- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI
8052 Cevap550559 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     36 [38] 40 41 42 43 44 45      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

169 Mesaj
26 Temmuz 2011; 15:38:19 

bigbooss 12 ağustos'da askersen 341.dönem oluyorsun 339.değil.

419 Mesaj
26 Temmuz 2011; 15:57:02 

atuyorum söylediğimiz bot numarası denedikten sonra küçük veya büyük gelirse o an için değiştirme şansımız varmı?Çünkü botun kalıbını bilmiyoruz mesela kalıbı dar olan bi ayakkabı için 40-41 olurken kalıbı geniş ayakkabı için 39 olabiliyo bana ayakalrım çok taraklı ya

i5 3570 k/gigabeyte z77m d3d/ 4*2 gb ddr3 1600 mhz/sapphire 7850 oc/cooler master haf 912 plus 750 W/24" view sonic ekran 5ms/Z506 logitech hoplarlör/Seagate 1 tb 64 mb 7200 rpm

270 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:28:13 

senefro

Arkadaşım yazın kolsuz kışın kollu demişsin.Yazın gömlek kamuflaj giydigimizde yakadan fanilanın görünmesi gerekmiyor mu?Daha önce bu şekilde okumuştum galiba.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1530 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:35:14 

Birazdan tespit için etimesguta gideceğim. Şaka maka askerlik kapıya dayandı iyice.

505 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:41:12 

@kratostol, hayır arkadaşım. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün acemi ve usta birliğin belli olacak. İkisinin aynı yerde olma ihtimali de var, tamamıyla ayrı yerlerde olması da. Büyük ihtimalle ayrı yerlerde oluyor zaten acemi ve usta birliği.

Arkadaşlar ben de şeyi soracağım; çarşıda giymek için gerekli olan sivil elbiselerimizi nasıl temin edeceğiz? Giderken giydiğimiz şeyler ise, ay oldu Kasım-Aralık; donup ölmez miyiz bir nevi? Yani demek istediğim, giderken mont ve iki parça sivil eşya koysak olur öyle değil mi? Bir de ayakkabı olayı var, spor ayakkabı götürdük diyelim de; kış aylarında dışarı çıktığımızda spor ayakkabıyla mı dolaşacağız? Sivilden mi bot götüreceğiz, yoksa postallarla mı dolaşacağız?

Gerçi bu konuları da eşeledikçe bir şey çıkıyor. En iyisi hiçbir şey götürmemek. Atacak kafam öyle yapacağım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 26 Temmuz 2011; 16:51:33 >

2212 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:52:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

@kratostol, hayır arkadaşım. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün acemi ve usta birliğin belli olacak. İkisinin aynı yerde olma ihtimali de var, tamamıyla ayrı yerlerde olması da. Büyük ihtimalle ayrı yerlerde oluyor zaten acemi ve usta birliği.

Arkadaşlar ben de şeyi soracağım; çarşıda giymek için gerekli olan sivil elbiselerimizi nasıl temin edeceğiz? Giderken giydiğimiz şeyler ise, ay oldu Kasım-Aralık; donup ölmez miyiz bir nevi? Yani demek istediğim, giderken mont ve iki parça sivil eşya koysak olur öyle değil mi? Bir de ayakkabı olayı var, spor ayakkabı götürdük diyelim de; kış aylarında dışarı çıktığımızda spor ayakkabıyla mı dolaşacağız? Sivilden mi bot götüreceğiz, yoksa postallarla mı dolaşacağız?

Gerçi bu konuları da eşeledikçe bir şey çıkıyor. En iyisi hiçbir şey götürmemek. Atacak kafam öyle yapacağım zaten.

öyle mi. yani usta birliği bile belli oluyor mu sonuçlar açıklanınca. usta birliği acemi birliğindeyken mi belli olmayacak mı? öyle biliyordum ben.

419 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:56:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

öyle mi. yani usta birliği bile belli oluyor mu sonuçlar açıklanınca. usta birliği acemi birliğindeyken mi belli olmayacak mı? öyle biliyordum ben.

yok yeni sistemde oda ilk bize denk geliyo galiba ikisi aynı anda açıklanıyor 9 yada 10 ağustos gecesi sınav sonuçlarıyla beraber.

i5 3570 k/gigabeyte z77m d3d/ 4*2 gb ddr3 1600 mhz/sapphire 7850 oc/cooler master haf 912 plus 750 W/24" view sonic ekran 5ms/Z506 logitech hoplarlör/Seagate 1 tb 64 mb 7200 rpm

169 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:56:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

2011'de başlamış bu uygulama ilk nisan'da gidenlerde görüldü artık acemi birliği ve usta birliği aynı anda açıklanıyor internet'te.

