın gözünüzde büyütmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

Orijinalden alıntı: kjer

yanlis hatirlamiyorsam bir arkadas kisla icerisinde internet kafe var demisti. acemi birliginde internet kafe oluyor mu?

kantinde ihtiyacimiz olan herseyi bulabilir miyiz? yiyecek olarak tost vs bulunuyor mu?

bizim kantinde tost patates kizartmasi sosisli sandvic lahmacun kiymali pide tavuk shnitzel cikolatali pastasindan baklavasina ordanda sabahlari kantin firinindan sicak poacasina kadar vardi ankara il jandarma komutanligi bu yer.jandarma olmak ayricaliktir dostlar olunca anlarsiniz hep bir farkiniz olur piyade yada havaci olursan nasil olur bilmem ama buraya gelirseniz cok rahat askerlik yaparsiniz gerisini orada ogrenirsiniz bu anlattiklarim disinda orada yasayarak ogrenin

bizde kantin yerine kantin dolabı vardı içinde sadece gofret biskuvi ve sigara. bir de su ve bazen kola.
    ne tost ne poğaça. adam tavuk shnitzel diyor :)

• @qwerty0909, usta belki yazmışsındır da görmemişimdir ama; sen nerede yaptın yahu askerliğini böyle? Merak ettim gerçekten, zira şartlar fenaymış anlattığına bakılırsa.
  • arkadaşlar biz sınava girdikten (2 ağustos) sonra askere gidene kadar ikame ettiğimiz şehirde kalmak zorundamıyız yada şehir dışına çıkma yasağı tarzında bi olay yok mu bunu bi yerden duydumda merak ettim cevaplarsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhan341

arkadaşlar biz sınava girdikten (2 ağustos) sonra askere gidene kadar ikame ettiğimiz şehirde kalmak zorundamıyız yada şehir dışına çıkma yasağı tarzında bi olay yok mu bunu bi yerden duydumda merak ettim cevaplarsanız sevinirim...

daha yeni sordum bunu,rahat olun dendi.ben gidecegim valla
  • Yd. Subaylık sınavına girdikten sonra artık resmi olarak asker sayılıyormuşuz. Peki sınav sonrası 12 günlük zamam zarfında şehir dışına çıkma yasağı varmı (tatil için) :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feritso -- 29 Temmuz 2011; 3:07:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan341

arkadaşlar biz sınava girdikten (2 ağustos) sonra askere gidene kadar ikame ettiğimiz şehirde kalmak zorundamıyız yada şehir dışına çıkma yasağı tarzında bi olay yok mu bunu bi yerden duydumda merak ettim cevaplarsanız sevinirim...

daha yeni sordum bunu,rahat olun dendi.ben gidecegim valla

resmi olarak yasakmıdır yani? bende 1 günlüğüne gitmeyi düşünüyorum da cok sorun olur mu acaba
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.