Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acaba denetleme görecek miyiz? Önemli olan bu bence. Eğitimlerin sıkılığı bile buna göre değişiyor. Aralık'da giden arkadaşım 3 kez denetleme gördü. Askerliği çok zor geçti. Ramazan'da gitmemiz, bayramların denk gelmesi bence avantajımıza olacaktır. Yazın izinde olan komutan sayısı fazla ayrıca.

Stres yaptım ya Gitsek de saymaya başlasak artık...
  • Arkadaşlar hepinize şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum. Allah yardımcınız olsun.

Yakın arkadaşım desoto da 341. dönemde asker olacak inşallah. Ben de aralıkta gideceğim.

Hepimize zorlanmadan aşabileceğimiz bir askerlik diliyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfkbs

Acaba denetleme görecek miyiz? Önemli olan bu bence. Eğitimlerin sıkılığı bile buna göre değişiyor. Aralık'da giden arkadaşım 3 kez denetleme gördü. Askerliği çok zor geçti. Ramazan'da gitmemiz, bayramların denk gelmesi bence avantajımıza olacaktır. Yazın izinde olan komutan sayısı fazla ayrıca.

çok doğru bir yere değinmişsin bence. en önemlisi denetleme aslında. kesinlikle eğitimler buna bağlı o yüzden nisan celbi en iyi celp.
    tabii ki gittiğiniz yere göre değişecek denetleme var mı yok mu sizi nasıl etkilleyecek.deneteleme görmeyebilirsiniz, görüp etkilenmeyhebilirsiniz,
    direk olarak dahil de olabilirsiniz.
    deneteleme açısından en yoğun dönem aralıktır sonra ağustos gelir.
    kasımda denetlemeler her yerde vardır bunun da etkileri ekimde başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: mstfkbs

Acaba denetleme görecek miyiz? Önemli olan bu bence. Eğitimlerin sıkılığı bile buna göre değişiyor. Aralık'da giden arkadaşım 3 kez denetleme gördü. Askerliği çok zor geçti. Ramazan'da gitmemiz, bayramların denk gelmesi bence avantajımıza olacaktır. Yazın izinde olan komutan sayısı fazla ayrıca.

çok doğru bir yere değinmişsin bence. en önemlisi denetleme aslında. kesinlikle eğitimler buna bağlı o yüzden nisan celbi en iyi celp.
    tabii ki gittiğiniz yere göre değişecek denetleme var mı yok mu sizi nasıl etkilleyecek.deneteleme görmeyebilirsiniz, görüp etkilenmeyhebilirsiniz,
    direk olarak dahil de olabilirsiniz.
    deneteleme açısından en yoğun dönem aralıktır sonra ağustos gelir.
    kasımda denetlemeler her yerde vardır bunun da etkileri ekimde başlar.

evet bu konuda biz şanslıyız çok şükür, denetleme diye bişey görmedik

• Arkadaşlar benim durumum biraz karışık. 4 yıllık üniden mezun oldum. Geçtiğimiz sene Eylül'de... Hemen askere gitmek istiyordum. Ancak ailemdeki sağlık sorunları yüzünden bir türlü şubeye gidip işlemleri başlatamadım. Ne zaman işlemleri başlatmak istesem anneannem fenalaştığı için geri dönüp hastaneye koşturmam gerekti. Sonuçta sağlık daha önemli. Neyse çok şükür anneannem biraz daha iyi olduğunda bir şekilde şubeye varabildim. Ama ne yazık ki sistem arızası nedeniyle bir hafta boyunca beni oyaladılar ve dilekçemi işleme almadılar. (Aralık 2011'e kadar olan tecili bozdurup, Nisan 2011'de askere gitmeye çalışıyordum).

Görevliler şanssız olduğumu söyleyerek Ağustos'ta gidebileceğimi söylediler. O an kabul ettim. Hata yaptım mı bilmiyorum ama...

