Şimdi Ara

Polk Audio (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
15
Favori
36.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SKYLINE GTR

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilkernew

a.s. teşekkürler;
    1- bütçe konusunda en doğru rakamı ve markayı siz tecrübeli kullanıcıların yardımıyla belirlemeye çalışıyorum,
    2- Oda 45 m2. Duvarda asma tavan dan gizli geçen blendajlı ses kablosu olarak aldığım tesisata 5+1 vestel in (avr1000 yada 2000 sanırım!) hoparlörleri bağlı
    3- Duvarda 65" LG smart tv var, danıştığım kişilerce iyi film için 5+1 iyi müzik için mutlaka kule tipi front öneriliyor! Şu ana kadar anladığım 2 beklentiyi en üst seviyede birarada karşılayamıyoruz!
    İlginiz için tekrar tşk.

NoT: Bir kullanıcıdan 2003' de alınmış 6 yıl gibi kullanıldığı söylenen Polk Audio RM7200 5+1 Hoparlör Sistemi 900TL gibi teklif edildiği için bu foruma yazdım!

45 m2 icin sinema sistemi kurmaktan vazgecmeniz en dogru secenek bana gore. Eğer evinizde kucuk bir odaniz varsa amfi+5.1 hoparlör sistemi toplam 2-2.500 TL'ye gayet tatminkar bir sistem kurabilirseniz cok daha iyi sonuc alirsiniz. Bu kuracaginiz sistemde muzik dinlemek zevk vermez. Müzik icin 45 m2 oda icin bir çift kaliteli kule ve stereo amfi kurmanız sizi uzun yıllar idare edecektir.

Evde buyuk hacimde sinema keyfini tam anlamıyla yasamak için 10.000TL'nin uzerinde bütçe ayırmanız ve odayı akustik yonden de beslemeniz lazim ki bu da ayri bir para gerektirir. Bu kadar para harcanacağına en az 5 yıl vizyona giren her filmi sinema salonunda izlersiniz.

Özetle sinema sistemlerine harcanan yuksek meblağlar cidden cok gereksiz. Ama stereo hicbir zaman olmez. Bunu gözardı etmeyin bence.

1-Hocam arkadaşta 65 inç Tv var siz diyorsunuzki küçük bir odaya 5.1 sistem kur.
    2-2000-2500TL ye çok iyi bir sonuç alınacak gayette tatminkar olacak 5.1 sistem bileşenlerini yazarmısınız.
    3-10.000TL üzeri bütçe harcayıp sistem kuranların en az 5 yıl sinema salonunda film izleyebilecekleri akıllarına gelmemişmidir.
    4-45m2 odayı nasıl bir çift kule ve nasıl bir stereo amp ile ve ne kadar bir bütçeyle doldurabilirsiniz.
    5-Bu forumdada 10.000TL nin çok üstünde sisteme sahip baya bir arkadaşımız var,ve bunlar sizin deyiminizle çok gereksiz şeylerle uğraşmışlar bende dahil olmak üzere.
    6-Keşke bu mesajınızı daha önce paylaşmış olsaydınızda bu kadar arkadaş bende dahil gereksiz meblağlar harcamasaydık..2-2500TL ye bir sistem kurup gayette tatminkar sonuçlar alabilseydik..

1- Artık hemen hemen herkesin evinde 2 yada 3 tv'si var. 65 inc Tv'nin kucuk bir odaya kurulmayacagini ogrettiginiz icin tesekkurler ama zaten onu kastetmemistim.
    2-Ben kule sistemlerimi satıp "küçük odama" Harman amfi ve hkts16 takım kurdum. 14 m2 odada sesi -30'a kadar bile acamiyorum. Bütçe 2.000 TL. Yuksek hacimli odalarda istenen akustik ortamın yaratılması cok zor. Esyalardan zeminden ve duvardan yansiyan sesler, efektlerin birbirine karışmasına ve ortaya bir ses çorbası çıkmasına neden oluyor. Yalıtımlı bir oda hazirlamadiktan sonra 20.000TL'lik sistemde kursaniz bu gerçeği değiştirmek mumkun değil.

