Şimdi Ara

airbag lambası sönmüyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
82.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bi ay önce düz vites 307 xt aldım aldığımdan beri araçla giderken airbag sinyali veriyo yol bilgisayarında aldığım adama sordum park sensörü taktırdım o sırada oldu dedi eletirik kabloları ile ilgili bi sorun kesinlikle airbag patlak falan değil dedi aldığım adamı tanımıyorum ama gerçekten çok güvenilir temiz bi adamdı kesinlikle yalan söyleyeceğini sanmıyorum yani umarım öyledir bizim mahallede bi oto elektirikcisi var ona götürecektim fakat burda yaşanan bsi beyin sorununu gördüm korktum şimdi durduk yere masraf çıkmasın diye sizce ne yapmam lazım beyinle ilgili başka hiç bi sorun yok sadece airbag yazısı yazıyor durmadan anahtarla airbag kilidini kapattım sönmedi ne yapmam lazım biri yardım ederse çok sevinirim

• hocam yorum yapacak yokmu ?
  • merhaba dostum.. önce bişiy sorayım sana, bu uyarı sadece bilgi ekranında mı var yoksam göstegelerde de uyarı ışığı yaznıyormu airbag ışığı eğer yanıyorsa sorun com 2000 cihazında olabilir. oda ne diyorsan eğer sinyal kol gurubu oluyor ve sıfırı 500 lira gibi.. benim başıma geldide sinyal kolu takılıyordu arada bir .. bende 2 el aldım ankaradan ancak bursaya gelince 10 gün sonra önce airbag ışığı yandı sonra korna sustu servise gittim "abi bu kol arızalı değişmesi lazım dediler" yan sanayi sıfır buldum 3 tane denedik olmadı malesef sıfır olarak 495 liraya ama en dolusunu aldım 2 sene oluyor nerede ise maşallah bi sıkıntı yok.. inşallah sinyal kolunuz da bişiy yoktur.. birde aklıma gelmişken akü zayıfladığında bana da yapmıştı yolcu airbag devre dışı diye.. akünüzü de kontrol edin derim.. iyi geceler
  • sorun sinyal kolu sarmasından olabilir.siyal kolunda problem varsa yenisini almana gerek yok bi oto elektrikçisinde direksiyonu söktür , sinyal kolu sarmasını açsın orada kırk veya ezilme vardır onu tamir ederse düzelir..direksyonu sert veya sonuna kadar cevirip zorlayınca böyle ezilmeler oluyor
  • arkadaşlar hız göstergesinin orda airbag amblemi normal araçlardaki gibi kontağı çevirince yanıyor sonra diğer amblemlerle beraber sönüyor sorun şuki yol bilgisayarında airbag yazısı yazıyor durmadan bunun kolla alakası yok sanırım yani inşallah yoktur
  • 3hafta once aldıgım 306 platınıum aracımı sorun varmı dıye bılgısayara bagladıgımda aırbag sensoru ıle ılgılı sıkıntı oldugunu , kaza yapsa bıle aırbaglerın acılmayacagını soyledı ozel servıs.gungoren sanayı de eskı bı arkadasımı buldum sansıma 80tl ye yaptırdım gecen hafta.sargısı kontrol edıldı beyındekı sıktıntı gıderıldı arıza ısıgı sondu
  • arkadaşlar dün airbag fault arızası aldım 1-2 koltuk altlarını karıştırdım elektrikçiye baktırdım olmadı sonra birinin tavsiyesi ile şaşmazda bi elektrikçiye gittim arızayı yaptırmam 15 dk sürdü yol üstünde pejo servisi vardı 2 gün bırakmanız lazım dedi ve bırakmadım...şaşmazda yapan çocuk 15 yaşlarında bi geç :-) direksiyonun altını söktü ve direnç taktı söylediğine göre koltuk altındaki soketleri iptal edip direksiyondaki kablodan bağlantı yaptı.arıza makinasında gösteren sürücü airbag 2 nolu bağlantı hatası yazıyodu.çocuk soketle felan uğraşmadı arızam gitti 20-30 tl ye :-))) bu arızayı alıp yaptırmak isteyen şaşmazda oto far elektrik-airbag 0312 278 72 25 oraya gidin yardımcı olur yanındaki dükkan.adres oto san sit.1.cad 2535 sok no:17
  • Konuyla alakalı değil ama zaten bu peugeot servisleri bir caciktan anlamıyor memlekette basıma lifler hatası geldi yetki belgesi varmış batsın onların yetki belgesi .... 16 fincan ,Yag ,filtre değiştirdim sesi kesemediler.. 1 hafta araba yattı birde silikon keceleri motorun kanallarına kaçırmışlar. İstanbula geldim öyle 800 km vede verdigimiz para cabası. İst usta baktı Yag pompası silikon keçe dolu. Pompayı orijinal değiştirdik kanallar mazot ve temizleyici ile temizlendi ve 10 numara çalışıyor. Zaten bastan beri sorun pompadaymis yağı son tarafa fazla veremedigi için fincan bosaltiyormus. Birde oksijen sensörünü bozdular. Gelelim konuya servis iki gün dediyse para almak geliyor bana günahlarını almim ama artık hepsine öyle bakiyorum sağlam bir ustanız veya tanıdığınız ustası varsa oraya gidin adamlar servisten herzaman daha iyi...
    Yukarıda arkadas bir yer vermiş bence buraya bir bakin servis size yeni airbag alın bile diyebilir....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim arabada direksiyon üzerindeki ses ayarı kolu bozulmustu çıkardık onu tamir etmeye çalıstık geri taktıgımızda airbag ışığı yandı peugeot servisine götürdügümüzdede airbagde sorun yok dediler.Sırf o lambayı söndürmek için baya bi para istemişlerdi
  • bu sorun bende de var 206 hdi (2004) model aracımda airbag ikazı sürekli yanıyor.
    servise götürüyorum bişey yapıyorlar ışığı yanmıyor 2 gün sonra tekrar yanıyor.
    servis herhangi bir problem yok diyor ama ışık yanınca canım sıkılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurna

bu sorun bende de var 206 hdi (2004) model aracımda airbag ikazı sürekli yanıyor.

sorun sinyal kolu sarmasından olabilir.siyal kolunda problem varsa yenisini almana gerek yok bi oto elektrikçisinde direksiyonu söktür , sinyal kolu sarmasını açsın orada kırk veya ezilme vardır onu tamir ederse düzelir..direksyonu sert veya sonuna kadar cevirip zorlayınca böyle ezilmeler oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: haytakuzen

quote:

Orijinalden alıntı: zurna

bu sorun bende de var 206 hdi (2004) model aracımda airbag ikazı sürekli yanıyor.

sorun sinyal kolu sarmasından olabilir.siyal kolunda problem varsa yenisini almana gerek yok bi oto elektrikçisinde direksiyonu söktür , sinyal kolu sarmasını açsın orada kırk veya ezilme vardır onu tamir ederse düzelir..direksyonu sert veya sonuna kadar cevirip zorlayınca böyle ezilmeler oluyor

ilginiz için teşekkür ederim.

• Rica ederim, umarım sorununuz düzelir.
  • Başlığı biraz inceledimde açıkçası sorunun nerden olduğunu biraz bulmak güç airbaglerin aracın birkaç yerinden sensörleri var onlara giden kablolarda sıkıntı olunca bu ikazı veriyorlar. Araca göre sensör kablolarını kontrol edilmeside bence uygun olur.
    Daha önce bizim Honca Jazz da başımıza gelmişti koltuğun altından geçen sensör bağlantısındaki ezilmeden kaynaklandığı tespit edildi. Ancak malesef bu işleri çözecek iyi bir elektirikçiye yada sercise her zaman denk gelmek kolay olmuyor.
    Allah kolaylık versin.
  • Merhabalar. Ankara'da her marka ve model aracın airbag sargısı tamiri ve çıkma parçası için irtibata geçebilirsiniz. 0543 935 12 89

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-airbag-sargisi-tamiri-doner-kontaktor-tamiri-airbag-zemberegi-134143826/detay

airbag lambası sönmüyor
     airbag lambası sönmüyor
     airbag lambası sönmüyor

• HER TÜR ARACIN AİR BAG DÖNER SARGI ARIZASI GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİLMEKTEDİR ...... AİRBAG DÖNER SARGI TAMİRLERİ 2 AY BOYUNCA GARANTİMİZ ALTINDADIR .... ANKARA İÇİ YERİNDE YADA TAMİR HANEMİZDE ... ŞEHİR DIŞINDAKİ HİZMETLERİMİZİ SÖKTÜRÜP KARGOYLA GÖNDERMEK ŞARTIYLA GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ ORJİNALİYLE EŞ DEĞER MALZEME KULLANILIP GARANTİ KAPSAMINA ALINMAKTADIR ...saygılarımla aracın cinsi ve markasına göre fiat farkları oluşmaktadır genellikle MEGAN 2 ARAÇLARIN KRONİK SORUNU OLDUĞU İÇİN ONLARIN FİATINI BAŞLANGIÇ FİATI OLARAK 90 TL OLARAK BELİRLEDİK ... TEŞEKKÜRLER 0553 602 62 06
     airbag lambası sönmüyor
     airbag lambası sönmüyor

• Fiat Punto ve Bravo araçlarda kronikleşen airbag sargısı arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum. Ankaradayım, aracı getirirseniz sökme tamir etme ve geri toplama yaklaşık 1 saat sürede tamir ediyorum. Eski kablosunu atıp yerine orjinal birebir aynı kabloyu lehimliyorum. Orjinal kablo kullandığım için uzun ömürlü oluyor. Şehir dışında iseniz herhangi bir elektrikçiye sargıyı söktürüp gönderebilirsiniz. En geç ertesi gün tamir edip kargoya veririm.
    GSM : 0543 935 12 89

Sargı arızası nasıl anlaşılır?
    -Korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa
    -Airbag lambası yanıyorsa
    -Direksiyondaki radyo tuşları çalışmıyorsa
    -Direksiyonu çevirirken çıtırtı veya kağıt sürtme sesi gibi ses geliyorsa
    Airbag sargısında çatlak veya kopma vardır.
    Tamirden sonra tuşlar çalışır korna çalışır ve airbag lambası söner.
    Tüm bu işlemler 1 yıl garanti kapsamında tamir ediyorum.
     airbag lambası sönmüyor airbag lambası sönmüyor airbag lambası sönmüyor airbag lambası sönmüyor airbag lambası sönmüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.