419 Mesaj
26 Temmuz 2011; 16:59:42 

Allahım ne kadar yardımsever insanlarız ya.İnşallah gittiğimiz yerdede herkes böyle olur bizlerde hiç değişmeyiz..

2340 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:25:53 

az sonra bilgisayarımın başında olcam inşallah, telefondan yazmak zor oluyo, eve varınca her konuda ayrıntılı cevaplar yazarım inşallah sorularınıza...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

http://www.gezmelikedi.com Gezi Tecrübelerim

394 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:26:38 

quote:

Bence ilk giderken sivil olarak kışlık bişey götürmeye gerek yok. Arada dağıtım izni olacak, o zaman kışlık götürülür. Olmadı yemin törenine aileler gelir illa ki, onlara söyleriz gelirken getirirler bişeyler.

Bu arada atlet mi fanila mı götürülecek bi açıklık gelmedi şu konuya. Bu sıcaklarda kollu fanila giyeceksek işimiz var. Sıcağa hiç gelemeyen biri olarak üşenmesem tecili bozdurmayıp Aralıkta gidecektim ama iş mevzuları malum. Klimalı olsun tuvalet bile temizlerim askerde O derece sıcak düşmanlığım var yani..

419 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:31:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

Bence ilk giderken sivil olarak kışlık bişey götürmeye gerek yok. Arada dağıtım izni olacak, o zaman kışlık götürülür. Olmadı yemin törenine aileler gelir illa ki, onlara söyleriz gelirken getirirler bişeyler.

Bu arada atlet mi fanila mı götürülecek bi açıklık gelmedi şu konuya. Bu sıcaklarda kollu fanila giyeceksek işimiz var. Sıcağa hiç gelemeyen biri olarak üşenmesem tecili bozdurmayıp Aralıkta gidecektim ama iş mevzuları malum. Klimalı olsun tuvalet bile temizlerim askerde O derece sıcak düşmanlığım var yani..

dağıtım izni dediğiniz ne kadar arkadaşım
çünkü askere giden bi arkadaşımın dediğine göre ailen götürecekse 1 gün yol izni veriyolarmış mesafa uzaksa tabi 2 max 3 gün?

394 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:40:02 

quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

çünkü askere giden bi arkadaşımın dediğine göre ailen götürecekse 1 gün yol izni veriyolarmış mesafa uzaksa tabi 2 max 3 gün?

Mesafeye bağlı dediğin gibi. Şırnak'tan İstanbul'a gelen arkadaşıma 6 gün vermişlerdi. Uçakla 1 günde gelip kalan 5 gün yatmış tabi. Askeriyede yol hesaplaması otobüsle en yakın tren istasyonuna-ordan da trenle gideceğin yere göre oluyormuş sanırım. Yol paralarını da tren bileti fiyatlarına göre veriyorlarmış. Ankara-İstanbul arası olsa 1 veya 2 gün verirler heralde. Ama usta birliği yolu memleket üzerindeyse eve de uğramayı düşünüyorum.

2212 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:50:12 

metinyap
bluespark

teşekkürler cevaplar için. hayırlısı olsun inş. cümlemiz için.

270 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:50:27 

Yol ile ilgili bir sitede şöle açıklama yapmış arkadaş. Ne kadar dogrudur bilemem tabi

Şimdi bu "yol izni" denen meret askerlik yapacağınız yerin ikamet ettiğiniz yere olan uzaklığı ile alakalıdır bu durum orta nokta aşağı yukarı "Ankara" olarak kabul edilir, Misal benim ikamet İstanbul, birlik Erzincan'dı yani +2 cepte, Eğer benim ikamet Kayseri, Antalya falan olsaydı +1 veiryorlar, bü yüzden birliğinize teslim olduktan sonra kayıt yaptırıken ikamet adresinizi birliğinize yazdırırken buna dikkat edin, kütüğünüzün bağlı olduğu memleketten yazdırma zorunluluğunuz yok ama aynı zamanda irtibat adresi olduğu için bilgilendirmeler bu adresi yapılır, misal Diyarbakarı a düştüyseniz kütüğünüz Adanay'sa, eğer varsa Marmara veya Ege bölgelerinde herhangi bir ilden, dedenizin nenenizin emmioğlunuzun vs. adresini verin, Marmara yada Ege de askerlik yapacaksanızda tam terzi istikametteki akrabalarınızın adreslerini verin. Çoğu asker bunu nerdeyse terhisine 1 ay kala falan öğrenir ama iş işten geçer kayıt yaptırırken verilen adresi değiştirmeniz baya zordur 40 takla atsan yemezler adamlar.Ha bide bunu yaptınız +2 kazandınız diyelim millete anlatmayın ben böyle yaptım diye hır çıkar sölemedi demeyin,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2340 Mesaj
26 Temmuz 2011; 18:18:23 