3-Bu islere devasa bütçeler ayiranlar bir sure sonra yeni nesil sistemler icin (hdmi-dts hd-ma ve son olarak dolby atmos gibi)buyuk zarar ederek sistemlerini degistiriyor. Sinema amfileri en fazla 3 yil sonra %50-60 değer kaybediyor. (Orn. bir ara forumda pompalanan Onkyo 5010'lar kaca satıldı simdi ederi nedir?) Ama 30 yil önce uretilmis bir stereo amfi hala 3-5.000TL'ye satilabiliyor. Sinema salonu konusu, harcanan meblağlara yonelik bir espridir.
    4-Stereo da 45 m2 için bana gore 5.000 TL'ye gayet başarılı bir takim kurulabilir. Prof olarak düşündüğünüzde limit 40-50.000$ a kadar cikar. Gucunuz hangisine yeterse. En azindan 3-5 yil sonra satmak istedinizde %50 deger kaybınız olmaz.
    5-Paranızı nasil degerlendireceginiz sizin bileceginiz bir iş. Ben fikrimi belirttim.
    6-Maddeler halinde yazacak kadar alınganlık gostermeniz yapmış oldugunuz isin mantığında sizinde bir sıkıntı duydugunuzu gösteriyor gibi geldi bana. Siz halinizden memnunsaniz bu kadar tepki gostermenizin anlami nedir?

Ustat yazdıklarının bir anlamı yok

• SKYLINE GTR kullanıcısına yanıt
    Hocam ben alınganlık falan göstermedimde,sizin yazı bana biraz turarsız geldiği için yazdım.Sistemimle alakalıda hiç bir sıkıntı duymuyorum hatta daha yeni Thorens Td-206 Pikap ekledim sisteme.Siz bence film seyretmek için alınmış 65 inç bır Tv yi salonda bırakıp küçük bir odaya küçük bir Tv ile film izleme düşüncesinin mantığını çözümleyin.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Karşı görüşe saygim sonsuz. Anlamsız bulduğunuz noktaları belirtirseniz foruma katkınız olur, ben de bilgilenmis olurum.
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Aslinda yazımda ve size verdigim yanıtta bir tutarsızlık goremiyorum ama dedigim gibi her goruse saygim var.

36 m2lik salonumda 55"TV kullanıyorum. Büyük ekran TV alanlar bunu sadece film izlemek için alıyor mantığı bana gore pek doğru değil.

Neticede 45 m2 lik bir salonda izleme mesafesi min 5-6 mt civarinda, haliyle 55" ve uzeri bir ekran mesafeye gore ancak yeterli olacaktır.

Ben kucuk odamda 46" TV kullanıyorum ve izleme mesafesini de dikkate alırsam 55" TV'den daha fazla keyif alıyorum. Hatta bana gereksiz gelse de kucucuk odaya projeksiyon kuran bir arkadasim var.
  • quote:

Aslinda yazımda ve size verdigim yanıtta bir tutarsızlık goremiyorum ama dedigim gibi her goruse saygim var.

36 m2lik salonumda 55"TV kullanıyorum. Büyük ekran TV alanlar bunu sadece film izlemek için alıyor mantığı bana gore pek doğru değil.

Neticede 45 m2 lik bir salonda izleme mesafesi min 5-6 mt civarinda, haliyle 55" ve uzeri bir ekran mesafeye gore ancak yeterli olacaktır.

Ben kucuk odamda 46" TV kullanıyorum ve izleme mesafesini de dikkate alırsam 55" TV'den daha fazla keyif alıyorum. Hatta bana gereksiz gelse de kucucuk odaya projeksiyon kuran bir arkadasim var.
    Merhabalar,

Polk TS 400-500 veya 5.1 sistemini satmak isteyenler varsa almak isteyen de var.

Bilg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbtfkr

Merhabalar,

Polk TS 400-500 veya 5.1 sistemini satmak isteyenler varsa almak isteyen de var.

Bilg.

Alıntıları Göster
    Hazır konu canlanmışken bir de burdan sorayım: Polk hoparlötler Yamaha AVR ler ile uyumu nasıl? Kolayca sürebiliyor mu?
    Polk+Yamaha kullananların olumlu/olumsuz düşüncelerini merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Hazır konu canlanmışken bir de burdan sorayım: Polk hoparlötler Yamaha AVR ler ile uyumu nasıl? Kolayca sürebiliyor mu?
    Polk+Yamaha kullananların olumlu/olumsuz düşüncelerini merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    Polk +marantz genel olarak düşünceniz?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demibold

Hangi maranzt olduğu çok fark eder. 5000-6000 serisi bookshlef sürer ancak. 7000 serisinden başlar mesela 7004 ile ancak tower sürersin. Oda kolay sürülen bir speaker gerekir. Polk hakkında çok bir tecrubem yok. Ancak marantz tatlı ve sakin çalar. Dinamizm speaker da da yoksa sakin bir durağan sistem olur jazz sistemi gibi. Sert çalan speaker ile mesela klipsch gibi parlak çalan speaker ile follo foş ses alırsın. Ama ses karakteri benzer tatlı yumuşak tonda olan speakerlar ile iyi eşlesir. İngiliz ürünğ mesela tannoy gibi speakerlarla flat çalar. Güç isteyen veya boğuk çalan speakerlarla gitmez. B&W bağlanmaz marantz'a mesela. Marantz'ın üst modelleri anca bookshelflerini sürer. Polk yorumunu marantla gidermi, düzgün dinlemiş tecrubeli arkadaşlar yapıcakdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apache Air Fighter -- 4 Ağustos 2016; 2:45:27 >

