Şimdi Ara

GeForce GTX 590 gürültü seviyesi en düşük çift GPU'lu ekran kartı olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Resmi lansmanına sayılı saatler kalan GeForce GTX 590 için merak edilen tüm detaylar netleşmeye başladı. Gelen bilgilere göre Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni amiral gemisi, gürültü seviyesi en düşük çift grafik işlemcili ekran kartı olabilir. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'sunun çiftine yer verilen ekran kartı, özel tasarımlı baskılı devresi ve üzerinde ciddi mesai harcanan soğutucu dizaynı sayesinde, yük altında ölçülen en yüksek gürültü seviyesinin 50 dbA'nın altında olduğu bildiriliyor.

Grafik işlem birimi 607MHz'de, paralel işlemcileri 1215MHz'de ve bellekleri de 3414MHz'de görev yapan GeForce GTX 580, 1024x CUDA çekirdeğine, 96x ROP birimine, 128x doku ünitesine, 2z 384-bit bellek veri yolu desteğine ve her GPU için 1536MB olmak üzere toplamda 3072MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Daha fazlasını isteyenler için Quad SLI ile dörtlü GPU kurulumlarına olanak tanıyan GeForce GTX 590 için Nvidia, SLI sertifikalı güç kaynaklarının güncel listesini de yayınlayacak.

• AMD HD 6990 bunu geçecek diye düşünüyorum...
  • GeForce GTX 590 gürültü seviyesi en düşük çift GPU'lu ekran kartı olabilir

Eğer bu grafik doğruysa 6990'dan 10 desibel kadar daha sessiz gibi görünüyor.
  • benim için desibel değerlerinin önemi yok..
    sone değerleri daha önemli.. aynı desibel şiddetinde tok ve düşük frekanslı sesi, tiz-yüksek frekanslı bir sese tercih ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 24 Mart 2011; 11:25:56 >
  • Pekte kaale alınacak bir gelişme değil bence çünkü özel soğutuculu tasarımlar patır patır dökülecekken kullanıcıyı çokta alakadar edeceğini sanmıyorum stok soğutucunun ses seviyesinin.Heatsink+bakır boru+çoklu fan sisteminin vapor chamber dedikleri tasarımdan daha verimli olduğu mevcut 580lerden ortada değil mi zaten.Asusun directcu2si ocsiz 65-70 derece.Vapor chamberla 80lere geliyor.Aynı şeyi 2 tane koyuyorlar 2 gpu olduğu için.Yani yeni birşey var mı? Vapor chamber sayesinde stok haliyle diğer çift gpu kartın stok halinden daha sessiz olması tamam bir başarı sayılabilir fakat ne kadar önemli...Şahsen bu kartı alırmıyım almazmıyım bilmiyorum ama önemsiz bir detay diye düşünüyorum.
  • Ses benim için önemli olmaz kesinlikle hız olsun yeter yani ekran kartı hızlı olsunda çıkardığı sesin önemi yok gülü seven dikenine katlanır FPS FPS :D
  • bu kartı almayın planyan beklesin özel modellerden alsın
  • Adamlar sessiz ve soğuk bir kart yaptıysa neye göre özel soğutmalı model öneriyorsunuz?
  • AMD HD 6990 geçsinde çıkardığı desibel istediği kadar olsun sonuçta o kadar bağırdığına göre zapdedilemez bir güç ve ısı var demektir ki fanı zorluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

benim için desibel değerlerinin önemi yok..
    sone değerleri daha önemli.. aynı desibel şiddetinde tok ve düşük frekanslı sesi, tiz-yüksek frekanslı bir sese tercih ederim..

+1
  • 375w tdp ye sahip kartın bu kadar iddaalı bir ses düzeyinde calisabilecek olması büyük bir başarı. Ses çoğu kullanıcı için en önemli faktördür. Şu an bu iki baba kart arasında belirleyici faktörlerden biride bana göre sestir. FPS falan zaten cok yüksek değerlerde daha fazlasına kimin ihtiyacı var bilmiyorum ama ısı ve ses değerleri şu an için en önemli faktörlerdir extreme sistem kurmak isteyenler için.
  • Fan sesinin uzun süre pc başında kalma durumlarda etkisi tabi vardır, hafif baş ağrısı yapabilir. Yani 10db yüksek olsa kartı alacak olan yine alır ama bu haliyle tabi ki çok daha iyi.
  • kart güzele benziyor ama fiyat ne olur acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b-master

kart güzele benziyor ama fiyat ne olur acaba ?

1300-1500 arasi olur muhtemel
  • Gerçek bir canavar geliyor ama çok yakıp az kaçan cinsten.Şimdiden alacaklara ve bekleyenlere hayırlı olsun.
  • powercolor hd6990'nın türkiyede 1500-1600TL den listelere girdiğini hatırlatırım... Bu kart HD6990'dan pahalı olacak diye düşünüyorum (yurtdışı listelerde 100 dolar fark var)... Bu durumda 1750-2000TL arası bir fiyatla girebilir, tabi tahminde bulunuyoruz kesin bilgi değil...
  • mecbur 6990dan düşük fiyatlı olacak onu gecemiyor cünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

mecbur 6990dan düşük fiyatlı olacak onu gecemiyor cünkü

Adam ermiş.
  • bu kartın performans test sonuçları açıklandı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lorienarchers

bu kartın performans test sonuçları açıklandı mı

1 saat sonra testler dökülmeye başlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.