yol iznini açıklayayım arkadaşlar, yol izni için şehir merkezleri arasındaki mesafe hesaplanır, 0-800 km arası 1 gün, 800-1600 km arası 2 gün, 1600'den fazla ise 3 gün yol izni verilir. eğer izin kullanırsanız gidiş ve dönüş için iki ayrı yol verilir yani mesela mesafe 1300 km, 2+2 4 gün yol izni alırsınız ve bu günler askerlikten sayılır. ama eğer izin kullanmazsanız yol iznini terhis olurken kullanırsınız ama bu sefer tek yön olduğu için yine 1300 km'yi ele alırsak sadece 2 gün verirler. yol izni yılda bir kere kullanılabilir. ama siz iki farklı yılda askerlik yapacağınız için bu bi avantaj olur, mesela aralıkta izin kullandınız 1300 km mesafe için, izinde 4 gün sonra ocaktaki terhiste de 2 gün yol izni alırsınız
bu arada üstteki arkadaş vereceğiniz adrese göre yol izni veriyolar demiş ama böyle bişey yok, ikametiniz nereye kayıtlıysa orasıdır sizin yol izninizin hesaplanacağı yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senefro -- 26 Temmuz 2011; 18:19:55 >

12 Mesaj
26 Temmuz 2011; 18:22:06 

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

Genellikle kısa dönemlere acemi birliğinde pek birşey yaptırmıyolar. Zaten seni asker olarak da görmüyorlar. Bunu usta birliğinde daha iyi anlıyorsun. Bir de genellikle kısa dönemiz diye nöbetleri bize kitliyolar. Kollukları bize kitliyolar. Sabredip bunların üstesinden gelin derim. Hiç bir zaman bölük içerisinde sivrilmeyin. Her zaman ismi bilinen ama yüzü pek görül(e)meyen :D kişi olun. Benden size tavsiye....

Sleepless Çvş.
339. K.D

2340 Mesaj
26 Temmuz 2011; 18:22:53 

quote:

kısa dönemlerde dağıtım izni tam olarak uzun dönemlerinki gibi değil, ve ayrıca dağıtım izninde ayrıca yol izni verilmez. ve bir de dağıtım izni olması için yemin töreninin acemiliğin sonunda olması gerekir. mesela bizim yemin töreni 18. gün oldu, ama acemilik 32 gün sürdü bu yüzden dağıtım izni verilmedi, zaten dağıtım izni de 2 gün veriliyo daha fazla değil.

49 Mesaj
26 Temmuz 2011; 18:59:39 

nereye düşeceğimiz erken belli olsaydı da ucuza uçak bileti falan ayarlasaydık ya.. 2 gün kala öğrenmek saçma

26 Mesaj
26 Temmuz 2011; 19:04:39 

arkadaşlar benim problemim var nasıl çözerim yardımcı olabilirmisiniz?
657 tabi memurum 341 olarak yedek subay aday adayı olarak askere gideceğim sorunum şu iş ileilişkimi hangi tarihte kesebiliyim
1 ağustosa kesersem döndüğümde maaşımın yarısı kadar kesinti olacak ve bir haftayı boş geçireceğim (1 ağustos ile -ağustos arası)
Ben de bunu istemiyorum askerlik strsini yaşamaktansa işimde olup zamanı geçirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım. 1 ağustosta aylık izne ayrılayım mı yoksa bir
hafta sonraya mı aylıksız iznimi alıyım lütfen yardım ediiiinn . 11 ağustosta kurumuma dilekçe verip ayrılabilir miyim yoksa illa 1 ağustosta mı kurumumdan ayrılmalıyım

1954 Mesaj
26 Temmuz 2011; 19:29:03 

quote:

genel tavsiye şudur zaten; kız arkadaşınızla 3-4 sene gibi uzun sürediyor çıkmıyorsanız ayrılıp öyle gidin askere. askerlik boyunca aldatıldım mı diye düşünerek kafayı yeme ihtimaliniz %90, gerçekten aldatılma ihtimaliniz %70

aklı selim sizi seven birisiyle birlikteyseniz korkunuz olmasın.. ee sizi sevmiyorsa zaten sizin onla işiniz ne.. bide aldatacak kadın istediği zaman aldatır askere gitmenize gerek yok..