• Arkadaşlar ben de
    Polk Audio tsi 400
    Polk Audio tsi 200
    Polk Audio Cs 20 Center ve Pioneer vsx 921 alarak araniza katıldım.
    Set çok temiz çok güzel caliyor.Daha önce canton mx125 vardı sinema için o da çok güzeldi ama sese biraz yuklenince sapitiyordu bu Polk ise gerçekten çok güzel çalıyor sesler tane tane tisil tisil o kadar guzel ki bu setin böyle temiz ve berrak bir sesi var.
  • O sisteme pioneer vsk 921 olmamış çok sırıtıyor hemen yeni bir avr arayışına başla
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

O sisteme pioneer vsk 921 olmamış çok sırıtıyor hemen yeni bir avr arayışına başla

Valla ustad avr ile bir dönem daha idare edeceğiz mecbur daha işin subwoofer ve kablo kismi var ki oralara hiç girmeyeyim yoksa virus bunyeyi saracak
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam hayırlı olsun güle güle kullan keyifle dinle :) acele etme rahatlarsan avr yede el atarsın
  • joven kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam avr den önce kablo almam lazım en azından frontlar ve Center için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam hayırlı olsun güle güle kullan keyifle dinle :) acele etme rahatlarsan avr yede el atarsın

Teşekkürler ustad evet çok acelesi yok vsk 921 de fena değil şimdilik idare ediyoruz.Jamo sub 200 var bu da fena değil ama bugün komşu felan yoktu bir yukleneyim dedim hakkını veremedi nefesi kesilmiş gibi oldu.Biraz daha etli dolgun ve yumuşak bass verebilen bir subwoofer lazım bu kesin.avr-sub ve kablo sırasıyla gideceğiz hocam işte bu hi- fi nin en güzel yanı da bu yani sisteme değişik marka ve modeller entegre edebilmek ve uyumu yakalamak işin burasi çok keyifli olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

quote:

Orijinalden alıntı: demibold

Hangi maranzt olduğu çok fark eder. 5000-6000 serisi bookshlef sürer ancak. 7000 serisinden başlar mesela 7004 ile ancak tower sürersin. Oda kolay sürülen bir speaker gerekir. Polk hakkında çok bir tecrubem yok. Ancak marantz tatlı ve sakin çalar. Dinamizm speaker da da yoksa sakin bir durağan sistem olur jazz sistemi gibi. Sert çalan speaker ile mesela klipsch gibi parlak çalan speaker ile follo foş ses alırsın. Ama ses karakteri benzer tatlı yumuşak tonda olan speakerlar ile iyi eşlesir. İngiliz ürünğ mesela tannoy gibi speakerlarla flat çalar. Güç isteyen veya boğuk çalan speakerlarla gitmez. B&W bağlanmaz marantz'a mesela. Marantz'ın üst modelleri anca bookshelflerini sürer. Polk yorumunu marantla gidermi, düzgün dinlemiş tecrubeli arkadaşlar yapıcakdır.

Anthem Mrx-710 a hangi hoparlör gider ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis1969 -- 14 Eylül 2016; 9:41:37 >

• muhendis1969 M kullanıcısına yanıt
    Paradigm Prestige
    Bowers&Wilkins CM
    KEF R
    MK SOUND S300
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Paradigm Prestige
    Bowers&Wilkins CM
    KEF R
    MK SOUND S300

Bu dört takım Sarıyer'de daire alır :)
  • muhendis1969 M kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir ses istedeğine ve bütçeye bağlı. Tamamen sinema odaklı mı olucak müzikde dinlicekmisin ? Yumuşakmı çalsın sertmi, sakinmi çalsın dinamikmi, parlak tizler olsunmu vsvs bunlar bilinmeden tavsiye alman mantıklı olmaz pek.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Belki ondan vardır...
  • Sinema odaklı olacak, ses gerçekçi , açık , ferah , detaylı olacak, hoparlör agresif olmalı, beklemediğim anda sert tiz verebilecek, yumuşak bas verecek.

Müzik için epos K2 , Creek evolution 50A, black rhodium act one kablo tercihimdir. İyi dinletiler :)
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.