Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metinyap

Yahu Daha sonra hava değişimi verilcekse PEKİ BAŞTAN NEDEN KİLO VER ÖYLE GEL DEMİYOLAR!!!

öyle sanıyorum ki çünkü sen asker olucam diyorsun ve askerlik sevk evraklarını aldığın andan itibaren askersin.

askere başladıktan sonra yok biz seni beğenmedik bu yıl git seneye gel diyemiyorlar. bu yıl git seneye gel olayı sevk evraklarını almadan önce yapılan muayenede oluyor. ( kesin bilgi değil edindiğim bilgilerle yorum yapıyorum)
  • @ hayzinbey

hocam sizin kilo boy ve doktorun söylediği değer tam olarak neydi acaba? elimizde ne kadar çok örnek olursa belirsizliği o kadar çok kesinleştirmeye yaklaşırız.

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Benimki şuan yine el değdirilemez duruma geldi. Gitmeden yine çektirsemmi acaba ? Hastaneye sevk edeceklerini bilsem hiç endişem olmucak ama oda muamma...

O halde gitmeden çektirmeyi düşünün derim. Gidene kadar yara iyileşir, acemilik boyunca da nüksetmeyeceği kesin olur en azından. Bu hafta çektirebilirseniz çektirin çünkü 1 Ağustostan sonra (1-12 ağustos arası) da teknik olarak asker sayıldığımız için normal hastaneye gidemiyormuşuz. Askerlik şubesinden sevk mevk birsürü bürokrasi devreye giriyormuş.

özendirmek gibi olmasında bugün marmarise geldim tatile;)
    sormak istediğim sey ise; Ben alerji hastasıyım. rapor falan almadım 1 ile 12 ağustos arasında alirim diyordum. ne yani alamiyacak miyim yani???
  • Selamlar ben 4 yıllık ziraat mühendisi mezunuyum, şimdi en erken ne zaman askere gidebilirim ve ne yapmam gerekir.
    Sanırım 1 yıllık paralı olarak yapabilmek için 1-2-3 ağustosta sınava giriliyor.
    Ama daha tecilimi bozdurmadım, 1-2-3 ağustosta sınava girebilmem için en son hangi gün tecil bozdurulmalı ?
    Yoksa ben tecili bozdurmadığım için, 4-5 ay sonrasına mı kaldım? Ağustosta askere gidebilmem için tecil bozdurma günü geçti mi?
  • 341.Dönemlere küçükte olsa güzel bir haberim var :D 12.09.2011 tarihi cumaya denk geliyor yani yatıştan sonraki ilk gün cumartesi :D hafta içine nazaran fazla sert bir müdehale ile karşılaşacağımızı zannetmiyorum :D çoğu subay dışarda olur diye düşünüyorum :D cumartesi ve pazar askerliğe alışmak için güzel bir zamanlama oldu :D

Bu konuda bilgi sunacak varsa şimdiden teşekkürler ...
  • Arkadaşlar Ağustosta askere gidebilmek için tecil bozdurma günü geçtimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercadiroglu

Selamlar ben 4 yıllık ziraat mühendisi mezunuyum, şimdi en erken ne zaman askere gidebilirim ve ne yapmam gerekir.
    Sanırım 1 yıllık paralı olarak yapabilmek için 1-2-3 ağustosta sınava giriliyor.
    Ama daha tecilimi bozdurmadım, 1-2-3 ağustosta sınava girebilmem için en son hangi gün tecil bozdurulmalı ?
    Yoksa ben tecili bozdurmadığım için, 4-5 ay sonrasına mı kaldım? Ağustosta askere gidebilmem için tecil bozdurma günü geçti mi?

Evet ağustos geçti senin için Aralıkta gidebilirsn en erken
  • hazır olun yeni soru geliyor

şimdi 12 ağustos ta askeriz inşallah..

bu başlıkta görmştüm sanki yemin töreni 26 ağustosta olacak diye doğru mu?ayrıca

1- bu yemin töreni hep cuma günleri mi olur?

2-26 sı cuma oluyor ondan sonraki hafta ramazan bayramı zaten olamaz yemin töreni değilmi?

3- yemin töreninden sonra acemilik devam mı eder yoksa yeni birlikleremi gidilir?