Uyman gereken imza kurallarını okumak için çok çalışman lazım...

505 Mesaj
26 Temmuz 2011; 19:41:13 

Aynen, saçma bir düşünce arkadaşlar o. Sizi aldatacak birisiyle beraberseniz, zaten uğruna üzülmeye değecek bir şey yoktur; takmazsınız kafanıza, askerden sonra yeni bir yol çizersiniz kendinize. Zaten öyle olsa idi, burada askere gitmek için bekleyen bir çoğumuz olmazdı şu an. Zira, benimki de dahil, birçok arkadaşımın ailesi; evin erkeği askerliğini yapmadan kurulmuştu. Hâl bahsedildiği şekilde olsaydı, dediğim gibi burada olmazdık çoğumuz.

8 Mesaj
26 Temmuz 2011; 20:08:12 

arkadaşlar ben tecil bozdurmak istiyorum.
normalde 2012 temmuz ayına kadar tecilim var ancak 2011 aralıkta gitmek istiyorum. tecil bozdurmak için ne zamana kadar şubeye başvuru yapmalıyım bide gene evrak isterler mi?

49 Mesaj
26 Temmuz 2011; 20:38:55 

quote:

Orijinalden alıntı: alev83

657 tabi memurum 341 olarak yedek subay aday adayı olarak askere gideceğim sorunum şu iş ileilişkimi hangi tarihte kesebiliyim
1 ağustosa kesersem döndüğümde maaşımın yarısı kadar kesinti olacak ve bir haftayı boş geçireceğim (1 ağustos ile -ağustos arası)
Ben de bunu istemiyorum askerlik strsini yaşamaktansa işimde olup zamanı geçirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım. 1 ağustosta aylık izne ayrılayım mı yoksa bir
hafta sonraya mı aylıksız iznimi alıyım lütfen yardım ediiiinn . 11 ağustosta kurumuma dilekçe verip ayrılabilir miyim yoksa illa 1 ağustosta mı kurumumdan ayrılmalıyım

yok öyle birşey. kesinlikle 31 temmuzda aylıksız izne çıkmalısın, bunun için dilekçe vermelisin(öğretmenim bende). çünkü 1 ağustosta asker sayılıyoruz, sınav gününden teslim tarihine kadar izinli durumda sayılıyoruz

330 Mesaj
26 Temmuz 2011; 20:44:28 

quote:

Orijinalden alıntı: anesthetic

arkadaşlar ben tecil bozdurmak istiyorum.
normalde 2012 temmuz ayına kadar tecilim var ancak 2011 aralıkta gitmek istiyorum. tecil bozdurmak için ne zamana kadar şubeye başvuru yapmalıyım bide gene evrak isterler mi?

ekim sonuna kadar başvurabilirsin yanlış bilmiyorsam. evrak istiyorlar tabi. diploma fotokopisi 4 adet, kimlik fotokopisi 4 adet, fotoğraf 4 tane. birde şubede dilekçe veriyorlar onu dolduruyorsun

34 Mesaj
26 Temmuz 2011; 20:58:41 

arkadaslar ılk gun kayıt ıslemlerınız bıttkten sonra sıze bır suru askerı esya vercekler kamufulajdan donuna dıs macununa kadar ve hepsını tasımanız ıcın buyuk mavı bı canta, sıze tavsıyem yanınıza fazla esya almayın zaten acamılıkte hersey tek tıp oluyor.. Ve en onemlısı botlar aldıgınzda mutlaka deneyın oyle teslım alın yoksa 1-2 gun gıydıkten sonra degıstırmenız zor olur, o botlar ayagınıza vurdugunda anlayacaksınız askerlıgın basladıgını :)

62 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:01:32 

quote:

Orijinalden alıntı: senefro

evet öyle, mesela biz ilk 18 gün yemin törenine hazırlandık, yani salak salak yürüdük. Sonra kalan 15 günde de bi gün mp5 ile 21 atış yaptık o kadar. Bizde spor hiç yoktu. Ama yere göre değişiyo bu durum

yer neresiydi hocam

419 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

arkadaslar ılk gun kayıt ıslemlerınız bıttkten sonra sıze bır suru askerı esya vercekler kamufulajdan donuna dıs macununa kadar ve hepsını tasımanız ıcın buyuk mavı bı canta, sıze tavsıyem yanınıza fazla esya almayın zaten acamılıkte hersey tek tıp oluyor.. Ve en onemlısı botlar aldıgınzda mutlaka deneyın oyle teslım alın yoksa 1-2 gun gıydıkten sonra degıstırmenız zor olur, o botlar ayagınıza vurdugunda anlayacaksınız askerlıgın basladıgını :)

Teşekkür ederim tam benim soruma cevap bütün gün taraklı ayaklarıma bakmıştım nasıl bu botlar olacak diye ?Normalde ayaklarım küçük 39 numara giyiyodum ama şimdi 40 ve 41 numaralı botları deniyeceğim sağol ellerine sağlık.

62 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:05:40 

quote:

Orijinalden alıntı: alev83

31 temmuzdan sonra sivil hayatın sona eriyor dostum mecburen işten ayrılman gerekiyor o gün 1 ağustostan 1 şubata kadar askersin eğer kısa dönemsen

62 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:07:42 

quote:

Teşekkür ederim tam benim soruma cevap bütün gün taraklı ayaklarıma bakmıştım nasıl bu botlar olacak diye ?Normalde ayaklarım küçük 39 numara giyiyodum ama şimdi 40 ve 41 numaralı botları deniyeceğim sağol ellerine sağlık.

aynen en az 1 numara büyük lmak lazım botları

62 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:11:04 

quote:

Allahım ne kadar yardımsever insanlarız ya.İnşallah gittiğimiz yerdede herkes böyle olur bizlerde hiç değişmeyiz..

inşallah dostlar

2340 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:21:18 

quote:

Orijinalden alıntı: alitopcu86

yer neresiydi hocam

muğla il jandarma
daha önce dediğim gibi buraya düşen olursa şükür namazı kılsın

1604 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:26:51 

quote:

muğla il jandarma
daha önce dediğim gibi buraya düşen olursa şükür namazı kılsın

hadi inşallahhhhhhhh

12 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:40:09 

quote:

iletişim kurmanın en iyi yolu türk telekom ankesörlü telefonlar. Ve benim tavsiyem tt aile kart alın, fatura ev telefonundan kesilsin sizin cebinizden askerde para çıkmasın. Sigara içmeyenler için telefon kartı en büyük masraf, sırf onun için yanında para taşımanıza gerek kalmaz...

ilk işim tt aile kart almak olacak bide paralı kartla ugrasmayayım nişanlımla her gün görüşmem gerek:DD

12 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:42:20 

quote:

tavsiye için teşekkürler. peki 3. gün öğleden sonra sınava girmek için daha önce gidip sıra almak gerekiyor mu? yoksa sıra almadan diyelim ki 3. gün saat 2'de orda olsak sorunsuz işimizi halledip çıkar mıyız?

herkes son günü gidin diyo bunu okuyan herkesde son gün gitmeyi düşünecek. son gün yığılma olmasın:))))

41 Mesaj
26 Temmuz 2011; 22:30:24 

341. DÖNEM Y.SUBAY ADAY ADAYLARI İÇİN SINAVA 5 GÜN 10 SAAT 44 DAKİKA KALDI.

341. DÖNEM SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASINA 14 GÜN 01 SAAT 44 DAKİKA KALDI.

341. DÖNEM İÇİN BİRLİĞE TESLİM OLMAYA 16 GÜN 18 SAAT 44 DAKİKA KALDI

4225 Mesaj
26 Temmuz 2011; 22:31:03 

arkadaşlar acil bir sorum var.

ben şu anda sigoratlı değilim ve dişimin dolgu yapılması lazım. koku yapıyor. ben askere gidip, orada yaptırmak istesem sorun çıkar mı acaba? ya da prosedür nasıl işliyor, uğraştırırlar mı, dandik mi yaparlar? yardım edin lütfen.

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

41 Mesaj
26 Temmuz 2011; 22:33:01 

ARKADAŞLAR BENİM BİR SORUM OLACAK ?