Tabi Nisan-Temmuz arasında iş sıkıntısı old. için uzun süre borçlar katlandı. Şimdi çok iyi bir iş buldum. Benim hesabıma göre, Aralık'a kadar yeniden tecil şansım olursa bu borçları kapatarak askere gideceğim ve geldiğimde çok rahat olacak. Askere giderken aileme herhangi bir yük bırakmak istemiyorum.

Bozdurulan tecili yeniden aktifleştirmenin imkanı var mı? Ailenin tek çocuğuyum bu arada...

Tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Arkadaşlar benim durumum biraz karışık. 4 yıllık üniden mezun oldum. Geçtiğimiz sene Eylül'de... Hemen askere gitmek istiyordum. Ancak ailemdeki sağlık sorunları yüzünden bir türlü şubeye gidip işlemleri başlatamadım. Ne zaman işlemleri başlatmak istesem anneannem fenalaştığı için geri dönüp hastaneye koşturmam gerekti. Sonuçta sağlık daha önemli. Neyse çok şükür anneannem biraz daha iyi olduğunda bir şekilde şubeye varabildim. Ama ne yazık ki sistem arızası nedeniyle bir hafta boyunca beni oyaladılar ve dilekçemi işleme almadılar. (Aralık 2011'e kadar olan tecili bozdurup, Nisan 2011'de askere gitmeye çalışıyordum).

Görevliler şanssız olduğumu söyleyerek Ağustos'ta gidebileceğimi söylediler. O an kabul ettim. Hata yaptım mı bilmiyorum ama...

Tabi Nisan-Temmuz arasında iş sıkıntısı old. için uzun süre borçlar katlandı. Şimdi çok iyi bir iş buldum. Benim hesabıma göre, Aralık'a kadar yeniden tecil şansım olursa bu borçları kapatarak askere gideceğim ve geldiğimde çok rahat olacak. Askere giderken aileme herhangi bir yük bırakmak istemiyorum.

Bozdurulan tecili yeniden aktifleştirmenin imkanı var mı? Ailenin tek çocuğuyum bu arada...

bildiğim kadarıyla bu mümkün, ama ayrıntılı olarak bilgim yok.
    bu arada sarı zarfı almadın di mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

Arkadaşlar benim durumum biraz karışık. 4 yıllık üniden mezun oldum. Geçtiğimiz sene Eylül'de... Hemen askere gitmek istiyordum. Ancak ailemdeki sağlık sorunları yüzünden bir türlü şubeye gidip işlemleri başlatamadım. Ne zaman işlemleri başlatmak istesem anneannem fenalaştığı için geri dönüp hastaneye koşturmam gerekti. Sonuçta sağlık daha önemli. Neyse çok şükür anneannem biraz daha iyi olduğunda bir şekilde şubeye varabildim. Ama ne yazık ki sistem arızası nedeniyle bir hafta boyunca beni oyaladılar ve dilekçemi işleme almadılar. (Aralık 2011'e kadar olan tecili bozdurup, Nisan 2011'de askere gitmeye çalışıyordum).

bildiğim kadarıyla bu mümkün, ama ayrıntılı olarak bilgim yok.
    bu arada sarı zarfı almadın di mi?

En son 18 Mart 2011'de tecili bozdurmak için yaptığım başvuruyu işleme aldılar. Ve o tarihte 1-31 Temmuz 2011 arası şubeden sevk ile ilgili evrakları alabileceğimi söylediler.

Sarı zarfı henüz almadım.

Bana verilen askerlik durumu ile ilgili en son belgede (18 Mart 2011 tarihli):

"Aşağıda kimliği yazılı hükümlünün 31.07.2011 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur." yazıyor.

Daha önce 2.üniversite için tecil durumunu kontrol etmeye gittiğimde de (14 Ocak 2010 tarihli belgede) tecilimin okul tarafından yapılmadığını keşfetmiş ve şube ile okul arasında epey git-gel yapmıştım.

Tecil için aldığım (14 Ocak 2010 tarihli belgede):
    "Aşağıda kimliği yazılı hükümlünün 21.02.2012 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur." yazıyor.