4-eğer 26 sı ise yemin töreni ve yemin töreninden sonra bityorsa acemilik, çok iyi olur 14 gün acemilik olur.

yada bunların hepsi yanlıştır çatır çatır 1 ay acemilik yapacağızdır, aydınlatırsanız sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpercadiroglu

Selamlar ben 4 yıllık ziraat mühendisi mezunuyum, şimdi en erken ne zaman askere gidebilirim ve ne yapmam gerekir.

Evet ağustos geçti senin için Aralıkta gidebilirsn en erken

metin-insaat cevaplar için teşekkürler.
    şimdi 5 ay mal gibi bekleyecem, hayret ya, askerlik olmadan işe de almıyorlar, benim için zorlu bir ve bi o kadar da saçma sapan 5 ay beni bekliyor. Allah büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernova

quote:

Orijinalden alıntı: brozek

Merhaba arkadaşlar;

ODTÜ kimya mühendisliği mezunuyum. Yedek subay olarak işaretledim. Acaba meslekçi asteğmen olarak çıkma şansım ne kadar??? Bilen varsa şimdiden teşekkürler. Hayırlı teskereler herkese...

nerde işaretlediniz acaba yedek subay istiyorum diye? bana kısa dönem uzun dönem gibi sorular sormadılar

sarı zarfı almaya gittiğin zaman sana öss de ki gibi cevap anahtarı verdiler ya ad-soyad-kimlik no yazıp kodladın. o formda kısa dönem-yedek subay seçenekleri vardı. memur sana sorup işaretliyor. şu an sende bulunan sarı zarfın içinde zaten o form. o zarfı açmayın diye birşey diyen olmadı ask.şubesinden. istersen aç ve işaretle. ya da sınav günü zaten açtırıyorlar o zarfı o zaman işaretleyebilirsin istediğini.

not: bu söylediklerimi o zarftaki bilgilerin kayda geçirilmediğini tahmin ederek yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

@ hayzinbey

hocam sizin kilo boy ve doktorun söylediği değer tam olarak neydi acaba? elimizde ne kadar çok örnek olursa belirsizliği o kadar çok kesinleştirmeye yaklaşırız.

teşekkürler..

Benim boy 174 çıktı , kilo da 107 , doktorun söylediği olmam gereken maximum değer 102 miş. Şu an 102 kg ye düşmüş durumdayım.Biraz daha düşsem mi yoksa 1-2 kg geri mi alsam bilemedim şimdi : D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekanika

hazır olun yeni soru geliyor

şimdi 12 ağustos ta askeriz inşallah..

bu başlıkta görmştüm sanki yemin töreni 26 ağustosta olacak diye doğru mu?ayrıca

1- bu yemin töreni hep cuma günleri mi olur?

2-26 sı cuma oluyor ondan sonraki hafta ramazan bayramı zaten olamaz yemin töreni değilmi?

3- yemin töreninden sonra acemilik devam mı eder yoksa yeni birlikleremi gidilir?

4-eğer 26 sı ise yemin töreni ve yemin töreninden sonra bityorsa acemilik, çok iyi olur 14 gün acemilik olur.

yada bunların hepsi yanlıştır çatır çatır 1 ay acemilik yapacağızdır, aydınlatırsanız sevinirim

nasıl ya 14 gün değilki acemilik 12 ağustosdan 1 ay sonrası yani 16 eylül felan olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorty

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

ODTÜ kimya mühendisliği mezunuyum. Yedek subay olarak işaretledim. Acaba meslekçi asteğmen olarak çıkma şansım ne kadar??? Bilen varsa şimdiden teşekkürler. Hayırlı teskereler herkese...

nerde işaretlediniz acaba yedek subay istiyorum diye? bana kısa dönem uzun dönem gibi sorular sormadılar

sarı zarfı almaya gittiğin zaman sana öss de ki gibi cevap anahtarı verdiler ya ad-soyad-kimlik no yazıp kodladın. o formda kısa dönem-yedek subay seçenekleri vardı. memur sana sorup işaretliyor. şu an sende bulunan sarı zarfın içinde zaten o form. o zarfı açmayın diye birşey diyen olmadı ask.şubesinden. istersen aç ve işaretle. ya da sınav günü zaten açtırıyorlar o zarfı o zaman işaretleyebilirsin istediğini.