BEN ŞİMDİ TANIDIK BİR AİLE ŞİRKETİNDE SİGORTALI GÖZKÜYORUM DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR SSK SİGORTAM BU AĞUSTOS GİDİYORUM ASKERE, BEN ASKERDEYKENDE ÖDENMEYE DEVAM EDECEK SİGORTAM ASKER ADAMIN SSK LI OLMASI BİR SORUN ÇIKARIRMI ACABA

2060 Mesaj
26 Temmuz 2011; 22:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihisland

BEN ŞİMDİ TANIDIK BİR AİLE ŞİRKETİNDE SİGORTALI GÖZKÜYORUM DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR SSK SİGORTAM BU AĞUSTOS GİDİYORUM ASKERE, BEN ASKERDEYKENDE ÖDENMEYE DEVAM EDECEK SİGORTAM ASKER ADAMIN SSK LI OLMASI BİR SORUN ÇIKARIRMI ACABA

Mantıken ve kanunen evet. Kanun der ki ya ilişiğini kes ya da ücretsiz izine ayrıl.

60 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

Birazdan tespit için etimesguta gideceğim. Şaka maka askerlik kapıya dayandı iyice.

Gitmişken bir de 31 temmuz akşamı kaçta gelsek numara alabiliriz diye sorsaydın keşke : )

1166 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:11:37 

Dk olunca çavuş olma imkanımız varmı?

34 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:18:22 

maraklanma hıcbır sorun cıkmaz bıraz soylenırler nıye sıvılde yaptırmadın dıye ama pasa pasa yaparlar :)

1530 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

Gitmişken bir de 31 temmuz akşamı kaçta gelsek numara alabiliriz diye sorsaydın keşke : )

Valla fırsat olmadı. Babam zaten fırladı arabadan daldı birliğe Yeri buraymış dedi geldi.

330 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:23:53 

kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?

23 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:37:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihisland

Dostum 31.07.2011 tarihinde çıkışını yaptırmalısın muhakkak.Askerden dönüşte askerlik borçlanması yaparak askerde geçirdiğin günleri sigorta gün sayına dahil edebilirsin.

Bu arada mesleğim muhasebe benim.

INTEL Core i5-2500K 6MB 3.3GHz // Sapphire ATI HD6970 Dual Fan 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres // MSI P67A-GD65 (B3 Revizyon) // Geil Evo Corsa 8GB 2133MHz CL10 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB) // Corsair Force GT Serisi 60GB 2.5" Sata3 555-515MB/s SSD // Aerocool X Predator Full Tower Kasa // High Power Direct12 850W 80+ Plus // Acer S232HLABID 23" LED (2ms)

169 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:44:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

İçinizde zaten öğrenci olupta bu dönem askere gidecek olan var mı?

Benim şöyle bir durum var .Başvuru yaptığım diploma benim 2. üniversiteme ait.Daha önce ayrıldığım bölümüme de öğrenci affı ile başvuru yaptım ama kaydımı dondurmaları için asker olacağımı ıspatlamam gerekiyor , bunun için hangi belgeyi götürmem lazım fikriniz var mı?

Öğrenci işleri sülüs dedi ama sülüsü açamıyorum : ) , şubeye gitsem orada açıp fotokopi çekip imzalarlar mı ki?

Dostum sen haziran'da ağustos için başvurduğunda sana bir kağıt vermedilermi onda sevk tarihi 31 temmuz felan yazıyordu onu götürsen olmuyormu aklıma şimdi o geldi bu belge yükümlünün isteği üzerine verilmiştir felan yazan bir kağıt olması lazım.

104 Mesaj
26 Temmuz 2011; 23:48:51 

quote:

bence kışlık olanları ya çarşıdan al ya da yemin töreninde ailen getirsin

1224 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ahbikan
27 Temmuz 2011; 0:18:01 

Arkadaşlar selam, benim gibi cep telefonu riskine girmek istemeyenler ankesörlü telefonlara yönelecekler biraz araştırdım;

TT Aile Kart
abonesi olunursa konuştuğunuz dakika ev telefonu faturanıza yansıyormuş ve normal kontörlülere göre daha hesaplıymış.

Sizce bundan alsak kullanamama gibi bir problemimiz olurmu? Ne dersiniz?