Özetlemek gerekirse 1983 doğumluyum, şartlar değişmese askerliği seve seve yapmak istiyordum. Ancak, geride yüklü bir borç bırakıp, askerlikte bunun hem beni hem de ailemi olumsuz etkilemesini istemiyorum.

Bulduğum iş yurtdışı merkezli olduğu için de gelir olarak oldukça iyi. Bunca sene emek verip, tam aradığım işi bulmuşken şu an askere gitmem durumunda elimdeki işi belki geri döndüğümde de bulabileceğim ama borç miktarı sabit kalmayacak.

Sanıyorum en iyi yöntem, şubeye giderek oradaki görevlilere de danışmak.

Bu arada mesleğim Bilişim Sistemleri Uzmanlığı üzerine.

• quote:

evet var

• greenflash bence de en iyisi şubeye gitmen. hem en kesin bilgilere ulaşabilirsin böylece, hem de geç olmadan işini halledersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

quote:

Orijinalden alıntı: victorty

kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?

17L ' ye bineceksin, seni kapıda bırakacak :)

Hiç 17L'ye binme. Çok az seferi vardır.

Kadıköy minibüs duraklarından mavi başlı olanlara (e5den gider) bin. Önünde inersin.
    Küçükyalı yol hakkında filan soru sormak isteyen varsa bana sorabilir arkadaşlar. Kışlaya yakın oturuyorum.
  • torunlarımın torunu artık sizinde askerlik zamanınız yaklaşıyor :). ben 337 k.d olarak yaptım ve sivil yaşamımda çok şükür rahat olduğumdan askerde oldukça sıkıntı çektim. moralinizi bozmak istemem ama sıkıntı çekmeyen de yoktur hani. sınavı hiç takıntı yapmayın tamam sabahın köründe gidip saatlerce bekliyorsunuz ama eğlenceli bir bekleyiş oluyor muhabbetler eşliğinde. a sosyal yaşam tarzı olanlara yani bütün günü pc başında geçirip fazla insanlarla içli dışlı olmayanlara askerlik çok zor geçecektir. çünkü her türlü insanla muhattab olmak zorunda kalacaksınız. mutlaka ve mutlaka askere gitmeden telefon kartı alın. çünkü birliğinize teslim olduğunuz gün öyle bir duygu kaplıyor ki insanın içini o an hemen ailenizi aramak istiyorsunuz. ben 6 yıldır gurbette yaşadığım, ailemi fazla aramayan birisi olduğum halde ben de bile böyle olmuştu. ilk 1 hafta çok önemli arkadaşlar. ilk 1 hafta neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz nerdeyim ben falan oluyorsunuz o duyguyu tarif edemem ama hiçte iyi bir duygu olduğunu söyleyemem. 1 hafta sonra biraz alışmaya başlıyorsunuz. arkadaşlık kuruyorsunuz ve sizin herşeyiniz onlar oluyor zaten askerde sıkı arkadaşlıklar kurmazsanız bitmez o askerlik. ama askerden dönünce hiç biri kalmıyor hepsi unutulup gidiyor o ayrı tabi. hatta askerliği hiç yapmamış gibi bir hisse kapılıyorsunuz. denetleme konusuna gelince tamamen şansınıza artık. mesela ben 5 tane denetleme gördüm askerliğim boyunca ama hiç denetleme görmeyen de var. denetleme öncesi ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelir. çarşılar kitlenir 1 ay çarşıya çıkamadığınız olur belki de daha fazla komutana bağlı artık. kısa dönem olduğunuz için (komutanlarda ki okumuş adam görüşü nedeniyle) evrak işlerinden başınızı kaldıramazsınız artı spor eğitimleri. ama iyi tarafı sürekli bir işle meşgul olduğunuzdan şafak çok hızlı atar lan ne çabuk geçti bu bir ay falan dersiniz. acemiliğe başladığınızda bir an önce acemilik bitsede şuradan kurtulsak dersiniz. usta birliğiniz hayallerinizi süsler sanki oraya gidince çok rahat olacakmışsınız gibi gelir. çünkü bütün acemi birlikleri çok kalabalıktır kantin sırası yemekhane sırası sizin sabrınızı zorlar. yemek yemek için 1 buçuk saat sıra beklediğiniz olur hele bir de benim düştüğüm yer gibi koğuşlar 120 kişilik olur ve banyo sıkıntısı da olursa şafağı sadece acemilik süresi olarak görürsünüz. ama öyle değildir işte usta birliğinde uzun dönem askerlerle birleşeceksiniz ve hayatınızda hiç karşılaşmadığınız türden psikopat, hırsız ve keş adamlarla bir araya gelme ihtimaliniz yüksek. artı komutanların davranışları daha ciddi oluyor. tabi bu düştüğünüz yere göre değişir. ama nereye düşerseniz düşün bütün kısa dönemler acemi birliğini ararlar. çünkü orada herkes kısa dönemdir kimse kimseye sen kısa dönemsin, poşetsin diye laf sokmaz. birbirine saygılıdır herkes. dostluklar bir başkadır. komutanlar daha cana yakındır. bizim gitar eşliğinde eğitim aldığımız günler bile olmuştu. en önemlisi hiç bir sorumluluğun yoktur. sürü gibi gezersin herkes ne yapıyorsa sen de onu yaparsın ama arkadaş ortamından dolayı yaptığın iş bile zevkli gelir. size kısaca özetlemek istedim. size tek tavsiyem sabırlı olmanızdır arkadaşlar. herşeye sabredeceksiniz. kesinlikle kavgaya karışmayın ne olursa olsun sinirlerinize hakim olun. 5 ay özgürce hareket edemeyeceksiniz ve bu çok önemli. yani özgürce istediğinizi yapabilmek. bunu askere gidince çok iyi anlayacaksınız. ve askerden dönünce hayat öyle güzel geliyor ki insana o mutluluğa ulaşmanız için de bu görevi yapmanız gerekiyor. hayat çok güzel gerçekten. hepinize hayırlı tezkereler şimdiden.