not: bu söylediklerimi o zarftaki bilgilerin kayda geçirilmediğini tahmin ederek yazıyorum.

bize açmayın dendi hatta mühür ve imza atıldı yapıştırılan kısma...
    sanırım bizim öğretmenlerin formu farklı çünkü sözleşmeli kadrolu kısmı vardı ben formda kadrolu öğretmen kısmını ve görev yaptığım şehri işaretlemiştim.. neyse zaten asker öğretmenlik istemek yd. subay uzun dönem istemek oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazar -- 25 Temmuz 2011; 20:17:52 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

bize açmayın dendi hatta mühür ve imza atıldı yapıştırılan kısma...
    sanırım bizim öğretmenlerin formu farklı çünkü sözleşmeli kadrolu kısmı vardı ben formda kadrolu öğretmen kısmını ve görev yaptığım şehri işaretlemiştim.. neyse zaten asker öğretmenlik istemek yd. subay uzun dönem istemek oluyor

banada açma dendi hatta söylenmesine gerek yok adam zarfı bant la kapattı.Yani sınava kadar açılmaması gereken birşey orda açacaklar ve içinden bazı belgeleri alıp sonra içine gene bazı belgeler konup tekrar sana verilcekmiş ben böyle duydum.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

Benim gördüğüm kadarıyla o bilgiler bilgisayara işlendi.Görevli memur önce bana sordu uzun mu kısa mı istersin diye , cevabıma göre önce optik formun o sütununu kendi doldurdu , sonra bilgisayara birşeyler yazdı.Sonra optik formun geri kalanını kendim doldurdum.

Zarfı kimse açma demedi ama ağzını bantla kapamaları ve üzerinde damga ve imza olması ister istemez açmamızı istemedikleri intibasını uyandırıyor.
  • bizim acemilik ramazan dolayisiyla daha kisa olacak diye biliyorum, ne kadar dogru bir bilgi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

Benim gördüğüm kadarıyla o bilgiler bilgisayara işlendi.Görevli memur önce bana sordu uzun mu kısa mı istersin diye , cevabıma göre önce optik formun o sütununu kendi doldurdu , sonra bilgisayara birşeyler yazdı.Sonra optik formun geri kalanını kendim doldurdum.

Zarfı kimse açma demedi ama ağzını bantla kapamaları ve üzerinde damga ve imza olması ister istemez açmamızı istemedikleri intibasını uyandırıyor.

arkdaşlar bana zarfı alırken zarfı açma katlama kırıştırma diye uyarı yapıldı
  • quote:

Yahu Daha sonra hava değişimi verilcekse PEKİ BAŞTAN NEDEN KİLO VER ÖYLE GEL DEMİYOLAR!!!

Son yoklamadan birliğe teslim oluncaya ya da sınava girinceye kadar aylar geçebiliyor.Yoklama sırasında kilosu üst sınır ya da sınıra yakın çıkan biri bu geçen aylar içinde birkaç kilo alsa dahi sınırı geçmiş olacaktır.
  • Ben sarı zarfı alırken biri şubeyi aradı kısa ve uzun dönemi degiştirmek istedigini söledi.Ordaki memur zarfa zarar vermeden aç istedigini işaretle demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Son yoklamadan birliğe teslim oluncaya ya da sınava girinceye kadar aylar geçebiliyor.Yoklama sırasında kilosu üst sınır ya da sınıra yakın çıkan biri bu geçen aylar içinde birkaç kilo alsa dahi sınırı geçmiş olacaktır.

böyle bi riskten bahsetmediler bana sadece biraz kilo versen iyi olur dediler.Sanki dost tavsiyesi gibi.Ama durum hiç de öyle değil anlaşılan ciddi yani.

PEki sorum şu askere gittim ve kilom fazla çıktı hava değişimine gönderdiler.Bu hava değişimi kesin 45 günmü oluyor.Hava değişimi askerlikten sayılıyomu?
    Askerliğimin uzaması gibi berbat bi durum varmı Off OFf
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.