Şimdi Ara

Point of View hız aşırtmalı GeForce GTX 590 modellerini duyurmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın iki yıldır üzerinde üzerinde çalıştığı GeForce GTX 590, bugün yerel saat ile 3:00'de lanse edilecek. Nvidia'nın yeşil ışık yakmasını bekleyen üreticilerin çalışmaları da detaylanmaya başladı. Hollanda merkezli ekran kartı üreticisi Point of View, GeForce GTX 590'ın referans modeline ek olarak iki de hız aşırtmalı modeli sunacak.

GeForce GTX 580'de kullanılan GF110 GPU'sunun daha düşük çalışma frekansına sahip versiyonunun çiftinden güç alan GeForce GTX 590, 1024x paralel işlem birimiyle geliyor. 2x 384-bit bellek veri yolu desteğine, 3GB GDDR5 bellek kapasitesine, 128x doku ünitesine ve 96x ROP birimine sahip olan ekran kartı, standart olarak 607MHz GPU ve 3414MHz bellek saat hızlarında görev yapıyor. Point of View ve hız aşırtmalı kartlar hazırlayan iştiraki TGT ise hız aşırtmalı modellerinde saat hızlarını dikkat çekicide oranda arttırıyorlar. Gelen bilgilere göre firmanın sunacağı GeForce GTX 590 Charged modeli 668MHz GPU ve 3628MHz bellek, Ultra Charged modeli ise 691MHz GPU ve 3710MHz bellek saat hızlarında görev yapacak.

Henüz resmi lansmanı yapılmayan hız aşırtmalı modeller, 4frags isimli elektronik ticaret sitesi tarafından fiyat listelerine alınırken, GeForce GTX 590 Charged için 659 Avro, Ultra Charged içinse 709 Avro isteniyor.

• 3:00 derken öğlen 3'ü mi kastediyorsunuz acaba?
  • Bu nvidia AMD'de gibi bir switch koysaydı da kart kendiliğinden overlock olsaydı. Hem böylece liderliği almış olurdu. Daha kart çıkmadan overloclu modelleri çıktığına göre demekki potansiyel mevcut.
  • @ozkan_tpc, evet öğle 3:00 (15:00) itibariyle kart lanse edimiş olacak.
  • GTX 295 e Benziyor harika bir performansa sahip olacak belli ama fiyatıda maşallah tuzlu 659 Avro (1750TL) Çok yüksek incelemeye yayınlandığında değecek kartmı, yalanmı belli olcak.
  • daha nesini aşırtacaklar...
  • Kartlar uçtu gidiyor, oyunlar nerede peki?
  • eğer standart versiyonlar da, bunlar kadar hız aşırtılabilecek ise, parayı sokağa atmak başka bir şey değil....

atıyorum örnek olarak, standart olan ürün 800 mhz yapacak ise, Ultra charged da 810 yapacaksa DEYMEZ

yahu adam şuna ek bir şey yapar, bilmem daha fazla güç fazı koyar, daha iyi PCB kullanır...

bu açıdan Msi Lighting ve Gigabyte SOC serisi hakkaten çok hoşuma gidiyor.... taktir ediyorum kendilerini

zotac' ın AMP serisi de çoğu zaman (gtx470-gtx 480-gts450 hariç) referans tasarımdan FARKSIZ

gtx 470-480 de soğutucu iyi.... gts 450 de de ram ler 1000 mhz lik yerine 1250 li lik...yine bunun harici bir "+" göremedim...

• 709 euro mu? euro be koçum kim tutar seni!
  • HD6990, GTX590 gibi kartlara para verilmemesi düşüncesindeyim, zaten bu kartların üretilmesi için ne gibi fedakarlıklar ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı aşikar, kartların tükettiği güç ve ısı değerleride belli, neden zorlama bir karta bu kadar para vereyim ki? 28nm üretimlere geçilince ancak yol kat edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

709 euro mu? euro be koçum kim tutar seni!

• Fiyatlar ve kartların diğer değerlerinin bu segmentte hiçbir önemi yok. O nedenle isterse 1000€ da olabilir hiç farketmez. Zira bu en üst segment kartlar kullanıcıların ihtiyaçlarından ziyade firmaların prestij ve en hızlı olabilme sevdalarına hizmet ediyor. Aslında bu segmenti bir nevi Formula 1 yarışlarına benzetiyorum. Örneğin Renault'un birçok alınabilir fiyatta aracı var, aynı zamanda oldukça lüks ve pahalı modelleri de var, ancak hangimiz F1 araçları çok pahalı diye sitem ediyoruz? Madalyonun öteki yönünden bakalım, kartın fiyatı 700€ yerine 500€ olsa sanki kaçımız almaya niyetliyiz?

Not: Elbette bu yorumumu genel kullanıcı kitlesi ve ihtiyaçlarına yönelik olarak yapıyorum, yoksa 3 monitör, 3D gibi ekstrem sistem kuranları ayrı tutuyorum.
  • az kaldı
  • yahu yeter be yeter dh iyiki bir 690 kazığı yediniz 590 590 diyosunuz sanki çok alacak var bu kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@ozkan_tpc, evet öğle 3:00 (15:00) itibariyle kart lanse edimiş olacak.

Teşekkür ediyorum, az kaldı hep beraber görelim.
  • ola beraber bir elektirik santiralide almak lazm :)

fiyata gelince one öle 1750tl ne yapıyolar bunlar yaw oyunda oynuyamıcaz adam akıllı
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

ola beraber bir elektirik santiralide almak lazm :)

fiyata gelince one öle 1750tl ne yapıyolar bunlar yaw oyunda oynuyamıcaz adam akıllı

Ben 1239 hesapladım. 700$ olarak hesaplaman gerekiyor. Türkiyeye 700$+kdv olarak giricek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

ola beraber bir elektirik santiralide almak lazm :)

Ben 1239 hesapladım. 700$ olarak hesaplaman gerekiyor. Türkiyeye 700$+kdv olarak giricek.

senin hesaba göre gtx 580 600 TL :D
  • O kart eğer 709€ ise Türkiye'de 800$ + KDV den bir kuruş aşağı satılmaz.
    1500 Liradan satılır...
  • Pow hız aşırtmayı yapıcak millet ekran kartını sisteme takacak "BOMMM" .Tabi işin şakası 2 adet 590 yanması pek iyi olmadı.Driver a bi dikkat eder insan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.