• Kesin olarak acemi ve usta birliğimiz farklı mı olacak ?
    Yararı, zararı nedir bunun ?
    Aynı yerde kalmak daha iyidir şüphesiz
  • colmehmet gerçekten çok güzel anlatmış.
    biz de o güzel günlere tez zamanda kavuşuruz inşallah...
  • merhaba arkadaşlar..

sınava tuzlada gireceğim .Öncedenordaki kışlaya giden yada tuzlayı bilen arkadaşlara sorum olacak

TUZLA kışlasına gitmek için banliyo kullanacağım..Hangi durakta inersem daha yakın olur..Tuzla durağında mı ineyim ve yeri tam olarak nerede

Ayrıca sınava girceğimiz zaman herhalde 50şer yada 100 er kişi olarak alacaklar ya ve 4-5 saat sürer işiniz diyor arkadaşlar ,acaba bu 4-5 saat dışarıda güneş altında mı olacak.Yoksa genel olarak kapalı bina içerisinde mi olacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoss

Kesin olarak acemi ve usta birliğimiz farklı mı olacak ?

bi kesinlik yok, aynı da olabilir, farklıda olabilir.
    mesela benim askerliğimi yaptığım muğlada 4 takım vardı. bi takım uşak ve manisaya bi takım aydına bi takım denizliye gidecek, bi takım da muğlada kalacaktı.
    ama muğlada kalmak demek de aynı bölükte kalmak anlamına gelmiyo. 50 kadar kişiden 5 tanesi falan bölükte kalırken geri kalanı ilçe karakollara dağıldı.
    daha önce dediğim gibi acemi ve usta birliğinizi yapacağınız yer açıklandığında usta birliğinizi o yazan yerde yapacağınızı düşünmeyin. çok büyük ihtimalle bi gece orada kalır sonra kura ile dağıtıma çıkacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekanika

merhaba arkadaşlar..

sınava tuzlada gireceğim .Öncedenordaki kışlaya giden yada tuzlayı bilen arkadaşlara sorum olacak