TT birde üstüne site yapmış, askere götürülecek malzeme listesi bile yapmışlar.. http://www.enbuyukaskerbizimasker.net/ailekart.aspx

Birde benim gibi henüz alışverişini yapmamış arkadaşlar varsa son kez neler alacağımızı yazmamızın mahsuru varmı? Önceki mesajlarıda sürekli okuyorum kızmayınız lütfen..

Çevremdeki arkadaşlarımdan ve araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre çok fazla gereksiz eşya götürmek anlamsız. Askeriye'nin verdikleri dışında sadece olmazsa olmazları ve iç çamaşırı gibi özel şeyleri fazladan almak lazım diye düşünüyorum. Bu olmazsa olmazlarda yaz dönemi olduğumuzdan güneş kremi olmalı yazılmıştı ondan alacağım. Pudra heryerde yazıyor. Tabanlık alacağız.. Traş takımı (çok kaliteli değil), şampuan, diş fırçası, tırnak makası, kilit, pijama vs..

Eksik kaldığım yer varsa yazarsanız sevinirim. Birde bu asker alışverişini Ankara'da Tandoğan'daki asker çarşısından mı yapayım?

"Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz." Honoré de Balzac

1619 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:18:17 

Ben de bu dönem asker olacağım arkadaşlar. Öğretmen olduğum için asker öğretmen olarak yapmak istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

2060 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:29:09 

quote:

Orijinalden alıntı: victorty

kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?

17L ' ye bineceksin, seni kapıda bırakacak :)

419 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahbikan

Arkadaşlar selam, benim gibi cep telefonu riskine girmek istemeyenler ankesörlü telefonlara yönelecekler biraz araştırdım;

TT Aile Kart
abonesi olunursa konuştuğunuz dakika ev telefonu faturanıza yansıyormuş ve normal kontörlülere göre daha hesaplıymış.

Sizce bundan alsak kullanamama gibi bir problemimiz olurmu? Ne dersiniz?

TT birde üstüne site yapmış, askere götürülecek malzeme listesi bile yapmışlar.. http://www.enbuyukaskerbizimasker.net/ailekart.aspx

Birde benim gibi henüz alışverişini yapmamış arkadaşlar varsa son kez neler alacağımızı yazmamızın mahsuru varmı? Önceki mesajlarıda sürekli okuyorum kızmayınız lütfen..

Çevremdeki arkadaşlarımdan ve araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre çok fazla gereksiz eşya götürmek anlamsız. Askeriye'nin verdikleri dışında sadece olmazsa olmazları ve iç çamaşırı gibi özel şeyleri fazladan almak lazım diye düşünüyorum. Bu olmazsa olmazlarda yaz dönemi olduğumuzdan güneş kremi olmalı yazılmıştı ondan alacağım. Pudra heryerde yazıyor. Tabanlık alacağız.. Traş takımı (çok kaliteli değil), şampuan, diş fırçası, tırnak makası, kilit, pijama vs..

Eksik kaldığım yer varsa yazarsanız sevinirim. Birde bu asker alışverişini Ankara'da Tandoğan'daki asker çarşısından mı yapayım?

bu aile kartda iki şeyi anlamadım
1.si kontör sınırı nedir?Eğer ortada kontör varsa neden sabit hattaki tarifelendirmeye göre ücretlendiriliyor.Yabi bu kontör tam olarak ne?
2.Tamam bu aile kartları aldık ama özellikle siemens marka ankesörlü telefonlarda çalışıyor diyor yani anladığım diğer ankesörlülerden değişik bi cihaz.Bu sıkıntı çıkarmazmı?

419 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:36:04 

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

17L ' ye bineceksin, seni kapıda bırakacak :)

otobüslede gidebilirsin modaya çıkmadan otobüs durağı var,beşiktaş vapur iskelesindeki otobüslerin kalktığı istasyon ordan sorucaksın e-5 küçükyalıdan geçen hangisi diye yada internet iett nasıl giderime bak.Eskiden öğrenci adamız ya paramız yok diyoduk şimdide asker adamız ya ;)

151 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:43:22 

ya şb bana çok erken glt dedi

Geçen dönem sınava giren bir öğretmen arkadaş 8 den sonra git sorun olmaz dedl yine kafm karıştı :( narlıdere de 3. Gün girecek başka kimler var ?

imza

151 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:47:29 

birde askılı cüzdan aldım ben bu gün ama çok dandik bu ya suya vs dayanıklı birşey daha iyi olmazmı

imza

169 Mesaj
27 Temmuz 2011; 0:47:53