TUZLA kışlasına gitmek için banliyo kullanacağım..Hangi durakta inersem daha yakın olur..Tuzla durağında mı ineyim ve yeri tam olarak nerede

Ayrıca sınava girceğimiz zaman herhalde 50şer yada 100 er kişi olarak alacaklar ya ve 4-5 saat sürer işiniz diyor arkadaşlar ,acaba bu 4-5 saat dışarıda güneş altında mı olacak.Yoksa genel olarak kapalı bina içerisinde mi olacağız

ben de tuzlada girmiştim, banliyö ile tuzla durağında ineceksin, bi 10 dakika kadar yürüyeceksin. zaten çok büyük bi yer olduğu için kime sorsan gösterir sana.
    bizi 100'erli gruplar halinde almışlardı. 5,5 saat kadar içerde kalmıştım. güneşte kalıp kalmamak başınızdaki komutana bağlı. bizim sınav günü çok yağmurluydu o yüzden hep içeride beklettiler bizi. size de öyle olur diye düşünüyorum

• quote:

colmehmet gerçekten çok güzel anlatmış.
    biz de o güzel günlere tez zamanda kavuşuruz inşallah...

inşallah kardeşim. şimdi bitmeyecek gibi gelir ama bittiği zaman hiç bir şey anlamayacaksın emin ol.
  • quote:

önemli olan aynı yerde kalmak değil önemli acemi birliğindeki arkadaşlarından ayrılmak. aynı yerde kalsan da kısa dönemler dağılacaktır. uzun dönemlerle birleşeceksin ve hayatında hiç karşılaşmadığın belki de karşılaşmayacağın türden adamlarla karşılaşacaksın. mesela adam sivil hayatında hırsızlık yapıyor ya da cinayetten, adam yaralamadan yatmış çıkmış ama adamın yaşı gelmiş asker olmuş böyle adamlarla aynı havayı solumak zorunda kalıyorsun. askerliğin zor tarafı bunlar işte. yoksa eğitimmiş spormuş bunlarda birşey yok zaten yapılması gereken şeyler.
  • quote:

quote:

bi kesinlik yok, aynı da olabilir, farklıda olabilir.
    mesela benim askerliğimi yaptığım muğlada 4 takım vardı. bi takım uşak ve manisaya bi takım aydına bi takım denizliye gidecek, bi takım da muğlada kalacaktı.
    ama muğlada kalmak demek de aynı bölükte kalmak anlamına gelmiyo. 50 kadar kişiden 5 tanesi falan bölükte kalırken geri kalanı ilçe karakollara dağıldı.
    daha önce dediğim gibi acemi ve usta birliğinizi yapacağınız yer açıklandığında usta birliğinizi o yazan yerde yapacağınızı düşünmeyin. çok büyük ihtimalle bi gece orada kalır sonra kura ile dağıtıma çıkacaksınız.

Nasıl yani.
    Benim duyduğum sanırım 2 dönemdir acemi birliği ve usta birliği aynı anda açıklanıyormuş ve farklı şehirler olma ihtimali yüksekmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: colmehmet

quote:

önemli olan aynı yerde kalmak değil önemli acemi birliğindeki arkadaşlarından ayrılmak. aynı yerde kalsan da kısa dönemler dağılacaktır. uzun dönemlerle birleşeceksin ve hayatında hiç karşılaşmadığın belki de karşılaşmayacağın türden adamlarla karşılaşacaksın. mesela adam sivil hayatında hırsızlık yapıyor ya da cinayetten, adam yaralamadan yatmış çıkmış ama adamın yaşı gelmiş asker olmuş böyle adamlarla aynı havayı solumak zorunda kalıyorsun. askerliğin zor tarafı bunlar işte. yoksa eğitimmiş spormuş bunlarda birşey yok zaten yapılması gereken şeyler.

Şimdi daha iyi anladım. Teşekkür ederim hocam.

Daha hiçbirşey almadım gittiğim birlikten alırım diye. Gittiğim yerde bulamayacağım gitmeden mutlaka al dediğin birşey var mı ? Mesela bot için silikon gibi

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.